פאפוס ראיין אייר - סיכום.

guinness76

New member
פאפוס ראיין אייר - סיכום.

טרמינל 1 כרגיל מייצרים תור מכלום גם כאשר מדובר בטיסה ביום שישי משעמם.
מרוב שעמום בדקו לי את הדרכון ואת המדבקה 3 פעמים.
הגעתי 3 שעות לפני הטיסה בלי למסור כבודה - תחכה.
הכרטיס אצלי ביד, אין לי מה לעבור דרכך גם ככה..." תשאול ביטחוני" קיים רק בארץ, מדביקים לך מדבקה על הדרכון ... למה להחריב את הדרכון ? ( אני יודע שפה יצוץ שוב הטרול שיגיד שזה בגלל שרוצים לעבור לביומטרי , לענ"ד זה מצוץ מהאצבע פשוט צריך להיות עם ראש בריא בשביל לא לפול לטרול הזה ) , ביקשתי שידביקו על הכרטיס ( אחרי שכבר הדביק על הדרכון) עכשיו בכל תחנה משחקים חפש את המדבקה... תציג כרטיס עליה למטוס בקורא ברקוד - איפה המדבקה.
שיקוף איפה המדבקה .
משום מה התחושה הראשונה שעולה היא "עבד כי ימלוך" , לא יודע למה אבל ככה זה מרגיש לי שאני מגיע לשם לצאת מהארץ, חבל.
טרמינל 1 צפוף קטן דחוס אפילו שהיו מעט טיסות יחסית ביום שישי, אני לא מתחבר לרעיון של לטוס משם ומשתדל להפסיק עם הטיסות לאירופה הלאו קוסט שאני אוהב רק בגלל זה, החלטתי לעבור לפעמיים בשנה ארוכות וזהו.
פשוט הפעם הסתדר לי עם יום חופש בראשון אז ניצלתי .
פאפוס אוטובוס 612 תחנה בפתח הטרמינל 1.5E לתחנה המרכזית פאפוס .
אם הגעת אחרי 21 2.5E לא עבדו עליכם זה תעריף לילה.
מלונות וטיילת ארוכה סגנון אילת מעורב עם נהריה מלונות למשפחות בעיקר לבטן גב ואווירה חצי אירופאית חצי יוונית ההשפעה היוונית חזקה בעיר גם בסגנון בניה והכל.
אני הייתי במלון Smartline B&B אפשר גם בלי. 103E ל-2 לילות.
ארוחת בוקר טובה שלא מביישת שום מלון אחר בכל אירופה .4* לכל דבר ועניין .
קצת חבל שהכוסות פלסטיק והכפיות פלסטיק סה"כ טרי נראה טוב טעים.
תפריט לא השתנה ביומיים ששהיתי שם .
בריכה חיצונית כנראה עדיין קרה - לא היה אמיץ אחד במים.
חדר ענק עם מקלחת ענקית מיטה זוגית ליחיד גדולה .עם מרפסת הנוף החוצה לרחוב וחבל כי שומעים כל דבר מבחוץ וזה קצת הורס.15 דק' הליכה מהמרכז .
5 דק' מהקניון הענק של העיר שנראה חדיש לחלוטין.
יש שם חנות כלבו המכילה כל מה שרק אתה צריך 3 קומות של מבוך שמחייב אותך לעבור שורה שורה להזהר אפשר לשרוף שם שעתיים בשקט.

העיר עצמה שקטה באופן מפתיע אפילו חיי לילה כמעט ואין מסעדות בכל פינה אבל לא נראה שהיו הרבה אנשים.
בצהרים הטיילת יחסית מלאה יותר גלידריות בכל מקום בתי קפה .
וגם לא מלא במיוחד.
המון בריטים אנגלים בעיקר במלון שאני הייתי בו.
הרבה יוונים .
תחב"צ כמעט ולא קיימת , יש אפשרות יותר מסבירה שתחכה חצי שעה לאוטובוס .
אין שום סימון על התחנות שום שעות כלום.
או ששוכרים רכב - נהיגה הפוך.
או מוניות.
לכן עיקר הטיול שלי הסתכם בבטן גב .
סה"כ נחמד מאוד לקפיצה קטנה .
טיסה - 60E שזה יחסית יקר לפאפוס אצל ראיין .
הזמנתי פריוריטי ועליתי עם 2 תיקים טרולי במידה +- אף אחד לא בדק אותי בהלו"ש ותיק גב שהיה אמור להכנס מתחת המושב , לקחתי גם מעיל (מותר) למרות שלא היה צורך.
אני אישית ראיתי גם ב-5E לכיוון או 20E לכיוון .

