מסיימת טיול קצר של יומיים וחצי בנפולי

מסיימת טיול קצר של יומיים וחצי בנפולי

אז למי שמעונין, קצת על השהיה שלי וביקור שעשיתי בפומפיי
בנפולי ישנתי בגסט האוס, בלי א. בוקר, במיקום מצוין לדעתי שמאוד אהבתי, במרכז ההיסטורי, כל המקומות התיירותיים במרחק הליכה.
היה נורא כיף, היא אומנם לא נקיה, ומאוד צפופה, אבל לזמן קצר זה כיף כי היא גם מלאת חיים. הקפה מעולה, גם הפיצה, ניסיתי שלושה מקומות לפיצה עם ביקורות טובות ורק הבעיה היא שהגודל הוא לזוג, לא הצלחתי לגמור פיצה...
גם הקפה מצוין לטעמי, וטעמתי שני קינוחים נפוליטנים.
קניתי ספולייטלה במקום שאמור להיות מצוין, היא יצאה חמה מהתנור והיו בחנות רק מקומיים איך שזה נראה ואכלתי גם פסטיירה.
המוזיאום הארכיאולוגי מאוד מענין לדעתי, להשלים סיור בפומפיי והרקולניום (הספקתי רק את פומפיי), הפסיפסים מאוד יפים והחדר האסור מרתק.
בעיר גם ביקרתי בכמה מקומות נוספים, המענין ביותר היה הקפלה של סן סוורנו, יש להם פסל של ישו בכיסוי עשוי שיש שעשוי מדהים, הכיסוי בד נראה ממש שקוף על גופת ישו שהורד מהצלב, הקיפולים של הכריות ורואים את ורידי היד שלו מבעד לכיסוי כאילו. מבריק.

עשיתי סיור בפומפיי, שהיה לי כיף, זהו בערך.

האנשים היו סבבה, מה שהפתיע כי המקום מאוווד מתויר, פה ושם מלצר שדיבר איתי איטלקית ושאל שאלות, באחד מהמקומות שישבתי דיברתי עם שתי נשים מקומיות שהיה ממש כיף לדבר איתן, הן אוהבות לטייל אז יצא שהיה לנו הרבה מה לדבר. באחת מהפיצריות הושיבו אותי במקום לבד, בשולחן עם בחורה ממילנו וגם איתה היה נחמד לדבר, שתינו קיבלנו פיצה ענקית מדי, אז למרות שהייתי לבד, שזה אני לא אוהבת, הצלחתי ממש לדבר עם אנשים....

לא עיר שהייתי ממש רוצה לחיות בה, אבל הביקור בה היה נהדר.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני לא יודעת מה לענות על זה

הייתי בדרך לפומפי. עברו עשרות שנים. אני לא זוכרת כלום מנאפולי, רק שמשם נסענו לפומפי וקפרי. אז כן, הייתי, ולא, אני לא זוכרת כלום.

אולגה007

New member
נאפולי עיר כיפית מאוד - אמנם לא ברלין וגם לא רומא

אבל עיר מבולגנת ולכן מרתקת, אוכל מעולה (לא ניתן ליפול גם אם קונים בדוכן ומחממים לכם את האוכל במיקורגל...). המרכז ההיסטורי לא גדול מאוד ולכן ניתן לטייל וללכת לאיבוד ברגל. מחירים זולים מאוד יחסית לאירופה בכלל וגם לאיטליה.

השמות של התמונות חשבתי שמספיק - אבל

אין בעיה להסביר יותר לעומק אם בא לך לדעת יותר על איזו מהן - תשאלי בכיף...

נהדר, יש סיכוי שאעשה שם שבוע בסוף נובמבר

פשוט עוד לא נפל האסימון שזה מה שאני ממש רוצה. ההיצע האמנותי והתרבותי ענק. איזה כיף לקרוא שנהנית.

אהבתי את הוויב, זה לא אלנבי כמו שאמרו לי

שאולי אני ארגיש שם :)
אני מניחה שאני אחזור כי בעלי רוצה לבקר שם, ולא תהיה לי בעיה לעשות שוב את מה שעשיתי, פיצה אני יכולה לאכול עוד הרבה ימים, לא הספיק לי...
לא הייתי בהרקולניום, והסיור שעשיתי בפומפיי לא הקיף מספיק (למרות שהיה 4 שעות, 5 שעות בסה"כ והרגשתי שהתעייפתי והספיק לי לאותו יום)

זה עניין של מה שמחפשים: או משהו עטוף היטב בצלופן

ונקי מהפרעות ומכיעור, או משהו שהוא חלק מחיי יומיום ולא כל כך מהוקצע. אבל מעבר לזה, ההיצע האמנותי הוא ענק. רק מוזיאון קפודימונטה יכול להעסיק אותי למשך יום. אני מקווה שהחשק האמיתי, הרצון שאני יודעת שבאותו רגע זה נכון להזמין, יגיע אכן בסתיו הבא.

gino e toto sorvillo? - פיספסתי, היו לי רק יומיים וחצי...

אבל הגעתי לפיצריה הענתיקה של מיכלה ולעוד שתיים שקיבלו יופי של ביקורות...

Faria

New member
לגבי המוזיאון הארכאולוגי

כשהייתי שם (לפני 10 שנים) החלק הכי מרתק ומעניין היה תערוכה ענקית (מדבר על מספר חדרים גדולים ועמוסים) של פורנו שנשמר מפומפיי והרקולניום. האם היא עדיין שם?

כן, יש גם ציורי קיר שהיו מעל החדרים בבתי זונות וגם חדר מיוחד

לאיבר המין הגברי שכיכב אצלם בהרחבה כסמל לעושר ומזל והמקור לחיים בעצם. החדר נקרא החדר האסור אני חושבת ונפתח לציבור בשנת 2000 אם אני לא טועה

RonspotNL

New member
יש לי רגשות מעורבים לגבי העיר הזו

גנבו לי בה מצלמה עם כרטיס זכרון ותמונות בה (כשעוד מצלמה היתה משהו שהיה צורך בה
) אבל היא עיר מרתקת ואנשים שונים ומשונים כשהייתי בה עבדו בה המון על שיפוצים ובנייה מחודשת אז אין לי מושג איך זה היום הפיצה בה גם מאוד טעימה ( אכלתי בפיצריה הראשונה של העיר אם אני זוכר נכון) אם יוצאים קצת ממרכז העיר מעניינת מאוד לא הספקתי הכל אבל יש תכנון לחזור אבל לא יודע מתי

למעלה