דחוווווווווף- שהיית יתר ביוון

yuval268

New member
דחוווווווווף- שהיית יתר ביוון

לחבר טוב התברר לפני כמה שעות שמבלי לשים לב הוא שוהה ביוון 110 ימים, שזה 20 יום מעל המותר באירופה.
כבר היום (יום שישי) הוא מתכוון לחזור במיידית לארץ.
שאלה 1: מה הקנס או העונש (חותמת 'איסור כניסה לאירופה' למשל)?
שאלה 2: מה אפשר לעשות כדי למנוע את החותמת או הקנס?
אם אפשר לנייד שלי- יהיה נהדר: 052-8170022

אנא- דחוף!!! תודה :)

קשה לענות על שאלה 1

יש מדינות שמאוד קשוחות בעניין, יש כאלו שאולי ביציאה לא יבדקו לעומק, או לא יעשו מזה עניין אם מדובר בנניח שבוע. כך שאי אפשר לנבא מה יקרה. מה שבטוח, לגבי 2 - אין שום דבר שהוא יכול לעשות כרגע. מה שצריך היה לעשות הוא לא לעבור על החוק מלכתחילה.
הבעיה היותר חמורה לדעתי מקנס אפשרי היא שעלולה להיות לו בעיה בעתיד בכניסה נוספת לאזור השנגן באירופה אם המערכת הממוחשבת תזהה אותו כמי שעבר על החוק בנסיעה הקודמת. ובכל מקרה, במקומו לא הייתי מתקרבת לאירופה לביקור נוסף בשנה הקרובה.

לאונידס

Active member
בנושא כזה להערכתי כדאי שיתייעץ עם עו"ד מתמחה בנושא

ולא עם איזשהו ניק אלמוני בפורום.
החותמת כיום וירטואלית, לא חייבת להיות פיסית בדרכון. זאת אומרת שבעתיד הוא עלול להתקל בקשיים בכניסה בכל אחת ממדינות שנגן ולא רק ביוון.
&nbsp
בקיצור לדעתי מדובר בנושא מספיק חשוב כדי לשלם לעו"ד שמתמחה בנושא ולא להזניח.
&nbsp

yuval268

New member
לאונידס- לא אמרו לו אף מילה, פשוט עבר. יכול להיות שבכל זאת

יכול להיות שבכל זאת יש עליו X, כלומר חותמת שלא תאפשר לו להכנס?
איך אפשר לברר אם יש או אין עליו חותמת כזו?

לאונידס

Active member
תאריכי הכניסה והיציאה רשומים במחשבים של ההגירה

ככל שאני יודע המחשבים מקושרים בכל מדינות שנגן.
העובדה שהפקיד ביציאה לא התעסק עם החבר שלך לא אומרת שהתאריכים לא נרשמו, היא רק אומרת שהפקיד לא מתעסק עם מי שכבר יוצא.
&nbsp
השאלה מה יקרה כשהחבר שלך ירצה להגיע עוד פעם לאחת ממדינות שנגן.
יכול להיות שהפקיד יראה שאותו אדם היה ב over stay ועלול לשלוח אותו חזרה לישראל כלעומת שבא. יכול להיות שלא יקרה כלום ויתנו לו להכנס.
אם אותו אדם רוצה להגיע בעתיד לאירופה ההמלצה שלי היא לא להזניח אלא לפנות לעו"ד מומחה, לפנות לניק אלמוני בפורום זה להזניח.

ראשית מציע לך לפנות ללשכת הזרים באתונה

אולי יש פתרון פשוט לבעיה, משהו שלא יגרור בעיות לעתיד, בעיקר שהמדינות מחוברות במערכת המיחשוב של מדינות אמנת שנגן.

תתקשר לשגרירות ותנסה לברר מהם ולא, בקש את הטלפון של משרד הזרים באתונה..

yuval268

New member
תודה למשיבים! מזל או מדיניות-

הוא עבר את הביקורת, ואף אחד לא שאל, ולא החתים, ולא קנס :)

כמו שאמרתי, הם לא בהכרח יעשו משהו ביציאה

לפעמים מקפידים יותר ביציאה ולפעמים פחות. בכל אופן, זה לא אומר כלום לגבי האם במחשב נרשם שהוא עבר על החוק - ואם כן זו יכולה להיות בעיה עתידית בכניסה לאזור השנגן. זה כבר מסוג הדברים שמבררים עם עורך דין שמתמחה בזה.

כך או כך, לדעתי כדאי להימנע מחזרה לאירופה לתקופה של כשנה. ובכל מקרה, בחודשים הקרובים הוא ממילא חוקית לא יכול לחזור (בגלל כלל 90 ב-180 שהוא כבר עבר עליו).

ANZ1

New member
שלא ינסה להכנס חזרה ב3 השנים הקרובות

ברוב המקרים, לא יתנו לאדם שעבר את תקופת השהיה (יותר מיום או יומיים),
לחזור לאירופה בן שנה ל3 שנים,
כך שאם לא בא לו לקנות טיסה ולחזור חזרה לישראל באותו היום,
שיוותר על ביקור באירופה ב3 השנים הקרובות

למעלה