טיול ליער השחור

• פותח הנושא h280
  • פורסם בתאריך

h280

Member
טיול ליער השחור

היי, בחודש יולי אטוס ליער השחור עם משפחתי (זוג+3) למשך 8 לילות
קראתי בעיון רב את הספר המשפחה המטיילת ובניתי את מסלול הטיול המופיע בקובץ המצ"ב.

אשמח מאוד לקבל הערות / הארות שלכם

בתודה מראש

h280

Member
בוקר טוב.......

נסי שוב פעם בבקשה, ניסיתי ממש עכשיו והוא יףנפתח או ליתר דיוק ירד כקובץ למכשיר טל הנייד שלי

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני מעדיפה לא לפתוח קבצים מגורם בלתי ידוע
הניק לא מוכר, אני לא פותחת.לא כאן, לא במייל, לא בפורומים או באתרים אחרים. פשוט לא.
פותח השרשור יכול להעתיק את תכנית הטיול ולפרוס אותה כאן מבלי שנצטרך לפתוח קובץ.

h280

Member
צודקת לחלוטין...רצב תוכן הטיול במלל

בס"ד
יום שלישי 24/7
נחיתה בפרנקפורט שעה 10.00 לוקחים רכב שכור ומתחילים את הטיול למוזיאון מרצדס
כפר יוסטל (מקום לינה למשך כל הטיול)
אגם טיטזה + טיילת + שייט (כרטיס אדום)
מגלשת טודנאו + מפלי טודנאו
&nbsp
&nbsp
בס"ד
יום רביעי 25/7
&nbsp
פארק אירופה כרטיס שחור
&nbsp
בס"ד
יום חמישי 26/7 כרטיס שחור
יציאה מכפר יוסטל
פארק הציפורים והקופים 11.00 / 15.00
מפלי מנצנשוואנד כרטיס שחור
פלדברג
הר בלכן
רכבל שאואינסלנד+ מוזיאון מכרה
מוזאון מכוניות במולוז
בס"ד
יום שישי 27/7
יציאה מכפר יוסטל
חור המכשפה
מפליי טרייברג כרטיס שחור
שעון הקוקיה הורנברג
מגלשות הרים גוטאך
שילטאך
&nbsp
&nbsp
בס"ד
שבת 28/7
מנוחה
&nbsp
ראשון 29/7 כרטיס שחור
יציאה מכפר יוסטל
גננבך
אגם מומלזה
מגלשות ופארק חבלים מליסקוף כרטיס שחור
באדן באדן
&nbsp
&nbsp
בס"ד
שני 30/7 חבל היין אלזס
יציאה מכפר יוסטל
קולמר
קייזרסברג
ריקוור
ריוויולה
פארק נשרים
שלרסבורג (אזור יהודי+ מסעדות כשרות)
צרפת הקטנה
&nbsp
&nbsp
בס"ד
יום שלישי 31/7 אגם קונסטנץ
יציאה מכפר יוסטל
שפהאוזן
מפליי הריין
שטיין אם ריין
מרסבורג
זהו נגמר הטיול.....
חוזרים לישראל דרך שדה תעופה מינכן טיסה בשעה 21.00
&nbsp

דניאלה1311

Active member
מנהל
ההערות שלי
היום הראשון יום ההגעה. אם אתם נוחתים ב-10 כלומר לא ישנתם רוב הלילה. סעו לכפר שלכם, קח בחשבון נסיעה של שלוש שעות. יכול להיות עומס על הכביש המהיר 5. לי לוקח מפרנקפורט 3 שעות עד פרייבורג ואתם רחוקים עוד כ-40 ק"מ מפרייבורג והנסיעה על כביש 31 לפעמים לא קלה בגלל הפיתולים והעומסים. תגיעו לדירה תפרקו מזוודות וסעו לטיטיזה ותסתפקו בזה, זו דעתי.

היום השני, לא תספיקו את המוזאון במולוז לדעתי.

ביום השלישי לא מוכרת לי שרלסבורג, היכן העיר הזו?

היום האחרון - שאפהאוזן היא עיירה ומפלי הריין לידה אני משערת שתרצו למעשה לראות את מפלי הריין. יש עומס אדיר בקיץ. תגיעו מוקדם אחרת הלך לכם היום. אבל הביקור שם ענין של שעתיים (אחרי התורים) לפחות. משם סעו למרסבורג המקסימה, גם זה לוקח זמן. החניה רחוקה מהכניסה לעיירה שנמצאת במורד מהכביש הראשי עד לאגם. יש לכם כשלוש שעות נסיעה למינכן אתם חייבים להיות שעתיים וחצי לפחות לפני הטיסה בשדה, גם להחזיר רכב גם לעבור את בדיקות הבטחון הקפדניות. תעשה את החישוב .

לאונידס

Active member
אני יותר מממליץ שתשימו את הנקודות על מפה

ואז תבחנו אם התוכנית ראלית.
&nbsp
למשל ביום הראשון אתם נוחתים ב 10, זאת אומרת שרק ב 11-12 תקבלו את הרכב, סיכוי סביר יותר ש 12.
ארוחת צהרים מגיע לכם? תקח קצת זמן?
מוזיאון מרסדס כמה זמן אתם רוצים לבקר, לפחות שעתיים שלוש?
להגיע לפארק לקבל מפתחות להתארגן בחדר יקח זמן?
אם אתם רוצים ביקור בטטיזה נראה שאפשר ביקור ערב בטיילת, די נחמד שם, לא זוכר שעות שאפשרי שייט כדאי שתבדקו אם יש.
מגלשות טודנאו לאנראה לי שאפילו בכיוון. מכיוון שיש לכם מגלשות גוטאך ביום שישי אולי אין טעם בפעמיים מגלשות.
אם כבר יום שישי גם הוא נראה לי עמוס מידי מבחינת כמות האתרים. לפי הרשום נראה שאתם דתיים אז מדובר ביום חלקי (אפילו שקיץ), במקומכם הייתי מוריד קודם כל את חור המכשפה. אני לא רואה סיבה לנסוע במיוחד לראות בית שיש עשרות כמוהו בדרך.
אם כבר נמצאים בגוטאך אני ממליץ לבחון עוד אטרקציות כמו מפעל ומוזיאון זכוכית.
אלו רק דוגמאות, באופן כללי אני ממליץ לנסות להעמיס פחות ולהנות יותר מכל אטרקציה
&nbsp

