מערב ארה"ב + ניו יורק בספטמבר

• פותח הנושא or y
  • פורסם בתאריך

or y

New member
מערב ארה"ב + ניו יורק בספטמבר

שלום,
אנחנו זוג, בני 30. אנחנו מתכננים טיול של 28 ימים בספטמבר למערב ארה”ב וניו יורק.
הכנו לו”ז לפי ימים ורצינו חוות דעת לגבי התכנון.
מתחילים בסן פרנסיסקו, כביש 1, פרזנו (שם יש לנו משפחה), מפרזנו טיולי יום ליוסמיטי וסקויה פארק, נסיעה לגרנד קניון ושם יומיים טיול, נסיעה לברייס קניון ויום טיול, יומיים בפארק ציון, שלושה ימים בווגאס ולסיום ארבעה ימים במנהטן.
האם הלו”ז הגיוני? יש משהו שהייתם משנים?
6.9.18 flight to SF
7.9.18 SF
8.9.18 SF
9.9.18 SF
10.9.18 SF
11.9.18 RD1
12.9.18 RD1
13.9.18 RD1
14.9.18 Fresno
15.9.18 yosemite
16.9.18 yosemite
17.9.18 Fresno
18.9.18 sequia
19.9.18 sequia
20.9.18 drive to Grand Canyon
21.9.18 Grand Canyon
22.9.18 Grand Canyon
23.9.18 Drive to Bryce Canyon
24.9.18 Bryce Canyon
25.9.18 Zion
26.9.18 Zion
27.9.18 Vegas
28.9.18 Vegas
29.9.18 Vegas
30.9.18 NY
1.10.18 NY
2.10.18 NY
3.10.18 NY
4.10.18 Fligt to TLV

יעקב ו

New member
דעתי

בגדול התכנית נראית הגיונית.
לגבי וגאס - האם בעיר? או לכיוון סכר הובר? בוגאס עצמה אין מה לעשות יותר מיום אלא אם כן אתם בעניין של הימורים.
&nbsp
לגבי משך הטיול - האם זה נתון? בעיני טיול של 28 יום הוא ארוך מאד ובסופו אתם לא תזכרו את תחילתו ותהיו מותשים.

האנפה

New member
לדעתי תכנית מצויינת

אם אפשר הייתי מוסיפה עוד יום ליוסמיטי ונשארת ללון שם (המרחקים עצומים). גם הייתי מקדישה יומיים לברייס ויום אחד לציון במקום ההיפך, עניין של העדפה אישית. כל הפארקים מדהימים ומאד שונים זה מזה, יהיה לכם טיול מעניין מאד. עצה קטנה: להזמין מקומות לינה בתוך הפארקים כבר עכשיו!

מניסיוני, הסיכויים שלהם למצוא עכשיו מקומות לינה בתוך הפארקים
הם מצומצמים מאוד, שלא לומר אפסיים.
אני ניסיתי להזמין מקומות לינה בתוך אותם פארקים 8 חודשים מראש וזה היה בלתי אפשרי. הם נוסעים בעוד 3 חודשים....

האנפה

New member
נכון

ואם אני לא טועה, גם הזהרתי אותך בפעם הראשונה שכתבת לגבי זה

ובכל זאת כדאי לנסות. הם רק זוג ונוסעים בעונה קצת פחות עמוסה, אז אולי יהיה להם מזל

ועדיין לא הצלחתי למצוא

חייבת להודות שהייתי די בשוק מזה. ניסיתי להזמין לחודש יולי בערך בנובמבר/דצמבר. נראה לי הזוי..
בכל אופן, לדעתי הכי קריטי כאן זה יוסמיטי, פחות הפארקים האחרים. יש מצב שאם הם מוכנים להתפשר ולישון באוהל נטול שקעי חשמל הם עוד יוכלו למצוא לינה בלב הפארק. אני זוכרת שכשאני חיפשתי זה עוד היה פנוי. אבל אצל הילדים שלי האופציה הזו לא עברה בשום פנים ואופן ואנחנו נאלצים לישון במריפוסה (לעומת מקומות עוד יותר קרובים כמו אל פורטל למשל. שם כבר לא מצאתי שום דבר סביר חודשים מראש)

or y

New member
מקצה שיפורים

החלטנו לוותר על הגרנד קניון, שמענו שזה לא שווה את זה - ״פשוט מכתש גדול״ לפי כמה חברים.
האם שווה להשקיע יום בסקויה פארק ויום בקינגס? זה לא עוד מאותו דבר אחרי יוסמיטי?
חשבנו אולי לעשות את הדרך לברייס יותר מעניינת עם איזה לילה או שניים באמצע בעיירות נחמדות במקום הגרנד קניון. שמענו בנתיים על סדונה ופייג׳. יש המלצות?
לגבי וגאס, אנחנו צריכים לחזור לניו יורק, אז חשבנו על לחזור מוגאס. שנינו לא מאוד אוהבים את העיר הזאת (שנינו היינו). המחשבה הייתה לעשות שם יום שלם של אווטלטים בשביל להגיע לניו יורק ולא לחשוב על קניות
עדיף לשנות ולעשות שם רק לילה אחד?

