איזה מסלול השכרת רכב יותר בטוח/ משתלם?

ANZ1

New member
רק מי שלא עשה תאונה בחול יכול לדבר ככה

מה שאתה כותב נכון, לצי מכוניות, למספרים גדולים, לא לאדם אחד, בטיול אחד.

מניסיון שלי של תאונה (תאונה עצמית, אני הייתי אשם , נסעתי רברס ודפקתי את הרכב לגמרי),
נסעתי עם הרכב לסוכנות, החזרתי את הרכב, הם בדקו, ונתנו לי רכב אחר 10 דקות אחר כך בלי ששילמתי דולר,

ואז נזכרתי כמה דיברנו לפני ההשכרה איזה ביטוח לעשות,
ההבדל בן ביטוח שלא כלל הכל לביטוח שכלל הכל היה עוד דולר וחצי ליום,
אם לא הייתי עושה את הביטוח היותר יקר, הייתי צריך לשלם אלפי דולרים, להתקע עוד יום יומיים במקום, וכל הטיול היה נהרס לי, וזה בהבדל של 30 דולר לכל הטיול.

גם אתה תעשה את זה, תיקח את הביטוח שכולל הכל אחרי התאונה הראשונה,
הרס של טיול שווה יותר מכמה דולרים בודדים.

moco10

New member
אתה מעלה נושא אחר, שאני דווקא מסכים לו, רק שאינו רלוונטי פה

הייתי מוכן לשלם לא מעט לבטח נגד "הרס טיול".
אם הברירה היא מצב שבו אני נתקע יומיים מול קבלת רכב חליפי מייד, אז בהחלט אני מוכן לשלם לא מעט כדי לקבל רכב חליפי מייד.

אבל, מה לעשות, זה בכלל לא העיניין המדובר פה.
פה מדובר על 2000 דולר בלבד שניתן יהיה לתבוע חזרה (או שירד או לא מכרטיס האשראי במקרה של ביטוח דרך חברת ההשכרה). זה עיניין כספי טהור ואין לביטוח הזה שום השפעה על איך יושפע הטיול וכמה זמן תיתקע או לא תיתקע בלי רכב.

בעיניין "אדם אחד בטיול אחד", זה לא מדוייק. אדם, במשך חייו, מבצע הרבה השכרות, ומעבר לכך, עושה או לא עושה הרבה ביטוחים קטנים אחרים שלא קשורים לשכירת רכב. מדובר על איך מתנהלים כלכלתי נכון במשך כל החיים. אין שום דבר מיוחד דווקא בטיול הקרוב לאיטליה.

לאונידס

Active member
עניין של גישה

אני אדגים:
אני לא עושה ביטוח מקיף לרכב שלי.
אני לוקח בחשבון שמתישהו יצא לי לשלם איזשהו מקרה שאם היה לי ביטוח מקיף כנראה לא הייתי משלם (או משלם רק השתתפות עצמית)
למה?
כי אני סומך על האקטוארים של חברת הביטוח שכבר עשו את החשבון שסך התשלומים שלי יהיה גבוה יותר (הרבה יותר) מהתשלום הממוצע שהם משלמים לכלל הבוטחים.
אני יודע שבסופו של דבר לאורך הרבה שנים אם אני אשלם ביטוח מקיף מירב הסיכויים שאפסיד כסף.

נראה שאתה אוחז בגישה שלא מעניין אותך חישובים אקטוארים, אתה לא מוכן לאירוע בו יצא כסף מכיסך לתשלום נזק ולא משנה כמה עולה הפרמיה.

כל אחד שיחליט איזו גישה מתאימה לו וינהג בהתאם

moco10

New member
ברור שזה עיניין של גישה אישית, אבל כדאי שגישה אישית

תושפע מהמספרים.
ביטוח מקיף לרכב זה באמת מקרה ביניים בין ביטוח גדול (למשל ביטוח חיים, שרק עשירים גדולים יכולים לוותר עליו באופן סביר) לבין ביטוח קטן כמו ביטול ההשתתפות המדובר.
הפרמטר העיקרי להחלטה על ביטוח מקיף זה שווי הרכב וההון הפנוי של המבוטח. לאחד מדובר בפגיעה קלה בחיסכון ולשני מדובר באובדן היכולת לבעלות על רכב וההשפעה של זה על איכות החיים.
אני בספק שמישהו שנוסע לטיולים בחו"ל ייהרס כלכלית עקב אובדן 2000 דולר.

