מקום לחופשה משפחתית מורחבת באירופה

חיפאית88

New member
מקום לחופשה משפחתית מורחבת באירופה

שלום לכולם, אשמח לעזרה בחיפוש אתר לחופשה משפחתית במתכונת מורחבת שתכלול 7 מבוגרים בין הגילאים 30 ל-68 ועוד 5 ילדים בין הגילאים 2.5 ל-14.

מבחינת זמנים מדובר על אוגוסט, ההעדפה היא קודם כל שיהיה נח לכולם, או פארק משפחות או אפילו איזה מלון הכל כלול או איזה ריזורט, איכשהו נושא החיפוש הגיע אלי ואני מעולם לא הייתי בחופשה בסגנון הזה אז אשמח לעזרה!

אבל יש כמה הסתייגויות- המקום צריך להיות נמוך, כלאמר כמה שיותר קרוב לגובה פני הים, לא על הר או משהו כזה, עדיף גם שיהיה קרוב יחסית לשדה תעופה עם טיסות ישירות מישראל.

יש רעיונות? פתוחה גם להצעות יצירתיות...

בוודאי שיש , ואפילו קרוב

כרתים,
טיסה פחות משעה וחצי, מלון בעיירת התיירות לימאני חרסוניסו שהיא כ-25 ק"מ משדה התעופה.

מחמת חוסר הנסיון אתם צריכים לקחת "דיל" (טיסה+מלון+העברות). כשהמלון "הכל כלול" חמישה כוכבים כמו שאוהבים רוב הישראלים.
אם אתם מתכוונים לטייל ולא לשרוץ במלון , אזי אין צורך לשלם עבור ההעברות אלא להזמין את הרכב לשדה התעופה (לדעתי - שני מיניבוסים) ולשם להחזירו,
חברת "זקרוס טורס" תוכל לספק לכם שני מיניבוסים טובים במחיר הגון.
כמו כן תחפשו חצי פנסיון לא "הכל כלול", כי אם תטיילו, הרי בצהריים לא תהיו במלון ולהתחילן לדאוג כל יום להזמין "לאנצ' בוקס" זו טירחה רבה.

לפני הכל יש לקבוע לעצמכם כמה חדרים אתם צריכים, כיוון שבודד בחדר בדילים משלם 80% ממחיר חדר זוגי, השאלה אם במלון יש חדרי משפחה ואז אפשר להוסיף ילד או שניים לחדר המבוגרים, כאשר לבוגרים יותר יש לקחת חדר בנפרד.

מאידך, אפשר לקחת רק טיסות ולהזמין מהחברה הנ"ל שני צימרים קומותיים שיספיק לכולם, בכפר עתיק עם בריכה קטנה בחצר וכל האיבזור הדרוש והמרחק לשדה התעופה כ-12 ק"מ
בשים לב שהצימרים ללא כלכלה אבל אפשר לארוחות בוקר וערב להכין משהו קל במטבח הצימר
מזון קונים במרכולים הזולים של מרינופוליס,חלקידקיס, אריאדנה, לידל וכו
(הם נראים כמו כל מרכול בעולם)
צהרים בלאו הכי תאכלו במסעדה בשטח.

כמובן שיש לתכנן גם טיולים לכל יום כדי ליצור ענין בחבורה כיוון שכרתים הוא אי ענק ויש בו המון מה לראות ולחוות, וכדאי להיערך.

הענין הוא שלמקומות נופש כאלו צריך להזמין זמן רב מראש (כבר כעת), ואחרי שתחליטו על מה אתם הולכים ויהיו בידיכם כרטיסי הטיסה , להזמין את הרכב כי הביקוש לרכב גדול.

הסיסמא שלי:"כאשר אני נוחת בכרתים, נוחתת עלי השלווה"
(ביוני אני טס לכרתים זו השנה ה-29 ובפעם ה-116.....)

