אלעל מתחילה להפנים את התחרות למזרח - כרטיסים ב- 499

• פותח הנושא Nרב
  • פורסם בתאריך

לאונידס

Active member
מבסס את טענת אל על, צי המטוסים מקורקע בשבתות וחגים

החכרה רטובה של ארקיע משאירה את מטוסי אל על על הקרקע.
טיסה אחת של פעם בשבועיים גם אם נעשית במטוס אל על ולא בהחכרה רטובה (אולי כן החכרה רטובה מהספרדים או הצ'כים) לא משנה את המציאות.
&nbsp
והמציאות היא שהצי יושב ומפסיד כסף כמעט 30% מהזמן בצורה מתוכננת ועוד אחוזים ניכרים בגלל אחזקת שבר של מטוסים תקולים.
אני לא כלכלן של אל על אבל כאדם מהיישוב לא נראה לי שיש סיכוי שחברת תעופה כזו יכולה להיות רווחית.
ההשבתה הזו שגורמת להפסדים היא החלטת ההנהלה, כמו עוד החלטות הנהלה שגורמות להפסדים.
ההצלחה של ההנהלה היא בלהפנות את האש לצוויתי האוויר ובעיקר לטייסים.
&nbsp

YosMan1

New member
חברה פרטית עם בעלים פרטיים שרוצים להרוויח מעליית ערך המניות,

ואת הסבסוד של האבטחה הם יקבלו לדעתי בכל מקרה בלי קשר לשאלה אם הם ריווחיים או לא.
אני לא מבין את מכלול השיקולים שלהם אבל אני מניח שיש להם חישוב שמראה שאם הם יתחילו לטוס בשבת ויפסידו את כל הקהל החרדי (שאישית אני בכלל לא בטוח שזה באמת יקרה) אז תוספת ההכנסות מהטיסות בשבת לא תהיה שקולה להפסד מאובדן הקהל החרדי.
&nbsp

לאונידס

Active member
זו חברה ציבורית, לא פרטית, 57% בבעלות הציבור

43% בידי בעלי עניין, 35% בידי כנפיים (גרעין שליטה)
בחברת כנפיים אם אני זוכר נכון (בדקתי פעם) יש לבורוביצ'ים להערכתי משהו כמו 35%.
&nbsp
אין לי אנרגיות לבדוק אם וכמה הפירמידה הזו ממשיכה כלפי מעלה.
&nbsp
רחוק מאוד מחברה פרטית ויש לזכור שלמדינה יש באל על מניית זהב, זכויות מיוחדות אבל גם חובות מיוחדים.
&nbsp
לכולם ברור שלסבסוד קוראים אבטחה אבל הוא רחוק מאוד מלהיות רק עבור האבטחה.
יש על כך המון מידע באינטרנט.
יש גם מידע על כך שחברי כנסת חרדים איימו על פגיעה באל על באם היא תטוס בשבת והם דיברו על פגיעה דרך הכנסת, לא רק על החרמה של דתיים.
הסיבסוד הזה העמיק בעשרות אחוזים בשנים האחרונות, הרבה מעבר להגדלת הפעילות של אל על וחברי הכנסת והאוצר הם אלו שמאשרים את ההעלאות המאוד גבוהות האלו.
&nbsp
אלו הן העובדות ומכאן מדובר בהערכות.
מקובל עלי שההערכות שלך לא פחות טובות משלי.
אני מעריך שהכנסת כן תפגע באל על אם אל על לא תתנהל לפי הדרישה הדתית, אתה מעריך שלא.
שנינו מעריכים שלא מובטח שהציבור הדתי יחרים את אל על.
&nbsp
בשורה התחתונה שנינו מעריכים שבמצב הנוכחי כנראה שאל על חושבים שלא כדאי להם לשפר רווחיות בעבודה 24/7 במקום 24/5.
&nbsp

RonspotNL

New member
אל על מפסידה כסף

מכמה סיבות המשכורות של העובדים שלה מנופחות ולא ריאליות השירות גרוע והמטוסים עד כמה שידוע לי ישנים אם היא היתה ידידותית לנוסע גם מבחינת מחירים ועם צי מטוסים חדיש יותר ועם משכורות ריאליות יותר לעובדים שלה אולי מצבה היום היה יותר טוב בינתיים זה לא נראה שזה המצב

למעלה