הבדל קריטי נוסף בין ביטוח מקיף לביטוח ביטול ההשתתפות המדובר זה מחיר הפרמיה ביחס לנזק המכוסה.
כן, גם בביטוח המקיף חברות הביטוח רווחיות, אבל בביטוח ביטול ההשתתפות מתח הרווחים שלהם גדול יותר בסדרי גודל. זה פשוט הרבה יותר יקר.

לאונידס

Active member
אנשים לא לוקחים החלטות רק לפי מספרים

זה חלק מהטבע האנושי.
מבחינת מספרים אני חושב כמוך, מירב הסיכויים שמי שמבטח סכומים קטנים לאורך זמן יפסיד כסף.
אבל יש אנשים שלא רוצים לפגוש בתיבת הדואר איזשהו חיוב מעצבן, זה עושה להם רע (אגב גם לי), לחלק יותר ולחלק פחות. איך תתמחר את התחושה הרעה? כי יש לה ערך.
מישהו הוכיח לי שבאחת מהערים הגדולות עדיף להחנות בצורה לא חוקית, במקום אסור. הדו"ח זול יותר מתשלום על חניה. כלכלית נכון יותר להחנות במקום אסור, אישית אני לא יכול להתנהל כלכלית במקרה כזה ואשלם יותר עבור חניה מסודרת. לא כל ההחלטות של כל האנשים בכל הסיטואציות הן לפי מספרים

moco10

New member
אתה בהחלט צודק עובדתית

וגם אני, כמו כולם, מכניס שיקולים פסיכולוגיים אישיים לכל החלטה.

המקרה של ביטול השתתפות עצמית הוא פשוט קיצוני מבחינת העלות החריגה של הביטוח. אני חושב שיש להדגיש את העיניין הזה כי שוכרי רכב רבים בוחרים לעשות זאת לא רק בגלל הרתיעה מחיוב מעצבן כפי שהזכרת, אלא גם בגלל חוסר מודעות לכך שמדובר במחיר שהוא הרבה מעבר למה שניתן להגדיר כפרמיה סבירה.

כמובן, המחיר הזה לא זועק לשמיים כשמביטים במספר פר יום. המחיר פר שעה הוא עוד יותר נמוך
. לכן כדאי לנרמל לשנה ולהשוות למשהו מוכר.

בכל מקרה, השואל המקורי הציג 3 חלופות והתייעץ מה לעשות. נתתי את עיצתי.
ההתלהמות שחטפתי לא באה ממנו.

לאונידס

Active member
הביטוח שאתה מדבר עליו כולל גם זכוכיות כמו פנסים או מראות

או מכסה מיכל דלק?
איבוד מפתח?
&nbsp
אם הביטוח לא כולל יכול להיות שגם תשלם 1000 שקלים ביטול השתתפות עצמית וגם תצטרך לשלם להם עלות פנס (יכול להיות מאו יורו) שמישהו שבר לך באיזשהו חניון, זאת אומרת אתה יכול למצוא את עצמך עם ביטוח שהוא גם לא בטוח וגם לא משתלם.
&nbsp
אני ממליץ לך לקרוא את הטיפים בקישור הבא
http://www.toureply.com/GeneralPage.aspx?PageName=CarsRentals
כולל החלק שמדבר על ביטוחים.
הוא לא מתייחס לכל הנושאים כמון חבות נזקי גוף לצד ג' אבל זו התחלה טובה
&nbsp

Yehuda500

Member
בכל הצעות המחיר שנתקלתי בהן לאירופה לא מצאתי

התייחסות לצד ג'.
מנסיונך, איזו חברה נותנת כיסוי כזה?
תודה

לאונידס

Active member
באמת יש בעיה עם הרבה סוכנים/זכיינים בארץ, המידע מבולבל

ולא שקוף.

אם אני זוכר נכון יש התייחסות אצל אורן מרום (לינק שקיבלת) לינק לעוד אתר/סוכן להשכרת רכב:
www.economycarrentals.com
ניסיתי לחולל הזמנה ממילאנו, קישור לתוכנית הביטוח
Third Party Liability cover amounts included in the rates:
- For bodily injuries per accident, up to 15 000 000 EUR.
- For property damages per accident (excluding rented car), up to 15 000 000 EUR.

נראה לי כיסוי מספק לאם חו"ח תפגע בטעות במישהו אחר או עוד יותר גרוע (לפחות לדעתו), בפרארי שלו.

