תכנון טיול לצפון איטליה

lirannm

New member
תכנון טיול לצפון איטליה

1. שלום לכולם, אני טס ל 4 לילות למילאנו בעוד שבועיים , עפ התחזיות לא צפוי גשם לאורך כל הטיול, אבל ברור לי שקשה להסתמך על תחזיות באירופה במיוחד שעפ התחזיות יש 4 ימי גשם רציניים בימים הקרובים באזור. המטרה שלי היא להעביר את הלילה הראשון במילאנו ולמחרת לצאת לטיול באיזור האגמים קומו או גארדה ברכב שכור .
אשמח לעצתכם בעניינים הבאים : כדי לשמור על גמישות אני רוצה להזמין בתי מלון באותו יום או יום לפני , האם זה יצא לי יותר משתלם כלכלית או יותר יקר?
עניין נוסף, היות ואני נוחת ב22:30 במילאנו ומתכנן ללון באחד המלונות הצמודים לשדה , האם כדאי להשכיר רכב רק למחרת בבוקר ? ( במביחנת התניידות בשדה וחסכון כלכלי)
את הרכב אני צפוי להחזיר בערב לפני הטיסה ארצה או למחרת בבוקר הטיסה לארץ.
אשמח לכל טיפ.

moco10

New member
ככלל, שכמובן לא תמיד תופס, הזמנה מראש מאפשרת

מחירים זולים יותר. גמישות עולה כסף, לדעתי, גם לרוב שווה אותו, אבל זה עיניין אישי. אני מדגיש את "ככלל" - יש הרבה יוצאים מן הכלל וזה מאוד תלוי ברמת הביקוש למקומות והתאריכים הספציפיים.

לגבי שכירת רכב, אז זה שוב עיניין של נוחות מול מחיר. בתנאי שבמלון יש חנייה, יותר נוח לשכור מייד כשנוחתים כי כבר נמצאים במקום. האלטרנטיבה זה למחרת בבוקר לתזז בחזרה לשדה.
מה המחיר רק אתה יכול לדעת. הוא מורכב מעלות שכירת יום נוסף (לא בטוח, תבדוק איך התמחור כתלות בשעות לקיחה והחזרה), עלות חנייה במלון אם זה זה לא חינם מינוס עלות, אם קיימת, של התחבורה למלון וחזרה להשכרה.
אלא אם כן מדובר בחיסכון משמעותי, אני הייתי שוכר מייד בנחיתה.

לא יודע למה הזכרת את תחזית מזג האוויר אבל "תחזית" לעוד שבועיים לא שווה הרבה.

תומלול

New member
תלוי בתפוסת המלונות.

ניקח לדוגמא את בוקינג:
פעמים רבות בהזמנה של מספר חודשים מראש המחירים זולים יותר מאשר בהזמנה של הרגע האחרון.
לעומת זאת, כשאני מזמינה מראש, אני תמיד לוקחת אופציה לביטול ללא חיוב והאופציה הזו יקרה יותר לעומת מי שלוקח חדרים ללא אפשרות לביטול.
אם אתה לבד או שאתם זוג ובתקופה שנחשבת פחות עמוסה ואתה גמיש (נפשית), אז יכול להיות שהאופציה של הזמנה ברגע האחרון תשתלם לך.

מניסיון שלי בבולוניה, הזמנה יום-יומיים לפני אכן עשויה להיות

יותר זולה. לא עשיתי זאת ממש אבל בדקתי וזה קיים. אבל יש הבדל גדול: אתה מבקש לנסוע לאתרי תיירות פופולריים מאוד, במה שאני חושבת שהוא שיא העונה, יש כמה ימי חופש במאי באירופה. וגם, באגמים, שהשאלה כמה מקומות לינה יש בשטח שאינו גדול במיוחד. בבולוניה, להבדיל, יש הרבה מאוד מקומות לינה מרכזיים וזו עיר שאינה פופולרית כמו אגמים או כמו רומא.
אז זה יכול להסתדר ויכול גם לא.
אפשר לבחון את זה עכשיו, לראות אם יש למחר-מחרתיים, כמה יש ואיפה, ולהעריך את הסיכוי/סיכון.

טל מרום

New member
אם אתה נוחת במלפנסה

ומתכוון לישון במלון מוקסי, שהוא מומלץ ביותר, מרחק שתי דקות הליכה מהטרמינל- שווה, אז ממש לא כדאי להשכיר את הרכב בלילה, אלא רק בבוקר למחרת, גם אין חניה במלון.
למיטב זכרוני, חברות השכרת הרכב נפתחות בשעה 7:00 או 8:00 וגם הן נמצאות מעבר לכביש.

תהנו.

לאונידס

Active member
moxi רלוונטי למי שנוחת עם איזיג'ט - יש להם טרמינל משלהם

ונמצא מול הטרמינל שלהם, חברות אחרות צריכים להשתמש בשאטל הפנימי של השדה (צריך לבדוק שעות פעילות)
ואני בהחלט ממליץ, ניסיון טוב עם המלון הזה.
&nbsp
ממליץ לבדוק השכרת רכב גם בטרמינל השני, יש יותר חברות וגם אם מדובר באותה חברה המחירים ותנאי העסקה לא זהים.
לי היה שווה לקחת את השאטל.

lirannm

New member
היי אני נוחת בטרמינל 1

כתוב באתר של מלפסנה שהם מפעילים שאטל חינם בין הטרמינאלים 1 ו 2 .
ככה שלא נראה לי שתהיה לי בעיה להגיע מ 1 ל 2

למעלה