מחפשת טיול מאורגן כשר לצעירים בחו"ל

roza witch

New member
מחפשת טיול מאורגן כשר לצעירים בחו"ל

אין לי יעד מסוים, אבל יש לי מסגרת תקציבית ותאריכים מוגבלים.
אשמח לעזרא בנושא.
תודה לעונים

לאונידס

Active member
אם תפרטי גיל ומה הציפיות שלך מ"כשר" יהיה קל יותר לעזור לך

למשתי שצעיר וגם כשר הם דברים יחסיים ולא מוחלטים

roza witch

New member
צעירים - 20-30, כשר - אוכל כשר, שמירת שבת.

מחפשת טיול מאורגן שיהיה מעניין, לא רק מוזאונים ונופים.
טיול שמתאים לחברה צעירים ודתיים.
משהו באירופה, 7-10 ימים....

ANZ1

New member
תשאלי בפורום דתיים לא בפורום טיולים

השילוב של שני התחומים האלו הוא לא הולך ביחד טוב,
אני מניח שיש מעט מאד חברות שמתעסקות בטיולים מאורגנים + כשר + צעירים,
כך שאין לך הרבה אפשרויות,
אבל אני משער שאף אחד מקוראי הפורום לא חלק מהקבוצה הזאת,
פורומים של דתיים צעירים או דתיים בכללי, יהיה המקום לשאול את השאלות האלו.

roza witch

New member
מאכזב לדעת....

שצעירים דתיים הם לא חלק מהחברה הישראלית.
כניראה שכדי לטייל בעולם אני חייבת להביא איתי את כל המשפחה או להיות חילונית....
אני בהחלט אנסה לחפש עזרה במקום שיקבל את הבקשה הכל כך חריגה שלי.
תודה רבה על הנכונות ....

ANZ1

New member
תראי

אני מבקש סליחה, אם נעלבת, זאת לא היתה המטרה,
אבל
1. אנשים שמטיילים בעולם, אוהבים לעשות דברים שדתיים מתקשים לעשות,
כמו למשל ללכת ברחוב, ולהכנס למסעדה, או להיפר, ברוב העולם אין אוכל כשר,
ואם יש זה רק בעיר גדולה מסוימת במקום מסוים בתוכה,
וברוב העולם אין בית כנסת ( מה עושים בסוף השבוע ? ובחגים ? ובכלל אסור לנסוע יומיים מתוך 7), וגם אם יש אסור לך להכנס אליו, כן, ברוב העולם בתי כנסת הם מוסדות פרטים שחברי הארגון משלמים דמי חבר אליו ולא נותנים לו להכנס,
אם פעם תטיילי למשל בארצות הברית, אל תנסי להכנס בחג לבית כנסת, לא יתנו לך.
ולכן לארגן טיול כשר ברוב העולם ,זה חתיכת תיק מסובך, ולאכול מנות חמות כל הטיול הופך את הטיול ללא כיף.
וגם אם את רוצה לאכול אוכל מהבית, בחלק גדול מהמדינות אסור להכניס כל סוג של אוכל, כך שאת חייבת לאכול אוכל מקומי,
למשל, ניו זילנד, אחת המדינות עם הכי הרבה פרות וכבשים (חיות כשרות), כשהבשר מאד איכותי, חי על עשב, טרי, ויחסית זול,
אבל בשר כשר, אפשר למצוא רק ב2-3 מקומות בכל המדינה, והוא רק קפוא ומיובא, ויקר.
2. כן, מדינת ישראל מתפרקת לקבוצות קבוצות שנפרדות,
וכמו שיש מעט מאד דתיים בתל אביב, או בכלל במרכז ישראל ובשרון,
בכל המקומות שגרתי בישראל לא היה בכלל בית כנסת בישוב ואם היה לא היה בו שום פעילות,
דתיים מתרכזים במקומות מסוימים,
כמו למשל שפורסם ש65 אחוז מתלמידי ירושלים הם חרדים (והשאר הם ערבים ודתיים),
ירושלים נהפכת להיות חרדית ערבית, ותל אביב לחילונית,
זה המצב, גם אם את לא אוהבת את זה.
כמעט ואין חילונים בירושלים (והם יעלמו לגמרי עוד כמה שנים)
וכמעט ואין דתיים בתל אביב, ובהרבה ישובים אחרים.
כך שאין דבר כזה "חברה ישראלית" , יש קבוצות קבוצות שונות.
3. בגלל הבעיתיות, וכנראה בגלל שדתיים חושבים שארץ הקודש זה המקום הכי יפה וטוב, יש להם הרבה פחות עניין בטיולים בעולם, אז מראש , אתם קבוצה קטנה, ולכן אין הרבה היצע של אפשרויות בתחום, זה לא היה עלבון, זאת המציאות,
ולכן פורום של דתיים צעירים (שאני משוכנע שיש כאלו) ידעו לעזור לך יותר טוב.
זאת היתה עיצה פרקטית.

