הכניסה לארה"ב תפוח שקיבלה בטיסה בלי להצהיר עליו, ונקנסה ב-5

YosMan1

New member
הכניסה לארה"ב תפוח שקיבלה בטיסה בלי להצהיר עליו, ונקנסה ב-5

תושבת קולורדו ששבה מפריז נתפסה בביקורת המכס עם תפוח בשקית אטומה ונענשה על המקום משום שלא דיווחה על הכנסת מוצר חקלאי. היא אף עלולה לאבד את סטטוס הכניסה המהירה בביקורת הגבולות
https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3736565,00.html?dcRef=ynetCube

iris mom of two

New member
זה דווקא לא מפתיע

שואלים בפרוש אם יש אוכל, וצריך להצהיר. אם היא היתה מצהירה היו פשוט זורקים לה אותו.
&nbsp
החקלאות בארה"ב זה דבר רציני,ולוקחים ברצינות כל מה שנכנס לארה"ב ויכול לצמוח. אפשר בקלות להכניס אוכל לארה"ב, רק צריך להצהיר. כתושבת קולרדו היא בטח ובטח צריכה לדעת את זה, במיוחד אם יש לה סטטוס כניסה מהירה בבקורת גבולות, כי זה אומר שסביר שהיא טסה הרבה. קולורדו גם ליד קליפורניה, שם מקפידים אפילו במעבר לתוך המדינה מאזורים חקלאיים.
&nbsp
כמי שגרה בארה"ב ותמיד חוזרת עם מזוודה מלאה שוקולד, ולפעמים תבלינים עשו לי צרות רק פעם אחת. כשהכנסתי נקניקים. שאלו אם יש בשר, עניתי כן. שאלו איפה זה במזוודה, עניתי. לקחו את השקית וזרקו אותה, עם התנצלות כנה, והסבר שזה בגלל הפרה המשוגעת. לא היה שום קנס, ושום השלכות.
&nbsp
עם אנשים ההגירה והמכס בארה"ב לא משחקים משחקים. עונים את האמת, ובמיוחד אם אזרחים אמריקאיים אין שום בעיה, ומקבלים שרות טוב.

moco10

New member
דווקא כן מפתיע, התעללות של שוטר פוץ

הרי ברור שזו הייתה טעות בתום לב כי חילקו לה את התפוח במטוס.
זה בפירוש לא מקרה שהיא החליטה בכוונה לשקר.
גם איך שמתואר שהוא בישר לה על הקנס, אם זה נכון, מראה על פוציות.

moco10

New member
שוב בעייה בהבנת הנקרא או שלא קראת כלל את הכתבה?

שוטרי המכס לא חייבים לגבות קנס, יש להם שיקול דעת ושוטר סביר לא היה קונס במקרה כזה שברור שלא שיקרה בכוונה.
הרי אם זה היה מקרה נורמלי זה בכלל לא היה מגיע להיות כתבה.

אספרסו2

New member
קטעים איתך

כמו שסיפרת על הגשם בלונדון שהיה בחדשות.
שוטר או פקיד מכס לצורך העניין,הוא פקיד שתפקידו ליישם בשטח את דבר המחוקק.

iris mom of two

New member
מהיכרות עם המערכת

אלא אם כן היא באמת נפלה על פוץ מיוחד, יש סכוי יותר גדול שהיא אדם לא נחמד.
&nbsp
כשלא נחמדים אל סוכני המכס, יש להם דרכים להתנקם. בדרך כלל לא מחליפים איתם מילה. אבל גם אם נתפסים על משהו, אפשר לקחת אחריות ולבקש סליחה ואפשר להתחיל להתווכח.
&nbsp
יש לי הרגשה שהיא מהמתווכחים, עובדה שזה הגיע לעתון. לא כל ספור כזה מגיע לעתון

יש רגישות לנושא בכל מיני ארצות

האחראי על בית הכנסת בחאניה כרתים ביקש להביא צלבית הכנסת שתיל של אורן ירושלמי.
כאשר בררתי מה צריך לעשות לשם כך גם בארץ וגם בכרתים מול משרדי החקלאות והמכס (ברור שלא מדובר בנושא מסחרי), נטשתי את הרעיון....

תפוח נשמע קצת מוגזם, אבל מי שנכווה ברותחין כנראה נזהר בצוננין.....

לאונידס

Active member
אם היא היתה תיירת יש מצב שהתוצאות היו קשות יותר

עד כדי קנס גבוה הרבה יותר ושלילת כניסה לארה"ב.
&nbsp
תפוח כזה יכול לגרום לנזק עצום לחקלאות גם אם מדובר בטעות ולא בחבלה מכוונת.
&nbsp
למשל הנה נזקים שנגרמים בישראל בגלל חידקונית הדקל שהגיע מהמזרח
https://www.youtube.com/watch?v=dDuyJ9bJxK0
ההוצאה השנתית הישירה במלחמה בחדקונית בסביבות 1,000,000 שקלים, הנזק ליצוא מוערך ב 40,000,000 שקלים לשנה
&nbsp
הכנימה הצהובה שכנראה הגיעה לישראל עם יבוא לא חוקי של כנת פקאן די חיסלה את ענף הפקאן בארץ.
&nbsp
בארה"ב מעריכים את עלות הנזקים השנתית בגלל פלישה ביולוגית ב 120,000,000,000$ בשנה, כמובן שלא כל הנזקים בגלל עבירות של נוסעים ממדינות זרות, אבל ה 500$ רחוקים מלכסות את הנזק.
&nbsp

moco10

New member
קנסות לא נועדו לכסות נזק, הם לא פיצויים

קנסות הם עונש.
במקרה הנורמלי, אם ברור שהייתה טעות, בין של אזרח אמריקאי או תייר, אז פשוט זורקים את המוצר ולא מטילים קנס. זה קורה המון פעמים כל יום ולא מגיע לכל עיתוני העולם כמו הסיפור הנוכחי.
ראה פוסט של דניאלה בשרשור השכן.

