דרכון ביומטרי

דרכון ביומטרי

היום הלכתי לחדש דרכונים לי ולילדים, ועשינו לראשונה דרכון ביומטרי. הייתה בעייה גדולה לצלם את הילדים הקטנים: הכיסא היה נמוך (כיסא רגיל, אין פתרון לילדים קטנים). אז ביקשו מהילדים לשבת על הברכיים ואז עוד להתרומם קצת. בן 5 הבין מה רוצים ממנו אבל עדיין יצא לו פרצוף מוזר דווקא כי ניסה להיות בסדר.
בן 3 לא הבין מה רוצים ממנו, היה קשה להושיב על הברכיים. הוא נורא שובב ובכל הצילומים שניסו יצא לו חיוך. ואני קראתי שאסור חיוך בדרכון.
שאלתי את הפקידה, והיא אמרה שלא תהיה בעיה לא עם הפרצוף המוזר ולא עם החיוך. אבל אני חוששת שאולי היא סתם אמרה.
למישהו יש נסיון?

YosMan1

New member
ילדים עד גיל 6 יכולים להביא תמונה מצולמת גם לדרכון ביומטרי..

כי בכל מקרה תווי הפנים ישתנו תוך זמן קצר ואין שום משמעות לצילום הביומטרי.

אני יודעת

אבל איכשהו לא הספקתי לצלם אותם, והתקשרתי לבדוק - אמרו שזה חשוב רק עד גיל שנה.
והילדים שלי אוהבים להצטלם אז חשבתי שלא תהיה בעיה - ובאמת הם היום בסדר. הבעיה הייתה במקום עצמו - הרי זאת לא הפעם הראשונה שהם מצלמים ילדים.
אז מה נראה לך - לא יעשו לנו בעיות בביקורת הגבולות, בגלל התמונות שלהם? רואים בבירור שזה הם. השאלה היא האם זה מספיק.
&nbsp

זה מספיק, מנסיון של ארבעה ילדים

ששניים מהם עשו פרצופים למצלמה באופן קבוע, והשניים האחרים רק בחלק מהתמונות

טסנו איתם להרבה ארצות, בכמה יבשות, ובשום מקום לא עשו בעיות.

אין שום בעיה עם חיוך בדרכון ישראלי. את מתבלבלת עם ויזה
אמריקאית. בתמונה לוויזה אסור לחייך, אסור להרכיב תכשיטים או משקפיים, והאוזניים צריכות להיות גלויות ובזווית מסוימת. אבל כשמצטלמים לוויזה אמריקאית אומרים את זה מראש לצלם, והם יודעים מה ואיך לעשות. אז אין שום קשר לתמונות שעשיתם עכשיו לדרכון הישראלי.

עשינו דרכון ביומטרי ישראלי

וכן הייתי צריכה להוריד משקפיים.
וראיתי הוראות לתמונות שאפשר להביא במקום לצלם במקום, ואני זוכרת שיש שם הרבה מגבלות.
אולי זה פחות קריטי שמצלמים במקום.

גם בפני המכשיר בשדה התעופה

א. לא לחבוש כובע
ב. לא להרכיב משקפיים אם צולמת בלעדיהם
ג. גם לא משקפי שמש

בכל מקרה כזה ישנן אחת משתי האפשרויותף:
א. המכונה תבקש לשים אצבע במקום לזיהוי , אם לא נתתם ט.א. בהוצאת הדרכון, אז ב.
ב. המכונה לא תזהה אותך ואת תופני לתורים הרגילים (והארוכים) של ביקורת דרכונים.

כמו כן, בנחיתה בחזרה, יש כל 30 מטר רביעיית מכשירים, ממליץ להזדהות אצלם ולא להמתין להגיע לאולם הגדול שם, יש להניח, יהיה תור לא קטן.

לאונידס

Active member
לתמונה ביומטרית לא אכפת מפרצופים וחיוכים

הם שומרים כל מיני פרמטרים כמו גובה העין מעל האף גובה הקצה העליון של האוזן לעומת האף וכו'.
ההשוואה של המחשב אם זה באמת הילד בתמונה נעשית אל מול הפרמטרים האלו.
&nbsp
כך שיעשה פרצוף או לא יעשה - זה לא משנה.
ובמקרה הכי גרוע - תצטרכו לגשת לעמדה עם הפקיד. לא אסון גדול.

למעלה