מסלול למערב ארה"ב בסוף יוני: אשמח לחוות דעת (זהירות חפירה!)

מסלול למערב ארה"ב בסוף יוני: אשמח לחוות דעת (זהירות חפירה!)

שלום,

כפי שאתם זוכרים (או לא), מדי פעם אני בפורום הזה לגבי דברים נקודתיים של הטיול למערב ארה"ב. הפעם (אני מקווה) שהשלמתי את כל הפאזל, לפרטי-פרטים (עד לרמה של צירוף אתרים עירוניים אחד ליד השני, מינימום שהיה בשמש ובחום וכו'):

תזכורת: אנחנו נהיה חודש בארה"ב. למרביתנו זו הפעם הראשונה. 3.5 ימים בניו יורק. כל השאר - מערב ארה"ב. 3 ילדים בני 9, 14 ו 16. הטיסות הוזמנו (דרך בריטיש). גם המלונות (כולם עם ביטול חינם).

המסלול:
1. נחיתה בלאס וגאס בערב. קפיצה לפרימונט (ללא הילדים...)

2. יום התאקלמות בלאס וגאס: סיור מלונות (עד כמה שניתן נמנעים מלצאת החוצה בשעות היום): ונציה, Caesars Palace, אייפל, בלאג'יו, ניו יורק-ניו יורק

3. השלמת 'מעט' מלונות עד שנוסעים לברייס: לוקסור, סטרטוספיר, לוקחים רכב ונוסעים לברייס (4 שעות נסיעה). הזמנו מלון 10 דק' מהשמורה.

4. ברייס: על הבוקר: בני המשפחה הערים - הולכים לראות את תצפית Sunrise (כבר ציינתי שיש כאן חשיבה לפרטי-פרטים?). לאחר מכן - חוזרים למלון לאסוף את כל שאר בני המשפחה ונוסעים בכביש עש לסוף קניון ברייס. משם, עוברים בכל חמשת נקודות התצפית. לקינוח - יורדים במסלול Queens Garden ועולים ב Navajo Trail. משם - לוקחים שאטל עד לחניה של הרכב, ונוסעים לכיוון פייג' (2.5 שעות נסיעה)

5. קניון אנטילופה תחתון (סביבות השעה 8:00, כדי להמנע מעומסים). שייט באגם פאוול (הבנתי שיש חברה שעושה שייט החל משעה 18:00, שיותר נעים). אופצ' - תצפית על הסכר מהגשר

6. בני המשפחה הערים - יציאה מוקדם מפייג' (סביב 5:00) - לפרסת הסוס. לאחר מכן - חזרה למלון לאסוף את כל שאר בני המשפחה ונסיעה של 2.5 שעות למונומנט ואליי: נוסעים בשביל העפר מסביב למונומנטים (לפתוח מזגן על מקסימום...). נסיעה לגרנד קניון (3 שעות), ולעשות נקודות תצפית אחה"צ:
תצפית Desert View, תצפית Grand View, תצפית Yavapai Point. לינה בטוסיין. הערה - אנחנו מגיעים מכיוון מזרח אחה"צ, אז אני מקווה שלא יהיה עמוס מדי, ושניתן יהיה לנסוע ברכב הפרטי.

7. להכנס לגרנד קניון עם השאטל מטוסיין, ותצפיות בוקר בגרנד קניון:
Mather Point, Yaki Point, Maricopa Point, Mohave Point, Pima Point
בנוסף, מסלול Trail of Time (מקוה שלא יהיה חם מדי...)
נסיעה ללאס וגאס (4.5 שעות). אופצ' - סכר הובר

בערב - השלמות לאס וגאס: סירקוס-סירקוס, מיראז', אקווריום מנדליי ביי

8. יום 'רגוע': אאוטלט (צפוני), כביסה מופע ערב

9. נסיעה מלאס וגאס לממות' לייק (5 שעות)

