רשיון נהיגה לארה״ב

רשיון נהיגה לארה״ב

לצורך נהיגה בניו יורק ואולי גם ניו ג׳רזי-מה סוג הרשיון שאני צריכה? מאיפה בארץ מוציאים אותו?
אין לי כוונה לשכור רכב, אז אין את העניין של התנהלות מול חברות השכרה, כנראה שאשתמש ברכב של קרובי המשפחה שאצלם נתארח. תודה!
בגלל שאני כותבת מהנייד ולא מצליחה לעשות חיפוש בפורומים - אז אני שואלת על נושא שכבר נשאל ונדון בעבר...

אודרי11

New member
בממסי את יכולה לעשות רשיון בינלאומי

זה ממש זול...16 ש"ח, כמדומני......את בטוח תקבלי פה מלא תשובות, וגם יתפתח ויכוח, כן לעשות או לא לעשות, אנחנו תמיד עושים לפני נסיעות, יש מקומות שדורשים, יש מקומות שמסתפקים בפלסטיק הישראלי, אבל זה כל כך זול ונוח לעשות, שחבל בכלל להסתבך.

תודה אודרי

תיארתי לי שזה יעלה כסף, אבל לא חשבתי שזה יהיה כל-כך זול. ממש שווה לי לשלם סכום כזה ולנהוג שם בראש שקט, גם אם זה יתברר כמשהו מיותר
אני אחפש את ממסי באיזור המרכז. תודה!

אודרי11

New member
אל תתפסי אותי במילה

בפעם האחרונה זה עלה ככה...יש מצב שאולי זה עולה כבר 20 ש"ח

אודרי11

New member
אכן מטורף

יש מצב ששילמנו 20 ש"ח, בגלל זה קפץ לי הסכום הזה, עשינו חדש באוקטובר, לפני שנסענו לקנדה

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני רוצה רק לתקן משהו קטן - אם זה רכב של משפחה לא צריך רשיון
בינלאומי. רק בחברות ההשכרה דורשים את הרשיון. בזמנו בדקנו דרך ה-AAA
ונאמר שמספיק רשיון ישראלי. בכל אופן אם למישהו יש ידע שונה ממה שכתבתי לעיל, אנא תדווחו וגם מהיכן המידע.

ANZ1

New member
צריך מאותה הסיבה

הבעיה זה לא אם אפשר לנהוג,
אלא מה יקרה אם יקרה משהו,
מה הביטוח יחשוב על התאונה ואם לשלם,
ומה יחשבו השוטרים

בתמצית-

א.
את לא יכולה לנהוג באר"הב ברשיון של ישראל שהוא איננו בינלאומי. (כשאת מקבלת חידוש רשיון ישראלי, כתוב לך במפורש שזהו רשיון הנהיגה הלאומי).
ב.
החובה לנהוג באר"הב עם רשיון בינלאומי נובעת מחתימתה בהסכם הבינלאומי לנהיגה (ההסכמים מובאים תמצית על הרשיון עצמו).
ג.
אתם רוצים לקבל תשובות בכל מיני אתרים ? וכשיקרה משהו תפנו לאותן חברות להטיל עליהן את האשמה שהטעו אתכם ?
החכם זה שיודע לא להיכנס לבעיות כאשר הפיקח חושב שהוא יודע איך יוצאים מהן...
ד.
באתר משרד התחבורה ראו שאלה שאתם מבקשים לה תשובה, ותשובה שמבהירה את הכל, תשובה שאיננה תשובה אבל זה נראה כמו שלא רשאים בשום מקום לנהוג באמצעות הרשיון הישראלי. ומי שיש לו פרשנות אחרת, זב"שו, אבל לא להטעות
ה.
להזכיר , שנהיגה ללא רשיון הינה באופן אוטומטי נהיגה גם ללא ביטוח. מי שלא רוצה לעשות רשיון בינלאומי, שידע שכל הסיכונים עליו.
ו.
כשאומרים למשל שאפשר לנהוג באר"הב באמצעות הרשיון הישראלי בלבד - באיזה אתר רשמי זה כתוב ?