z1george

Member
מנהל
יש פה עומס לא יתואר

קח את המוזיאון רכב במילוז-- לוקח יום שלם הלוך וחזור
קח את המגלשות בטודטנאו- הגענו לשם ב10 (אחרי השכמה מוקדמת) והלך שם חצי יום (אחריו נשאר זמן לסיבוב חנויות קצר בפאייבורג)
קח את היום האחרון - אם תגיע למפלים ב1 בצהריים (וזה אם אין תקלות ויצאת מוקדם) אתה תסיים שם ב4 אחהצ. ובשש אתה צריך להיות בשדה במינכן (אחרי החזרת הרכב - וקיבלת אישור שהכל תקין שם) . זה גבולי -- עוד בלי להתיחס לשאר הדברים שדחפת באותו יום

הכותב היה פעמיים עם ילדים ביער השחור ב2013,2015 שבוע בכל פעם

תומלול

New member
עמוס מדי

כתבו לך כבר על העומס המוגזם ביום הראשון וביום האחרון אז לא אוסיף על כך.
הכרטיס השחור אם זכור לי נכון מתאים ל- 3 ימים (ביום שבו מפעילים אותו פעם אחת, הוא תקף לאותו יום בלבד, כך 3 פעמים). תנסו לרכז לפחות 2 אטרקציות באותו יום.
המשפחה שלי מאוד נהנתה במגלשות טודנאו. מבחינתם זו היתה ה-חוויה ביער השחור. הם חזרו פעמיים על המגלשה והיינו בתקופה שבה היה פחות עמוס.
מוזיאון המכוניות- רק אם אתם מאוד אוהבים דברים מסוג זה, או אם יורד גשם. אחרת לדעתי חבל על הזמן, אלא אם בא לכם WIFI חופשי...
גם יום שני נראה לי עמוס מדי. מעיירה לעיירה - יפות ככל שיהיו זה יותר מדי.

אני מציעה לך לשים את האתרים על המפה ולראות גם מבחינת זמן הנסיעה בין מקום למקום וגם מבחינת משך הזמן שתספיקו גם להנות ולא רק לרוץ.

h280

Member
חברים יקרים, תודה רבה על

ההשקעה והתיקונים ואכן ככל הנראה נצטרך לחשב מסלול מחדש.
במידה ויש לכם תכנית טיול ריאלית ליער השחור ל8 לילות למשפחה עם 3 ילדים (18 15 12) אשמח אם תוכלו להעלות אותה כאן לפורום עבורי וגם עבור יתר המבקרים בעתיד.
תודה מראש על הכל

אולגה007

New member
התייחסות

אכן הדבר העיקרי הבעייתי זה העומס במקומות בכל יום - אמנם מדובר בנסיעות קצרות יחסית (פרט ליום ההגעה והחזרה) אבל עדיין מדובר בכבישים צרים, נסיעה איטית, חיפוש חניה, וכו'.
כמו כן, אתם מזכירים כם את כרטיס היער השחור וגם את כרטיס היער האדום - לעניות דעתי ומנסיון ניתן בהחלט להסתפק בכרטיס היער האדום - כרטיס זה ניתן חינם במידה ואתם לנים לפחות 4 לילות במלון עם הסדר של כרטיס זה. ניתן לעשות עם רטיס זה 95% מכל מה שיש לעשות ביער (כולל אפילו כניסה לשירותים...). חבל לרכוש את כרטיס היער השחור כי הוא מחייב אתכם לעשות "טירונות" כדי להצדיק את מחירו.
יום ראשון - 24.7 - יש אטרקציה שאתם עושים בכרטיס היער האדום - קחו בחשבון כי בדר"כ הכרטיס מונפק וניתן לכם רק ביום השני (כי לוקח למלון עצמו זמן להכינו).
יום 3 - פלדברג ובלכר - ניתן להסתפק ולבחור באחד - עדיף את פלדברג כי ההגעה לבלכן מסורבלת וארוכה וכן הרכבל פחות יפה (החלונות שרוטים והראות פחות טובה). את רכבל שאוסלנד - ותרו - מספיק הר/רכבל אחד לאותו יום. בכל מקום כזה עומדים בתור (כרטיס היער חוסך לעתים את התורים כי לא נדרש לקנות כרטיס). באותו היום להכניס את מולוז....
יום 4 - 27.7 - מגלשת הרים גוטאך - אחרי שתהיו בטוטנאו אז כל יתר המגלשות מיותרות... - עדיף להגיע פעמיים מוקדם בבוקר לטוטנאו ולעשות את המגלשה. חור המכשה - ניתן בהחלט לוותר. יום 5 - 29.7 - מליסקופ - מקום מאכזב ומלגלשה כנ"ל.
יום 6 - 30.7 - יותר מידי עיירות לראות - רק קולמר זה סיפור של לפחות 4-5 שעות - אגב, יש שם מוזיאון ילדים מדהים! ממש במרכז יש שילוט.
יום 7 - 31.7 - יום שבקושי יספיק לכם למפלי הריין.

אולגה007

למעלה