טיסה עם וויז

lironyit

New member
טיסה עם וויז

אנחנו זוג עם ילדה, איך מומלץ לקנות את הכרטיסים? מעוניינים רק ב-2 מזוודות, ולשבת ביחד.
האם לקנות לכולם את הכרטיסים המשודרגים? למרות שאנחנו לא זקוקוים ל-3 מזוודות?

moco10

New member
אפשר להמר, אבל הימור די בטוח:

לרכוש 2 כרטיסים משודרגים ואחד בסיסי.
את המקומות לבחור אחד ליד החלון והשני ליד המעבר, ובשורה לא קדמית.
בהסתברות מאוד גבוהה, אף אחד לא יזמין את המושב שבאמצע.

במקרה הנדיר שכן, יהיה קל מאוד להחליף את המושב הזה, לפחות עם החלון או המעבר, כך שלפחות הילדה לא יושבת לבד.

moco10

New member
לא הבנתי

לפי מה שאני רואה באתר וויז יש כרטיס בסיסי BASIC , הכי זול, שלא נותן שום דבר נוסף, וספציפית לא נותן לבחור מקומות מראש.
אח"כ יש כרטיס יותר יקר, WIZZ GO שכולל תוספות , בינהן מזוודה והיכולת לבחור מקומות ישיבה מראש.

מה שהייתי עושה במקומכם, כדי לחסוך כסף ובהסתברות מאוד גבוהה עדיין לשבת כול השלושה ביחד זה לרכוש שני כרטיסים WIZZ GO , אתם ממילא צריכים גם 2 מזוודות, וכרטיס אחד BASIC.
אם תבחרו מקום ליד החלון ומקום ליד המעבר (באותה שורה וצד כמובן), הסיכוי שמישהו דווקא יבחר מראש את הכיסא שבאמצע הוא קלוש. אף אחד לא רוצה לשבת באמצע בין שני זרים. אלה מושבים שנשארים למי שלא בוחר מראש ועולה בין האחרונים, לכן כמעט בטוח שתוכלו לתפוס אותו עבור כרטיס הBASIC.

אגב, אני לא יודע אם אפשרי וכדאי להוסיף את המזוודה וזכות בחירת המקום בלי חבילת ה WIZZ GO

lironyit

New member
הושבה של ילדים

אני חושבת שילדים קטנים תמיד מושבים ליד אחד ההורים ללא תוספת תשלום.

anigodin

New member
אז זהו.. שלא תמיד

היינו באוסטריה בקיץ 2016 - שני הורים, שני ילדים, סבא ואני (הדוד).
ניסיתי לעשות צ'ק-אין לטיסה חזרה לארץ 24 שעות לפני הטיסה (של אוסטריאן) אבל לא הצלחתי כי הטיסה הייתה מלאה והמקומות נבחרו ע"י המחשב.
הושיבו אותנו לא ביחד (בהלוך היינו לרוחב המטוס - 3 ו-3 או שורה אחת אחרי השניה).
והושיבו את הילדים בנפרד. משהו שם היה לגמרי משובש.
כשהגענו לשדה ביקשנו לשנות את סדר הישיבה כי לא ייתכן שילד בן 4 וחצי וילדה בת 9 ישבו בנפרד מההורים שלהם.
גרוע מזה - הילדים מוקמו בשורה שליד יציאת החירום מה שלא חוקי/אפשרי כי זה מקום שמי שיושב בו בד"כ נשאל ע"י הצוות אם הוא יוכל לסייע במקרה חירום. אם אני לא טועה, מי שמתחת לגיל 18 לא יכול לשבת שם בכלל.
דייל הקרקע ישב על המחשב במשך חצי שעה וניסה לסדר את הפלונטר. התברר שהטיסה לא סתם מלאה, אלא מלאה במשפחות עם ילדים.. איכשהו בסוף זה הסתדר, הילדים ישבו עם האמא (שהוחלפה ע"י האבא בחלק מהזמן) והגענו בשלום.
&nbsp
נכון שזה מקרה קיצוני וחריג, אבל זה יכול לקרות.
אני חושב שבחברות סדירות רוב הסיכויים שילד יישב עם הוריו.
בטיסות לואוקוסט אני לא בטוח.

anigodin

New member
לא יהיה מצב שילד ישב לבד בכל מקרה.

כפי שאמר ליאונידס וכפי שקרה לנו, אחד ההורים ישב עם הילדים והשני במקום אחר.
כאמור המקרה שלנו היה מקרה קיצון של טיסה שהייתה מלאה במשפחות (סוף אוגוסט...).
&nbsp

לאונידס

Active member
לצערי הקביעה שלך לא נכונה ולא רק ב Low cost

נתקלתי במקרים לא מועטים גם בחברות low cost וגם בחברות שירות מלא (אישית קרה לי עם המוביל הלאומי) בהם "פירקו" משפחות, כולל הושבת ילדים בני 6 ופחות בנפרד.
בד"כ ב Check in מספרים למשפחה שיפתרו להם את הבעיה בגייט, בגייט אומרים להם שיפתרו את הבעיה במטוס, ובמטוס מנסים לשכנע אנשים לעבור מקום אבל לא תמיד אפשרי במיוחד אם מדובר במשפחות שגם הם רוצים לטוס ביחד ולא בנפרד.
&nbsp
החלטה שלך אם לחסוך סכום מסוים תמורת הסיכון שהמשפחה לא תשב ביחד.
אם ההימור לא יצליח לא יגידו לכם להושיב פעוט בנפרד, פשוט אחד מההורים ישב עם הילד והשני יהיה במקום אחר.
אם ההימור יצליח - הרווחתם.

moco10

New member
אני לא יודע שזה כך, אבל אם זה כך

אז אין לכם כל בעייה ולא ברור למה שאלת.
בכל אופן, לא ברורה הדאגה. הכי גרוע שיכול להיות, וגם זה בהסתברות נמוכה, זה שאחד ההורים יישב לחוד. הילדה בטוח לא תשב לבד אם שני מושבים יוזמנו מראש.
זה מקרה של סיכון קטן למצב שגם הוא לא בעייתי יותר מידי.

למעלה