רישיון נהיגה בינלאומי - הנחיות חדשות של משרד התחבורה

SPnage

New member
רישיון נהיגה בינלאומי - הנחיות חדשות של משרד התחבורה

מאתר משרד התחבורה:
אזרח ישראלי היוצא מהארץ למדינה אחרת, אינו יכול להסתמך על רישיון הנהיגה הישראלי הקבוע המצוי ברשותו.
מובהר בזאת כי אזרחים היוצאים לחוץ לארץ ומעוניינים לנהוג במדינה בה הם מבקרים, חייבים להצטייד ברישיון נהיגה בינלאומי אותו ניתן להנפיק באחת התחנות הפזורות ברחבי הארץ, הרשומות בהמשך.
יש להחזיק את רישיון הנהיגה הקבוע בצמוד לרישיון הנהיגה הבינלאומי.

[URL]https://passportnews.co.il/international-driving-license[/URL]

[URL]https://www.gov.il/he/service/request_international_driving_licence[/URL]

YosMan1

New member
וקצת יותר בהרחבה מאתר משרד התחבורה:

-במדינות רבות תידרשו להציג בנוסף לרישיון הבינלאומי גם רישיון ישראלי תקף.
מדינות שונות נוטות לבקש מסמכים שונים בעת השכרת רכב בחוץ לארץ, באחריות כל אחד מן הנוסעים לבדוק זאת ישירות מול חברות ההשכרה.
-רישיון הבינלאומי מוכר בכל המדינות החתומות על אמנת ג'נבה בשנת 1949 ו/או אמנת וינה בשנת 1968.
-יפן אינה מכירה ברישיון הנהיגה הבינלאומי הממוחשב המונפק על ידי הזכיינים. משרד התחבורה פועל לפתרון הבעיה, ולהכרה של יפן ברישיון הבינלאומי הממוחשב. בשלב זה, ניתן לקבל במ.מ.ס.י. רישיון נהיגה בינלאומי ידני המוכר ביפן. רישיון זה יינתן למי שיוכיח שיעד נסיעתו הוא יפן.
-ישנן מדינות המתירות לנהוג ברכב פרטי למי שנושאים רישיון נהיגה ישראלי ממוחשב עם תמונה ובר תוקף, מבלי לצרף רישיון נהיגה בינלאומי, ובהגבלות מסוימות. למרות זאת, במדינות אלה קיימים גופים שונים, ביניהם: חברות השכרת רכב, רשויות אכיפה ואחרים, שלא תמיד מודעים להכרה של מדינותיהם ברישיון הנהיגה של ישראל.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני מקוה שיפסקו השאלות בפורום לגבי כן צריך או לא צריך רשיון
נהיגה בינלאומי.

yossialef

New member
סיכום בקיצור ולעניין

xfwind

New member
בארה"ב, מספיק רשיון הפלסטיק. בחלק מהמדינות.

ועניין נוסף שכתבתי עליו לפני שבועיים:
רשיון מ.מ.ס.י "ליפן" מתורגם בכלל לסינית
.
בסין, אגב, אין אפשרות לשכור רכב - או לנהוג עם רשיון זר.

לאונידס

Active member
שום דבר לא השתנה בגלל פייק ניוז של משרד התחבורה

בהמון מדינות אין צורך ברישיון הבין לאומי, אבל פשוט אין לי את הכוח/זמן להתעסק עם זה

yossialef

New member
לאונידס הרגת אותי עם ההתפתלויות שלך

כאשר משרד התחבורע מפרסם (בטעות ובטיפשות) מדינות שאפשר לשכור בהן רכב עם רשיון ישראלי ואתה מתבסס על כך (זוכר מקרה יוון), זה לא פייק ניוז.
כעת משרד התחבורה הבין את גודל הטעות (שטות) שכתב ומתקן זאת . כלומר רשיון נהיגה ישראלי בחו"ל לבדו לא שווה אלא חובה לצרפו לרשיון נהיגה בינלאומי. זה כבר כן פייק ניוז לדידך. מה שלא מתאים לאג'נדה שלך נפסל אוטומטית.