roza witch

New member
זה לא פורום חברתי או פוליטי, זה פורום טיולים!

ולכן לא אנהל את השיח הזה כאן,
אבל אומר שאני מבינה שכנראה את הארץ שלך אתה לא מכיר מספיק טוב.
אני מציעה לך לפני שאתה הולך לחפש ולראות תרבויות אחרות - תבוא ותטייל קצת בארץ ותכיר את החברה שסובבת אותך ביום - יום. אתה תופתע לגלות שכולנו דיי דומים בסך הכול. כולנו אוהבים לעשות את אותם הדברים, ואת כולנו מעניין לטייל ולהכיר מקומות שונים בעולם. אנשים דתיים הם לא חייזרים מפלנטה אחרת, אנחנו בני אדם בדיוק כמוך.
טיולים לא סובבים רק סביב אוכל - שאפרופו אם הייתי אומרת שאני מחפשת טיול לטבעונים צעירים, אני בטוחה שלא הייתה ממדר אותי מהפורום הזה.
דבר מפתיע נוסף - אגלה לך בסוד שיום שישי הוא יום ארוך מאוד באירופה בקיץ וארוחת שישי היא חוויה מדהימה בחו"ל. פתרון מדהים שחברות טיולי מצאו ליום שבת הוא לטייל ברגל בסביבה הקרובה.
לידע כללי לא חייבים בית כנסת כדי להתפלל, זה אפילו קל יותר בטיול מאורגן, כל מה שצריך זה 10 אנשים וספר תורה.
&nbsp
אז כן - אם רוצים אפשר ליצור טיולים מאורגנים גם לדתיים.
בפעם הבאה שמישהו "דתי" ישאל שאלה על *טיולים* בפורום *טיולים* - אל תגיד לו ללכת לחפש תשובות בפורום שלא עוסק בנושא הספציפי שהוא מחפש!
אם יש לך תשובה לגיטימית תתן אותה, אם אין לך, אז אל תגיב.

ANZ1

New member
גם לטבעונים קשה מאד לטייל בעולם

טיילתי עם צמחונית בכמה מדינות וגילינו שבהרבה מקומות אין לה מה לאכול,
ואגב ישראל היא יעד מועדף לטבעונים וצמחונים, כי בישראל יש ריכוז מאד גבוה שלהם,
וחומוס ופלאפל נחשבים לאוכל צמחוני איכותי, בפיצריות אין בשר,
ויש מקומות ברורים שאין בהם שום בשר.
אבל ההבדל בינהם לדתיים, שאם הם יאכלו משהו שהיה בו שהם לא רוצים, לא יקרה כלום, דתיים לא יכולים לאכול כלום, אפילו דתיים שמוותרים על כשרות,
לא יכולים לאכול כלום ברוב העולם, כי הדברים הכי בסיסים כמו גלטין או לחם או רוב הרוטבים שמשתמשים בהם בכל דבר עשויים מחזיר או שרימפס.
או אפילו ירקות ופירות, כי לא הופרשו מהם מעשר, מגדלים אותם כל הזמן בלי שביעית או עורלה.
אז לא ברור לי מה אוכלים , אם אסור לכם לאכול שום דבר מקומי, ואסור להכניס אוכל למדינה.
ושוב לא שלחתי אותך למקום אחר כי את מצורעת, אלא כי הנחתי (וכנראה שבצדק) שהנוכחים בפורום לא יכולים לעזור לך.
ובפורום ציבורי, את לא קובעת לאנשים אחרים אם להגיב לך או לא, גם אם התשובה לא נראית לך.