מאורן מרום הזמנתי פעם אחת ממילנו, מ economy car rentals אני ומכרים שלי מזמינים באופן קבוע.
באתר של אורן מרום (בהודעה הקודמת) יש קישורים ללפחות עוד 8 מקומות שהוא ממליץ לבדוק לשכירות.

לדעתי חשוב מאוד לבדוק שאתה מבוטח לסכומים הגדולים, שלא תמצא את עצמך משקיע שעות בכן או לא 500 שקלים בהחזר או ביטול השתתפות עצמית אבל אפס השקעה בבדיקה על מה קורה אם יש מקרה ביטוחי של מליוני שקלים.

Yehuda500

Member
תודה. נסיון לחולל הזמנה בפולין מראה שיש ביטוח צד ג', אבל

אין פרטים לגבי היקף הכיסוי.
כשיהיה מאד אקטואלי אצור קשר עם אורן.
בעבר קיבלתי ממך את פרטיו והם שמורים אצלי.
שוב תודה

לאונידס

Active member
מצאתי גם לפולין

פשוט צריך להמשיך עם ההזמנה עד הדף בו נדרשים למסור פרטי אשראי.
בדף הזה יש קישור ל Terms and Conditions
ושם רשום:

Third Party Liability cover amounts included in the rates:
- For bodily injuries per accident, up to 5 000 000 EUR.
- For property damages per accident (excluding rented car), up to 1 000 000 EUR.

Yehuda500

Member
הבנתי. עצרתי לפני כן. תודה

ושאלה נוספת - מנסיונך - האם חברה זו אמינה גם מחוץ לאיטליה?

lirannm

New member
טוב אז לאחר קריאה של הפוליסה אלו המסקנות

השכרתי ב sixt באתר העולמי לא של שלמה.
114 יורו ובמקרה של נזק עד 1400 יורו השתתפות עצמית.
במקרה של גניבה עד 1700 יורו
בכל ההשכרות אין כיסוי לשמשות וצמיגים , איבוד מפתח וכו.
וזה דורש ביטוח אקסטרה של 8 יורו ליום
לכן לדעתי הכי טוב לעשות את הביטוח ב aig
שנותן כיסוי של 2500 דולר בעלות של 4 דולר ליום.

סהכ כל ההשכרה עם הביטוח 570 שקל.
ולדעתי זה עדיף על 1200 כמעט כדי להיות מכוסה על כל האופציות דרך חברת ההשכרה.

לאונידס

Active member
זו לא חברת השכרה, זהו סוכן שככל שאני יודע הבסיס שלו ביוון

עד כמה זה משנה בעולם הגלובלי שלנו.
&nbsp
שכרתי דרך הסוכן הזה בהרבה מדינות באירופה, לא יצא לי באמריקה (ארה"ב וקנדה).
עד היום כל ההזמנות בוצעו במדוייק.
יצא לי כמה פעמים לשנות ולבטל, לפעמים השינוי/ביטול היה חינמי ולפעמים עלה 2 יורו (המדיניות שלהם משתנה מידי פעם).
פעם אחת חברת ההשכרה היתה לא בסדר, הסוכן הזה תמך בי וקיבלתי החזר כספי די גדול.
לא יצא לי לבחון את הצעת החזר ההשתתפות העצמית שלהם, לא היה לי צורך.
&nbsp
בתוך הג'ונגל הזה של השכרות הרכב לא חושב שיש צדיקים, הם מבחינתי עד היום היו בין הפחות גרועים.

הנאמר נכון לרוב אירופה

אלא שבכרתים תאוות הבצע עדיין לא הרסה את שוק התיירות פרט למקרים יוצאי דופן בודדים.

אני עורך בחברת "זקרוס טורס" ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית, ואם משלמים את ההשכרה במזומן, הם לא צריכים כרטיס אשראי כיוון שהביטוח אמיתי.
(כל נזק שנגרם אי פעם [דפיקת כנפיים, גריל שנעלם, נקרים, נזק לגחון וכו] בכלל לא העירו ולא אמרו דבר).

מה שהביטוח לא מכסה:
א. אם נורית האזהרה נדלקה ובכל זאת המשכת לנסוע והמנוע שבק
ב. נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול.
ג. דוחות תנועה.

חוזה ההשכרה שלהם כתוב על חצי עמוד באנגלית וחצי עמוד ביוונית.
וזו התנהגות החברות המסודרות בכרתים.

לאונידס

Active member
יש עוד כמה איים יוונים עם חברות שנוהגות מדיניות דומה

אבל אנשים רוצים לטייל בעוד מקומות

למעלה