מי היה בפורטלנד, אורגון ?

moco10

New member
מי היה בפורטלנד, אורגון ?

מה יש לראות שם, אם בכלל ?

בעלי, אינספור פעמים. עובד באינטל ושם ממוקמים המשרדים שמולם
עובד.
את הטיול המשפחתי הקרוב שלנו בחוף המערבי אנחנו מסיימים ביומיים בפורטלנד, שמיועדים בעיקר לשופינג. הסיבה שאנחנו עושים שופינג דווקא באאוטלטים של פורטלנד היא שבן הזוג כבר מכיר אותם על בוריים, יודע בדיוק לאן ללכת, וכך לא נבזבז זמן ואנרגיות על חיפושים מיותרים.
חוץ מזה אספתי מאתרים שונים מידע לגבי פורטלנד, במקרה (הברור מאליו) שיימאס לנו משופינג ונרצה לעשות גם קצת דברים אחרים ביומיים האלו, והנה בגדול האפשרויות שהעיר מציעה:
&nbsp
1. גנים - הגן הסיני והגן היפני. הגן הסיני (Lan Su Chinese Garden) נמצא בצ’יינה טאון, הגן היפני (Portland Japanese Garden), בפארק וושינגטון. נחשב לאחד הגנים היפניים הכי אותנטיים מחוץ ליפן, ויש בו פלגי מים, מפלים, גשרונים, שבילי טיול, בית תה וגם תצפית נהדרת על הר הוד.
2. רובע פרל - בעבר אזור תעשייה מוזנח והיום שכונה אופנתית עם גלריות, מרכזי אמנות ותרבות, מסעדות מצוינות, ברים טרנדיים והרבה חנויות. מומלץ להגיע לחנות הספרים Powell’s City Of Books, אחת מחנויות הספרים הגדולות בעולם, עם למעלה מ-1.5 מיליון ספרים ב-3,500 מחלקות שונות.
3. קניות בשוק - השוק של יום שבת (Portland Saturday Market) מתקיים מדי שבת וראשון בין החודשים מרץ-דצמבר בעיר העתיקה של פורטלנד, ליד הנהר. זהו השוק הגדול בארה"ב לעבודות יד ופריטי אמנות, ויש בו למעלה מ-250 דוכנים של תכשיטים, עבודות יד, בגדי וינטג’, עבודות קרמיקה, צילום ועוד. מדובר במקום בילוי אהוב על התושבים, ובין התבוננות בדוכן אחד למשנהו אפשר ליהנות מהופעות חיות, מדוכני אוכל ומאווירה טובה.
4. אחוזת פיטוק - אחוזת פיטוק (Pittock Mansion) היא אחוזה מרשימה שהייתה שייכת לזוג ג’ורג’יאנה והנרי פיטוק, שהיו אנשי עסקים בעלי השפעה רבה בעיר בסוף המאה ה-19 וראשית המאה ה-20. הם הוציאו את העיתון המקומי, והקימו אימפריה שעסקה בנדל"ן, בנקאות, חוואות, בניית מסילות רכבת ועוד. המיקום של האחוזה הוא אחת האטרקציות המרכזיות כאן – היא שוכנת בגבעות המערביות של פורטלנד ומציעה נוף עוצר נשימה של העיר ושל הסביבה. המבנה עצמו מרשים ביותר מבחוץ וגם מבפנים, ויש בו 23 חדרים שגדושים בעתיקות וביצירות אמנות.
&nbsp
חוץ מזה יש טיילת לאורך נהר הוויליאמס, וגם מספר מוזיאונים מומלצים (מוזיאון אדריכלות, למשל), שעל כולם ותרתי מראש. אבל אם תיכנס ל"למטייל" תוכל למצוא סקירה עליהם.

moco10

New member
תודה רבה על התשובה המושקעת

אני צפוי להיות שם יומיים ושוקל אם להוסיף סופ"ש.
אני מפברט את התשובה שלך.

אנחנו היינו בפורטלנד רק בדרך למקומות אחרים, לא

היה נראה לי שמהו ממש לעשות יותר ממקום נחמד עם בתי קפה נחמדים ואוירה נחמדה וכמה מסעדות טובות. המוזיאון מדע שלהם היה טוב, הילדים שלי נהנו.
&nbsp
אבל אם יש לך רכב, יש חצי שעה נסיעה מפורטלנד את הקולומביה גורג' (במדינת וושינגטון, לא אורגון), שמאוד אהבנו
ושעה וחצי מהעיר טיילנו במאונט סיינט הלנס שהיה לי מרתק לראות (הר געש התפרץ בשנות השמונים)

moco10

New member
תודה.

אהיה לבד, כך שלא נראה לי שאקח רכב לנסיעות החוצה, אלא רוצה להחליט אם אני נשאר עוד יום או יומיים בעיר.

במאונט סיינט הלנס דווקא הייתי פעם במסגרת שבוע שלם במדינת וושינגטון.

xfwind

New member
מקום יפה. תלוי בעונה, בהרכב וכמה רוצים לצאת מהעיר

xfwind

New member
קח בחשבון שזו עיר גשומה למדי - צריך לבדוק ולהתגמש

וגם - אורגון מדינה ללא VAT. לפעמים זה כדאי.
אם אתה רוצה לרכז קניות תרחיק עד ל-Washington Square. הבונוס עבורי תמיד הוא מעבר לכביש, שם נמצאת חנות האופנועים - Bob Lanphere's Beaverton Motorcycles, כולל גלריה עם אוסף מדהים של אופנועי אספנות. (בהמשך הרחוב גם סוכנות יפה של HARLEY).