כתבתי לך בהודעה קודמת בנדון שטיפסת במקרה/בנושא הזה על עץ גבוה מדי.

מסכנה דניאלה שקיוות שהנושא הזה סגור וחתום בפורום. גם אני חושב שהנושא נטחן עד דק. חבל שכמה כותבים בפורום עדיין לא השלימו עם מה שהסבירו להם חזור והסבר בליווי דוגמאות בנוגע לסטטוס רשיון הנהיגה הישראלי בחו"ל.

צריך גם לדעת מתי לסגת מעקשנות חסרת בסיס ומיותרת.

לאונידס

Active member
משרד התחבורה החליף כיתוב שגוי אחד בכיתוב שגוי אחר

חוץ מזה לא קרה כלום.
בעצם קרה משהו, ההודעה השגויה השניה פשוט נעימה יותר לאוזניך מהראשונה, זה הכל.
העובדה שאין לי כוח להתעסק עם כל הסאגה מחדש לא אומרת שאני מסכים איתך, אלא שפשוט אני מסכים איתך, צריך לדעת מתי להפסיק להתווכח עם מי שלא מוכן לסגת מעקשנות חסרת בסיס ומיותרת.
מי שמתעניין שיחזור לשרשורים הקודמים ייווכח בעובדות. ויחליט מה שיחליט.

ליבי לא רק עם דניאלה אלא עם כל אזרחי ישראל שנשענים על הודעות שגויות של משרד התחבורה.

yossialef

New member
כלומר אתה התבססת על ההודעה השגויה הראשונה (יוון)

חבל שאתה מסתבך עוד יותר. באם לא טענת אז שההודעה הראשונה של משרד התחבורע שגויה/פייק ניוז והסתמכת עליה. אין לך אלא לבוא בתלונות/שאלות רק לעצמך. קצת מגוחך לטעון עכשיו כי שתי ההודעות שגויות. היכן העקביות.

עבורך מטעמי נימוס
אני לא מביא את הקישור ללינק המדובר (על יוון).

בקיצור, מצידי סע בלי רשיון נהיגה בינלאומי למקומות שבדקת ולא בדקת. רק תחזור בשלום .

ליבי עם אלו ששעו לעצות לא נכונות ובחו"ל לא קיבלו רכב

חבל שלא שמרתי את פרטי הסיפור על הזוג שהיה מעורב בתאונה בבלגיה או הולנד והסתבר שסמכו על הרשיון הישראלי, מה שעלה להם הון תועפות, לבית חולים לאשתו, עורך דין, מלון, רכב חדש לחברת ההשכרה , עד כדי כך שהוריו נאלצו למכור את ביתם כדי לממן את ההוצאות האדירות וכשחזרו ארצה הוא העביר את ביתו להוריו וחי מאז בדירה שכורה.....

והיו עוד מקרים לא מעטים, לא בחריפות כזו אבל מספיק לא לקבל רכב כי אין לך רשיון בינלאומי ולכן אתה נוהג בלי רשיון נהיגה ואוטומטית בלי ביטוח על כל המשתמע, כדי להרוס לך את החופשה.

אתה יכול לנהוג כלפי עצמך איך שאתה רוצה, אתה מספיק מבוגר להיות אחראי על מעשיך, אבל אי אפשר לתת לאחרים עצות לא נכונות ולגרום להם נזק. מי שמייעץ, לוקח על עצמו אחריות ואסור להיות קל דעת בנדון. זו איננה שאלה של חוויה שכל אחד יכול לראות אחרת.

אז מי שמתעקש כל השנים (!) לחשוב ולפעול באופן שגוי זה דווקא אתה, למרות שמשך השנים הצגתי דוגמאות רבות, והצבעתי על העובדה שכל המדינות שאנחנו מדברים עליהן (כמדומני 127) חתומות על אמנות הנהיגה, וזה לא סתם.
כל הזמן שוכחים שאנחנו לא חלק מאירופה ולכן אין לנו את היתרונות של הנהג האירופאי ויתרונותיו לפי האיחוד האירופי.