אסף563

New member
עניתי לך למטה לגבי טיול בארה"ב, אבל את צריכה להבין

מה מטרת הפורום הזה, אולי כך לא תעלבי, כי לא נראה לי שהבנת את מטרת הפורום. מטרת הפורום היא טיולים, הפורום לא עוסק באוכל (באופן עקרוני, כמובן שמדי פעם זה צץ, כי זה כיף לאכול אוכל שונה במדינות שונות, וזה תמיד חלק מהנה בטיול) אלא בטיולים, ובטח שהוא לא עוסק באוכל כשר. ניסו להסביר שאין לך כל כך מה לשאול שאלה כזאת בפורום הזה, כי יתקשו לספק לך תשובות, מי שיוכל לספק לך תשובות לשאלה כזאת הם אנשים דתיים, ובפורום הזה לא תמצאי הרבה כאלה. אין מה להעלב, זה תמהיל המשתמשים בפורום הספציפי הזה, זה הכל.

מיקהפ

New member
ואת מנהלת ובאריכות את השיח כאן.

במקום לעשות את המובן מאליו, לגגל טיול צעירים דתיים ו/או לגשת לסוכנות נסיעות.
את מנסה לעורר שיח שלא לעניין (הזכירו כאן שאנחנו בפורום טיולים),
ועוד כועסת ומנסה לחנך.
שבת שלום.

לאונידס

Active member
יכול להיות שעלית על סטארט אפ היסטרי

נראה שמצאת נישה שאין לה מענה.
טיול קבוצתי מאורגן, לבני 20-30, דתיים, ששומרים שבת ושדורשים מזון כשר, רק שלא רשמת איזה הכשר.

לא חושב שראיתי טיולים מאורגנים מישראל לבני 20-30 מכל הסוגים והמינים, ראיתי טיולים ל"שומרי מסורת" אולי יש גם כאלה לדתיים ברמת הכשרות כולל אוכל כשר לשבת שאת מדברת עליה אבל ללא הגבלת גיל.
אם את חושבת שיש מספיק קהל יעד אולי יש לך כאן הזדמנות כי
טיולים הם עסק פרטי, אף גוף ממשלתי לא יצליח לכפות על מארגני הטיולים לקבוע אותם כך שכל המשתתפים יצטרכו להתנהל לפי היהדות האורתודוקסית,
טיולים בחו"ל לא יכולים להתנהל כמו במדינה שמכוונת לציבור הדתי, נניח אני לא יכול לטייל בתחבורה ציבורית בשבת כי לדתיים זה לא מתאים או אני לא יכול להתחתן עם גרושה (אני כהן) כי לדתיים זה לא מתאים......אם תצאי למדינות אחרות תראי שבמדינות דמוקרטיות יש חופש דת, כפיה של מנהג דתי על אדם אחר מצומצמת עד לא קיימת ומי שרוצה לקיים פולחן כלשהו צריך להתאמץ.
להערכתי אם מדינת ישראל תנסה לכפות אורתודוקסיה על מארגני טיולים שיוצאים מישראל הם פשוט יארגנו את הטיול ממדינה דמוקרטית בחו"ל.

אז אם את חושבת שיש מספיק קהל יעד ואת הראשונה לעלות על העניין - יש לך הזדמנות.
אם אין מספיק קהל יעד - תצטרכי להסתדר עם מה שיש, כמו אלו שלא יכולים לאכול גלוטן, לא מבחירה וחוץ מפסח אף אחד לא דואג להם למגוון מוצרים במחירים סבירים שיתאימו גם להם.

