מדריד מול אתונה

xfwind

New member
מדריד מול אתונה

מדובר בחייל ב"רגילה" בפסח

מנוסה בחו"ל (לבד - בעיקר במזרח אסיה), נוסע לבד (כדי לחוות ולהתחבר).

אתונה + מטאורה וקצת כפרים מול מדריד ואולי סביבה.
לא רוצה עיר "אירופאית" קלאסית (פראג, פריז, לונדון, ברלין, בודפשט וכ')
מחפש מקום חמים יחסית עם מאכלי ים טובים.

תקציב כולל - עד 1500$, ישן באכסניות.

Faria

New member
שיקול כלכלי מאד משמעותי פה

מדריד משמעותית יותר יקרה מאתונה, אפילו עם לינה באכסניות, חופשה במדריד תעלה לפחות פי 2 (טיסות הן יותר מפי 2, בטח כשזה חייל ברגילה שצריך לצאת בתאריכים ספציפיים), לינה, אוכל, הכל יעלה במדריד יותר.
מצד שני, אתונה הרבה יותר קטנה ועם פחות אטרקציות.

xfwind

New member
עניין התקציב ברור
. השאלה מתמקדת בהתאמה

לרוחו של צעיר...
אני מניח שביוון - תמהיל של עתיקות, שווקים, אקרופוליס ומטאורה עם כמה כפרים ליד - תתאים.
הבחור קם בבוקר ויוצא ליום שתלוי בחברים שיפגוש יום לפני...

אחד מאחיו (שלא מכיר את מדריד אבל היה בהרבה עולם) המליץ לו על אתונה.
אני גם חושב שאתונה עדיפה. (לא מכיר את מדריד, מכיר את ברצלונה ואנדלוסיה).

אמא של הילד מודאגת בהיבט הבטיחות האישית (רגועה רק כשהוא ביפן
), אבל ככה זה אמהות

Faria

New member
לרוחו של הצעיר - מדריד מעולה

קודם כל, מבחינת חיי לילה אין הרבה ערים שמתקרבות למדריד. הכל פתוח עד השעות המאד קטנות של הלילה גם באמצע השבוע, מעולה כשפוגשים אנשים באכסניה ויוצאים לסיבוב שתיה לילי.
בנוסף, מבחינת דברים לראות, אם נודה באמת, אתונה יכולה למצות את עצמה מבחינת אטרקציות תיירותיות תוך יומיים, בעוד שבמדריד אפשר גם להעביר כמעט שבוע בימים עמוסים בדברים לראות.
כאחד שהעביר כמעט עשור בטיולים כאלה (לבד, לטייל ולשתות כל יום עם אנשים אחרים מהאכסניה וכו), אין לי ספק שהייתי נהנה במדריד מאד, בשתי הערים האלה לא טיילתי בצורה זאת. (יצא לי להיות ב2 הערים האלה או כצעיר עם הוריו או כבורגני מיושב עם בת זוג בבתי מלון יקרים יותר).

אודרי11

New member
אתונה זולה משמעותית ממדריד

יש בה ובסביבה אוכל מצויין, אבל דגים ופירות ים לידיעתו של החייל יקרים בכל מקום, גם ביוון....
תכלס...אתונה היא עיר די משעממת, אחרי שממצים את הפלאקה, השוק, המוזיאון, האקרופוליס וכל היתר ביום אחד ....אין ממש מה לעשות שם...העיר במצב לא טוב, עקב המצב הכלכלי ביוון...וזה מביקור שם מלפני 4 חודשים.

Faria

New member
לא הייתי אומר שפירות ים יקרים ביוון

בטברנה איכותית במרכז אתונה אפשר למצוא מנות גדולות וטובת של דגים / פירות ים במחיר חד ספרתי (7-9 יורו).

אני לא כל כך הבנתי את ההגדרה של "לא עיר אירופאית קלאסית"

אתונה זה לא עיר אירופאית קלאסית? גם מדריד, היא פחות פופולרית מלונדון או פריז, אבל נדמה לי שבסטטיסטיקות השנתיות היא מנצחת את כמות התיירים בבודפשט ובעוד כמה ערים אירופאיות החביבות על עדרי הישראלים.

יהיה קל יותר להמליץ אם נדע מה הוא מחפש, וגם ה-1500$ - זה תקציב לכמה זמן? חמישה ימים, שבוע, שבועיים? וכולל טיסה (שבטח תהיה יקרה יותר בתאריכי החג) או לא?

xfwind

New member
"רגילה"...5-7 ימים... נראה שנסגר על אתונה

שלחתי לו את השרשור. התייעץ פה ושם.
מטאורה קורצת לו.

xfwind

New member
לכל המגיבים. הבחור קנה כרטיס לאתונה

החוויה עבורו היא גם לתת גז קצת מהצבא וגם לפגוש חברה צעירים מכל העולם...
אוכל, נופים ואתרים נמצאים גם בתפריט.

Faria

New member
הגיל גם בעייתי וגם יתרון

אם בגיל 35 (לא יודע על גילאים יותר מאוחרים) כבר חושבים פעמיים על התניידות עם מזוודה בתחבורה ציבורית ("יאללה ניקח מונית", "ברור שנשכור אוטו ל3 ימים הקרובים"), בשנות ה20 מצאתי את עצמי בטיולים יותר בגישה של "יאללה, כולו 2 קילומטר ללכת עם הכבודה לתחנת האוטובוס" או "ניקח את הרכבת מאוחר בלילה, ככה נישן 3 שעות בדרך ולא צריך מלון".
&nbsp
&nbsp

xfwind

New member
לילדים יש שילוב קומפקטי של טרולי ותרמיל קטנים

לאונידס

Active member
התחבורה הציבורית ביוון לא ארופאית, נראית יותר כמו ישראל

לכן שאלתי

למעלה