10. יוסמיטי (בדרך למריפוסה): אגם Mono lake (חצי שעה מהמלון ממות' לייק), Tenaya Lake שלושת רבעי שעה מאגם מונו), Artist Point trail (מסלול מעגלי של 3 ק"מ) (1.25 שעות מ Tenaya Lake), שביל Mirror Lake Trail (רבע שעה מ Artist Point trail). נסיעה של שעה ורבע למריפוסה

11. מסלולים קלילים (יחסית) ביוסמיטי, לפי הסדר הזה (סידרתי אותם לפי סדר הימצאותם בשטח, כאשר ורנל ראשון כי הוא צפוי להיות עמוס):
מפל ורנל Vernal Fall - הליכה עד הגשר. אולי עד למפלי ורנל (שעה ורבע ממריפוסה).
מסלול Lower Yosemite Fall Trail
מפל Bridalveil
גליישר פוינט
מסלול Sentinel Dome
Columbia Rock

12. שמורת Mariposa Grove of Giant Sequoias (צפויה להיפתח באביב 2018). מערת הקריסטלים
שמורת Sequoia & Kings Canyon NP
The General Grant Tree
General Sherman Tree
Tunnel Log
Moro Rock Sequoia National Park

13. נסיעה לכיוון סן פרנציסקו. בדרך אאוטלט Livermore Premium Outlets
אחה"צ / ערב: גשר הזהב ותצפית על הגשר ב Vista Point

14. פארק גולדן גייט: בית התה היפני + הגנים הבוטאנים
אופצ' - שייט ל Sausalito
בתי Alamo Square

15. אלקטרז, טיילת המרינה (רציפים 39-43), משחקיית Musee Mecanique. לוקחים חשמלית - עד לצ'יינה טאון. רח' לומפארד, גבעת הטלגרף ומגדל ה Coit

16. מתחם גוגל (מקווה שיהיה מה לעשות שם יום שלם. אם לא 'יחזיק' יום שלם - אז השלמות בסן פרנציסקו.

17. 'הצצה' לאוניברסיטת Stanford, שמורת Big Basin Redwoods State Park, אטרקציה The Mystery Spot. לינה ב Salinas

18. שייט לוויתנים, אופצ': אקווריום מונטריי. פוינט לובוס (הבנתי שעדיף אחה"צ, כי פחות עמוס). לינה בכרמל

19. דרך 17 מייל, נסיעה בכביש 1 דרומה (החלק הפתוח. לפחות נכון לעכשיו...). מפלי McWay Falls, שביל Partington Cove Trail. אולי שמורת Pfeiffer big sur state park (לא הבנתי אם היא פתוחה או לא). אחה"צ - חזרה, צפונה, לכרמל

20. תצפית Piedras Blancas, סלע מורו רוק, עיירה סולבאנג (נסיעה של 5 שעות)

21. סנטה ברברה, אאוטלט Camarillo Premium Outlets, לוס אנג'לס: תאטרון הקודאק, שלט הוליווד

22. יוניברסל סטודיו (יום שבת: מקווה שלא יהיה עמוס מדי...)

23. יום 'איזי' בלוס אנג'לס: המלון של אישה יפה, Sunset Boulevard, סנטה מוניקה, וניס ביץ'

24. דיסנילנד

25. טיסה בשעה 11:00 לניו יורק, אז אני מקווה שלא נהיה עייפים מדיסנילנד

אשמח לכל (!!!) הערה ותגובה.

תודה.

אסף563

New member
ימים 24 ו 25 נראים עמוסים

הייתי מוותר אולי על היום ה 23 ומנסה לרווח את הביקור בדיסנילנד.

אני אישית התאהבתי ב sequoia national park - אפשר להקדיש יום שלם רק להסתובב בין העצים, מומלץ לעשות את הסיבוב (הקצר) ב big trees trail, אם אתם חובבי טבע, זה אחד המקומות המרשימים.

