איזה מסלול השכרת רכב יותר בטוח/ משתלם?

lirannm

New member
איזה מסלול השכרת רכב יותר בטוח/ משתלם?

היי
אני מתעתד להשכיר רכב באיטליה
האופציות הן לשלם 500 שקל על רכב עם השתתפות עצמית שיכולה להגיע ל 2000 דולר בערך במקרה של גניה או נזק .
או לשלם 1000 שקל עם ביטול השתתפות עצמית.
אפציה נוספת היא לשלם את ה 500 ובמקביל לעשות ביטוח בגוף שלישי ,לשלם 70 שקל ל aig לביטוח החזר השתתפות עצמית לרכב השכרה.
יש למשהו נסיון?
מה אתם עושים בד"כ?

moco10

New member
להישאר עם ההשתתפות העצמית, ולא לתרום כסף סתם

לא ציינת על איזו אורך תקופת שכירות מדובר אבל אני מנחש שאתה מדבר על שבוע-שבועיים.
הדרך הכי פשוטה להבין מה מציעים לך בעצם: תחשב כמה זה היה עולה לשנה שלמה ותחשוב אם היית מוסיף סכום כזה על הביטוח המקיף של הרכב הפרטי שלך בארץ כדי להימנע מה"אסון" הנדיר של תשלום 2000 דולר.

lirannm

New member
מדובר על 4 ימים

בצפון איטליה
אני רק רוצה לדעת ש aig לא מערימים קשיים
ובירוקרטייה ובאת מחזירים את הכסף במקרה של נזק לרכב .

moco10

New member
זה אין לי מושג

אבל שים לב ש70 ש"ח על 4 ימים זה 6400 ש"ח לשנה, וזה לכיסוי נזק של עד 7200 ש"ח.
כמעט 100% פרמיה. נראה לך סביר ?
זה יוצא כמעט פי שניים מביטוח מקיף לשנה , שמבטח מכונית שעולה 100,000 ש"ח .

אספרסו2

New member
שוב אתה מגיב מבלי שיש לך מושג

ממש לא רלוונטי החישוב שאתה עושה.
לתייר באיטליה עדיף לנהוג בראש שקט ללא השתתפות עצמית.

moco10

New member
אתה נשמע כמו סוכן ביטוח...

מדובר באך ורק כסף, שום דבר אחר.
זה שהוא ידע שאם חס וחלילה יש לו נזק, אז כשיחזור ארצה יוכל לתבוע את המקסימום 2000 דולר האלה אמור לתת למישהו ראש שקט?
לפי ההיגיון שלך אז הוא צריך לחיות את כל חייו בחוסר שקט כי על המקיף הפרטי שלו אין לו ביטול השתתפות עצמית.

מה מיוחד ב4 ימים באיטליה דווקא? אם חו"ח תהיה תאונה או גניבת אוטו הטיול ייהרס בלי קשר לאם יעלה יותר או פחות 2000 דולר.

אני רק מנסה להבהיר כמה יקר ובלתי סביר הביטוח הזה.

אספרסו2

New member
חבל לבזבז עליך מילים

כי אתה מתעקש להטעות כאן שואלים על דברים שאינך מבין בהם.
&nbsp

צריך לקחת בחשבון את השיקול האישי.

גם אם האחוז שיקרה משהו הוא 0.1 אחוז או כמה שאתה לא רוצה , כי אז כשזה יקרה לו , בשבילו זה יהיה 100%.

כל אחד הולך בכיס עם 2000 דולר מעבר למה שהוא מתכנן להוציא על נסיעות, מלון, כלכלה, בילויים ?
אם אתה מכיר כאלו, סחתיין.....
רוב הציבור לא.

moco10

New member
אתה מתייחס לעיניין כסיכון מיוחד של טיול

שדורש התיחסות מיוחדת.

זה לא.

זה החזקת רכב ונהיגה בו, בדיוק מה שאני מניח שרובינו עושים כל יום בשנה בארץ. כמו שלא תשלם סכומים בלתי סבירים כאלה ביום יום, אין שום סיבה לעשות כך דווקא ב4 ימים בחו"ל. המבטחים פה פשוט מנצלים את צורת המחשבה הזו כאילו הטיול זה דבר מיוחד (בהקשר של סיכוני רכב).

הטענה שאם זה קורה אז זה 100% קורה, היא נכונה לוגית אבל היא דמגוגיה. ה"אם" הוא ב0.1% וכך צריך להתיחס אליו. כל עוד זה לא קרה אז זה רק סיכון קטן. הפיכת הסיכון הנדיר לוודאות והתנהגות בהתאם זו התנהגות לא ראציונאלית קיצונית, וכשמבטחים נגד זה ועוד ביוקר, זו פשוט זריקת כסף.