דתיים הנוסעים לחו"ל מפרים את הוראת הרמ"בם.....

הרמב"ם קבע שאסור ליהודי לצאת מארץ ישראל אלא מארבע סיבות (שטיול איננו אחת מהן) ולחזור מיד בלי לשהות בחו"ל.....

זו הסיבה שמעולם רבנים מפורסמים כמו הרבי מלובביץ' ואחרים כולל הרמב"ם למרות ירושלים הקדושה, מעולם לא עלו ארצה למרות המצווה של יישוב ארץ ישראל.....
(הרמב"ם הובא ארצה אחרי מותו ונקבר בטבריה).

moco10

New member
אני מכיר הרבה דתיים שנוסעים לטיולים בחו"ל

לא ברור למה, בתור לא דתי שמטייל בחו"ל, חשוב לך תמיד לציין את פסיקת הרמב"ם.
הרי אתה לא נוהג לפיה, מדוע אתה מצפה שכל מי שמגדיר עצמו דתי, ינהג לפיה?

גם שאלת וגם ענית

מי שמגדיר עצמו כדתי ומפר ביודעין את מצוות הרמב"מ, הופך את האמונה שלו למשהו מגוחך.
ואני לא "לא-דתי", אני חילוני, ובעיני כל ההתנהלות של הדתיים שכל אחד מגדיר עצמו לפי רצונו, נראה מגוחך.
אז מאמינים או לא ? השעטנז הזה מוזר ולא אמיתי.
כמובן שאין שום סיכוי שמי מעושי ההצגות הללו ישנה את הליכותיו. וזב"שו.

moco10

New member
יש לך תפיסה מוזרה משהו, או שבן אדם "דתי" לפי הגדרתך או

חילוני.
המציאות כמובן שונה, יש אין ספור סוגי "דתיים" וגם החילוניים לא ממש אותו דבר (לא מעט חילוניים גמורים מאמינים באלוהים).

מה זה בדיוק "דתי"? האחד חרדי ממאה שערים, השני כיפה סרוגה והשלישי רפורמי.
האחד מאמין לגמרי באלוהים אך מוותר לעצמו במצוות, השני אוכל כשר ומדקדק בכל המצוות כי כך גדל וכך סביבתו, אך די ספקן בינו לבין עצמו לגבי קיום אלוהים.

לעינייננו, יש מי שמטייל בחו"ל ויש מי שאינו. אותם מטיילים מתענינים לרוב באכילת אוכל כשר בחו"ל (זה הנושא שעולה פה מידי פעם). מה קשור לעיניין אם הם מקיימים או לא את הוראת הרמב"ם ואיך זה בדיוק מתחבר לעיניין האמונה שלהם? ומה בזה מפריע לך שחשוב לך תמיד להכריז שבעינייך הם אינם מוגדרים כדתיים ?