לגבי לאס וגאס - שוב עניין של העדפה - אם אתם אנשים של טבע - כמעט 5 ימים בלאס וגאס זה הרבה (הרבה) יותר מדיי, עיר לא ממש מעניינת, אני אישית הייתי מקדיש יותר זמן לפארקים הלאומיים, ממה שראיתי יש לכם מספיק ימים בערים הרבה יותר מעניינות.

תודה רבה! תגובות:

איך לרווח את הביקור בדיסנילנד? יש לי 3 ימים מלאים בלוס אנג'לס. האלטרנטיבה הינא לעשות את דיסנילנד ביום 23, אבל אז זה יהיה יום פארקים יום-אחר-יום, ונראה לי צפוף מדי.

לגבי וגאס - נהיה שם יומיים מלאים + 3 חצאי ימים (סה"כ 3.5 ימים): צמצמתי בעקבות פידבר שקיבלתי בפורום הזה...

ותודה רבה לגבי Big Trees Trail: לא הכרתי את זה: הוספתי אותו לרשימה.

לאונידס

Active member
הערות קטנות על SF בהתחשב בכך שיש ילדים בקבוצה

פשוט הטיול עצמו לא בסגנון שלי אז לא יכול להעיר על המסלול.
&nbsp
אני הייתי עושה את טיילת המרינה + הרציפים עם אריות הים.
ארוחת צהרים בסגנון של מרק בלחם או משהו מיוחד דומה.
מהרציפים שוכר אופניים, אם לא בסגנון שלכם אז ברגל.
עם האופניים חוצה את הגשר לכיוון Sausalito, בנסיעה במכונית על הגשר אין אפשרות לעצור ולהינות מתצפיות.
מומלץ להתעכב בפארק ששכחתי את שמו עם עצי הסקוייה.
מטייל קצת ב Sausalito עם האופניים. המקום מקסים.
לוקח הפלגה חזרה ל SF, במקומות שאני בדקתי שכירות האופניים כוללת את ההפלגה. SF יפה מאוד בתצפית מההפלגה.
לוקח את החשמלית כמו שהצעת. צריך לקחת בחשבון שיש תור ארוך (בכלל נראה לי שקצת המעטת בהתחשבות בתורים) לחשמלית יש יופי של מוזיאון שלדעתי יעניין את הילדים. מסבירים שם איך העסק עובד.
זה בעצם סגר יום
&nbsp
אלקטרז מבחינתי לוקח בקלות חצי יום, במיוחד אם מראים לילדים סרט ועדיף יותר מאחד למשל הפריצה לאלקטרז עם שון קונרי ועוד אחד לבריחה מאלקטרז.
אפשר לחפש בכלא מקומות מהסרט.
&nbsp
&nbsp

תודה רבה: לא שמתי לב שיש פקקים (אף אחד לא ציין את זה

במקורות שחיפשתי מידע. אבל עכשיו, כשיפשתי את זה במכוון - אני רואה שכולם מדברים על תור של שעה-שעתיים.

מה כל כך מיוחד בזה? 'כולה' אוטובוס על כבל. לא חשבתי שזה יהיה כל כך אטרקציה. ראיתי שאפשר לרכוש כרטיס בחנה הראשונה, ולהגיע ברגל לתחנה השניה. האם באמת זה חוסך תור? האם אף אחד לא חושב על זה? מה לגבי שאר תחנות הביניים? גם שם יש תור?

לגבי האופנים - זה לא מתאים למשפחה שלנו.
לגבי מוזיאון החשמלית - אקח גם אקח. תודה!

לאונידס

Active member
מה מיוחד בגשר תלוי? ובמיוחד שבאותה SF יש אחד ארוך יותר?