Faria

New member
אתה יודע שעצת אחיתופל היתה העצה הטובה נכון?

moco10

New member
הערה

לא פעם אני נופל בעצמי עם האיש הזה כי לצערי אין לי כמעט זיכרון לשמות של אנשים וניקים. גם הפעם זה קרה לי.
אחרי חיפוש קצר, אני נזכר בו ומדובר בטרול לכל דבר שרק מחפש תגובות והתלהמות.

עדיף פשוט להתעלם (ומקווה שאזכור פעם הבאה
)

אספרסו2

New member
הארה

כשאתה מטעה את ציבור הקוראים בפורום,כנראה במזיד,לפי התשובות האובססיביות שלך שתלושות מהמציאות,המוצא היחיד שלך הוא קללות.
&nbsp

כבר אמר מישהו:"הטיעון שלך חלש, תצעק".....

אם אתה לא יכול לנהל דיון בלי להיות בוטה ("דמגוגית","התנהגות לא רציונאלית קיצונית"), אז מוטב ותידום.
מה גם שבכלל לא הבנת את הכתוב, אולי נפנה את זה אליך אישית לצורך ההבנה ?
אז כך.

אתה לא עשית ביטוח כי הסיכוי שיקרה משהו הוא 0.1%.
אבל לך זה קרה ואתה נדרש לשלם על בית חולים, עורך דין, לינה וכלכלה, ולקנות לחברה רכב חדש
האם להתייחס כאילו זה לא קרה ???

בשורה התחתונה, אני אמשיך בארץ לשלם את הביטוח המקובל, ובחו"ל את המכסימום (בהתאם לגילי ומצבי) שזה כ-6 $ ליום+ביטוח הטסה גלובלי 15$, ולא אצטער על כך אפילו לא שניה.
הבטחון האישי והשקט הנפשי והתוצאה בעת קרות אירוע, חשובים יותר מ-"חיסכון" גרידא.....

מכאן, שאני אמשיך לבטח ואמליץ תמיד לערוך את הביטוח המתאים, ואתה לא לפי משנתך , כל אחד הוא מבוגר שאחראי על עצמו.
העיקר לא להטעות אנשים, כי אם יקרה להם משהו, הרי אתה לא תאמר שאתה אחראי ולא תישא בתוצאות.....

moco10

New member
איך בדיוק הגעת לבית חולים, עו"ד לינה וכלכלה ?

השאלה והתשובה לא היו על האם לבטח סיכונים יקרים אלה, בוודאי שכן.
הנושא היה ביטול השתתפות עצמית של 2000 דולר. זה פשוט תשלום תמורת קבלת 2000 דולר במקרים מסוימים (נדירים למדי).
הביטוח הזה לא נותן שקט נפשי, את זה נותן הביטוח העיקרי על סיכונים יקרים.
איך זה בכלל מתקשר לביטחון אישי?
הביטוח הספציפי המדובר לא שונה בהרבה מהימורים, והימור כשמספרים מוטים בכבדות נגד המהמר.
מי שוצה להמר שילך לרולטה - זה גם מוטה נגדו ומהווה עסקה מפסידה, אבל הרבה פחות.

"דמגוגיה" ו"התנהגות לא רציונאלית קיצונית" זה פשוט תאור דבריך ואין בזה שום דבר בוטה. "כשזה קורה זה 100%" זה דיבור שפונה לרגש, בלי שיש בזה תוכן אמיתי (למרות שלוגית זה נכון). זו אחת ההגדרות המילוניות לדמגוגיה.
וברור שלרכוש ביטוח סופר-יקר על נזק אפשרי קטן זה לא ראציונאלי.

Faria

New member
אני לא מבין

הוא מדבר על ביטוח ביטול השתתפות עצמית. אתה מדבר על ביטוח בריאות, וכשהוא מסביר לך בצדק שלא לזה הוא התכוון אתה טוען שהוא מתבצר בעמדה שגויה?!

