שאלת לואו קוסט

שאלת לואו קוסט

הזמנו טיסה לקפריסין עם ריינאייר.
הציעו לנו לשדרג כדי לקבל מזוודות והסכמנו. קיבלנו 2 מזוודות למשפחה.
בנוסף, קיבלנו עוד משהו שאני לא מבינה:
Priority & 2 cabin bags.
רשמו את זה לכל אחד. האם זה אומר שמשפחה של 6 יכולה לקחת 12 טרולי?
ולמה הכוונה בעדיפות? מבחינת העליה למטוס? כי באותה החבילה גם קבענו מקומות, אז מה נותנת העדיפות?
האם מעלים טרולי אם לא משדרגים? אני תוהה האם זה לא בזבוז כסף, מספיקה לנו מזוודה אחת ושני טרולי.

לאונידס

Active member
בשני תיקים הכוונה לתיק קטן במידות 35cm x 20cm x 20cm

ותיק גדול יותר במידות 55cm x 40cm x 20cm
התיק הגדול יותר יכול להיות טרולי אבל שימו לב לכך שהמודיות כוללות גם את הידיות והגלגלים ומשקל עד 10 ק"ג - שזה ממש לא הרבה.
אם לא משדרגים אז הטרולי יורד לבטן המטוס. הפרטים בלינק
https://www.ryanair.com/gb/en/usefu...erview/Baggage/What-cabin-baggage-can-I-carry
&nbsp
אני לא יודע על מה בדיוק את מדברת ב"עדיפות", הכוונה שאתם עולים קודם למטוס?
לפעמים יש מתנות שלא בטוח שכדאי לקבל. יש כאלה שמעדיפים לדחות את העליה למקום הקטן והצפוף כמה שיותר לרגע האחרון.

לאונידס

Active member
בחברות שירות מלא רבות זכאים רק לתיק אחד לעליה למטוס

למשל בלופטהנזה ואם אני לא טועה גם באל על.
&nbsp
תודה על כך שהזכרת את הסדרה
Come Fly with Me
אני מאוד אהבתי למרות שהביקורות לא ממש.
הקטע שהבאת רלוונטי לתקופה שבחלק מהחברות low cost לא היה ניתן לקבוע מקומות
ישיבה מראש (כולל במעמד ה צ'ק אין) והיו תופסים מקומות כמו באוטובוס, כיום בטיסות מ/אל ישראל להערכתי אין טיסות כאלה.

אז בעצם נוכל לקחת איתנו 6 טרולח?

ואם לא היינו משלמים תוספת, עדיין יכולנו לקחת איתנו טרולי כל אחד, רק היו שולחים אותו לבטן המטוס?
אם כך, נראה לי מיותר כל התוספת הזאת.
הם גם ציינו שמספיק שמשלמים על שריון כיסא, הילדים חינם.
אפשר לבטל או שאבוד כי זה לואו קוסט?

לאונידס

Active member
כל אחד ומה שמיותר לו

יש כאלה שלא רוצים להפרד מהטרולי בגלל מגוון סיבות,
למשל כי הוא מכיל ציוד יקר או תרופות,
&nbsp
אבוד בעיקר בחברות שירות מלא, שם את משלמת על מזוודה וחמגשית גם אם את לא רוצה להביא מזוודות ולא מוכנה לאכול את הרעל בחמגשית, דווקא ב low cost נותנים לך לבחור.
אני לא יודע מה המדיניות של ראיין לגבי ביטולים, באיזיג'ט אם מרימים טלפון הם מאוד נוטים ללכת לקראת הלקוח.
אם אתם רוצים לנסות לבטל ממליץ שתתקשרו טלפונית, מה כבר יש לכם להפסיד? מקסמום יסרבו. מי הם אלו ש"ציינו"? אולי כדאי לדבר איתם
ממליץ לפני שינויים לבדוק טוב את התנאים, הכל כתוב באתר האינטרנט.
&nbsp

Nרב

New member
די, "רעל בחמגשית", לא נסחפת בכלל.... ממש עדיף beef jerky

וסוכריות גומי שמציעים בטיסות לואוקוסט בתשלום .... זה לא מה שבאמת גורם לנו להחליט אם טסים לואו קוסט או לא.....

מי בכלל משלם על אוכל בלואו קוסט?

מביאים סנדביץ' או אוכל ארוז מהבית, ובחזור קונים לפני הטיסה בעיר. עולה הרבה פחות, וטעים הרבה יותר. כשכבר טסתי בטיסה של שירות מלא השנה, היחידה עם שירות מלא, האוכל היה כל כך גרוע ששלפנו מהתיק ממילא את הבאגטים, מאפי הבוקר והגבינות מפריז והכנו לנו ארוחה הרבה יותר מוצלחת...