תמיד הדהים אותי לראות שירשורים ארוכים כאורך הגלות בגין משהו פשוט שעולה 20 שקלים שלמים !!!

ANZ1

New member
הבעיה שיש אשם אחד בבעיה

משרד התחבורה הישראלי יכול בקלות לפתור את כל הבעיות,
שאר העולם שהוא נוסע לטייל בעולם או אפילו מהגר , לא צריך רישיון מנייר בן לאומי,
ולא צריך לגייר את הרישיון,
כל מה שמשרד התחבורה צריך לעשות זה לקחת את התקן הבנלאומי ולעשות שהרישיון הישראלי יעמוד בתקנים בנלאומים, זה לא מסובך או בעיתי,
ולא ברור למה זה לא המצב הנוכחי,
ואחר כך לפנות לכל מדינה ולהשוות את הרישיון.
כשישראלי עובר למדינה אחרת הוא צריך לעשות תאוריה וטסט כדי לקבל רישיון, אבל כשאדם ממדינה אחרת מהגר, אם המדינה שלו כבר דיברה עם אותה מדינה ,הוא יכול בקלות להמיר לרישיון מקומי.
בסך הכל פקיד משועמם צריך לעשות את העבודה שלו.

גם בישראל יש נוהל המרת רשיונות (לעולים חדשים ותושבים זרים)

אבל אי אפשר לנהוג בארץ בלי רשיון בינלאומי לתיירים , או ישראלי לתושבים ואזרחים.

משרד התחבורה מקרטע שנים רבות, כל ההיתר הוא קישקוש אחרת לא היה מוסיף את ההערות שמסירות ממנו את האחריו.

הנה שאלה פשוטה למשרד התחבורה ותשובה יותר ממטומטמת.
מי שרותה לסמוך על משרד התחבורה, זו בעיה אישית שלו.

אני עוסק בנושא שנים רבות, ולדוגמא, אני שתול קוצב לב, לפנייתי למשרד התחבורה עם כל המסמכים הדרושים, אני צריך לקבל צ'יק-צ'אק מסמך המאשר לי פטור מחגורת הבטיחות כדי שלא לסכן את חיי.

הם מסרבים להגיב, האזרח הוא אויר בשבילם דקה אחרי שהצביע בקלפי.
זה מה שחייב אותי לפנות למבקר המדינה שנכנס לענין.
ואני מחזיק בכיס את התגובה שלו שהוא מטפל, כי אני לא אמות רק כי במשרד התחבורה לא שמים קצוץ על האזרחים.

וזה לא המקרה הראשון וגם לא השר הראשון שלא מתייחס, רק תלונה למבקר המדינה מנערת אותם, וגם זה חד פעמי.....

הנה השאלה וגם התשובה המלגלגת שלא עונה לשאלה.

ולמי שלא מצליח לקרוא -

השאלה:
שאלה למשרד התחבורה- באילו מדינות ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רשיון ישראלי בלבד.

"תשובה" כביכול-
"במספר גדל והולך של מדינות ניתן לנהוג עם רשיון ישראלי ללא צורך ברשיון בינלאומי, בכפוף למגבלות שונות"
אילו מדינות ? אילו מגבלות ? התקנה הזו לא בוטלה ?

המשך תשובה , מה שנקרה "אני לא אחראי"-
"עם זאת לעיתים תגלו כי גם במדינות אלה לא כולם מודעים לכך, ויתכן שחברות השכרת רכב, משטרה וכד' ידרשו מכם להציג רשיון בינלאומי"
אז כן צריך ?

יותר עלוב מעלוב

Yehuda500

Member
בעל רשיון אמריקאי שעובר ממדינה למדינה

מחוייב במקרים רבים (תלוי במדינה אליה הוא עובר) אפילו בטסט ולא רק בתיאוריה.
קצת פחות פסקנות ונחרצות.