הדאגה שלי היא שבשביל 20 שקלים והשקעת זמן קצר כדי להוציא רשיון בינלאומי, לא יהיה השומע ניזוק (אני תמיד מוצא בינואר/פברואר ולא עומד בתור יותר מחמש דקות), כי זה באמת פסיק בים, פסיק שיכול לגרום לך מספיק נזק,
והמגוחך שיש כאלו שכותבים שהנה נהגו בחו"ל רק עם הרשיון הישראלי או שרצו מהם רק את הרשיון הישראלי (שהוא בשום אופן איננו בינלאומי!!!) ולא קרה להם דבר, אמירה שהיא כמובן לא רצינית כיוון שלא עמדה במבחן "אירוע ביטוח".

שוטרים לא עצרו אותך ? ביג דיל. אני מטייל בחו"ל החל משנת 1967 (בערך כל שנתיים עד שנות התשעים ומאז 2-20 פעם בעונה) , רק לכרתים טסתי 116 פעם (כן, אני סופר) ומעולם לא עצר אותי שוטר לבדיקה, כך גם לא בצרפת, גרמניה, הולנד, שוויץ, וכו עוד ארצות במערב אירופה (חוץ מאנגליה ואירלנד שבהם לא הייתי).
אז מה זה אומר? שום דבר.

נכון שמשרד התחבורה עשו עבודה לא טובה כאשר בהערות ההערה האחרונה צריכה להימחק כיוון שהיא שייכת לאיוולת הקודמת שנמחקה.
כמה האיחוד האירופי צריך לאמר לישראל שלרשיון הישראלי לבדו אין ערך ? שוב ושוב ושוב. אפילו הנסיון לטעון שהרשיון דומה אין לו רגליים כיוון שכבר הצגתי בעבר תמונות של הרשיונות החדשים המערב אירופאים, ואין שום דמיון.

אז די בנושא הזה.

לאונידס

Active member
ענית לי? או אולי התכוונת לענות למישהו ששוטרים לא עצרו אותו?

או למי שטען שהרשיון הישראלי צריך להיות בפורמט הארופאי?
&nbsp
אני חושש ששרשרת לא נכון

moco10

New member
חחח, אין סיכוי הכי קטן שתקוותך תתממש

לעצם העיניין, מכיוון שמדובר בחוקים במדינות אחרות (הרבה מדינות שונות), אז הנחיית משרד התחבורה הישראלי היא לא יותר מהנחייה ששקולה לכל הנחייה אחרת של מי שמחזיק מעצמו בעל סמכות לייעוץ בנושא.

oren1947

New member
ותודה למאיר שמקפיד כל שנה בעיתות הקיץ..

לתת ולהוסיף הסברים רבי משמעות לעניין הרשיון הבינלאומי לבאי דף הפורום

תודה, הכל בסדר כשהכל בסדר, צריך להיות מוכנים כשמשהו משתבש...

לכן חובה מאז ומתמיד להחזיק ברשיון בינלאומי וישראלי צמוד אליו, הבעיה שאנשים רבים מידי עבדו בשיטת "מצליח" , ומי שלא הצליח לו, כבר שמענו סיפורים רבים שלא נחזור אליהם.
סוף סוף מישהו מחק את הסעיף החסר ערך בתקנות התעבורה, אבל למה לעשות עבודה כמו שצריך - לא מחקו את הסעיף האחרון בהערות.
חס וכרפס לעשות עבודה כמו שצריך.....

moco10

New member
רק שכמו שאין סיבה לסמוך פה על משרד התחבורה, גם אין כל סיבה

לסמוך על מומחים מטעם עצמם פה בפורום.
אם זה חשוב למישהו, אז שיברר מול הרשויות בארץ היעד, אבל יותר פשוט לעשות גם רישיון בינלאומי ולשכוח מהסוגייה (לא שאני עצמי עושה זאת תמיד, כי ביעדים בארה"ב דווקא כן ביררתי).

