טיסת קונקשיין בפרנקפורט

NEHAMA81

New member
טיסת קונקשיין בפרנקפורט

היי מישהו יודע מה הנהלים בשדה הזה? אני מגיע רק עם טרולי הפעם כי הקונקשיין קצר ויש לי נוזלים כמובן כמו בושם, דיאודורנט, וכו'. מה מותר? אם בכלל? האם צריך לשים אותם בשקית מיוחדת? אם כן מאיפה משיגים את השקית הזו? וכמה ניתן לקחת נוזלים בטיסת קונקשיין בפרנקפורט. תודה

דניאלה1311

Active member
מנהל
הקונקשן הוא לאן? לארה"ב
אם לארה"ב, קח איתך מהבית שקית פלסטיק (זיפלוק) ולשם תכניס את הנוזלים כולל משחת שיניים. בתנאי ששום נוזל לא עובר את ה-100 מ"ג. אם הקונקשן לא לארה"ב אלא בתוך ארופה, סביר להניח שלא תצטרך שוב לעבור בטחון. לישראל, כן תצטרך.

עדירמר

New member
טיסה מפרנקפורט

הנהלים הם שכל מי שעובר את שדה התעופה בפרנקפורט, ולא משנה לאיזה יעד, אסור שימצאו ברשותו נוזלים בכמות העולה על 100 מ"ל.

לכן אם אין צורך לארוז נוזלים במטען היד אז לא אורזים, וקונים ביעד את מה שצריכים לשימוש יומיומי.

מה שדניאלה אמרה, רק שזה רלוונטי כנראה לכל מקום
קונים שקית זיפ-לוק בסופר (למשל של ניקול, אבל יש הרבה חברות), ומראש אורזים בה את כל יחידות הנוזלים שלך, עד 100 מ"ל ליחידה (אז תשים לב שהדאודורנט, בושם וכו עומדים בהגדרה הזו, אחרת יזרקו לך). בשדה התעופה תתבקש להציג אותה.
בקבוקי שתייה גדולים מ-100 מ"ל תרוקן לפני הבידוק או שתזרוק, ותקנה חדש בדיוטי/ביעד.

NEHAMA81

New member
הקונקשיין הוא בפרנקפורט לטיסת המשך לאמסטרדם

חייבים את השקית זיפ לוק הזו?
כמה יחידות אפשר של עד 100 מל ליחידה?
סכין גילוח מותר?

תודה.

אני לא בטוחה שזה משנה. לפני שבועיים עשינו קונקשיין בציריך
לדבלין, וכמובן שעברנו בידוק, כולל בדיקת נוזלים. מהחוויה האישית שלי, פרנקפורט הוא שדה תעופה הרבה יותר "קשוח" מציריך.
כן, חייבים את השקית. מותר לך שקית אחת, עד ליטר, ובכל יחידה לא יותר מ100 מ"ל.
אין לי מושג לגבי סכין גילוח. אולי כדאי לחפש בנהלי הבטיחות של שדה התעופה, ואולי אחרים כאן ידעו לענות. אם זה סכין גילוח יקרה, לא בטוח שהייתי לוקחת סיכון.

NEHAMA81

New member
כלומר עד עשר יחידות שכל יחידה לא יותר ממאה מ"ל? תודה

Boston Guy

New member
אם תנסה לעלות למטוס עם 10 מיכלי נוזל של 100 מ"ל תעצר בביטחון

אף נוסע נורמלי לא סוחב על עצמו כמות כזו של טואלטיקה אישית, וזה יראה חשוד אפילו בשדה תעופה שבו לא מקפידים.
בפרנקפורט - די סביר שיקחו אותך לצד ויפרקו לך את הצורה של המטען שלך - ובנוסף תרוויח חיפוש מקיף על הגוף שלך ואיזה שיקוף או שניים.

נוסע מצוי סוחב איתו שלושה, ארבעה, גג חמישה מיכלים קטנים של נוזלי טואלטיקה.

michal@gal

Active member
מנהל
אין שום בעיה עם 10 מיכלים

טסתי ככה מארה"ב לפני חודש. לא הייתה שום בעיה.
למה שיראה חשוד?
זה מה שהם מאשרים ומאפשרים.
אם יותר מ-5 נראה חשוד, היו מאשרים רק 5.

מה גם שעדשות מגע, כל אחת בתא משלה, כבר מהוות שני פריטים

אחר כך ישנו נוזל העדשות ובקבוק קטן של נוזל דמוי סבון לקחת איתך ביומיום, כשאין סבון בנמצא. וכבר הגעתי ל-4. זה לא פינוק בעיני וכל ה-10 שארזתי הבוקר נכנסו לשקית של 20X20.