לאונידס

Active member
חלק מחברות ההשכרה בארה"ב לא מבקשות רישיון בין לאומי

אם פרטי הרישיון מתורגמים לאנגלית, כמו ברישיון הישראלי.
אני אומר "חלק" כי לא בדקתי את כולן, אני לא מתחייב שכולן לא דורשות רישיון בין לאומי.
למשל הרץ:
An acceptable, valid driver's license issued from your country of residence must be presented at the time of rental. The driver's license must be valid for the entire rental period. If the driver's license is in a language other than English, and the rental is in the United States, an International Driver's Permit is recommended. In all cases, a valid driver's license issued from your home country must be provided, whether or not you possess an International Driver's Permit. You will not be allowed to rent a Hertz vehicle with only an International Driver's Permit.

לאונידס

Active member
מבחינת החוק במדינות NJ ו NY מספיק רשיון ישראלי פלוס

מסמך מזהה כמו דרכון.
הנה למשל הפרסום הרשמי של משרדת החבורה של מדינת ניו יורק
הדגשתי את הקטע הרלוונטי בכחול
Non-residents
Out-of-state and foreign driver licenses
You can drive in New York State with a valid driver license from another state or country. You don’t need to apply for a New York State driver license unless you become a New York State resident.
If you have a driver license from another country you do not need to have an International Driving Permit, but it is helpful. The permit verifies in several languages that you have a valid driver license. Police officers who can’t read the language on your foreign driver license will be able to read the permit. Contact the authorities in your home country to get an International Driving Permit.

מה דורש הביטוח של בני המשפחה, אם את בכלל מכוסה ואם כן באילו תנאים - אין לי מושג, את זה הם צריכים לבדוק.

אם את רוצה בכל זאת לעשות רישיון בין לאומי את יכול בממס"י או טלדור, בטלדור יותר יקר.
רשימת כל התחנות נמצאת באתר משרד התחבורה.

פה צריך לבוא ציקצוק.....

שאלתי עורך-דין מה דעתו (הוא מומחה לתחבורה בארץ לא לגבי חו"ל) לדבריו מדובר על מדינות של ארצות הברית ולא מדינות מחוץ לאר"הב.
זה הגיוני אם נחבר לכך את העובדה שאר"הב חתומה על האמנה לנהיגה בינלאומית.

לאונידס

Active member
מאיר, אין לי כוונה להתנצח איתך, הוספתי קישור למסמך הרשמי

של משרד התחבורה מדינת ניו יורק, אם רוצים אין בעיה למצוא כזה גם למדינת ניו ג'רסי.
משרד התחבורה של ניו יורק ומשרד התחבורה של ניו ג'רסי הם הסמכות היחידה הקובעת את תקנות החוק במדינות האלו.
הכיתוב של אותם משרדי תחבורה מאוד פשוט וברור, אין התנסחות מפולפלת, לא רק קובעים שרישיון מקומי (באנגלית) + דרכון בהחלט מספק, גם מבהירים במפורש שאין צורך ברישיון בין לאומי.

אני הבאתי הסבר של הרשות המוסמכת, אלו הן העובדות.

השואלת תחליט איך תנהג, לפי הרשויות המוסמכות או לפי הצקצוק (ניסוח שלך, לא שלי...) שלך.
אני לא אחליט במקומה, אף אחד לא יקנוס אותה אם יהיה לה רישיון בין לאומי, סתם יהיה לה מסמך מיותר, היא יכולה גם לקחת את המינוי השנתי לבריכה איתה.
אני כן חושב שצריך להציג לשואלת את העובדות בצורה הוגנת וללא הפחדות מיותרות.

אילו הפחדות ? על 20 שקלים ?