אגב, מהצצה בתפריטים, יש לא מעט חברות לואו קוסט שמציעות מנות וארוחות חמות שנראות זהות למדי לחברות שירות מלא. אבל זה יקר, וממילא אוכל של מטוסים לרוב אינו אטרקציה.

Nרב

New member
אני משלמת :) אני לא אוהבת כריכים, בד"כ אוכלת בכלל בשדהת אבל

לא תמיד זה אפשרי. אכלתי למשל סלט ממש טוב באלעל אפ במחיר סביר מאד (8-9 דולר?, יותר זול מארומה בשדה"ת) ושאר המחירים היו ממש סבירים. גם בטיסות פינאייר, איר בלטיק ואייר ברלין שיצא לנו לטוס בהם. בשום תפריט לא ראיתי מחירים מוגזמים גם לא על קוקטיילים ב- 5 דולר בטיסות פנים אמריקאיות.
http://www.flyup.com/SiteCollectionImages/Menu/Menu.pdf
ומכון, הראו פעם בכתבה שהארוחות לאלעל ולאפ (למשל) מוכנות באותו מקום.... אני דווקא אוהבת את בלינצ'ס הבוקר שלהם (רק שהוא מכיל כוס סוכר
). לעומת זאת לא נוגעת כמובן בארוחות בשריות למיניהן והלחמניות לפעמים ממש אבן....

אני מהמעדיפים בחירה רחבה יותר, במחיר נוח יותר

וזה לא חייב להיות סנדביץ'. בטיסות לואו קוסט באסיה כבר יצא לי לארוז קימבאפ (הואריציה הקוריאנית על סושי) טרי-טרי בעלות מגוחכת של 6 שקלים, ועשרה דאפלינג בעבודת יד ב-10 שקלים. גם באירופה לקחנו עמנו קרם ברולה בצנצנת של מעדנייה, דנישים טריים מקופנהגן, סלטים ארוזים, גרנולה עם יוגורט לארוחת בוקר וכו'.
אני לא משווה לארומה, בעיניי הם נוראיים והתמחור בארץ תכלס גבוה מבהרבה ארצות אחרות. היות וממילא הטיסות בלואו קוסט שטסתי בהן היו בדרך כלל קצרות, אוכל קל עונה לי על הצורך (וגם אם אין אוכל בכלל זה לא מפריע לי בטיסה קצרה), אז הרבה יותר קל וטעים וזול לי לרכוש בעצמי לפני הטיסה. אני גם לא רוכשת בשדה כי לפעמים יותר יקר ועמוס שם והאפשרויות מוגבלות, אלא בעיר לפני הטיסה. אקנה בשדה רק אם נשאר לי ברגע האחרון קצת מטבע מקומי שלא הספקתי להיפטר ממנו.

Nרב

New member
ברור שאין על ואריאציות מהמזרח, לפחות בשדהת בבנגקוק אני זוכרת

שהיו המון אפשרויות..... איכשהו זה מרגיש לי שלפ להביא אוכל מראש אבל רק כי אני עצלנית. כל אחד עושה מה שטוב לו.....

לאונידס

Active member
תמיד, אבל תמיד חופש הבחירה הוא לטובת הלקוח ולא לרעתו

רוב הסיכויים שהחמגשיות ב Low cost יהיו טובות יותר מהחמגשיות בחברות בשירות מלא משום שאם הן לא יעמדו במינימום של רמה סבירה אנשים פשוט לא ירכשו אותן.
בחברות בשירות מלא לא משנה מה הלקוח יקבל, הוא ממילא שילם מראש.
&nbsp
כבר קרה לי שקיבלנו באל על כריך שלא ראוי למאכל אדם, מהסביבה שלי ומשקיות האשפה אצל הדיילים נראה שמטוס שלם לא עבר את הביס הראשון, כמו שהתקבל כך נזרק.
אם היתה אופציה שניה של כריך מלחם אחיד וגבינה לבנה להערכתי כמעט כולם היו בוחרים בה.
אף אחד לא היה יכול להגיד "לא תודה, לא צריך" ולא לשלם.
&nbsp
ואם מישהו כן רוצה את החמגשית, נראה לו טעים - שיקח.
&nbsp
מהאפשרות לבחור לנוסע יש רק מה להרוויח.
&nbsp
&nbsp
אז ב Low cost בטיסות לאירופה אנחנו בד"כ בוחרים:
להביא אוכל איתנו, למרות שיצא לנו לרכוש אוכל במטוס.
מספר המזוודות שאנחנו לוקחים הוא מכסימום מחצית מספר החברים בקבוצה.
מקומות ישיבה עם מרווח גדול יותר לרגליים. אם אין מגבלות בגלל גיל (ילדים בדלתות חירום) אנחנו נעדיפים כן לשלם.
speedy boardig פעם היה חשוב לנו ושילמנו, כיום בד"כ לא.
לא מעניין אותי לקבל כרית ושמיכה.
בטיסות פנימיות בארה"ב יצא לי לשלם על סרט במערכת בידור, כיום הבידור תמיד מגיע איתנו
&nbsp
גם במסעדות אני לא אוהב את "אכול כפי יכולתך", אני מעדיף לשלם על מה שאני באמת רוצה.
כמובן שלמישהו אחר יכולה להתאים בחירה אחרת, אני מספר מה מתאים לי - ולמה
&nbsp