z1george

Member
מנהל
אספר לך סיפור מהחיים משנה שעברה- ולמה שפירא צודק

אני תמיד עושה כולל "ביטול השתתפות עצמית"
עשרות נסיעות- עשרות אירועי השכרת רכב ב20 שנה האחרונות
תמיד עושה ישירות דרך חב ההשכרה. בדרך כלל זה הרץ
לא סומך על חברת AIG ושום חברת ביטוח ישראלית
לא רוצה לשלם 2000 דולר השתתפות מכיסי ואחר כך לרוץ
להגיש ניירת ולנחש מה יגידו שחסר- כי תמיד יתפסו בזה שחסר איזה מסמך
אני מודע לזה שהעלות הראשונית מראש גבוהה יותר
שנה שעברה= פסח 2017, באמסטרדם, פעם ראשונה משכיר רכב , בלי ביטול השתתפות עצמית
ביום הרביעי היה אירוע של כמעט תאונה, בפועל ללא מגע בין שני הרכב באיזו צומת
ברכב השני (סיטרואן AX בת 25 לפחות) יושבים 4 צעירים קופצים מהרכב, טוענים ששפשתי אותם (להד"ם).
אני מבין שמדןבר בנסיון שקוף לסחוט כסף מתייר. מסרב לשלם לו. הוא מזמין משטרה, המשטרה מצלמת את הרכב שלו מקדימה ואת שלי מאחור
בעת החזרת הרכב אני מספר לחב ההשכרה על האירוע.
כעבור חודש גובים 1250 אירו השתתפות עצמית
מאז עברה שנה. עשרות פניות במייל לחב ההשכרה. לפחות פעמיים טלפנתי אליהם .
הם טוענים שבעל הרכב השני תובע נזקים ושזה בהתנהלות משפטית
אני מנסה להסביר להם שהסכום שהקפיאו לי זה בערך 5 משווי כל האוטו שלו.
אם טוען ששופשף , במקרה הרע תחזירו לו קצת ותחזירו לי את רוב הכסף
וללא הועיל. הם טוענים שעד שאין החלטת שופט , כל הכסף מוקפא.
מדובר ב5000 שקל שהקפיאו לי . רק בגלל שלא עשיתי "ביטול השתתפות עצמית". סתם יצא ככה. פעם אחת. כשאני תמיד עושה.
אתה יכול להסביר מיליון פעם כל מיני טבלאות סטטיסטיות . בפועל כבר שנה אני מחכה שיחזירו לי 1250 אירו. וזה מעצבן נורא. כשזה קורה אצלך זה 100% ולא 0.1%.

lirannm

New member
אתה יוצא בהנחה ש AIG לא ישלם

אני קראתי את הפוליסה ואני יכול להגיד שהחוזה שלהם רחוק מלהיות דרקוני
הוא די פשוט ללא יותר מידי סייגים.
מדובר בתאגיד ענק שיש מליוני אנשים באץ ובעולם שקיבלו ממנו כסף שהיו זכאים , אז לא ברור לי האנטי שלך.
&nbsp

moco10

New member
חחח, אז אתה האחד מ100 שזה קרה לו ולכן אתה כותב

אבל יושבים לידך 99 אנשים שזה לא קרה להם ולכן הם לא כותבים.

אבל למה לדבר על 99 אנשים אחרים וסטטיסטיקה והסתברויות?
הרי אתה מעיד על עצמך שביצעת עשרות השכרות ותמיד עושה את הביטול.
אז בוא תעשה את התרגיל הפשוט הבא: חשב כמה הוצאת במצטבר על כל הביטוחים הנ"ל לביטול השתתפות, ותשווה לעלות ההשתתפות שהביטוח נועד לכסות. (וזכור שלרוב האנשים אין שום מקרה ביטוח בהשכרות לאורך כל חייהם).

מה שמוזר/מעניין/משעשע בכל נושא הביטוחים הקטנים זה שלאנשים מפריע לחשוב שהם עלולים במקרה נדיר להינזק ב2000 דולר, אבל אין להם בעייה לשלם סכום יותר גדול לאורך השנים כדי להיות מוגנים מאובדן אותם 2000 דולר.

הדבר השני המעניין זה שהדאגה הזו מההשתתפות העצמית מתעוררת עם שכירת רכב בחו"ל (למספר ימים או שבועות) אך לא עם הרכב הפרטי בארץ שנוהגים בו כל השנה.
הסיבה, אגב, מאוד ברורה. חברות ההשכרה עסוקות בשיווק הדבר הזה שהוא מאוד רווחי להן. תמיד שואלים את הלקוח אם הוא רוצה לרכוש, ואז הוא מניח בטעות שמציעים לו משהו בעל ערך. ראו AIG איזה מתח רווחים ענק עושות חברות ההשכרה, ועלו עם הרעיון החכם מבחינתם, להציע משהו יותר זול ממה שמציעות חברות ההשכרה אך עדיין יקר בטירוף יחסית לערכו.

למעלה