חיפאית88

New member
תודה רבה, אמנם אני פחות מעדיפה יוון אבל יבדק

והילד לא אוהבים ים אבל שאר המשפחה כן בעניין אז אני בהחלט אבדוק באתר שהצעת.
דווקא שאר במשפחה, בעיקר הסבים לא ממש בעניין של טיול אלא כן יותר רביצה.
&nbsp
איך מזג האוויר, חם כמו בארץ? זה מרחק נסיעה מקנוסוס? אם אני כבר בכרתים אשמח לבקר שם...

אם אתם לא רוצים לטייל

אז קחו "הכל כלול" במלון גדול על שפת הים באמצעות "דיל", ואתם מסודרים.

מזג האויר כמו בארץ, לכן מגורים רחוק יותר משפת הים פחות חם.

אלמלא התנגדתם להרים, יש שם מקומות מעולים אבל בלי ים...
(למשל מקום קסום "אנאגרון" http://www.enagron.gr/ ).
רק שהוא במרחק של כ-45 משדה התעופה.
הנה הצעה ב-"בוקינג" https://www.booking.com/hotel/gr/enagron-ecotourism-houses.he.html#tab-main

בכפר הצמוד אקסוס יש אתר עתיקות עם כנסיה ותמשיחי הגיהנום וכן ביתו/מוזיאון של ג'ורג' אומן העץ המדהים שבכנס אמני עץ ביפן התברר לו שהוא אחד מ-14 אמני העץ בעולם שמפסלים בגזעים ענקיים.

המרחק לקנוסוס כ-6-8 ק"מ, רק קחו בחשבון שיותר מידי חלקים בקנוסוס הם מבטון צבוע (למשל העמודים, מדרגות וכו) לארתור אוואנס היה דמיון מופלג. במקום זה הייתי ממליץ על גורטינה שהיתה בירת כרתים בתקופה הרומית, עם הכנסיה המיוחדת באיי-דקה, הקיר ועליו חוקי העיר בכתב דורי שמהם הועתקו חוקים לתנ"ך (כמו בנות צלפחד) הפרטוריום הרומי , ומשם ליקב ליראראקי לטעימות, וגולת הכותרת היא האפשרות להיכנס לאולם אחד של הלבירינט המפורסם של כרתים.
כמובן שמשם אפשר להדרים קצת לחוות ההצלה לחמורים (הבעלים יהודיה מניו זילנד סבתה התגוררה ברובע היהודי בירושלים) ומי שירצה יוכל להמשיך גם למטלה, הכפר שהיה הבסיס להיפים וביטניקים בשנות השבעים.והמערות הרומאיות, עם מסעדת דגים על ראש הצוק.
ועוד.

חיפאית88

New member
זו הבעיה כשנוסעים כל כך הרבה אנשים ביחד

לגבי קנוסוס- אני יודעת שבשחזור הייתה הרבה חירות אמנותית, אבל אם כבר אני בכרתים זה אתר שאני מניחה שלא אוותר עליו.
&nbsp
בכל מקרה תודה!

אז מה הבעיה? תתחלקו למי שרוצה לטייל ומי שלא

מי שרוצה להישאר במלון ולהפסיד חוויות זה ממש עניינו, היתר יכולים לטייל.

כי שפת ים יש גם בבת-ים.....

תומלול

New member
אולי הולנד? חברים היו בכפרים של "לאנדל" ונהנו. אני לא ניסיתי

היינו בראביט היל לפני כמה שנים עם הבנים. הם היו בני בערך בני
6 ו-9. מקום מצוין גם כנקודת מוצא לטיולי כוכב (זה מה שאנחנו עשינו), וגם כמקום פעילויות לילדים. אנחנו היינו שם באוגוסט, ורוב הנופשים היו מקומיים, שבאו בהרכבים משפחתיים מלאים (כל אחד עם זוג האופניים הפרטי שלו, כולל הסבים והסבתות), שכרו בקתות קרובות זו לזו, ולא יצאו מהמתחם במשך שבוע
חוץ מטיולי אופניים ארוכים לשמורת הטבע הקרובה. זו חופשה משפחתית מאוד שכיחה בקרב ההולנדים.

למעלה