באמת אולי כדי שתספר לי אחת ולתמיד, למה אתה חושב שלא מדובר במדינות אחרות של ארצות הברית אלא מדינות מחוץ לאר"הב, כאשר זה לא מצויין במפורש אלא מדבר על "מדינות" כשאנחנו זוכרים שבתוך אר"הב יש כמה עשרות מדינות.....

בחייך, מסמך מיותר ? כמה שוקל הרשיון הבינלאומי ? 10 גרם ? 20 גרם ? כמה ?
ולא דיברנו על מינוי לבריכה, זו סתם אמירה לגלגנית.

בהחלט צריך להבהיר את כל צידי הנושא ולא לתת לה תשובה שתסבך את חייה.

בשורה התחתונה: כל אחד יעשה מה שהוא רוצה, הצעה אישית שלי: להוציא רשיון נהיגה בינלאומי ולוודא שבעת עריכת החוזה אם מתעקשים לרשום את פרטי הרשיון הישראלי שהוא לא בינלאומי ולא שייך לאחת הארצות באר"הב, יש לדרוש שבהערות יירשם גם מספר הרשיון הבינלאומי.

ואידך זיל גמור.

לאונידס

Active member
השואלת שאלה על שתי מדינות ספציפיות בארה"ב

לדעתי נתתי לה תשובה מלאה נתמכת במקורות המוסמכים, אם היא רוצה עוד פרטים היא יכולה לשאול ואם אני אדע אני אענה לה.

אתה שואל אילו הפחדות? אתה רשמת אותן, אתה באמת צריך אותי? בסדר אז הנה כמה פנינים:
סעיף ה' להודעתך,
"להזכיר , שנהיגה ללא רשיון הינה באופן אוטומטי נהיגה גם ללא ביטוח. מי שלא רוצה לעשות רשיון בינלאומי, שידע שכל הסיכונים עליו."

על סמך מה אתה מנסה להפחיד אותה כאילו היא נוהגת ללא רישיון וללא ביטוח כשהיא נוהגת עם רישיון ואין לך שמץ של מושג אם הביטוח של המשפחה שלה כולל התניה לרישיון בין לאומי?

וגם עכשיו אחרי שהובהר שהיא לא עוברת שום עבירה כשהיא משתמשת ברשיון הישראלי אתה ממשיך
"לא לתת לה תשובה שתסבך את חייה"
נו באמת, את מי אתה מנסה להפחיד עכשיו, אותה? אותי? את שנינו?

השואלת מודה לכולם על התשובות

ומודה שלא חשבה שיתעורר כזה ויכוח

לאונידס-הקישורים שהבאת נתנו לי בעצם את התשובות שהייתי צריכה, אבל בגלל הביטוח של הרכב שיועמד לרשותי, אני אכנס לממסי ליתר בטחון, ואפרד מ 20 ש"ח
...just to be on the safe side

ושוב תודה לכולם

לאונידס

Active member
, אבל שימי לב
לסיטואציה הבעייתית

שלהערכתי רישיון בין לאומי לא נותן לה פתרון.
הקרובים שלך צריכים לבדוק את פוליסת ביטוח הרכב שלהם.
אם הפוליסה מכסה נהג עם רשיון נהיגה זר הרי שאין בעיה והנפקת רישיון בין לאומי לא תעלה ולא תוריד.

אבל אם הפוליסה לא מכסה להערכתי (לא ידיעתי, רק הערכתי) רישיון בין לאומי לא יכסה אותך, הרישיון הבין לאומי עצמו כמובן לא יצור לך נזק אבל
האמונה שרישיון כזה פותר את בעיית הכיסוי אם יתרחש אירוע ביטוחי ובמיוחד אם האירוע יכלול נזקי גוף את תהיי בבעיה לא קטנה.

שורה תחתונה לו הייתי במקומך הייתי מבקש מהקרובים שיבדקו את הפוליסה לפני שיוצא ואם יש החרגה לבדוק איך פותרים אותה (אולי הרחבת הביטוח) ולא מניח אוטומטית שאם יש החרגה רישיון בין לאומי יפתור אותה

למעלה