אחרי 10 שנים מגיע לביקור של שבוע בניו יורק, יש המלצות ?

amirline

New member
אחרי 10 שנים מגיע לביקור של שבוע בניו יורק, יש המלצות ?

מלבד שוטטות ברחובות מנהטן, סוהו וכו' איזה עוד דברים כיפים וקלילים אפשר לעשות ?

לאונידס

Active member
תספר באילו מקומות כבר ביקרת, כדי שלא ננקוב בשמם סתם

ותספר מה תחומי העניין שלך, שלא נשלח אותך לדברים לא רלוונטים

amirline

New member
בביקור הקודם בעיקר הסתובבתי ברחובות מנהטן

שופינג, בתי קפה ומסעדות.
הייתי רוצה מקומות סטייל סמטאות ואיזורים מיוחדים, מסלול ספציפי בסנטרל פארק או פשוט להיכנס ולהסתובב שם?
מקומות קלילים ונחמדים...

sitvaniyot

New member
בניו יורק כרגיל לא חסר מה לעשות, מקווה שמזג האויר יתאים

לשיטוטים שלך. למשל אפשר לטייל על גשר ברוקלין, אני ממליצה ליסוע לברוקלין בתחתית ולטייל מברוקלין לכיוון מנהטן. לוקח כחצי שעה בהליכה מהירה, אבל אל חשש. המראות כל כך יפים שבטח תבלה שם 3 שעות. כשתסיים את הטיול תהיה באיזור הסיטי הול ותוכל להמשיך לטייל שם.
בקשר לסנטרל פארק, הוא גדול מידי לטיול רגלי אחד אבל מאד כיפי. פתח מפה, בדוק מאיזה רחובות יש כניסות וחלק אותו לחלקים. האיזור בסביבות רחוב 80 הכי יפה. הכניסה מרחוב 59 הכי הומה ומלאה באנשים. לא תלך לאיבוד. פשוט מצא את הכביש הרחב ולך לידו וזה יביא אותך ליציאה.
הטיילת לאורך ההודסון מהרציפים של המעבורת החינמית לסטייטון איילנד. עד לרחוב 30 בערך. בדרך תוכל לעצור בצלסי מרקט , או לעלות ברח 16 על האל ליין נדמה לי שלפני 10 שנים הטיילת העילית הזו עוד לא היתה פתוחה. כך בקלות תעביר חצי יום, ואם אין לך זמן עשה רק חלק.
צא לאיזור הסיני ושוטט שם. הרחוב הראשי נקרא מוט (Mott). כנס בלי בושה לשוטט בחנויות גם הקטנות ותרגיש כאילו אתה בבייגין. תראה מאכלים בסופר השכונתי שאנחנו לא מכירים וסוגי דגים ושרצים שלא ידעת שהם קיימים. עדיף לפנות ערב. אל תתפלא שתפגוש אנשים שלא יבינו אנגלית.
תוכל לעלות על הרכבל בסביבות רחוב 50 ומשהו ליד האיסט ריוור ולרדת ברוזוולט איילנד ולטייל שם.
בקר בריוור סייד צרץ. ברחוב 120 בערך וברוודווי. כנסיה מדהימה ביופיה. נצל את ההזדמנות לרדת לכיוון הנהר ואח"כ לטייל בקמפוס של אוניברסיטת קולומביה ברודווי ורחובות 116-120. ליד רחוב 120 הכל בניה חדשה, האיזור העתיק הוא מרחוב 114 צפונה. הכניסה לקמפוס ברחוב 116.
אם אתה חובב שכונות ואנשים תוכל לקחת את קו Woodloan Jerom עד סופו לרדת בתחנה האחרונה ולשוטט לאורך הרחוב הראשי בכיוון הפוך לנסיעה עד תחנת מושולו פארקווי. לך לאט ותראה את אוfלוסית המהגרים חלק עדיין בבגדים מסורתיים. טיול זה עשה בשעות האור.
צא להארלם האמיתית בשעות האור. קו 1 בתחתית לרחוב 110. אם זה מפחיד אותך סע לרחוב הראשי 125 ברכבת האקספרס. שם יש גם הרבה לבנים וזה רחוב קניות.
צא לברוקלין שיש בה חלקים מאד איניים בעיר וטייל גם לאורך שפת הים. קוני איילנד זה איזור מומלץ.אבל בחורף סגור.
בעזרת גוגל תוכל להקיש סיורים רגליים בניו יורק ולמצוא מסלולים לפי נושאים כמו גלריות, בתים עתיקים בעיר, סיורי קמפוסים של אוניברסיטאות , שווקים וכו...
בקשר לשופינג איזורי הקניות הטובים הם מרחוב 34 ומטה תלוי איזה סוג סחורה אתה מחפש.
בתי קפה ומסעדות - לך לפי ההמלצות ב Tripadvisor או פשוט כנס לכל מקום שיראה לך. איזור מסעדות איני כרגע הוא באווניו 9 או 10 (לא זוכרת) סביב 42. יש שם גם פאבים.
אם ימאס לך מהעיר תוכל לעלות על מעבורת חינם לסטייטן איילנד היכן שמתחילה טיילת ההודסון שכבר הזכרתי או על המעבורת לניו גרסי על ההודסון ורחוב 40 ולחצות את הנהר. כך תגיע לאיזורים שקטים וירוקים.
טיול נעים.

amirline

New member
המון תודה על התגובה המפורטת

מדפיס ולוקח איתי , שוב תודה.

