האם היער השחור מתאים לילדים קטנים?

Nרב

New member
זאת רשת שנראית מצוינת אבל רוב הפעילויות בתוספת תשלום

הנופש יוצא הרבה יותר יקר ממה שהתכוונת

אם החלטתם על היער השחור

אזי יש לכם הרבה מה לעשות שם כולל ביקורים בטירות, כפרים שהזמן עמד מלכת, ולא לשכוח את כיפה אדומנה.....

אני לא יודע אילו ספרים קוראים היום הילדים, אבל הספר כיפה אדומה נולד בנוף כזה של יער עבות עם נחלים מפכים, ולשבת בשקט במקומות כאלו עם הילדים ולהקריא להם את הסיפור, זה שווה יותר מכל קריאה שלא במקום האוטנטי.

המיקום הטוב הוא בעליה לבית הקפה, לצד הכביש הזה מפכה נחל נחמד והנוף בדיוק כמו בספר.

לא יודע מתי אתם נוסעים, אבל גם לקראת הנחיתה ניתן להצביע על היער הגרמני בו לעצים ולעלים כל הצבעים שרוצים.

Grosseto

New member
כל הסיפורים הגרמניים האלה, של האחים גרים

שלגיה, אמי ותמי , כיפה אדומה ועוד
&nbsp
מתארים מצב שהילדה רוצה להתחתן עם האבא והאם מנסה להרוג אותה בשל כך.
הסוף הטוב כמובן הוא שהאמא מתה והילדה בכל זאת מתחתנת עם האבא, נו, גרמנים

ANZ1

New member
אתה זוכר שסדום ועמורה, ומעשה סדום זה מונח יהודי ?

התנך מלא בסיפורי יחסי מין בתוך המשפחה, מקרי אונס וכו

חוץ מזה שהסיפורים הגרמנים היו סיפורים עם מטרה ומוסר השכל, המטרה שלהם היתה להפחיד כדי שהילדים יזהרו.

Grosseto

New member
בתנ"ך זה באמת יותר גרוע

מטיחים בך את הסיפור המזעזע בפרצוף,
&nbsp
ועוד הצלחנו למכור את זה לכל העולם
&nbsp

YosMan1

New member
על אלקטרה ואדיפוס שמעת? כמה אלפי שנה לפני האחרים גרים...

oren1947

New member
אנה אני אציע לך הצעה,גרמניה

דרך אגב מה שהציעו פה החבר'ה זה אכן בגרמניה והמעשיות ילדות שלנו מקורן ב''דרך האגדות'' שנמצאת בגרמניה ויש חומר רב על המקומות.
ולעניין שלנו,בילוי חופשה עם הילדים;אז ישנו פארק גדול ומפורסם הנקרא Vogelpark Steinen מדרום לעיר הנובר,וכמו כן גן חיות גדול ונהדר בעיר הנובר,אז הייתי מציע לכם למצוא טיסה נוחה וקרובה לעיר,לינה בסמוך ואני בטוח שתהנו

אספרסו2

New member
מקס ומוריץ

היה ספר הילרים האהוב על היטלר והיום הוא אינו מקובל על מערכת החינוך הגרמנית.

מאיפה הסיפור הזה ?

הסיפור המקורי הוא פשוט על ילדה שהלכה לבקר את סבתה ביער ומה שקרה לה בדרך ובמקום והסוף של הזאב ע"י הצייד.
המסקנה: לבצע בדיוק מה שההורים אומרים אחרת יכול להיות לא טוב.

אני לא מכיר כל מיני המצאות של גירסאות, למרות ששמעתי עליהן, אבל זה המקור כפי שקראנו בילדותנו לפני 65 שנה ויש להניח שעוד לפני כן זה היה.
זה היה ספר לילדים ולא ספר סטיות .....

Grosseto

New member
הציד לא היה בסיפור המקורי

הוא נוסף הרבה יותר מאוחר כדי לרכך את הזוועה.
&nbsp
בסיפור המקורי האם אכולת הקנאה והמודאגת שולחת את הילדה שהגיעה לפרקה ("אדומה") לסבתא, אבל האבא בכל זאת מגיע אליה והורג את מי שהורג לשם כך.
&nbsp
גדולי הפסיכואנליטיקאים עסקו באחים גרים

pichinan

New member
כן, גדולי הפסיכואנליסטים עסקו בגרים ובאחרים, אבל אתה טועה

גרסת הזאב הנוכחית היתה בסיפור המקורי של האחרים גרים, שחידשו אותו מהגרסה הצרפתית מהמאה ה17, שגם בה היה זאב, אבל הוא ניצח בה - כדי לעורר עוד יותר פחד בילדים. רוב הגרסאות שהסתובבו באירופה לפני כן, אם אני לא טועה מהמאה ה 12, היה מעורב בהן זאב, או איש זאב, או "חיית טרף", ולא אבא. בגרסה האפריקאית המקבילה, אכן היה מעורב סבא. אז אם אתה טוען "בכל זאת גרמנים", אז במקרה הזה הגרסה המסודרת המקורית היתה צרפתית. ובאופן כללי, בכל התרבויות קיימים סיפורים דומים, פשוט הגרמנים פרסמו אותם בידי סופרים מפורסמים, אבל המסר דומה בשפות ומקורות שונים. לגבי הפסיכואנליסטים - ביום שבו קראתי ביקורת פסיכולוגית על פליקס הארנב (!) הבנתי שאותם אנליסטים צריכים דבר ראשון לנתח את עצמם. ודחוף. ודבר אחרון - לא כל מה שהיום מקובל, בעבר היה מקובל גם כן. החברה משתנה, ולא ניתן לנתח את סיפורים מהעבר במשקפיים המודרניות. זה לא הולך.

עומשה

New member
עוד משהו שאפשר

לשקול ולדעתי יכול לעזור במקרה כזה, זה טיול מאורגן, יש מסגרת של טיול ויש קבוצה אז לכם יש עוד אנשים שיכולים לעזור לכם והילדים יכולים להכיר ילדים אחרים ולהיות איתם בטיול ופחות עם המבוגרים כל הזמן.

bfd1

New member
טיול מאורגן

וואו- הרבה חומר למחשבה...
כדאי לכם להביא בחשבון טיול מאורגן- זה יכול להיות הפתרון המושלם בשבילכם- לא צריך לנהוג דבר ראשון מה שמשאיר המון זמן לשיחות וכיף עם הילדים וכמובן אפשר לתת תשומת לב למי שצריך בלי לחשוש שפספסת את הפנייה הבאה... מעבר לזה יש עוד ילדים בטיולים כאלה כך שעם הזמן כל אחד ימצא לעצמו מישהו לשחק איתו באותו גיל וגם הילדים יוכלו פשוט להעסיק את עצמם. תחשוב על זה ותהנו!

למעלה