לאונידס

Active member
לא סנגורו של מאיר אבל אנסה לענות, הבעיה היא הסטנדרט הכפול

את החילונים פעמים רבות מרתיחה הדו פרצופיות שנוהגים חלק מהדתיים, בעיקר מנהיגיהם.
כשמדובר בכפיה על כאלה שאינם הולכים בדרך האורתודוקסית, חילונים ועוד יותר "גרוע" קונסרבטיביים והמשוקצים הרפורמים אז מבחינתם יקוב הדין את ההר. אין שום אופציה להתגמש.
מבחינתם מהומות אלוהים אם יתחזקו את הרכבת בשבת ולא מעניינת אותם התוצאה של הסבל שיגרם בשאר ימות השבוע לכלל האוכלוסיה.
מבחינתם יעשו הכל כדי שלא יהיו קווי לילה בימי שישי ולא מעניין אותם כמה הרוגים יגזור החוסר הזה.
מצד שני אין בעיה להביא חזנים בשכר לשבתות וימים טובים, כן כן כאלה שעובדים בשבת, או למכור ולקנות עליות לתורה (רק אצל דתיים, לא אצל חרדים) כשהנימוק ההלכתי רשמי "כדי להקל". לא ראיתי החלטה דתית של ויתור על שבת לציבור שאיננו דתי מהטעם של "כדי להקל".
&nbsp
כנ"ל אסור שאל על תטוס בשבת כי עובדים שם יהודים ודתיים לא יכולים לטוס בחברה שיהודים עובדים בה בשבת, כמו בתחבורה ציבורית.
אני טס קבוע ביונייטד, בכל הטיסות לארץ החברה מקפידה שיהיו לפחות שני אנשי צוות יהודים דוברי עברית והם מאוד בולטים. לא רואה מחסור של דתיים וחרדים בטיסות.
&nbsp
אני יכול לתת עשרות דוגמאות נוספות.
&nbsp
אז אני לא מתפלא אם לפעמים איזשהו חילוני מציג לראווה את הסטנדרט הכפול הזה שהוא בהחלט עניינו של החילוני כי בחיי היום יום בישראל הוא בהחלט נפגע ממנו.
&nbsp

ANZ1

New member
בישראל יש סטנדרט אחד בלבד

ישראל היא מדינה דתית.
אין בה שני סטנדרטים,
אם אזרח ישראלי לא יכול להתחתן בישראל או להתגרש בלי לעבור אצל איש דת , גם אם הוא לא דתי.
וזאת רק דוגמא אחת, אז בישראל יש רק סטנדרט אחד,
והוא סטנדרט מחמיר, כי רק אנשי הדת האורטודוקסים קובעים.
כמו אירן ועוד מעט מקומות בעולם.

אפשר לשאול למה הציבור החילוני והמסורתי מאפשרים את זה,
אבל זה המצב.

לאונידס

Active member
זו עוד דוגמה להחמרה מול הציבור שאיננו דתי ולכן הסטנדרט כפול

מי שאיננו דתי חייב ללכת לרבנות, להביא עדים, לעבור הדרכות וכו'.
&nbsp
חרדים עושים את הכל בקהילה שלהם ובסוף מגיע מישהו מטעמם לרבנות רק כדי לסדר את הרישום, הרבנות בכלל לא פוגשת את החתן/כלה ובטח שלא את העדים.
&nbsp
עובדה שאין סטנדרט אחד, יש סטנדרט מחמיר לחילונים וסטנדרט מקל לחרדים.

moco10

New member
אתה כנראה מערבב פה בין קבוצות שונות בגלל ההכללה שלך של

"הדתיים".
אני בספק שתמצא הרבה אנשים בחיתוך בין הקבוצה של דתיים (ובעיקר מנהיגיהם כמו שציינת) שנוטים להתערב לכל האחרים בחייהם לבין הקבוצה של אנשים שרוצים ליסוע לטיול בחו"ל ומעוניינים לאכול כשר.

אם חשוב לרב שפירא, ואולי גם לך, להגדיר אנשים אחרים, אז לשיטתכם אתם יכולים להגדיר את הקבוצה השנייה כ"לא באמת דתיים". מה זה בכלל משנה ואיך זה קשור לשאלה שלהם בפורום?

הנקודה שלי היא פשוטה ולא קשורה לפוליטיקה של הדת אלא להתנהגות אנושית סבירה. כשמופיעה פה שאלה בקשר לאכילת אוכל כשר בטיול בחו"ל, התשובה הסבירה (ואכן יש ידענים שעונים אותה) היא הסבר איפה ניתן למצוא כזה. להכריז על פסיקת הרמב"ם עם ההאשמה המשתמעת של "אתה דתי מזוייף", לא רק שהיא לא תשובה לעיניין ולא עוזרת לשואל, אלא שהיא סוג של נזיפה מוזרה. לא כל שכן, שזה נהפך לתגובה שחוזרת כל פעם.

למעלה