ושצבע הגשר בכלל אדום ולא זהב?
הגשר, הקרוניות, אלו דברים שאני לא יכול להסביר את הסיבה שהם מעניינים. או שאדם מתחבר אליהם או שלא.
מבחינתי היו כמה אלמנטים מעניינים
ראשית מדובר בכלי תחבורה ישן ואני אוהב כאלה.
שנית הוא מופיע בהמון סרטים וסדרות טלויזיה, כולל הרחובות התלולים של SF, אז גם כן עניין אותי לחוות
שלישית הפלא הטכנולוגי. לקרונית אין אמצעי הנעה משלה, יש כבל תת קרקעי שכל הזמן נוסע והקרונית מתחברת אליו כדי לנוע. הכבל מסתובב כל הזמן ובכל זאת כל קרונית מצליחה לעצור כשהיא צריכה ולנוע כשנדרש. עניין אותי איך זה עובד.
אגב אני גם העדפתי להגיע לרציפים במין אוטובוס ישן בקו שעדיין פעיל. אני מניח שאני די יוצא דופן.
ראיתי שסגנון הטיול שלכם שונה משלי ולכן ההעדפות שלכם שונות. יכול להיות שמבחינתכם באמת הקרוניות לא אטרקציה גדולה וחבל על הזמן.
בכל זאת ועם ההסתייגות שפשוט מדובר בסגנון אחר נראה לי שבחישובים שלכם חסרים זמנים לכל מיני מנהלות כמו תורים או סתם ארוחת צהרים מיוחדת בנחת.

נכון בתחנה הראשונה ליד הרציפים התור הוא הארוך ביותר, אני הגעתי לשם אחרי יום של דיווש נמרץ באופניים והכושר כבר לא מה שהיה פעם אז העדפתי לחכות ולא ללכת לאחת התחנות הבאות, כך שקשה לי להביע עמדה. בכל מקרה התור היה ארוך אבל ממש לא שעה-שעתיים. אולי כי סוף היום, אין לי מושג.
בגדול קחו בחשבון שהקרונית מתמלאת עד הסוף בתחנה הראשונה כך שבבאות יכולים לעלות מספר אנשים דומה לאלו שירדו. כך שיכול להיות שהתור קצר יותר מבחינת מספר האנשים אבל אולי מתקדם הרבה יותר לאט. לכם עוד יותר בעייתי כי אתם משפחה שלא תרצו להתפצל

moco10

New member
שימו לב שכשמדובר על תור ארוך, הכוונה לרוב

לקוים התיירותים מFisherman's Warf לMarket St. ( שני הקווים שעוברים ב Powell St. וזה חלק משמם).
יש קו שלישי, California St. שנע במאונך להם . הוא פחות תיירותי וסביר שאין תורים ארוכים.

makiko

New member
אני רק שאלה (גם מתעניין בקרונות ב SF):

האם יש תחנה סופית לקרוניות האלו, או שכל אחת מהתחנות האלו הינה תחנה על קו מעגלי?
(לרוב, בתחנות סופיות, יש תור ארוך יותר)

moco10

New member
מסלולים קוויים עם תחנות קצה. זה כמעט מתבקש מעצם הטכנולגיה

כלומר, אפילו אם המסלול היה מעגלי, הקרון לא היה יכול להמשיך במעגל באותו כיוון ללא עצירה, אלא גם במעגל היו נקודות קצה.

אני מניח שאפשר להמציא גם מנגנון שמעביר קרונות בין כבלים שונים, אך זה לא מה שקיים במציאות. בטח גם רעיון מאוד לא כלכלי.

מ א1

New member
יש להם תחנה סופית שבה מסובבים ידנית את הקרונית בכיוון ההפוך

sky121

New member
בקשר לוגאס

יש הרבה בלאגן מבחינת איזה בתי מלון אתם תבקרו כל יום.
למשל ביום השלישי: לוקסור וסטרטוספיר, כל אחד נמצא בקצה האחר של הסטריפ, ליתר דיוק בערך 10 ק"מ. תקחו סתם מונית בין אחד לשני?
אקסקליבר, לוקסור ומנדליי, הם מחוברים אחד לשני, אפשר לעשות אותם ברצף.
בסירקוס-סירקוס אין מה לעשות. ה-Wynn מאוד יפה ומושקע, גם פלנט הוליווד וסיטי סנטר.

יש שמורות טבע קרובות יחסית לעיר. כמו Red Rock Canyon ו-Mount Charleston.

למעלה