במרכז העיר - ההתניידות היא באמצעות-MAX, הרכבת הקלה (אאל"ט באזור הדאוןטאון - בחינם).

פורטלנד היא מרכז מרשים של מבשלות בירה פרטיות - אם אתה בעניין - גגל.

"דונאטס וודו" - בדאונטאון - לאוהבי הז'אנר.
"פיוניר סקוור - היא מרכז הדאון טאון ולאורך הנהר (וילאמט) יש טיילת יפה - אפשר לשכור אופניים ולרכוב שם.

ב-OMSI - מוזיאון המדע, עוגנת גם צוללת מוזיאון (מנוהל על ידי עמותת וטראנים). בדוק אם פתוח.

אם יש לך שאלות ממוקדות - כתוב ואשתדל לענות מפי המקומיים שיהיו אצלי בשבועיים הבאים.

נכון! עוד סיבה שהקניות שלנו מרוכזות שם

xfwind

New member
הילדים שלי היו חוגגים על אוצרות הלגו ב"טויז אר אס" מעבר לכבי

אני מניח שסגרו מאז...

האמת שאין לי מושג. אף פעם לא התלוויתי לבן זוגי בנסיעות
העבודה שלו לפורטלנד, אבל הוא תמיד חזר עם לגו לבן הצעיר. רק שאני לא יודעת אם הלגו נקנה בחנות לגו או בסניף של טרגט... מה שכן, אין לי ספק שהצעיר ממש לא יחכה עם חגיגות הלגו לפורטלנד, ויאסוף לו כמה ערכות כבר ביעדים נבחרים בדרך

xfwind

New member
לגו רוכשים ברשת - הכי זול ויש גם יד 2 בחו"ל - כמו חדש

אולי לילדים זה קשה בגלל ההמתנה והיעדר חווית החנות...

זה אולי יותר זול פר ערכה, הרבה יותר יקר פר חוויה
לנו באופן אישי דווקא יותר קל להגביל קנייה בחנות (ולהגביל קנייה בגלל מזוודות!) מאשר מול מסך שבו רק מקליקים על מוצרים... מה גם שחווית המישוש והשוואה הפיזית היא בהחלט חלק מתהליך קבלת ההחלטות.

moco10

New member
תודה על המידע

קניות בארה"ב אני תמיד מבצע עוד כשאני בארץ, וכל החבילות ממתינות לי כשאני מגיע למלון

למען הדיוק, לא שזה משנה לך כצרכן סופי, אבל אין בארה"ב (באף מדינה) VAT שהוא מע"מ בעברית. יש מס קנייה - Sales tax. זה לא אותו דבר.

rg2222

New member
אורגון אחת המדינות היפות בכל ארה"ב

בעיני אורגון הינה אחת הממדינות היפות בארה"ב. פורטלנד עיר תעשייתית משעממת, למרות שבקיץ יש בסופ"ש פסטיבלים. היופי נמצא מחוץ לפורטלנד. נתחיל מזרחית לפורטלנד נמצא הר הוד - הר געש עם קרחוני עד. אמנם ניתן לעלות מסביבו, ברם אין טעם מאחר וההר אינו שמורת טבע מאורגנת כמו הר רנייר שבוושינגטון הסמוכה. אבל אם תסע על הכביש העתיק המשיק לנהר הקולומביה תוכל לראות לא פחות מ-7 מפלי מים גדולים ומקסימים!!! מקורות המים כאמור מהר הוד. הקטע המקסים של אורגון הינו כביש החוף הנקרא כביש 101. כביש זה נושק לאוקיינוס יש בו עיירות יפייפיות ושלוות. זה מתחיל בלינקולין ועובר לניו פורט ודרומה.הדרך מדהימה. מבט מזרחה אל יערות עצי סקויה האדירים וממערב מפגש ביו סלעי בזלת והים הכחול. כל מספר מיילים יש עמדות חניה ותצפית על הנוף המדהים.
לאורך כביש זה ישנה שמורת טבע מרתקת, בנקודה שקפטיין קוק עלה לאורגון בפעם הראשונה. בלינקולן יש קזינו שמאד מומלץ לאכל בו ארוחת צהריים או ערב.

דניאלה1311

Active member
מנהל
חוץ מהקזינו בלינקולן גם אני בקרתי בכל המקומות המצויינים לעיל
כביש ה-101 ממש מדהים ביופיו עצרנו שם כמה וכמה פעמים לחוות את הנוף והחוף.
בנהר הקולומביה ראינו את הסלמונים שוחים נגד הזרם. הזה היה הטבע במיטבו. בקרנו ביער עצי הסקויה כמה פעמים, בקיצור אחד האזורים היפים במערב ארה"ב.

moco10

New member
אולי הניסוח שלי היה קצת מבלבל

שאלתי על "פורטלנד, אורגון" , להבדיל מ"פורטלנד, מיין", אבל אני לא נוסע ל"פורטלנד ולאורגון", כך שמתעניין רק מה ניתן לעשות בעיר עצמה.

למעלה