הכנסת מזון לציריך-שאלה להפוך עם ראש כפול ולמי שיודע

תומלול

New member
הכנסת מזון לציריך-שאלה להפוך עם ראש כפול ולמי שיודע

הי הפוך עם ראש כפול...
ראיתי שכתבת שעברתם דרך ציריך. רציתי לשאול לגבי מזון. האם ידוע לך מה מותר / אסור להכניס לשוויץ מבחינת אוכל ומה רמת ההקפדה?
אני טסה בחגים לשוויץ. נחיתה בציריך. מתכננת להביא מכתב באנגלית מרופא שמסביר את הצורך במזון מבושל ביתי. כמובן לא מדובר בכמויות מסחריות אלא בעיקר לתחילת הטיול.
לא מנסה לעקוף חוקים, אלא רק להבין מה מותר ואשמח לשמוע ממי שיודע.

מכתב מרופא לא משנה את החוק

השוויצרים לא מכירים את הרופא שלך ועד כמה המרשם אמיתי, ובכל מקרה אם את כל כך צריכה אוכל מבושל ביתי אין שום מניעה לקנות ולבשל לבד בשווייץ עצמה. האישור לא יעניין אף אחד ולא יעזור בכלום.
ובכלל, אם מדובר בנושא בריאותי, אזי ממילא זה לא היגייני לאכול בשר במשך כמה ימים שמטלטל בטיסות בטמפרטורה לא קבועה...

אסור להכניס כל מוצרי בשר, גבינה, חלב, ומן הצומח (פירות, ירקות וכו'). מבושל או לא מבושל. גם באמת שאין צורך - הכל אפשר לקנות בשווייץ.

תומלול

New member
כמובן שהכוונה לקנות ולבשל. אבל צריך משהו לפחות עד הלילה...

הכוונה לקחת משהו בתוך צידנית עם קרחומים שעולה איתנו למטוס. טיסה קצרה לציריך ומשם ברכב, כמובן למלון עם מטבחון.
לא אקח סיכון עם השוויצרים הקפדניים.
תודה

פתרונות ליום הראשון

את יכולה להביא אוכל לטיסה ולאכול אותו בטיסה עצמה (בהנחה שאין בה אוכל בכלל או אין בה אוכל שמתאים לך), לפני הנחיתה ביעד. זו לא בעיה.
אם יש לך זמן רב מהטיסה ועד ללילה, את יכולה לרכוש מוצרי מזון. לא כל בישול מצריך עבודה רבה, הולכים על משהו פשוט. אם הזמן קצר - קונים מוכן, אפילו סנדביץ' או משהו דומה, אפשר כבר בשדה התעופה. אפשר, אגב, לקחת נשנושים יבשים דוגמת ביסלי וכו', באריזות סגורות.

אגב, גם אם לא שואלים בכניסה, הכנסה של פירות/ירקות/בשר/גבינות היא עבירה על החוק. ברמזור ליד הבית שלי אין שוטר לעולם, זה לא הופך את הנסיעה באדום לחוקית...

אמנם נשאלתי, אבל אין לי מושג
לא נכנסנו לשוויץ, עברנו
בשדה התעופה של ציריך בדרך לדבלין, ובכל מקרה לא היה איתנו שום אוכל. כך שלצערי אין לי שום מידע רלוונטי עבורך.

לא הבנת אותי
התכוונת ש*את* שאלת..

לא, לא שאלו אותי כלום על אוכל. בדקו כרגיל נוזלים, ושום דבר מעבר. אבל שוב - גם לא היה לי אוכל.

דניאלה1311

Active member
מנהל
מתוך עשרות הפעמים שעברתי בציריך לא זכור לי פעם אחת שנשאלתי
לגבי אוכל. לא כשנשארתי בשוויץ, לא כשטסתי הלאה לארה"ב. מעולם לא בדקו, לא שאלו, המזוודות מגיעות ישר למסוע ומשם את לוקחת ועוברת בירוק. לדעתי אין כל בעיה. אבל, אנני יודעת לומר לך אם יש חוק לגבי הכנסת מזון. כמו שנאמר מעלי, לא הייתי מסתכנת עם ירק או פרי וגם לא בשר אבל כל השאר? לא חושבת שתהיה סיבה .

מתי כן בדקו? ביציאה משוויץ חזרה ארצה למשל. זרקו לי גבינות נהדרות ויוגורט שרציתי לאכול בזמן ההמתנה.
לכן, ישנה אפשרות שאם תקחי את המזון המבושל איתך בתיק יד או תיק גב ואת עוברת מטרמינל E לטרמינל מקומי, שכן יפתחו לך את תיק היד. את המזוודות לא יפתחו כי הן עוברות אוטומטית מטיסה לטיסה.

דניאלה1311

Active member
מנהל
כןןןןןןןןןןן ברור רק במזוודה
הגבינות שקניתי אגב בשדה עצמו אבל לא בדיוטי פרי, היו מה שנקרא חצי רכות. זה חומר גלם מצויין לפצצות ולכן לא נתנו לי לקחת בתיק יד. מצאתי שתי בחורות נחמדות ונתתי להן את הגבינות שבתחילה לא רצו לקחת אבל שכנעתי אותן שזה בסדר גמור. אני חושבת שעם גבינות קשות אין בעיה, אבל אני לא מסתכנת יותר, לא עם השוויצרים ולא עם הגרמנים. בתור ישראלית שחונכה על ידי שני יקים כנראה שהתחלתי לזלזל במורשת ולכן נאלצתי להתיישר עם החוקים בדרך הכואבת - פגיעה בכיס.

כן, כי יוגורט נחשב מבחינתם ל"נוזלים"
גם לי זרקו באמסטרדם
את היוגורטים שלקחת לילדים לארוחת הבוקר.
גבינות קשות גם אנחנו שלחנו במזוודה הגדולה בלי בעיה.

תומלול

New member
תודה על כל התובנות. אני חושבת שאתייעץ עם השגרירות.

יש לי מספיק זמן לבירורים ובוודאי שלא אקח סיכון מיותר.
תודה לכולכם.

תומלול

New member
מעדכנת ומצרפת את תשובת השגרירות

פניתי לשגרירות בשאלת הכנסת המזון ושמחתי לתשובתם:

Please find enclosed a few internet sites where you will find information about food that can be brought to Switzerland. Bring along the letter you have from your doctor that you can show at the border if you have any problems.

https://www.ezv.admin.ch/ezv/en/hom...zerland/food-and-non-alcoholic-beverages.html

https://www.myswitzerland.com/en-ch/entry-customs-entry-regulations.html

למעלה