פסל החירות - כן? לא?

פסל החירות - כן? לא?
נגיע בתחילת אוגוסט לניו יורק (זוג הורים, שני בנים בגילאי 9 ו-13) לשישה וחצי ימים. חשבתי לחסוך לנו זמן, תורים, בידוקים ביטחוניים וכמה ק"ג של זיעה, ולוותר על כל סיפור פסל החירות. כלומר, מעבורת חינמית לסטטן איילנד, שלום-שלום וכמה תמונות מסביב לפסל (עד איפה שמגיעה המעבורת) וחזרה לבאטרי פארק.
שתפתי במחשבותיי ובני המשפחה הזדעקו - מה? לא נטפס על הפסל? גם לא עד המרפסת? מה?? אפילו לא נבקר באליס איילנד?

מאחר וכבר עמדתי בתורים אינסופיים לפני כמה שנים רק כי הבכור ממש ממש ממש (!) רצה לעלות על האייפל, וזו הייתה חוויה (כמובן) מיותרת טוטאלית, אני לא ממש מתרגשת מזעקות השבר מסביבי. מצד שני, תוהה אולי דווקא בסיפור הזה אני טועה ומפספסת והם הצודקים.
אשמח לשמוע מבעלי ניסיון שהיו שם בחופשת הקיץ - עד כמה זה נורא (תורים, חום וכו), עד כמה זה באמת "חוויה שאין להחמיץ" ומי לדעתכם צודק - אני או הם?
דעות הפוכות לשלי יתקבלו בלי סקילת אבנים, בלי טענות שאתם פרזנטורים/עובדים בשכר של פסל החירות ושל חברות השייט, אבל נדרשים טיעונים, הוכחות ונימוקים ;-P
תודה!

ANZ1

New member
לטוב ולרע פסל החירות = מגדל אייפל
זה ייקח לפחות חצי יום לבקר ,תור אין סופי, במיוחד בסופי שבוע ובמיוחד בקיץ,
מצד שני, אם אנשים לא היו רוצים לראות את הכל ולטפס למעלה לא היו תורים אין סופים גם באייפל וגם בפסל החירות.

יש כאלו שיבחרו כמוך לעשות סיבוב מהיר ובחינם ,
ויש כאלו שיבחרו את כל המסע המפרך והאיטי למעלה,
אין תשובה נכונה

moco10

New member
לדעתי כולכם צודקים
את צודקת שזה יהיה סיוט בשבילך והם צודקים שהם מאוד רוצים להיות שם ולהיות בניו יורק בלי להיות בפסל החירות, בשבילם זה כאילו לא יהיו בניו יורק בכלל.

ממה שאני זוכר מילדותי, לבקר בסמלים שאותם הכרתי מראש זה היה הדבר המרגש העיקרי. למשל, לונדון זה היה קודם כל לראות את הביג בן, השאר לא היה מוכר לי מראש והיווה רק הפתעה.

שתי הצעות פשרה:
1) בן זוגך ילך עם הילדים לפסל ואת תעשי משהו אחר (אין לי מושג אם ההקרבה מקובלת עליו
)
2) בכל מקרה לא הייתי מוותר לקחת את הילדים לאחת ההפלגות מסביב למנהאטן (או הקצרות יותר). כולן עוברות בסמוך לפסל.אז אולי יתפשרו על לראות את הפסל מקרוב מבלי לעלות עליו.

dror2311

New member
דעתי
הייתי לפני כ-15 שנה בניו יורק ולמען האמת הפסך לא הותיר בי רושם גדול ובמבט לאחור בהחלט הייתי יכול להסתפק בהפלגה ליד.
אבל...אליס איילנד מבחינתי זה סיפור אחר, דרך מרתקת ללמוד על לידתה של אומה, מה זה אומר אומת מהגרים, האופן שבו המהגרים התקבלו באמריקה ועוד.

האנפה

New member
אנחנו הסתפקנו במעבורת לסטטן איילניד
רק אומרת: קרוב זה לא
&nbsp
(התמונה לדעתי צולמה בחזור, בהלוך היה קצת יותר קרוב, אבל רק קצת)

לאונידס

Active member
הדיון שגוי, הדיון לא צריך להיות כן או לא פסל החירות
כשאת מעמידה את הדברים ככן או לא פסל החירות ברור שיבחרו ב"כן", מה פתאום לבחור ב"לא"?
&nbsp
הערה: אני מבין שגם בן הזוג רוצה לבקר בפסל החירות, אם הוא לא רוצה אז כל מה שאני רושם לא רלוונטי - במקומכם הייתי פשוט מחליט שלא הולכים. הייתי מסביר את ההחלטה אבל לילדים אין זכות הצבעה.
&nbsp
אם גם בן הזוג רוצה פסל חירות אז יש לו זכות הצבעה ולכן הייתי פועל כך:
&nbsp
דיון אלטרנטיבי ולדעתי נכון יותר יהיה לבחור בין פסל החירות או נניח ביקור בנושאת מטוסים + צוללת + לצפות מקרוב במעבורת חלל. בדיון כזה השיח משתנה לחלוטין.
&nbsp
יכול להיות שבני המשפחה יחליטו שהם מאוד רוצים את האישה עם הלפיד אבל האלטרנטיבה קוסמת להם יותר - ואז את מסודרת.
&nbsp
יכול להיות שהם עדיין יהיו בדעה שהפסל שווה יותר ואז אני רואה שיש לפנייך שתי אופציות:
1. להצטרף אליהם.
2. להתפצל (לדעתי האופציה הטובה יותר), ואז יש לך הזדמנות לבקר באטרקציה שלא מעניינת אותם.
&nbsp
אני לא יכול להגיד לך אם זו חוויה שאין להחמיץ או חוויה בינונית. נכון שלטעמי בינונית אבל מדובר בעניין סובייקטיבי ולא אוביקטיבי
&nbsp

