טיול מאורגן, עמק הריין

some117

New member
טיול מאורגן, עמק הריין

ראשית, יציאה לטיול היא ב28 לחודש, משמע עוד שבועיים.
מה קורה במקרה כזה של ביטולים מבחינת החוק? ואפילו מבחינת ביטוחי נסיעות?
אנחנו מעדיפים צפון איטליה טיול בליל הסדר ואחרי אבל לא מצליחים למצוא תאריכים וטיולים, האם למישהו פה יש המלצה?

בכל מקרה זה מסלול הטיול (העתק הדבק) , אשמח לקבל עליו חוו"ד.
הטיסות מעולות - טיסות לופטהנזה, המראה ב7 בבוקר נחיתה ב10. ובחזור המראה ב11 נחיתה ב3 וחצי לפנות בוקר בנתבג.

יום 1: מינכן - היידלברגמנמל התעופה בן גוריון נמריא בטיסה ישירה למינכן, בירת בוואריה, העיר שזכתה (ולא בכדי) לכינוי "הבירה הסודית של גרמניה". נראה את איצטדיון הכדורגל של באירן מינכן, "אליאנס ארנה" (מבחוץ) מבנה מרשים ומרכזי בחשיבותו. ונצא בנסיעה לכיוון היילדברג, למלון. הגעה למלון התארגנות וחלוקה לחדרים. ערב חופשייום 2: הדרך הרומנטית: רוטנבורג - וירצבורגארוחת בוקר במלון ונצא ליום טיול לדרך הרומנטית - ניסע אל שתיים מהעיירות היפות והמרשימות של גרמניה - רוטנבורג עיר ציורית במלוא מובן המילה, הנמצאת על הדרך הרומנטית, עם בתים ישנים ומצוירים. נראה את חומות העיר העתיקות, כיכר השוק, בית העירייה, פונדק העירייה, מגדל הפעמונים ועוד. נמשיך אל וירצבורג עיר בארוקית באווירה דרומית ובשלווה פרנקונית. התרבות והאמנות הן חלק בלתי נפרד מחיי העיר ויוצרות אווירה שנקלטת בכל החושים. נראה את הארמון שהוכרז מורשת תרבות עולמית של אונסקו ומצודת מָרינּבֶּרג שהם סימני ההיכר המפורסמים של וירצבורג. בערב נציע למעוניינים (בתשלום) הסעה למרכז העיר היידלברגיום 3: עיירות שו"ם: שפייר - וורמייזה - מיינץבמאה ה- 11 התרכזו קהילות אשכנז בשלוש ערים בגרמניה: שפיירא (שפייר), ווֹרְמַיְזָא (וורמס) ומַגֵנְצָא (מיינץ). בתום תפילה וארוחת בוקר במלון נצא בנסיעה למיינץ לסיור במרכז העיר העתיקה והקהילה היהודית הענפה עוד מהמאה ה-10. נמשיך לוורמייזה נבקר באתר רש"י, שער רש"י, בית המדרש בו למד הרב ובית הכנסת העתיק ביותר בגרמניה. המקומות נשתמרו עד היום, וכן נשמר מה שמכונה "הכסא של רש"י". במקום מוזיאון יהודי ומקווה. נסיים את היום בשפייר מהערים העתיקות בגרמניה. שריד לעוצמת העיר היא הקתדראלה הרומנסקית המרשימה, מהגדולות והמרשימות בגרמניה. שפייר נקראה בפי היהודים שפיירא והייתה מהערים החשובות בקרב יהדות אשכנז. בתום הביקור נחזור למלון, היום ארוחת ערב במלון כלולהיום 4: אגם טיטזה - פרייבורג - טריברג ומפלי טריברגהבוקר לכיוון נגיע לביקור