אני תמיד שמה עדשות יחד עם משקפי ראייה (בנרתיק המשקפיים)
ולא בשקית הנוזלים. לא העירו לי על זה בשום מקום.

אני קצת חוששת מזה, למרות שכבר עשיתי כך

להתחיל לחפש מקום לקנות בו מן הסתם יומיות במקום חודשיות, בעיירה זרה, זה קצת מלחיץ. נראה. מובן שתמיד יתכן שאחת תיפול לכיור, כשזהו הזוג היחיד שיש. כבר קרה. למותר לציין שבבית כמעט אף לא קורה שעדשה אובדת או נשטפת בכיור...

ולי יש קבועות! כלומר, לא חודשיות/יומיות... כאלו שמורידים כל
יום למחסנית. האמת שעד היום בכלל לא חשבתי שעלולים לזרוק לי את זה. נראה לי קצת מעבר לרמת ההזוי. אולי בטיסה לארה"ב אקח מקדם בטחון אחר.

זה ממש לא נכון, מניסיון

הבעיה היחידה היא לדחוף כל כך הרבה בקבוקים לשקית הקטנה...
אבל לא מעט נוסעים מביאים 6-10 בקבוקים ואף איש ביטחון לא נרעש מזה או מתייחס לזה כאל חשוד. אין שום בעיה עם זה, זה מה שהחוק מתיר. זה גם לא נראה מאוד יוצא דופן, מכיוון שזה הגיוני לגמרי: משחת שיניים (הרי גם קרמים ומשחות נחשבים "נוזל"), שמפו, סבון נוזלי, קרם הגנה מהשמש, דיאודורנט - כבר 5. הוספת קונדישינר, אם מישהו רוצה קרם גוף/תרחיץ פנים/נוזל עדשות או אפילו שפתון נוזלי, בושם - בצ'יק צ'ק הרשימה מתמלאת ונראית הגיונית לגמרי.

dudi4321

Member
גם אסור אריזה שהיא נגיד 120 מיליליטר

שהתכולה שלה לא מלאה.
למשל משחת שינים של 150 סמ"ק ומשומשת עם בערך 50 סמ"ק זה לא תקין.
בהכל אשם הטרור

זה התחיל עם זה והסתיים בתאוות בצע, ורק זה

זכור לי שזה התחיל מאירוע בו עלה מישהו למטוס והיו ברשותו שני סוגי נוזלים שביחד יכולים לייצר ריאקציה של שריפה או פיצוץ.

מאז אסרו להעלות נוזלים למטוס, כאשר ההיתר עד 100 מיליגרם כפול 10 הוא מגוחך למי שמכיר קצת בנושא תרכובות כימיות.

מהר מאוד הבינו כולם שזו היסטריה מטופשת לגמרי, אלא שהיחידים שנסוגו מכך היו בישראל, כל היתר עלו על הגל הזה והחמירו מאוד ולא מסיבות ביטחוניות אלא מתאוות בצע, כיוון שכך אתה מחוייב לקנות שתיה במזנונים של שדה התעופה (לכן עפו גם הקולרים...) והשדה מרוויח ככה וככה נטו מהסיפור של ההפחדה הזו.

הכל מתחיל ונגמר בכסף, והציבור הוא מסחטה מצויינת, עובדה, איש מעולם לא התקומם נגד זה כיוון שנשק ההפחדה עובד מצויין בכל שטח.....

העפת הקולרים היא חזירות לשמה. זה כל כך מרגיז שבאף שדה תעופה
חוץ מבישראל אין קולרים! ולא רק זה, הם מקפידים לרשום בכל הברזים בשירותים "אלו לא מים שתייה"
ממש ממש מכעיס, ואני לא מצליחה להבין מדוע הצרכנים האירופאים והאמריקאים לא מרימים קול צעקה בנושא.

בישראל בחזור יש קולרים אינטרפוץ, בהלוך לא זכור לי.

חוץ מזה שאני מביא איתי מים וכריך, לא מכיוון שאני מתקמצן, אלא כהפגנת יחיד נגד המחירים המטורפים שלוקחים שם על כל דבר, בלי שום פרופורציה.

אם הרשות להגנת הצרכן היתה מתערבת, הכל היה נראה אחרת, ולא נשאר לי אלא לתמוהה מדוע רשויות המדינה לא מתערבות בזה.

למעלה