לאונידס

Active member

Nרב

New member
אחלה פירוט
אנחנו עשינו לפני שנתיים סיור עם אלו והיה מאד

נחמד
http://www.freetoursbyfoot.com/new-york-tours/
אני מאד אוהבת לשוטט באיזור של איסט וילג' - ווסט וילג' - סוהו - גריניץ וילג', להגיע לצ'לסי מרקט וטיילת ההיי ליין שאולי לא היית בו

sitvaniyot

New member
כל מה שהצעתי, טיילתי כולל ההי ליין שכבר הייתי בה 3 פעמים

ולעולם אינני מציעה לאחרים מסלולים שלא עשיתי!!!

amirline

New member
תודה לכולם על ההמלצות, שאלה נוספת לגבי האמפייר ופסל החירות

האם כדאי לקנות כרטיסים מראש ? , האם יש המלצות לגבי שעת הפעילויות או סוג הכרטיסים ?(נניח לפסל החירות הכרטיס כולל שייט לפסל אני מניח.... ?)
&nbsp

sitvaniyot

New member
אם ברצונך לראות את ניו יורק מלמעלה וגם לשלם עבור זה הרי

שתי אפשרויות כדאיות יותר 1. Top of the Rock ברוקפלר סנטר כניסה מרח 50 בין השדרה החמישית לשישית. התור שם קצר יותר מאשר באמפייר סטייט שהוא המקום הכי מפורסם בעולם למטרה זו ולכן כולם רצים לשם. ההפרש במחיר הכרטיס אינו משמעותי ואפשר להזמין מראש.
2. הכי מרשימה לטעמי היא התצפית במרכז הסחר העולמי מספר 1. יש בכניסה תערוכה שמסבירה איך הוקם הבנין אחרי ה 11.9 והיא מסתיימת בהרמת מסך מרשימה בקומת התצפית. משהו מדהים.
כרטיס ב 32 דולר באינטרנט, או 28 מחאפרים ברחוב בדרך מהתחתית לבנין וגם חוסך את התור. אני קניתי מהם כי אני לא אוהבת להתחייב מראש לזמנים.

לאונידס

Active member
לתצפיות עולים בד"כ בשעות אחה"צ המאוחרות/הערב

כדי להספיק להינות גם מנוף של יום וגם מנוף של לילה.
כמובן שכולם מכירים את הטריק ולכן לשעות האלו אני ממליץ לרכוש כרטיסים מראש.
לשים לב שבערב על הגג יכול להיות קריר ואפילו קר.
אני אהבתי יותר את התצפית מרוקפלר, בעיקר משום שאין זכוכיות - הגג חשוף.
אם הולכים על רוקפלר אני ממליץ לקחת סיור שמסביר על רוקפלר ועל הבניין ומסתיים בתצפית מהגג.
&nbsp
אני לא ממליץ לשוט לפסל החירות עצמו,
אם רוצים לראות את הפסל אפשר לקחת את המעבורת לסטטן איילנד הלוך וחזור, המעבורת עוברת בקרבה לאי וכך אפשר לחזות בפסל יחסית מקרוב - פעמיים.
כדאי לתפוס מקום מראש לתצפית נוחה כי כל העולם ואחותו מכיר את התרגיל, בהלוך בצד ימין של המעבורת ובחזור בשמאל.
המעבורת חינמית.

amirline

New member
למה לא לשוט לפסל החירות ? ,מהיכן יוצאת המעבורת לסטטן איילנד?

יש מה לעשות בסטטן איילנד או פשוט לשוט לשם ולחזור בלי לרדת שם (רק כדיי להיות קרובים לפסל) ?

amirline

New member
2 מסקנות שהסקתי, תקן אותי אם אני טועה

1. לעלות לרוקפלר בסביבות 17:15 כדי שאוכל להיות בתצפית בזמן השקיעה וקצת אחרי כשהעיר מוארת
&nbsp
2. לקנות כרטיס באינטרנט אבל לחכות כשאהיה בניו יורק כדיי שאוכל לוודא שזה יהיה ביום לא גשום, אם אסגור מעכשיו זה סוג של הימור
&nbsp
מה דעתך ?

amirline

New member
המעבורת יוצאת מתחנת south ferry ?

זה הולך מהר או יכול לקחת שעה עד שעולים למעבורת ?

sitvaniyot

New member
סטטון איילנד והמעבורת

המעבורת לסטטון איילנג וגם לפסל החירות יוצאות מבאטרי פארק שבשפיץ של מנהאטן. לתחנת התחתית קוראים סאות פרי. ברגע שתצא יתנפלו עליך מוכרי הכרטיסים לפסל החירות. אבל הם גם יענו לשאלה כמו איפה הפרי לסטטון איילנד או משהו אחר באיזור.
בסופי שבוע הבאטרי פארק הוא מקום שמח ופרט לקהל הנוסעים יש מוזיקה חיה ומופעי רחוב. המוזיאוון היהודי נמצא בהמשך הפארק והמוזיאון האינדיאני ליד התחנה. שני המקומות שווים ביקור.
למעבורת לסטטון איילנד מגיעים ונוסעים חינם לאי, בד"כ כל מי שממתין בתור בערך 10 דקות עולה. באי יש פארק ומוזיאון בפארק. יש גם מוזיאון לילדים והוא מומלץ. כשנמאס לי מהרעש של מנהאטן אני לפעמים יוצאת לשם לכמה שעות של רגיעה.
פסל החירות הוא אטרקציה תירותית ובעיני מלכודת תיירים. כמובן שיש תור ארוך גם למעבורת וגם למי שרוצה לעלות על הפסל. בכסף תמיד אפשר ולדעתי גם כדאי להשתמש למשהו אחר. אבל זו כבר שאלה של טעם.

sitvaniyot

New member
בקשר לתצפית מרוקפלר אתה צודק

לפני שקיעה הכי טוב 2 ציפורים, גם באור וגם בחושך.

למעלה