באגם טיטזה המקסים והמרהיב ביופיו. האגם נטוע בלב הנוף הירוק ולו מים צלולים בהם משתקפים נופי האזור. נמשיך לביקור בבירת היער השחור, פרייבורג, שפירוש שמה הוא "העיר החופשית", עדות לעובדה שהעיר הוקמה כאזור סחר חופשי. נטייל ברחובותיה הצרים שבעיר העתיקה, המרכז העתיק, נראה את הכיכר הראשית בה הקתדראלה היפה שצריחיה מתנשאים אל על, מגדל השעון, מדרחוב קייזר המקיף את מרכז העיר. ובית העירייה המרשיםנמשיך לביקור בבירת שעוני הקוקיה טריברג. שעון הקוקיה מהווה את אחד מסמליה המרכזיים של היער השחור. נגיע אל מפלי טריברג, המפלים הגבוהים ביותר בגרמניה, מפלים היורדים מגובה של 163 מ' וזורמים בתוך יער ציורי וקסום. נצא למסלול הליכה קצר ונעים אל המפלים. בתום היום נגיע חזרה למלון.יום 5: שטרסבורג - ריקווירהיום נחצה את הגבול אל שטרסבורג, בירת חבל אלזס שבצרפת, על גבול גרמניה. נערוך סיור מקיף בעיר היפהפיה. העיר היא מקום מושבם של הפרלמנט ושל בית-המשפט האירופי. נבקר בקתדראלת נוטרה-דאם והכיכר הסמוכה לה המהוות את מוקד המשיכה המרכזי של העיר. לקתדראלה חזית מעוצבת, ייחודית ביופיה וצריח המתנשא לגובה של מעל 140 מ' . בכניסה לבית התפילה מצוי השעון האסטרונומי המפורסם של העיר, נגיע לאזור היפהפה בעיר המכונה "צרפת הקטנה". בתום הביקור, נצא בנסיעה שבדרך היין הצרפתית ונגיע לביקור באחת העיירות היפהפיות והציוריות לאורך דרך היין היא ריקוויר. בתים צבעוניים עטורי פרחים בנויים עץ ואבן, בתי קפה רבים ומסעדות מקשטים את הרחובות העתיקים והקסומים. בתום היום נגיע חזרה למלוןיום 6: שייט על הריין - קובלנץ - היידלברגהבוקר אנו יוצאים ליום טיול בעמק הריין, נתחיל את היום בשייט כשל שעה על הריין היפהפה, נהנה מרוגע בעמק הירוק. בתום השייט נעלה על האוטובוס ונגיע לעיר קובלנץ, השוכנת על שתי גדותיו של נהר הריין בנקודת ההתמזגות של עם נהר המוזל, נגיע לנקודת התצפית הקרויה "הפינה הגרמנית" ונהנה מהנוף היפהפיה הנשקף מהמקום. בשעות אחה"צ נחזור להיידלברג, למרכזה של העיר העתיקה נראה את הגשר העתיק, גשר קארל, המציין את גבולה המזרחי של העיר העתיקה. זמן חופשי והעברה חזרה למלוןיום 7: היידלברג-מינכן-תל אביבלאחר ארוחת הבוקר אנו יוצאים חזרה לכיוון מינכן. נגיע לעיר ונבקר בפארק והכפר האולימפי נראה את האיצטדיון המרכזי (מבחוץ), נטייל רגלית ברחבי הפארק ונגיע למגורי הספורטאים והאנדרטה לזכר הספורטאים שנרצחו. נסיים בזמן חופשי במרכז העיר ובהתאם לשעת הטיסה, העברה לנמל התעופה לקראת טיסתנו חזרה לתל אביב. נחיתה בתל אביב ביום למחרת.

