טלפונים בחו"ל

ringol

New member
טלפונים בחו"ל

נבלה במספר ארצות באירופה. בדרך כלל כאשר אנו נוסעים לארץ אחת, אנו קונים סים מקומי. אלא שהפעם נהיה במספר ארצות ורצינו לדעת האם יש חברה אחת שנוכל לקנות את הסים שלה שיעבוד ביותר מאותה הארץ. אנו מעוניינים במיוחד בספרד ואיטליה.
תודה

anigodin

New member
פוקט וייפיי

יספק גלישה לשניכם ויהיה טוב יותר מסים בינלאומי.
מדובר במכשיר בגודל של טלפון סלולרי מהדור שלפני הסמארטפונים שמשדר אינטרנט אלחוטי. מצוין לניווט עירוני וחיפוש מידע וטוב גם לוויז.
אפשר לשכור מהארץ מחברת וובינג.
השתמשתי במכשירים שלהם כמה פעמים במדינות שונות וזה היה מצוין.

anigodin

New member
גלישה בלבד

היתרון של זה - הסים הישראלי נשאר במכשיר ויש גלישה ליותר מאדם אחד במקביל, בניגוד לסים מקומי שפועל רק בטלפון אחד.
אם כי אפשר להשתמש בו כנקודה חמה (שזה בעצם מה שעושה פוקט וייפיי). הייתי עכשיו במדריד וקנינו סים מקומי אחד. שידרתי מהטלפון שלי וויפיי לאבי וזה עבד סביר אבל אכל לי את הסוללה.
סוללה של פוקט וייפיי מחזיקה בין 6-10 שעות, תלוי בקשיי הקליטה.
&nbsp
הסים שקנינו במדריד כלל 15 דקות שיחה לפי מה שהצלחתי להבין, אבל אני כבר כמה שנים לוקח גלישה בלבד וכדי להתקשר, הטענתי על הסקייפ שלי 10 יורו ואם אני צריך להתקשר למקום כלשהו, אני משתמש בסקייפ. העלות אבסורדית - 1.7 סנט יורו לדקה.
כל חבילת חו"ל שתיקח מחברה בארץ תהיה יקרה יותר.

michal@gal

Active member
מנהל
אתם יכולים להמשיך בהרגל הרגיל

ולקנות סים מקומי במדינה האירופית הראשונה שתהיו בה.
יש עכשיו הסכם מעבר רשתות חופשי באירופה וכל הסימים עובדים בכל המדינות.

נכון בעיקרון, אבל לא עבד לנו

כשעברנו לגרמניה מאיטליה.
בוודאפון גרמניה טענו שלמרות השם הזהה, החברה לא כלל אירופאית, אלא נפרדת לכל מדינה. הם סרבו לקחת אחריות על הסים שלא עבד, ונאלצנו לקנות חדש.

michal@gal

Active member
מנהל
מתי זה היה?

הסכם שיתוף הרשתות הוא יחסית חדש

בדצמבר האחרון.

הבטיחו לנו שהסים יעבוד, והצטערנו מאוד לגלות שזה לא נכון.

לאונידס

Active member
פלאפון גלובל והוט מובייל

אתם יכולים לקנות SIM שלהם והם יעבדו בשתי המדינות.
בעיקרון באיחוד הארופאי אמורה להיות אפשרות לנדידה בין המדינות, כשאתם קונים את החבילה אתם צריכים לודא שהיא כזו שמאפשרת מעבר.
כמו שאתם רואים רזאי אומרת שהפתרון הזה לא תמיד עובד, אולי יש לו עוד חבלי לידה

xfwind

New member
גולן מתפקד היטב ביוון

לאונידס

Active member
אם אתה לא לקוח של גולן לגלישה באינטרנט היה צריך להגדיר APN

אם המנוי לקוח של גולן לא היה צריך לעשות כלום.

אם המנוי קנה SIM במיוחד לנסיעה, כדאי להפעיל אותו בישראל. המנוי מקבל הודעה שכשהוא מאשר אותה היא מבצעת את כל ההגדרות בעצמה - בכל סוגי הטלפונים שאני בדקתי (ברור שלא בדקתי את כולם.
אם מאיזושהי סיבה לא היתה הגדרה אוטומטית צריך להגדיר ידנית, יש הוראות באתר האינטרנט של גולן, למשל לאייפון
https://www.golantelecom.co.il/web/iphone_network_settings.php
או אנדרואיד
אפשר גם להתקשר למוקד התמיכה והם עוזרים, כמובן כשאי להתקשר מטלפון אחר.

ראיתי מקרים שכשהפעילו את המכשיר בחו"ל לא התקבלה ההודעה שמגדירה את ה APN אוטומטית ואז היה צריך להגדיר ידנית, גם אז גולן תמכו.
בחו"ל תקלות ואתגרים תמיד יותר מלחיצים מעצבנים ולפעמים יקרים ולכן אני ממליץ לבדוק שהכל עובד עוד בארץ.

xfwind

New member
לקוח של גולן

נתקלתי כבר במכשירים שלא הצלחתי לשלוח אליהם את הודעת ההגדרות מהאתר.
פעם היה להם אייקון לכל מכשיר - אבל כנראה התייאשו לעדכן.

לאונידס

Active member
לכן ממליץ לפתור את הכל עוד בישראל

בנסיעה האחרונה ליוון בהעברה משדה התעופה לאתונה קניתי מנהג המונית SIM מקומי בעלות של בערך 10 יורו עם 1GB גלישה.
כשנגמרה החבילה התקשרתי כדי לשלם עבור חדשה, משום מה הם נתנו לי עוד פעם 1GB בחינם. לא הבנתי מה הסיבה כי האנגלית שלהם קלושה והיוונית שלי עוד יותר.

xfwind

New member
מעדיף שהבחור ימשיך כרגיל עם הגולן שלו - רק אשדרג ל-"99"

ונפתח כל מה שצריך באתר.
אני בטוח שיסתדר גם עם סים מקומי אבל נחסוך לו את ההתברברות.

xfwind

New member
פשוט התחיל לעבוד כשנחתת?

לי היה מפח נפש
, לאחרונה בפריז - אבל במסלול קיים עם הרחבת גלישה של גולן לתוספת של יומיים בחו"ל. לא עבד. (אני מניח שהגדרות או משהו בסגנון).

בכרתים נדמה לי
שעבד (שמתי גלישה של יום או יומיים) אצל אשתי.

Nרב

New member
בדיוק כך, באירופה במספר מדינות (חוץ משבדיה),

בתאילנד ובארה"ב (לפני יומיים). עבד לאחר כיבוי והדלקה של האייפון

למעלה