התייעצות

• פותח הנושא al19
  • פורסם בתאריך

al19

New member
התייעצות

הי
יש לי טיול שמתוכנן ללונון למרץ איזור אמצע מרץ לשבוע וחצי
וכבר יש לי טיסה שאי אפשר לקבל עליה החזר (1500 שקלים) וכמה בוקינגס שאני יוכל לקבל החזר חלקי
אני משער שההפסד הכללי שלי לביטול יהיה 2000 שקלים.

למרות שבהתחלה חשבתי שזה מזג אוויר במרץ של חולצה ארוכה וזה מספיק
שמתי לב (ומקריאה קלה) שהמזג האוויר במרץ זה מעילים וחורף, וגשמים ודי מזג אוויר נוראי
השאלה היא האם זה מצדיק את העברת הטיול לאיזור אוגוסט, יוני, ולהפסיד את הסכום הזה
(וגם זה טיפה מבאס כי אני מצפה לטיול הזה די הרבה זמן)
או להשאר בזה כי זה לא כזה נורא מרץ בלונדון.

מה אתם חושבים ?

דניאלה1311

Active member
מנהל
זה לא לגמרי מדויק בעיקר לא עם השינויים האקלימיים בעולם
הייתי במרץ בלונדון והיה חמים ונעים, אפילו המעיל החורפי היה מיותר אבל מעיל גשם וסדוור עם חולצה היו מספיקים לגמרי. נכון שישנה אפשרות שיהיה קר וישנה אפשרות מאידך, שלא יהיה קר. לא הייתי מבטלת במקומך כי הנזק הכספי הוא די גדול
והחלטת לנסוע אז נוסעים, יהיה מה שיהיה. לוקחים איתך במזוודה בגדים שניתן ללבוש בשכבות. יותר קר? מוסיפים שכבה, פחות? מורידים. מטריה ו/או מעיל גשם דק, נעלים לא חדירות למים, כובע וכפפות לא לוקחים מקום רב במזוודה וזהו. אפשר בלונדון להנות בכל מזג אוויר. יש הרבה פעילויות פנים, יותר מאשר פעילויות חוץ. סע ותהנה.

בתור עיר שיש בה מה לעשות בתוך מבנים, לא הייתי מבטלת

גשם יתכן גם ביוני או באוגוסט, ולא מעט ממנו. ולשלם סכום כזה על ביטול נראה לי נורא חבל. אז לראות תחזית מראש, להצטייד בלבוש חם אם מצטייר שיהיה קר, מטריות, ויהיה בסדר. אני לא הייתי מבטלת. להיפך, אולי במרץ יהיו פחות תיירים מאשר ביוני או באוגוסט, ותרוויח.

הייתי נוסעת במרץ

קודם כל, דבר ראשון לפני הזמנת טיסות עתידיות זה לבדוק ממוצע של מזג אוויר בכמה אתרים כדי להבין עם מה מתמודדים ואם זה מתאים לכם. שנית, ממוצע הוא בסופו של דבר רק ממוצע. כבר קרה לי שנסעתי ליעד בקיץ והיו ימים של שרב עם חולצה קצרה ולמחרת קור אימים עם מעיל הפליס וגשם. אולי יהיה נעים במרץ ואולי לא. תכלס, בלונדון גם בקיץ יכול להיות גשם נוראי וקריר. היות וזה עניין של מזל, בעיניי מיותר להזיז ולבזבז כל כך הרבה כסף. כבר יותר פשוט לארוז מטריה ומעיל טוב.

לאונידס

Active member
כמות הגשמים בלונדון בחורף ובקיץ די דומה

ההבדל הוא בעיקר בטמפרטורה.
תלוי בתוכנית הטיול שלך.
נניח אם אתה רוצה לטייל בעיקר בפארקים אז יכול להיות שתתאכזב.
אם אתה רוצה לטייל בעיקר במבנים סגורים אז בקושי תרגיש בהבדל.
&nbsp
בגדול אני הייתי נוסע, אבל אין לי מושג אם מה שמעניין אותי מעניין אותך.

תומלול

New member
היינו באמצע מרץ לפני שנתיים

היו 8 מעלות ורוח מקפיאה (בעיקר ביציאה מהרכבת התחתית) אבל לא ירד גשם בכלל.
לדעתי עם חולצה ארוכה ופליז או מעיל מעל, חם-צוואר, כובע וכפפות ואפשר גם גרביים טרמיות אם ממש סובלים מקור.
אגב, לא חייבים לקנות מוצרים יקרים. באמסטרדם בדצמבר השנה,הסתובבנו עם כפפות פליז, כובע וחם צוואר,שכל אחד מהם עלה ב"למטייל עודפים" - 30 ש"ח במבצע במקום 50 והיה מעולה למרות שהיו ימים של 2-3 מעלות!

dudi4321

Member
מזג אוויר

קשה מאד להסתמך בחיזוי באירופה וכמו בלונדון.
בגדול זרם הגולף משנה את האקלים. אם בשנה מסויימת זרם בגולף מוסט יש שינוי גדול מאד ויהיה קור שם. זה נקרא אל ניניה. כשהזרם כרגיל ומחמם (גורם ליותר משקעים) זה נקרא אל ניניו.

dudi4321

Member
צפה לשלג, סערה, גשם, זרזיף, רוח, מעונן, ערפילים, נעים, חם ול

ולח, שמש חמימה...

לטוס? בודאי..
לעשות רשימה ולצאת לפי עדיפות שמתחשבת במז"א. פארקים במקרה שיש שמש ונעים. מוזאונים לצופף במזג אוויר יותר קשה וכו'.

moco10

New member
מרץ עדיף מאוגוסט ובהרבה

מזג אוויר צריך להיות שיקול משני כאשר היעד עירוני. ספציפית לגשם, אין הבדל משמעותי בכמויות, באוגוסט עלול להיות גשם יותר חזק. יותר קריר במרץ אבל זה רק עיניין של לבוש.

מרץ עדיף בהרבה כי אוגוסט זה החודש הכי גרוע מבחינת צפיפות של תיירים. זה גם תורים ארוכים בכל מיני מקומות, גם צפיפות פיזית בחלק מהאטרקציות וגם מחירי לינה וטיסה גבוהים יותר.

מיקהפ

New member
בדיוק מה שכתב moco10

עדיף מרץ על אוגוסט,
הגשם הלונדוני, בדר"כ לא דומה לשלנו, שם יכול להיות ממושך אבל לא חזק, כמובן - מטריה חובה, אבל לא נתקלתי בגשם שירטיב אותי לגמרי בהליכה של 10 מטרים, כאן כן.
וכבר אמרו לך הכל על גשם קייצי וצפיפות משפחות וסטודנטים באוגוסט,
מרץ מצוין ללונדון.

Nרב

New member
דווקא ירד עלינו פעם אחת גשם זלעפות בלונדון, אבל זה היה כמה

דקות ביותר מ- 10 ביקורים...

moco10

New member
גם אני הייתי פעם במבול ממש בלונדון

זה היה בחודש יוני וזה היה כל כך חריג שזה היה גם בחדשות.

למעלה