יער שחור גרמניה

• פותח הנושא h280
  • פורסם בתאריך

h280

Member
יער שחור גרמניה

היי
בחודש יולי אני מתכנן טיול עם משפחתי (זוג עם 3 ילדים בגילאי 18 15. 12) ליער השחור בגרמניה
אשמח לדעת ולשמוע כמה ימים נדרש בכדי למצות את היער השחור וכמו כן האם כדאי לטייל שם עם קרוואן?בתודה מראש

תומלול

New member
מציעה לך לעיין בספר "המשפחה המטיילת". לגבי קרוואן...

לגבי הספר, אין לי אחוזים... אבל יצא לי להשתמש בספרים שונים וגם בזה של היער השחור והיה מאוד מוצלח. ההמלצות בספר בדרך כלל מדוייקות.
לגבי קראוון - באופן אישי אינני חובבת ומעולם לא נסעתי בקראוון. הייתי ביער השחור לפני מספר שנים ואני זוכרת שהיו מסלולים מפותלים למדי בתוך יערות. הופתענו שמותר לנסוע שם במהירות שבין 100 ל- 120 קמ"ש, מהירות שממש לא התאימה לתנאי הדרך, כך שעם קראוון זה נראה לי אישית מאוד הרפתקני.
בכל אופן ההמלצה של הילדים שלי תהיה שאל תוותרו על מגלשות ההרים בטודנאו! המגלשות פתוחות גם בזמן גשם וזו ממש חוויה מהנה. הם מוכנים לחזור לשם בשביל זה...
לגבי משך הזמן - אנחנו היינו כ-9 ימים אבל נסענו גם למפלי הריין בשוויץ ויצאנו לגיחות בצרפת. לאטרקציות המקובלות ביער השחור עצמו לדעתי מספיק 5-6 ימים.
עוד הערה חשובה - לא מומלץ לנחות במינכן כדי להגיע ליער השחור. ממינכן זו נסיעה של בין 4 ל- 5 שעות ואנחנו לא היינו חוזרים שוב על הטעות הזו. יש שדות תעופה קרובים יותר כמו באזל ופרנקפורט.
תהנו!!