דניאלה1311

Active member
מנהל
טיול מאורגן
על פניו הוא נראה דחוס מאד. לא ענין של מרחקים אלא הפעילות. מצד אחד
אני לא אוהבת לראות בטיולים מאורגנים "יום חופשי" מצד שני אין בטיול שלך
זמן לכוס קפה ושופינג? התכנית נראית בסדר גמור, כל ההילייטס התיירותים
במרכז גרמניה. עבור מי שעוד לא היה שם זה נראה טיול טוב. כמובן שהרבה תלוי במדריך, בקבוצה ובכל מה שעושה טיול מאורגן למוצלח או לא.

לאונידס

Active member
טיסה בשבע בבוקר אומרת לילה לבן

צריך להיות בארבע לפנות בוקר בשדה, אני לא יודע איפה אתם גרים אבל נניח לצאת לנתב"ג בשלוש לפנות בוקר, לקום חצי שעה לפני כן, לא תספיקו לישון הרבה לפני הטיסה.
כשאני עייף אני לא נהנה מיום הטיול.
אולי עליכם לא משפיע, רק רציתי לציין.
הטיסה חזרה בהחלט סבבה
&nbsp
היום הראשון הוא יום שרוף, חוץ מזה שהאוטובוס יעבור ליד איצטדיון כדורגל אין כלום.
לא רשמתם פרטי מלון אז לא ברור אם תוכלו בערב לצאת לטייל עצמאית או שבערב החופשי תצטרכו לבדר את עצמכם במלון.
&nbsp
ביום השני בדרך הרומנטית לא תבקרו בטירות כמו נישווינשטיין, ממש חבל.
הערב זה אופשונל, זאת אומרת פעילות בתוספת תשלום. תבדקו מה המחיר ואם בכל מקרה הסיור יצא. יכול להיות שגם אם אתם מוכנים לשלם בגלל שאין מספיק משתתפים לא תצאו ואז עוד פעם בידור עצמי במלון.
&nbsp
היום השלישי נראה בסדר, רק נקודה לתשומת ליבכם. רשום שביום זה הכלכלה כוללת ארוחת ערב, משמע בשאר הימים לא?
&nbsp
היום הרביעי נראה לי הרבה נסיעות לעומת קצת טיול אבל זהו אופיו של טיול מאורגן.
עוד פעם לא רשומים פרטי המלון שאליו תגיעו לקראת הערב ולכן לא ברור אם תוכלו לעשות משהו בזמן החופשי
&nbsp
יום 5 אותן הערות כמו יום 4, כמו יום 6.
&nbsp
יום 7 יום כמעט כולו חופשי, נסיעות וביקור בכפר האולימפי ושאר היום אתם יום חופשי במינכן והטיסה שלכם חזרה ב 11 בלילה
יש הרבה מה לראות במינכן, אולי המדריך יקח אתכם תמורת תוספת תשלום למדרחוב ועוד מקומות או שאתם יכולים לבד, יש מוזיאון מדע מצויין.
אתם יכולים לנצל חלק מהזמן או כולו לשופינג
&nbsp
בעצם מתוך 7 ימים יש לכם יומיים כמעט חסרי פעילות שכוללים בעיקר נסיעות וזמן חופשי.
&nbsp
הטיול מדלג על מקומות ופעילויות שעולים כסף, נפוץ בטיולים מאורגנים, תקראו קצת על המקומות ותחליטו לעצמכם כמה ההפסד קריטי.
&nbsp
לגבי ביטולים מצידכם תבדקו את חוק הגנת הצרכן, אם אני זוכר נכון אם קניתם את הטיול שבועיים לפני היציאה הוא לא חל עליכם.
חוק הגנת הצרכן הוא המינימום, כמובן שאתם יכולים לדרוש לרשום בחוזה (ההזמנה) תנאים טובים יותר לטובתכם.
אני מנחש שלביטולים מצד חברת התיירות רשום בחוזה שהם יכולים לבטל גם 5 דקות לפני הנסיעה.
&nbsp
תבדקו את כל ה"מסביב" כמו מה הכללכלה כוללת, אילו טיפים אתם חייבים לשלם והם בעצם חלק ממחיר הטיול, מה גודל הקבוצה, מה אופי הקבוצה (נניח מבחינת הגילאים), כמו שאמרתי מקומות הלינה, ותנסו לברר המלצות על המדריך
&nbsp

Faria

New member
מסכים לגבי היערותך, רק לגבי הטיסות

אנחנו לדוגמא, מחפשים את הטיסות בשעות דומות לאלה שמצויינות בטיול פה, אין בעיה להתחיל עם לילה חצי לבן, ישנים קצת בטיסה ומסיימים את היום בערב מוקדם יותר מהרגיל.
&nbsp
דיברנו על זה בארוחה משפחתית עם הורי לפני כמה זמן, צחקנו שגם זוגתי ואני, וגם הורי נסעו ל4 ימים בפראג בקיץ, רק שאצלנו טיול של 4 ימים אומר 3 לילות, ואצל הורי זה אומר 5 לילות. כי אנחנו מחפשים את הטיסה שתיתן לנו מקסימום ניצול של ימי החופש (ויש לנו כח לטייל אחרי לילה בלי הרבה שינה).

לאונידס

Active member
המראה חזרה לישראל בלילה בסדר גמור מבחינתי

ואם יש לאונץ' שמאפשר מקלחת לפני העליה למטוס - עוד יותר טוב.
אז אני מגיע עייף לארץ, לא עניין גדול.
&nbsp
אני יכול לטייל אחרי לילה לבן, אבל כשאני עייף אני נהנה פחות.
מעדיף להינות יותר

&nbsp

זה עניין אישי. אני עם ה-4 בבוקר סיימתי

לא בהלוך, לא בחזור. הגעתי למסקנה שאני לא עושה את זה לגוף ולנפש שלי ולא משנה אם זה נותן חצי או יום שלם יותר, אני בוחרת באיכות ולא בכמות. אני אעשה ניסיון בקרוב - אם יצא מה שאני רוצה - בהלוך לנחות לאחר חצות ולצעוד למלון 2 דקות מהשדה ולראות מה קורה. ההימור שלי הוא שזה יהיה יותר קל כי אפשר לנמנם במטוס וזה לא שובר את השעון הביולוגי יותר מדי, מה גם שאין צורך למהר ביום שאחר כך ויש האדרנלין של תחילת הטיול.

אבל בחזור לא. שעה נורמלית.

Faria

New member
נראה לי כמו הרבה יותר מדי נסיעות לשבוע

מדובר פה בטיול של בין 2500 ל3000 ק"מ בתוך 6 וחצי ימים. יום ממוצע פה זה 400 ק"מ נסיעה. להיות תקוע כ"כ הרבה זמן באוטובוס מלא נראה לי נוראי. לא נראה לי שיש זמן אפילו לאיזו כוס קפה מדי פעם.

some117

New member
תודה

גם אנחנו ראינו שהמסלול די עמוס מבחינה של זמן חופשי ובכל זאת אנחנו מחפשים משהו גמיש שמאפשר לנו להנות מהזמן שלנו לבד ולהיות חופשיים.
נמשיך לחפש!

למעלה