העלאת כבודה למטוס

העלאת כבודה למטוס

מה מותר לי להעלות במזוודת עלייה למטוס מבחינת נוזלים וקרמים. איזו כמות?
איפה ניתן לברר זאת?
תודה

זה מאוד פשוט

ברוב מדינות העולם ובטח באירופה - עד 10 נוזלים/קרמים/משחות, שכל אחד מהם נמצא במיכל בגודל של לא יותר מ-100 מ"ל, וכולם ארוזים ביחד בתוך שקית ניילון שקופה עם פס איטום לסגירה חוזרת.
בשדה התעופה בישראל לא בודקים ואין בעיה לעלות למטוס קרמים/נוזלים/משחות.

Nרב

New member
שימי לב שאם יש קונקשן ואת קונה נניח קרם יותר מ- 100 מ"ל

או בקבוק אלכוהולי בדיוטי ובקונקשן את רק עם הטרולי - יזרקו לך אותו. ראיתי עושים את זה לאנשים - כאב הלב

Faria

New member
אפשר לבקש שיארזו בשקית אטומה (עם חשבונית) בדיוטי

ואז אפשר להעביר את זה בתיק העליה למטוס גם בקונקשן.

Nרב

New member
אני לא הייתי בטוחה בזה לגבי כל שדה תעופה בעולם

Faria

New member
באירופה אין בעיה

לא ניסיתי זאת בקונקשן דרך ארה"ב או מקומות אחרים בהם אסור להעלות נוזלים, אבל מניח שאפשר לשאול בדיוטי במקום ממנו יוצאים לטיסה הראשונה ויענו בשמחה.
בעצם גם עם ארה"ב אין בעיה, כי גם ככה מוציאים את המזוודה במכס בכניסה לארה"ב, אז תמיד אפשר לתקוע את הבקבוקים במזוודה.

YosMan1

New member
לא אם קנית בדיוטי בישראל למשל ואחר כך יש לך קונקשיין במדינה

אחרת.
או בדרך חזרה קנית בדיוטי במדינה א ויש לך קונקשיין במדינה ב.
שקית הדיוטי של מדינה א לא תעזור לך.

Faria

New member
אתה טועה

טסתי בלא מעט קונקשנים בשנים האחרונות, ובבידוק הבטחוני תמיד אפשרו לי להעביר את הנוזלים אם הם בשקית אטומה.
עשיתי זאת לפני כשבועיים וחצי בטיסה לטולוז דרך מינכן (מהארץ), ובבידוק העבירו את בקבוק הוויסקי הארוז יפה בשקית אטומה.
עשיתי זאת לפני 3 ימים בטיסה מברצלונה לארץ דרך ציריך (אמנם שם זה לא היה רלוונטי כי לא היה בידוק ביטחוני בקונקשן).
&nbsp
חוץ משני המקרים האלה מהימים האחרונים, עשיתי זאת עוד מספר רב של פעמים. גם בדיוטי פרי בארץ מודעים לנוהל והבעייתיות של העברת נוזלים בבידוק בטחוני בקונקשן, וכל מה שצריך לעשות זה לבקש מהקופאית שתארוז לך את הבקבוק בשקית אטומה.

YosMan1

New member
קנית בקבוק וויסקי 750 בטולוז ונתנו לך במינכן להעלות אותו למט

למטוס?

Faria

New member
לא

קניתי בקבוק וויסקי 700 בתל אביב, ביקשתי שיארזו אותו בשקית אטומה לקונקשן, ובבידוק במינכן הוא עבר בלי שאלות או בעיות.

Faria

New member
וכנ"ל היה גם בקונקשנים בשדות התעופה במקומות הבאים:

ציריך (ת"א-ציריך-ליובליאנה)
איסטנבול (ת"א-איסטנבול-בולוניה)
רומא (ת"א-רומא-מדריד)
פריז (דאבלין-פריז-ת"א)
&nbsp
להמשיך?

dudi4321

Member
לי זרקו

ספריי צבע לשיער, שמפו, פלייר - לא יודע למה השארתי בתיק, ובהזדמנות אחרת גם פחית בירה מכבי שנשארה עוד מישראל.

&nbsp

amirro80

New member
העלאת נוזלים

ממה שאני יודע, תלוי חברת תעופה.
כתוב לכל חברה באתר שלה. אבל לרוב בקבוקים של עד 100 מ"ל

למעלה