Nרב

New member
בטיסות לואוקוסט לפני שנה לברלין לקחנו 5 טרולי (אחד לכל אחד)

ושילמנו על 2 מזוודות גדולות. הלוך היה אלעל אפ והטרולי עלו איתנו למטוס, חזור באייר ברלין (ז"ל). בחזור הציעו לנו בצ'ק אין לשלוח את הטרולי לבטן המטוס גם כן (ללא עלות) עשינו זאת בכיף. בהרבה פעמים אני מעדיפה שטרולי אחד לפחות יהיה איתי - כמו שלאונידס הזכיר לתרופות, סט בגדים (בהלוך למקרה שהמזוודה לא תגיע) וכד'.

John the Savage

New member
בלופטהנזה מותר "תיק ללפטופ" בנוסף לטרולי

https://www.lufthansa.com/us/en/Carry-on-baggage

באל על לא טסתי כבר שנים. הם לא מציינים אפשרות לפריט נוסף, אבל לא יודע מה קורה בפועל.

ולמבקרים של come fly with me אין מושג מהחיים שלהם, או שהם לא טסים אף פעם ... לדעתי זו היתה סדרה יותר מצחיקה מאשר little britain.

לאונידס

Active member
בנתב"ג לופטהנזה נתנו לי להעלות תיק נוסף רק כשהייתי במעמד זהב

ראיתי שהמדיניות הזו נאכפה בקפידה וטסתי איתם לא מעט.
אולי המדיניות השתנתה בשנתיים האחרונות? אני מקווה שאתה צודק.

ואת הסדרה come fly with me אם היה לי קצת זמן הייתי רואה עוד פעם
למי שלא מכיר
https://www.youtube.com/watch?v=dCk6fSQ21rY&list=PLL495ricb791rVyToaxLzGAkNKlDj1fk4

למי ששואל על משקל יתר במזוודה
https://www.youtube.com/watch?v=FDDr_CAwaeM&list=PLL495ricb791rVyToaxLzGAkNKlDj1fk4&index=4

הוראות בטיחות ב Low cost לדעתי ענק
https://youtu.be/Idd32nyf1pc?list=PLL495ricb791rVyToaxLzGAkNKlDj1fk4&t=33

Nרב

New member
"תיק אשה" בנוסף לטרולי - תמיד העליתי לכל טיסה (לגסי,

לוקוסט, צ'רטר, טיסות פנים אמריקאיות)

תיק צד אכן מרשים. בטיסות הסדירות של אל על הם אפילו נוטים
להיות יותר לארג'ים מאפשרים תיק גב במקום תיק צד (בנוסף לטרולי).
מזכיר לי פעם אחת שטסתי לבדי עם סוויס, ורציתי לעלות לטיסה עם תיק גב וטרולי. הם סרבו, והמזל שלי היה שממש ברגע האחרון לפני שיצאתי מהבית החלטתי משום מה לדחוף למזוודה הגדולה גם תיק צד. הלכתי הצידה, העברתי את כל מה שהיה לי בתיק הגב לתיק הצד, ונפתרה הבעיה. לא ממש הבנתי מה כל כך שינה להם... המשקל היה אותו משקל, אז מה זה משנה אם זה תיק גב או תיק צד?

לאונידס

Active member
לי בהיתרו הם חגגו על פאוץ'

הייתי צריך להטמין אותו בתיק היד כדי שיהיו מרוצים וכמובן ש 5 דקות אחרי כן הוא היה בחזרה בחוץ.
זה קרה די מזמן, מאז לא יצא לי לאתגר את אל על בנושא, מקווה שהנסיון שלכם הוא זה שמייצג

Nרב

New member
איך הם יעירו לי על הפאוץ' (שאין לי) אם לכל אולטרא-אורתודוקס

יש תיק ענק לכובע ענק ועוד כמה שקיות ניילון מפוצצות? על כל הערה אלי הם מקבלים ממני שעה של צעקות. כמות הפעמים שהתיישבתי להם באיזור הצ'ק אין הסטרילי וחיכיתי שימצאו פתרון לבעיות שיצרו היא רבה מאד. ככה אני מתמידה (תרתי משמע
) כבר עשרים שנה איתם

למעלה