מ א1

New member
היינו לפני 5 שנים בספטמבר (לא באוגוסט)
אני מתחברת למה שכתבו לפני שהביקור במונומנטים מוכרים ומפורסמים מסקרן אותי בכל טיול, לכן, בתכנונים שלי תמיד יופיעו מונומנטים כאלו שהם יחידים במינם וגם נחשבים מוקד תיירותי עיקרי ביעדים שאליהם מגיעים. שטתי גם במעבורת לסטייטן איילנד וראיתי את ה"ליידי" מרחוק (וזה ממש רחוק...) ואם יש קצת אובך או עננות רואים אותה עוד פחות. קודם כל לבדוק שיש כרטיסים לעלייה לפסל באתר //www.nps.gov/stli/planyourvisit/fees.htm העלייה לפסל מוגבלת וצריך לעשות הזמנה הרבה זמן מראש. אישית אהבתי את הטיול לפסל והיום תוכנן כשזה היה המוקד העיקרי, בידיעה מראש שיהיו תורים ארוכים והמוני אדם. באליס איילנד לא היינו באותו ביקור. שומרת לביקור הבא. החוויה היא אישית וכל אחד עם טעמו וטעם משפחתו. לטעמי אל תוותרו על "ליידי ליברטי"...תורים והמוני אדם יהיו בכל מקום במנהטן בתחילת אוגוסט

דניאלה1311

Active member
מנהל
שני הסנט שלי
כשבתי היתה בערך בת 4 (זה היה לפני המון שנים כי היא עשתה אותי די מזמן לסבתא מאושרת) עליתי איתה עד הלפיד. ככה זה היה בזמנו כשהתיירות בעולם בכלל ובפרט לניו יורק עוד לא היתה כל כך סוערת, התורים היו קצרים ולכל אטרקציה ניתן היה להגיע בקלות יחסית. זו היתה חוויה די מהממת לעלות במדרגות בתוך ה"שמלה" ממתכת שלה. הבת שלי זוכרת את זה וניסתה, לפני כמה שנים, לאפשר לילדיה לחוות אותה חוויה. אז ה"גברת" היתה בשיפוצים בדיוק, והם עשו סיור מרחוק, לא ממש הרשים אותם. לכן אם אין לך אפשרות לקנות כרטיסים כדי להכנס לפסל עצמו (האם אפשר בכלל?) אז הייתי במקומך מוותרת.

La Milagrosa

New member
אני ביקרתי בניו יורק בלי אפילו להפליג סביב הפסל, והכל סבבה.

גם הייתי בפריז בלי לעלות על האייפל (או להיכנס למוזיאון הלובר), והנה אני חיה.

moco10

New member
לפי כרטיס התפוז שלך, את לא בדיוק בגיל של התיירים המדוברים
האם היית בערים הנ"ל כשהיית בת 10 ?

La Milagrosa

New member
לא, הייתי שם כאדם בוגר

ועדיין אני לא בטוחה שילדים יהנו מעמידה של שעות בתור בשביל לראות איזה מונומנט. לא ככה?

moco10

New member
אז זהו, שבהחלט לא ככה
מזכרוני מילדותי, מחוויות עם ילדי שלי וגם מסיפורים של חברים עם ילדיהם.
כלומר, גם הילדים לא יהנו מהתור, אבל הם מוכנים לעמוד בתור ויתאכזבו לוותר על האתר "רק בגלל התור".
צריך לזכור שעבור ילדים בסביבות גיל ה10, האתרים הידועים הללו זה מה שהם יודעים על הערים מראש והאתרים הללו מזוהים עבורם עם היעד.
אם ילד בן 10 היה בפריז ולא עלה על מגדל אייפל המפורסם, מבחינתו זו אכזבה גדולה. גני לוקסמבורג לא ממש מדברים אליו.

זה תלוי בילד
אני תמיד לא חיבבתי אטרקציות עמוסות וחשבתי מילדות שהאייפל מכוער, אז למה לשלם כדי לטפס עליו כשיש מספיק תצפיות אחרות על העיר. גם אחותי שביקרה בילדות באייפל לא עלתה למגדל ומעולם לא טרחה לעשות זאת בביקוריה הבאים. וכך גם עם אתרי עונש תיירותיים אחרים כמו חילופי המשמר בלונדון.

moco10

New member
בהחלט תלוי בילד, עשיתי הכללה למה שנראה נכון לרוב הילדים, אבל
מה שרלוונטי פה זה שהילד של השואלת רוצה במפורש להיות בפסל החירות.

לגבי חילופי המשמר בלונדון: הייתי עם בנותי כשהיו בגיל 12 ו14 בלונדון. קבענו מראש ללכת לשם למרות הידיעה שיהיה עמוס.הגענו מוקדם יחסית, תפסנו מקום וזכינו לחוויה טובה. פגשנו מקומי שהסביר על משמר המלכה והלבוש שלהם, פגשנו משפחה בריטית שלא מלונדון שסיפרו על יוקר המחיה בלונדון כבר אז ולכן הם מקצרים את החופשה שלהם שם. בקיצור, דווקא ממקום תיירותי מאוד זכינו לחוויה מהנה.
האם הייתי הולכת לשם כיום? לא בטוחה בכלל. לדעתי, לא לפסול מראש סמלי תיירות, אבל לבוא עם המון המון סבלנות.

למעלה