6.9.18 flight to SF
7.9.18 SF
8.9.18 SF
9.9.18 SF
10.9.18 SF
11.9.18 RD1
12.9.18 RD1
13.9.18 RD1
14.9.18 Fresno
15.9.18 yosemite
16.9.18 yosemite
17.9.18 Fresno
18.9.18 kings canyon
19.9.18 sequia
20.9.18 Drive to Sedona
21.9.18 Sedona
22.9.18 Sedona
23.9.18 Page
24.9.18 Bryce Canyon
25.9.18 Zion
26.9.18 Zion
27.9.18 Vegas
28.9.18 Vegas
29.9.18 Vegas
30.9.18 NY
1.10.18 NY
2.10.18 NY
3.10.18 NY
4.10.18 Fligt to TLV

אנחנו דווקא אהבנו מאוד את הגראנד קניון.

אמנם מכתש גדול, אבל בסדר גודל שונה ממה שאנחנו מכירים. בנוסף, יש להם תחנות עם הסברים ומופעים.
נהננו במיוחד ממופע שירים וריקודים של ילידים אמריקנים. אחרי ההופעה דיברנו עם המופיעים, ומסתבר שהם רואים את שימור והסברת המסורת שלהם כשליחות. השיחה היתה ממש מרתקת. היינו עם הבן שלנו שאוהב מאוד לנגן, והוא קיבל הסברים מפורטים על כלי הנגינה המסורתי שניגנו בו. בעקבות המפגש קנינו את כלי הנגינה, והוא מנגן בו עד היום.
אנשים אחרים היו לוקחים את השיחה לכיוונים שונים, ואני בטוחה שהיו יוצאים נשכרים גם הם.
מהריינג'רס קיבלנו הסברים מעמיקים על הגיאולוגיה המיוחדת של המקום, ובקיצור, זה לא רק הנוף אלא גם הרבה תוכן.
פייג' מקסימה. שימו לב שחייבים להיות בקבוצה עם מדריך כדי להכנס לקניון אנטילופ. הייתי בודקת ביקורות, ומזמינה מקום מראש.

or y

New member
מה צריך להזמין מראש?

הזמנו טיסות ולינה ברוב המקומות. הזמנו גם כרטיסים לאלקטרז.
מה עוד מומלץ להזמין מראש?

את הסיור באנטילופ.

יש כמה חברות והרבה מדריכים. אנחנו היינו שם לפני כמה שנים, אז בטח היו הרבה שינויים. כדאי לחפש ביקורות עדכניות, ולבחור עם מי לעשות את הסיור.
לזכור שהמקום הפך למאוד תיירותי, ומלא בקבוצות. עדיין, לא הייתי מוותרת על הסיור הזה.

בגדול, נחמד מאוד.

בגראנד קניון אפשר לעשות טיול נופים, ואז אפשר להסתפק אפילו ביום מלא אחד, או לרדת לתוכו אם אתם אוהבים הייקינג. במקרה של טיולי הליכה, לא בטוח ששלושה ימים יספיקו.
שלושה ימים בווגאס, רק אם אתם אוהבים להמר. אחרת אין מה לעשות שם כל כך הרבה זמן.
כל יום שאתם מורידים, תוסיפו ליוסמיטי. יש שם טיולים לכל רמות ההליכה, וכולם שווים ממש.

האנפה

New member
Zion

לא לפספס את טיול המים הנהדר: The Narrows
מתאים מאד לימים חמים. חובה להצטייד בנעליים סגורות להליכה במים ובמקל. לא צריך להביא מקל מהבית, אני זוכרת הרבה מקלות עץ שמטיילים השליכו בסוף הטיול וגם הם מספיק טובים. זה מסלול הלוך-חזור, אז אפשר לעשות אותו באיזה אורך שרוצים, אבל לא שווה להתחיל אותו אם אין לפחות 3-4 שעות פנויות, רצוי כמובן יותר.

למעלה