makiko

New member
שנות ה 90 זה כאן... איך במשך כל כך הרבה שנים לא הצליחו במשרד

הממשלתי הזה למצוא פתרון לבעיה כל כך נפוצה.
ומאז היו מספר לא מבוטל של שינויים ברשיון הישראלי. למה להתאימו לשוק? האם זה כל כך מסובך?

oren1947

New member
ותרשו לי לספר לכם את סאגת הרשיון נהיגה שלי

נו,מה לעשות הגעתי לגיל 70.וכבר לפני חמישה חודשים קיבלתי טופס החתמת בדיקת ראייה,ואכן ניגשתי לאופטיקה המתאימה והמורשיית ולאחר בדיקה הוחתם הטופס ונשלח על ידם.
חולפים הימים והנה מגיע עוד טופס החתמת רופא משפחה,באותו הבוקר אני כבר אצלה,חותמת ואני שולח..
3 חודשים לפני מועד התוקף הלא הוא תאריך יום ההולדת שלי ואני מצפה כבר לקבל את חידוש הרשיון,אבל לא מגיע כלום.
אני כבר מבין שליקויי הראייה שלי באותה עין שנדפקה בתאונת עבודה אחת ובניתוחים המרובים אולי זה משתהה משהו,אני מרים טלפון לרישוי חולון ונמסר לי שהתיק לעניין הרשיון נמצא במשרד הבריאות מרב''ד חיפה לעניין בירור,בסדר כעת אני בטוח שהם יודעים ובטח יקראו לי לבדיקות.
שבועיים לפני מועד התוקף אני נוסע לשם לבניין הטיל בחיפה,קומה 20.
תור של עשרות נהגים מהבוקר ואני ביניהם,עד שמגיע תורי להתקבל לקבלת קהל.היא אומרת לי שעדיין לא מצאו את התיק שלי למרות שנשלח מזמן,אני פונה ויוצא ומטייל לי ברחוב יפו וכעבור כמה דקות מצלצל הטלפון,שמע,מצאתי את התיק בעצם הוא היה אצלי בערימת התיקים בשולחן שלי.
ועוד היא אומרת לי שזה ייקח זמן עד שייבדק ע''י רופאת המחוז ואולי בכלל לא יקראו לי.
הנהנתי בראשי תודה ויצאתי.
ה7 בדצמבר כבר חלף עבר,ומהיום אשתי נהגת הבית.
חולף שבוע ואני מתקשר וכלום,עוד שבוע וכלום שעה שלמה עד שמישהו עונה שם פעם לחולון ופעם לחיפה.שלושה שבועות אני יושב ברכב מימין.
ויום בהיר אחד אני מחליט להגיע לרישוי חיפה שבמפרץ,זה קרוב ויש לנו מטרונית.מימין חדר 17 18,פעמיים כבר ביקרתי כאן אצל ההיא ב 18 ומהעובדת הותיקה ההיא הבנתי שאין לי סיכוי שהיא תאשר רשיון זמני או בכלל,אבל הפעם בבוקר ההוא הופנייתי ל 17 שם יושבת אחת צעירה יותר וסבלנית וחיש מהר היא מאתרת את הפרטים ושולחת אותי לתור שממול,שם אני מתישב ומקבל את הרשיון הזמני המאושר,ואני מצפה לקבל את הכרטיס נהיגה הקבוע למרות הדליקה שהיתה שם בחולון
ובאותו ערב כבר התחלנו לתכנן את הטיול הבא..גרמניה מערב\דנמרק לקיץ הבא,מלון פארק אין בברלין לסיומו של הטיול כבר הוזמן,כרטיסי הטיסה הוזמנו גם הם מאיסתא
זהו..בינתיים

Hercu

New member
תודה על המידע

אבל עדיין לא הבנתי, פעם היה בחנויות טיולים רישיון בינלאומי שעולה 20 שקלים בתוקף לשנה .(בצמוד לרישיון כמובן) על זה מדובר או שיש פרוזדורה חדשה?

למעלה