אולגה007

New member
היער השחור

טיול משפחתי, הורים ו-2 בנות (12+8) בטיול בת מצוה לפני כמעט שנתיים. היינו 15 יום אבל זה כולל את חבל אלזאס בצרפת ויום נסיעה למפלי הריין (מומלץ ביותר). היער השחור מאוד מומלץ כטיול משפחתי - אמנם הנופים לא מהמדהימים ביותר באירופה אבל עדיין הכל ירוק מאוד, נקי, מלא אטרקציות לילדים (גם ההורים יהנו מאותם דברים!), מרחקי נסיעה קצרים מאוד (רק ביום של מפלי הריין אז נוסעים כשעה-שעה וחצי....), הכל ידידותי ונגיש וגם המחירים לדעתי יותר מסבירים (אפילו זולים, בטח בהשווה לישראל). נחיתה (וחזרה) דרך שדה התעופה בזל-מולוז (יש טיסות של איזיג'ט וכמה שתזמינו יותר מוקדם כמה יותר זול), שהוא שדה תעופה משותף (שוויץ-צרפת), כך שיש להזמין השכרת רכב ולהדגיש שלקיחת/החזרת הרכב תהיה בצד הצרפתי (מחירים יותר זולים). יש עוד שדות תעופה אבל יותר רחוקים מהיער - באזל הקרוב ביותר... בעקרון היער השחור מחולק ל-3: בחלק הדרומי (הכי קרוב לשדה התעופה, מרחק נסיעה של כשעה) יש את רוב האטרקציות, המרכזי (של מפלי טריברג) פחות אטרקציות והצפוני שהוא יותר קלאסי-בורגני (באדן באדן-מרחצאות...), כך שניתן להסתפק החלק הדרומי ואולי עד לאזור מפלי טרייברג. יש מלא מה לראות/לעשות וכל ספר תיירות או אתר אינטרנט יציין את רוב המקומות. אציין רק מה שכרגע צף לי: המקום הטוב ביותר אכן אלו מגלשות טונדאו - עולים ברכבל לנקודת תצפית מרהיבה ביותר ומשם יורדים במגלשה הארוכה בכל גרמניה (ואולי באירופה) כקילומטר (יש באזור עוד כמה מגלשות אבל זו הארוכה והמומלצת ביותר). מומלץ להגיע ממש על הבקר (9 או 10 לא זוכרת) כשנפתח כי אח"כ גם מגרש חניה מלא וגם תורים. מומלץ מאוד גם להורים!!. בנוסף בדרום יש מקום בו יש תצוגת קופים וכן ציפורים כולל ציפורי טרף. באזור אגם טיטי (טיטיזה) מרוכזים מלא פעילויות ושם גם ניתן לקחת את המקום לינה הראשון (אני ממליצה לחלק את הטיול ל-2 כוכבים.... אבל זה תלוי כמה ימים). בטיטי יש את פארק המים "פארדייז" המדהים. המינוס שם ששם הרוב ישראלים... ניתן להגיע אליו כל ערב לכמה שעות. הוא מחולק לכמה חלקים ויש אגף נפרד למבוגרים אבל לא תמיד ניתן לעזוב את הילדים... באגם ניתן גם לקחת שיט ויש גם חוף עם מקום לשחות ובריכה. גם באגם קונטנץ (יותר דרום-מזרחי, בדרך למפלי הריין) יש כמה טארקציות. באזור הגבול עם צרפת, גם נחשב בחלק הדרומי של היער השחור, יש את "פארק אירופה" - גם לפה מומלץ להגיע ישר בפתיחה ומדובר באחד מפרקי השעשועים הגדולים והטובים באירופה (יורודיסני לא מגיע לקרסוליים....). יש המוני אנשים ומלא תורים אבל איך שהוא הם הולכים די מהר, פרט לרכבות ההרים הטובות ביותר שמחכים יותר מחצי שעה ולעתים שעה (יש לפני כל תור שעון בו ניתן לדעת כמה זמן צפוי עד להגעה לשימוש במתקן....). יש לקחת בחשבון יום ממש מלא עד שמונה בערב (עד שנסגר). הילדים לא ירצו לאכול צהריים (יש מלא מסעדות כאשר הפארק מחולק לארצות ובכל אגף/ארץ יש את המסעדות עם האוכל שלה (סקנדינביה - אוכל דגים, רוסיה-אוכל רוסי וכו'). המסעדות במחיר הוגן (ולא יקר כפי שרשום בכמה מקומות). ניתן ומומלץ לקנות כרטיסים כבר בארץ (למטייל) דבר שיחסוך תורים בקופות. יש את העיר פרייבורג שזו נחשבת בירת היער השחור - עיר די קטנה, מאוד ידידותית ונוחה, נעימה - מומלץ להחנות באחד החניונים גם אלו התת-קרקעיים ולבלות שם כחצי יום ואולי אף יותר, פשוט עיר יפה ונעימה (יש כאלו שישנים שם כבסיס). בעקרון יש המון עיירות כאלו שכרגע שכחתי את שמן אבל לכל אחד יש את העיירות שלו, פנינת היער השחור, יהלום היער השחור - רובם נהדרות, קטנות כאשר היתרון חונים, מטיילים ואחרי כשעתיים ממשיכים. בכל היער השחור יש קפיטריות ובתי מאפה טובים מאוד ולא יקרים, בעיקר בייגלה פראצל. כמעט שכחתי, ביער יש מלא הרים שעולים אליהם ברכבלים. ניתן גם לטייל בצד הצרפתי בחבל "אלזאס" - הוא פחות מתאים לילדים כי אין את כל הרבה אטרקציות אבל הוא מאוד יפה, מלא עיירות ימי ביניים ישנות שכלום לא השתנה בהם, מוקפות במשטחי גפנים ומלא יינות. העיר הצפונית של חבל אלזאס היא שטרסבורג שהמרכז שלה שווה ביקור, ובדרום יש את קולמאר שמספיק לעשות חיפוש קטן בגוגל ותבינו שזו אחת הערים הנהדרות שיש (המרכז, סוג של ויציה, די קטן וזו לא ממש עיר במובן שאנו מדמיינים). בקולמר יש בעיר העתיקה את מוזיאון הצעצועים - מומלץ ביותר!!! בקולמאר יש גם סניף גדול של חנות דקטלון (אם זה מעניין אתכם).
לגבי היער השחור בעבר וכיום יש את "כרטיס היער השחור" אבל הוא די יקר וצריך לעשות הרבה דברים כדי שיהיה משתלם - הצעתי היא "כרטיס העיר השחור האדום" - כוונתי שיש מקומות לינה שמזמינים והם נותנים את הכרטיס הזה חינם למי שלן לפחות 2 או 3 לילות במלון/צימר שבהסדר זה. יש כאלה שטוענים ש"אין ארוחות חינם" והמקומות לוקחים מחירים יותר יקרים אבל לדעתי זה לא נכון, מה עוד שכמעט את כל האטירקציות שיש מקבלים חינם, ללא תור (יש תור מיוחד לבעלי הכרטיס) וניתן לעשות אותם פעם אחת ביום חינם - כך למשל את מגלשות טוטנאו עשינו פעמיים יום לאחר יום, וכמעט בכל אחרי צהריים היינו מגיעים לפארק המים "פארדייז" (שעתיים ראשונות חינם, מהשעה השלישית משלמים גרושים...). גילינו שאפילו שרותים ציבוריים מקבלים את הכרטיס....
אחלה טיול וגם ג'ימס נהנה!! אולגה007

gastro101

New member
אולגה, את נותנת כל כך הרבה מידע חשוב

אבל קשה מאד לקריאה

אנא ,רוןח כפול או רווח בין פסקאות יעשה את הפוסט עוד יותר שימושי

למעלה