נ.ב ראיין מוציאים מדי פעם מבצע האחרון היה 25% הנחה על כל הטיסות עד סוף אפריל....

אני רוצה לספר את החוויה שלי מהטיול

שאני עשיתי לפאפוס (דצמבר האחרון) אם לא אכפת לך, רק מכיוון שאם הייתי קוראת את מה שכתבת לפני שנסעתי זה היה טיפה מדכא אותי.
&nbsp
אנחנו שכרנו רכב, הנהיגה היתה מאוד קלה והיה פשוט להגיע למלון מהשדה תעופה (למרות שפחות קל ממה שחשבתי כי משום מה לא עבד לי הג'יפיאס ולא הסלולארי משום מה בקפריסין, עד היום אין מושג למה, היינו צריכים להסתמך על מפות שהורדנו מבעוד מועד כשהיה וויפיי).
הקפה מצוין, האוכל היווני לא רע, ואם מישהו רוצה אני יכולה לתת המלצה למסעדה מצוינת אחת שאכלנו בה (חצי שעה הליכה מהטיילת למי שאוהב ללכת זה יופי של הליכה), נהננו מהעתיקות הרומיות ומהטיילת עץ.
מלבד זה, לא נשארנו בפאפוס אלא לקחנו את האוטו ונסענו לבקר ולישון לילה אחד (מתוך השלושה) ליד מנזר קיקוס בהרים.
נההנו מהיין (בדרך למנזר עצרנו ביקב על הצד ושתינו יין שרי מקומי מעולה וקפה) ומהנופים ומהשקט ומהמלונות.
&nbsp

guinness76

New member
אין כוונה לדכא. יש כוונה לתאר כמה שרק אפשר את מה שאני ראיתי.

ברור, ברור לי שזו החוויה שלך ולכן הוספתי

את שלי.
אני רוצה להבהיר שאני מאוד מאוד בעד לכתוב כל חוויה, גם חוויה שלילית מטיול. אני ממש לא אוהבת שאנשים מייפים, כי אני רוצה לדעת ממה להיזהר ואיפה לעשות ככה ולא אחרת.
סתם דוגמא, אני חושבת על לנסוע ליפן ויודעת יש לי מכרה שאני זוכרת היתה בטיול שם וכשחזרה אמרה שלא היה לה כיף, אבל לא סיפרה מעבר לזה ואני אז לא שאלתי פרטים. אני לגמרי מתכננת לשאול אותה על החוויות שלה.
&nbsp
אני מתנצלת אם יצא ממה שכתבתי שאני שוללת או מזלזלת במה שכתבת, לא התכוונתי

אחרי שתשאלי את המכרה שלך, אשמח לדעת

מה לא היה לה כייף.
באופן אישי קשה לי לחשוב על יפן בצורה לא חיובית, אבל בקיץ נטוס לשם לטיול בת מצווה, ואולי הבת שלי תראה את הדברים אחרת ממני.
אם יש מקומות בעייתיים או דברים שכדאי להזהר או להמנע מהם, לדעתה, אבדוק אותם פעם נוספת לפני הטיול.

סבבה, אני אנסה לזכור
- יקח זמן עד שאני

אראה אותה. בכל מקרה לא נראה לי שאלו דברים בעייתים או שצריך להזהר, יפן ידועה כמקום מאוד מאוד בטוח...
גם בעיני טיול ביפן צריך להיות מרתק, אנחנו התחלנו לחשוב על נסיעה לשם רק באפריל הבא, 2019, אז אשמח אם תספרי פה על הטיול שלך בקיץ...

זה יהיה טיול בת מצווה.

אני בטח אחווה שם חוויות חדשות. בנתיים אני כבר יודעת שנלך לבית קפה חתולים, בית קפה פאגים, אולי גם לבית קפה ינשופים, וליוניברסל סטודיו. גרנו לידו שנתיים, והיא אף פעם לא הביעה עניין. פתאום היא גילתה שיש שם איזור שלם של הארי פוטר, ונצטרך לבזבז שם יום.

יופי אני אשמח שתספרי, אני גם כנראה אסע

עם הילדים, וכרגע הטיול שלי לא מכיל שום דבר בשבילם...