לאונידס

Active member
הם גם עונש וגם הרתעה

יש סיכוי שאחרי פרסום כזה המלצות של חוכמולוגים שמופיעים בפורומים (כולל זה שאנחנו כותבים בו) שאומרים "העברתי ולא קרה כלום" ישקלו ביתר זהירות.
כנ"ל סיכוי גדול יותר שאנשים יבדקו את עצמם ביתר תשומת לב כדי לא לטעות.
אני לא מסכים איתך שבמידה והעבירה נעברה בטעות אין להעניש, אפשר להתחשב בכך שהעברה לא נעברה במתכוון בחומרת העונש.
&nbsp
מדובר בעבירה שהנזק שהיא יוצרת מאוד גדול, למשל חקלאי שאיבד את פרנסתו ממטע התמרים או מטע הפקאן שלו. לדעתי אי אפשר להחליק את העבירה כלאחר יד גם אם מדובר בטעות.

moco10

New member
זה הינו הך, הרי מטרת העונש היא הרתעה

לא יכול להיות שאתה כן או לא מסכים איתי כי אין לי ולא הבעתי דיעה לגבי מה צריכה להיות המדיניות שלהם.
תארתי את מה שקורה בפועל. דניאלה תיארה מקרה שלה שעבר בלי קנס ושמעתי על עוד כאלה, אני חושב שגם בפורום זה היה בעבר. איני חושב ששוטרי מכס הסלחניים פועלים במפורש נגד ההוראות שקיבלו, זה בלתי סביר.
לשוטרי מכס, כן גם למרובעים אמריקאיים, יש שיקול דעת מסויים. מדובר בבני אדם והם לא כולם מתנהגים באותו אופן באותם מצבים.

אספרסו2

New member
זאת לא פעם ראשונה

ואני לא רוצה לפגוע , אתה אולי טיילת פה ושם אבל לא מבין התנהלות של מנגנונים ממשלתיים במדינות מתוקנות.
לאונידס הסביר לך את ההשלכות והנזק הבלתי הפיך שנגרם לחי והצומח של מדינת היעד במקרה פלישת מזיקים,לכן קיימת חקיקה מתאימה שנאכפת על ידי פקידי המכס.
אין שיקול דעת.יש יישום החוק.

moco10

New member
אתה לא פוגע, אך כן משעשע

ה"הבנה" שלך כל כך עמוקה, עד כדי כך שאתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך.
כשאני אומר עובדות, אני לא צריך להרחיק ליותר מהעדות שדניאלה נתנה פה אתמול: https://bit.ly/2KfZU3R .

לגבי הבנה, אף אחד לא מפקפק בנזק שיכול להיגרם וגם אף אחד לא מפקפק בכך שהמוכסים ימנעו מתוצרת חקלאית להיכנס. בוודאי שהם מחויבים לכך, זה תפקידם.
מה שהם אינם מחויבים לו זה להטיל קנס. זה נכון גם במדינות מתוקנות.
יש חוקים שמאפשרים ענישה, ויש שיקול דעת של הרשות המבצעת לאיך ובאיזו מידה לאכוף ענישה (או חוקים בכלל), ובהחלט יש מקרים שהדבר מושאר לשיקול דעתו של השוטר בשטח.

אם תיסע (גם בארה"ב) בלילה עם פנס שרוף ושוטר יראה זאת, מה שיקרה ברוב המקרים זה שהוא יאותת לך לעצור, וידרוש ממך לא להמשיך בנסיעה עד להחלפת נורה. זה קרה לי אישית. למרות שנסיעה כזו הנה עבירה על החוק, ברור לכל שוטר שכנראה זה קרה ללא ידיעת הנהג והדבר הנכון לעשותו הוא לתקן את הפנס, לא להעניש את הנהג. זה אקוויוולנטי למקרה שמישהו מכניס תפוח או שוכח להצהיר עליו בגלל חוסר תשומת לב.
אגב, גם כשעוצרים נהגים על מהירות, יש לא מעט מקרים שהם מקבלים אזהרה מילולית מהשוטר ולא מקבלים דו"ח. אני אפילו מנחש שבארה"ב וויתור על דו"ח מהירות הוא יותר נפוץ מאשר בישראל.

אספרסו2

New member
אם ספר החוקים משעשע אותך

אתה עבריין פוטנציאלי.
עובדות הן דבר המחוקק.

moco10

New member
אתה באמת צריך לעבוד על הבנת הנקרא

אף שורה שכתבת, כולל הכותרת, לא מתחברת למה שאתה מגיב אליו. לא ברור אם אתה בכלל קורא, או מגיב לכמה מילות מפתח בלבד.

זה שניתן לחוקק עובדות זה חזק
הרבה פוליטיקאים היו קופצים על האפשרות.

YosMan1

New member
חלק מההרתעה זה לגרום לאנשים להשקיע מחשבה ולהזהר במעשיהם,

זה שלא הייתה כוונה רעה לא פוטר אותה.
כתוצאה מהקנס עשרות עיתונים בכל העולם כתבו על כך ומאות אלפי אנשים יזהרו יותר בכניסה הבאה שלהם לארה"ב, (כולל קוראי פורום זה).
בכל מקרה זה שיקול דעת של המוכס וגם מוכסים הם בני אדם שקמים על צד ימין או שמאל בבוקר או שסתם משיהו הרגיז אותו במהלך היום.
חלק מהחיים.

למעלה