שלום,מחיר חבילת הגלישה בוויז..

oren1947

New member
שלום,מחיר חבילת הגלישה בוויז..

גרמניה ודנמרק
איזו חבילת גלישה אני צריך בכדי להספיק לנהוג במשך 24 יום
*מאיר כבר נתן לי מהיכן..זה בסדר

לאונידס

Active member
מה החבילה המינימלית שהציעו לך?

אם השימוש הוא ל waze בלבד אז חבילה של 1GB להערכתי תספיק בקלות.
&nbsp
לשיקולך אם השימוש הוא ל waze בלבד אולי כדאי להשתמש באפליקציית off line ולוותר בכלל על חבילת הגלישה
&nbsp

oren1947

New member
לדעתך 1 ג'יגה תספיק ל ימי הטיול[24]?

אני אקח קצת יותר שתהיה,ההבדלי מחיר אינם גדולים,ובנוסף יש את המכשיר היעודי לניווט

תודה

לאונידס

Active member
להערכתי עיקר הנפח הוא בהורדת מפות

אם הטיול הוא באותה סביבה אחרי ההורדה הראשונה ה waze לא יוריד את כל המפה מחדש אלא בעיקר יעדכן אותה ולכן צריכת המידע תהיה קטנה.

אם הטיול יהיה נסיעה של 24 ימים מחוף אל חוף בארה"ב ה waze יצטרך כל הזמן מפות חדשות ולכן צריכת המידע תהיה הרבה יותר גבוהה, גם אז הניחוש שלי ש 1GB יספיק אבל מכיוון שמדובר בניחוש (מושכל - אבל ניחוש) תצטרך גיבוי.
הגיבוי יכול להיות אופציה קלה להרחבת החבילה, תוכנת off line על המכשיר הסלולרי או כמו שהצעת מכשיר נוסף.

אם אתה צריך את ה waze בגלל דיווחי תנועה אז אתה יכול להשתמש ב google maps כשאתה מוריד את המפות off line עוד מישראל או בחו"ל כשיש לך wifi נגיש והעדכונים עצמם דורשים נפח גלישה מאוד מצומצם.
יש גם אפליקציות off line שאת המפות אתה מוריד בארץ והן יודעות גם להתחבר לאינטרנט רק בשביל דיווחי תנועה ואז נפח הגלישה מאוד מינימלי. here we go אפילו חינמית.
לשיקולך

אסף563

New member
לא יודע מה המחירים בדיוק בגרמניה ודנמרק

אבל כיום מחירי כרטיסי סים pre paid לא עולים על כמה עשרות יורו ל 5 ג'יגה.
לא מומלץ להיות על הקשקש, מה גם שדאטה בטיול יכול לעזור בדברים אחרים מלבד ניווט (כמו למצוא אטרקציות בקרבת מקום) אז חבל להגביל את עצמך ל 1 ג'יגה.

oren1947

New member
ok לי יותר חשוב הדיבוב ברמקול,וכמו

שבמכשיר ניווט יעודי ההסברים טובים בעברית וברורים,וויז במובן הזה מאד נוח ולכן הגלישה הנוחה ומחירי כרטיס הסים חשובים.בשביל נוחיות חייבים לשלם וכמו שמאיר הציע לי לפני זמן,חברת סימזול תיענה,הם לבטח יודעים כמה ג'יגה אזדקק.

תודה

"הם בוודאי יודעים"?

לא, הם בוודאי עם מניע להציע לך לרכוש חבילה גדולה יותר ממה שאתה צריך.
מניסיון בהתקשרות עם הרבה חברות בארץ ובחו"ל, לרוב מציעים לך יותר ממה שאתה צריך, ולו "כי זה טוב ליתר ביטחון".
אתה חושש שמגה לא יספיק? קנה 2-3. בגדול, במקומות הלינה יש לרוב אינטרנט חינם ואז אפשר לעשות גלישה כבדה של סרטונים, העלאת תמונות וכו', ואז גם אם אתה מנווט כל שאר היום אתה בסדר. מניסיון, גם אני נסעתי לתקופות כאלו.

אגב, בביקורי האחרון בדנמרק היתה שם איזו חבילה של 3 או 5 גיגה (כבר לא זוכרת) בכ-30 שקל, שפתוחה גם לגלישה ברוב האיחוד האירופי, כלומר גם בגרמניה. אולי המבצע כבר לא קיים, אבל אני רק אומרת שההצעות שם לא יקרות, באופן מפתיע כי דנמרק עצמה במובנים אחרים כן יקרה.

אסף563

New member
שום מכשיר יעודי כיום לא יותר טוב מהסלולרי

וייז או google maps מעודכנים יותר, יתנו לך התראות על פקקים או כבישים סגורים ועוד הרבה פונקציות שלא קיימות במכשירים היעודיים. מה גם שזה בחינם, כל מה שצריך זה חבילת גלישה שעולה עשרות בודדות של יורו.

moco10

New member
יספיק בקלות ולא רק לוויז

כל עוד אתה לא צופה בווידאו או במספר עצום של תמונות (או מעביר ווידאו לאחרים) , אתה יכול להיות שקט עם G אחד.
מה שכן, אם אתה קורא הרבה חדשות, אז כיום הרבה מאתרי החדשות כוללים כתבות בווידאו.

oren1947

New member
תודה לכולכם

YosMan1

New member
אני עכשיו חוזר מחופשה שעשיתי בה שימוש אינטנסיבי עם גוגל מפס

וחוץ מזה גם ווטסאפ, טוויטר ומידי פעם ווינט,
למרות שהיה לי וויפי בכל המלנות ושדות התעופה, השתמשתי ב 2 גיגה גלישה סלולרית בשבועיים.
&nbsp

moco10

New member
אתה יכול לראות בטלפון את השימוש לפי אפליקציות

אני מהמר שYNET הצרכן העיקרי, אבל יכול להיות גם טוויטר או ווטסאפ אם צפית בסרטונים דרכם.

YosMan1

New member
אז הנה הפירוט:

כרום 388 מגה
גוגל מפס 268
הוטספוט לילדה 267
אינסגרם 189 - לא זכור לי שנכנסתי לזה בכלל כלומר זה גלש ברקע.
ווינט 140
גוגל פלי סרוויסס 134
גוגל פלי סטור 101
טוויטר 72
ווטסאפ 37
פייסבוק 45
דואר יאהו 38
וואלה 35
GOOGLE MY MAPS 20
ONEDRIVE 17
TRIP ADVISOR 14
הארץ 14
גימייל 13
נובה 12
גוגל 12
אנדרואיד 12
POCKET 10
........

moco10

New member
מסקנות

1) חוץ מגוגל מפס, את שני הצרכנים הגדולים האחרים אפילו לא הזכרת כי או ששכחת או שלא היית מודע להם. זה חשוב לכל מי שטוען שהוא ישתמש באינטרנט סלולרי רק לניווט והשאר בוויפי - לפעמים אנחנו משלים את עצמנו.
2) מי שבאמת ישתמש אך ורק לניווט אז באמת זקוק למעט מאוד, ואגב, אני מניח שוויז צורכים עוד פחות כי במפות שלהם אין את הפירוט שיש בגוגל מאפס.
3) בגוגל פליי יש סטינג שהוא יעדכן רק בוויפי, כדאי שזה יהיה כך. הוא עדיין מאפשר הורדות אפליקציה ידניות בסלולרי.
4) להפעיל באינסטגרם את הסטינג Use less data תחת Cellular Data Use.

למעלה