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני רוצה להציע משהו - צוללות ה-AMA ביפן
כשהיינו ביפן לפני די הרבה שנים, על סמך תכנית שאני תכננתי עישנו טיול בן 3 שבועות.תכננתי במשך חודשים ארוכים, ובמסגרת הלו"ז נתתי לעצמנו לבקר בעיירה מאד מיוחדת וקבעתי שני לילות שהייה. כשהגענו לעיירה עישנו סיבוב אחד ועוד אחד והחלטנו שאין לנו מה להשאר שם יומיים. בטלנו את המלון ובעזרת הספר שלקחתי איתי בנוסף לתכנית, הגענו למחרת למפעל של תכשיטי פנינים מיקימוטו. המפעל על שפת הים. שם נתנו הופעה חיה של צוללות שמחפשות (כביכול) פנינים, מקצוע נשים עתיק יומין. זה היה מופע תיירותי לחלוטין אבל אנחנו הוקסמנו, גם קניתי לי טבעת כמובן .
כשכתבת שאינך לך שום דבר בתכנית לטובת הילדים נזכרתי וחשבתי שזה עשוי לענין אותם. חיפשתי ומצאתי שיש היום משהו שונה לחלוטין, וכמובן גם המופע שאנחנו ראינו ישנו ברשימה. תסתכלי ותחליטו האם זה מענין אתכם ואת הילדים.
https://edition.cnn.com/travel/article/japanese-ama-divers/index.html

ממש תודה דניאלה, אני אקרא יותר לעומק אח"כ אבל

בינתיים ראיתי שזה בעיירה איפושהוא בין טוקיו לאוסקה, אפשר אולי יהיה לעשות דיטור לשם כי הטיול שלנו יהיה באיזור שבין טוקיו לקיוטו אז אפשרי...

מילה על בתי הקפה

בית קפה חתולים זה מוזר ודי משעשע. הייתי באחד בקוריאה, החתולים יפהפיים אחד-אחד, ורואים שהם חיים טוב. אסור למבקרים להרים אותם או להזיז אותם אם הם לא מעוניינים, והם יכולים לצאת לחדר פרטי משלהם או לעמדת זולה גבוהה מעל ראשי המבקרים אם נמאס להם. צחקנו שראו על החתולים שהם יודעים שהם מנהלים את העסק והם בעמדת כוח, שהם יודעים שהם יפהפיים, וראו שהם לא נותנים לך לשכוח את זה. בית קפה חתולים זה גם עוד הגיוני, חתול הוא חיית בית. הוא מרגיש טבעי בחלל הגדול העמוס ספות ומשחקים לחתולים, מתעלם מהבאים כשבא לו או מציק להם כשבא לו, או ניגש לליטוף אם מתחשק לו.
באיסלנד אפילו עושים יותר מזה: יש להם בית קפה כזה שבו מחזיקים חתולים חסרי בית, ואם התאהבת באחד מהם אתה יכול לאמץ אותו.

בית קפה ינשופים הוא מקום שבו אתם משלמים על התעללות בחיית בר למטרות, ובכן, עשיית סלפי עבורכם ועשיית כסף לבעלי המקום. בית קפה עם אנשים שנוגעים בך אינו מקום לינשופים, או לכל חיית בר אחרת. זה מקומם, ועצוב. זה לא באמת שונה מאוד מאטרקציות בתאילנד שבהם תיירים באים בשביל ללטף טיגריס ולצלם את עצמם עושים זאת, כשהחיה המדהימה הזו מסוממת מדי יום כדי שלא יוכל להתנגד לזה.
סתם נקודה למחשבה. יש המון מה לראות ולעשות בטוקיו גם בלי השתתפות בדבר הזה.

חושבת כמוך, ובגלל זה

הודעתי לילדה שבית הקפה הזה בסימן שאלה, ונחליט רק אחרי שנברר מה בדיוק קורה שם.

זה די מה שזה נשמע

ארגוני זכויות בעלי חיים ביפן מוחים נגד בתי הקפה הללו מזה זמן מה. זה לא באמת שונה מלכלוא פנדה בבית קפה כדי שיוכלו ללטף אותה.

אני אמצא קישורים, ואראה לה.

אני בטוחה שגם היא לא תרצה לשתף פעולה עם התעללות בבעלי חיים.

Grosseto

New member
מה שטוב בפאפוס זה קו 60 לאורך החוף

יש שם חופים נהדרים , הולכים לאורך החוף , דוגמים טברנות כאלו ואחרות , ואם נמאס הולכים לכביש ותופסים קו 60. בקצה אחד של הקו חוף האלמוגים ובקצה השני הנמל

Grosseto

New member
אם כי נהגי האוטובוס שם נוסעים נגד כיוון התנועה

גם שאר הנהגים

למעלה