סימלס לטלפון סלולרי

תומלול

New member
סימלס לטלפון סלולרי

בוקר טוב,
הציעו לנו בחנות"למטייל" לרכוש סימלס לטיסות לחו"ל ואני מתלבטת בין רכישה כזו לבין רכישת חבילה לחו"ל.
המטרה כרגע היא בעיקר לצורך ווטסאפ (כשאין ווייפיי) ושיחות "מקומיות" עם אנשים נוספים שנוסעים איתי.
האם מישהו מכם התנסה / מכיר ויכול לחוות דעתו על הכרטיס?

תומלול

New member
תוכל קצת לפרט?

תוכל אולי קצת לפרט לגבי האופן שבו אתה משתמש?
למשל: האם זה אכן מספר הטלפון שלך? האם אפשר להעביר את הסימלס לטלפון של מישהו אחר אם נוסע או שזה מותאם למספר מסויים? עלויות זולות יותר מחבילות דרך חברות סלולריות?
אשמח לשמוע מנסיונך.

לעניין השיחות

לא ברור מה זה "שיחות מקומיות" עם "אנשים שנוסעים איתך" - הרי זו לא שיחה מקומית אם אין לכולכם סים מקומי. לא יותר פשוט לשוחח בוואטסאפ או בסקייפ וזהו?

גם קשה להמליץ על השוואה בין X ל-Y כשלא נתת שום פרטים על Y - צריך סים לכמה מדינות? לאלו מדינות? לכמה זמן?

תומלול

New member
לפעמים מבינים רק בדיעבד מה באמת צריך לשאול

אז תודה על השאלות המכוונות והנה הסבר:
כרגע מדובר על טיסה לאוסטריה ל- 5 ימים סך הכל.
הכוונה בשיחות "מקומיות" היא שאני נוסעת עם מישהו שיעשה לטלפון שלו תוכנית חו"ל. באחד הימים אנחנו מתפצלים ויהיה צורך שתהיה בינינו תקשורת במהלך אותו היום. ייתכן שלא בכל מקום יהיה ווטסאפ.
כלומר אני חושבת... שהשאלה שלי היתה האם כדאי לעשות תוכנית שיחות לטלפון או לעשות את הסימלס. (אני כיום בחברת סלקום).
בחגים, אני מניחה שנטוס לשוויץ/איטליה וגם שם ארצה פתרון כלשהו לשיחות עם אנשים שנוסעים איתי.

moco10

New member
אז טוב שציינת את המדינה

לאירופה סימלס לא כל כך רלוונטי, כי גם התוכניות הישראליות וגם סים מקומי יותר פשוטים ולרוב יותר זולים.
סימלס יותר רלוונטי למדינות עולם שלישי ובעיקר למי שיעבור בהרבה מדינות כאלו.
אגב, יש להם לא מעט בעיות טכניות ובעיות במהירות גלישה במדינות מסוימות.

תומלול

New member
בעבר כשהציעו לי בחנות דווקא ציינתי שאני טסה לאירופה

אבל אז זה לא היה רלוונטי כי ידעתי שנהיה ביחד כל הזמן, אז לא התעמקתי יותר מדי.
מידע חשוב! תודה

ההגדרה מקומיות די בעייתית

"מקומיות" בטיול באוסטריה זה אם לך יש מספר אוסטרי ואת מתקשרת למספר אוסטרי אחר. אם לשניכם יש תוכניות שונות עם מספרים שונים (לאו דווקא אוסטריים) זה לא שיחה מקומית ולא בטוח שתוכלו/שיהיה משתלם להתקשר זה אל זה. נדמה לי שסימלס - לפחות בעבר - היה עם סים בעל מספר אסטוני בכלל.

לא נראה לי שהסימלס ישתלם לטיול באורך כזה באוסטריה. רוב הסיכויים שסים מקומי יעלה פחות, או שתמצאו חבילות יותר משתלמות אחרות בארץ.

anigodin

New member
למה שלא תהיה אפשרות לשיחת וואטסאפ?

עד כמה שידוע לי אירופה מרושתת היטב ברשת סלולרית מהירה שמאפשרת גם גלישה בכל חור..
וואטסאפ צריך אינטרנט בלבד. אחרי שהתקנת אותו על מכשיר כלשהו פעם אחת עם מספר מסוים, כל זמן שאת עם אותו מכשיר, הוא יעבוד גם אם אין סים בטלפון בכלל.
אם השותף לטיול עם חבילת חו"ל שיש לה גם גלישה (ואני לא מכיר היום חבילה שלא כוללת גלישה כי כולנו מכורים) ולך יש סים גלישה מקומי או כל פתרון אחר לאינטרנט (אפילו סתם וייפיי), אין שום בעיה לשוחח.
&nbsp
תכלס היום בכל מקום בעולם שיש בו רשת סלולרית מתקדמת ואם יש לך וואטסאפ או סקייפ, מספיק גלישה בלבד כדי לתקשר עם אנשים.
אני אישית מעדיף את סקייפ כי לדעתי איכות השיחה טובה יותר.
הייתי שנה ביפן ללא הסים הישראלי שלי (היה לי סים מקומי במקומו).
לא הייתה לי אפשרות לשוחח עם הארץ בכלל. אבל לפני מספר שנים כשנסעתי לארה"ב הטענתי על הסקייפ שלי 10 יורו וזה מאפשר להתקשר מהסקייפ כמעט לכל מספר בעולם.
עלות השיחות מגוחכת - 1.7 סנט יורו לדקה. 10 יורו יכולים להחזיק שנים.
כשהייתי צריך להתקשר מיפן לארץ מדי פעם למישהו שאין לו סקייפ, השתמשתי בכסף שהיה על הסקייפ. כל מה שצריך זה חיבור אינרטנט יציב ובשביל שיחת אודיו בלבד לא צריך פס מאוד רחב.
מאז כשאני נוסע לחו"ל אני לוקח חבילת גלישה בלבד או סים גלישה מקומי (מה שזול ומשתלם יותר באותו זמן).

למעלה