בוקר טוב - שאלה על האיים של תאילנד

בוקר טוב - שאלה על האיים של תאילנד

התחלתי לתכנן טיול בקיץ, ביולי לתאילנד, אני אשמח אם בעלי ניסיון יוכלו לעזור בכמה דברים - כרגע אני מנסה להחליט לאיזה אי ללכת ובאי איזה חוף (ל5, 6 ימים), השאלות שלי:

1. אנחנו מטיילים עם ילדים (למעשה 3 משפחות), ונראה לי שפוקט הכי יתאים כיוון שיהיה בו הרבה יחסית לעשות עם ילדים, וקל להגיע אליו (טיסה), יש למישהו דיעה כזו או אחרת על פוקט?
2. אם פוקט, איזה חופים אתם יכולים להמליץ בפוקט?
3. אם למישהו יש המלצות על מלון בפוקט?
4. אולי עדיף קוסמוי או קו צ'אנג או קופיפי? נראה לי שיותר קשה להגיע אליהם ולא ראיתי איזה יתרון?
5. מה לגבי הראות בעונה הזו של השנה? זה מחוץ לעונה המומלצת לצלילה ושנירקול, אבל השאלה אם זה ממש גרוע - יש מישהו שצלל/שנירקל בקיץ ויכול לספר לי מניסיונו?

עוד משהו לגבי האיים שלא שאלתי ונראה לכם כדאי לקחת בחשבון?
תודה

Nרב

New member
קו צ'אנג הוא חוף בקו סמוי... משפחתי מאד נהנתה בקו סמוי

בפוקט הייתי לפני 20 שנה, וקופיפי הבנתי ששוקם לאחר הצונאמי אך הוא אי מאד קטן ולא יודעת אם יתאים לחופשה משפחתית של כמה ימים, אולי כן. אם יש לכם 3-4 ימים תתמקדן לדעתי בקוסמוי או קופנגן. אם יש יותר אולי תעברו בין שני האיים.
אני בניתי את התכנית מול "למטייל תאילנד" שחוץ מטיסות מהארץ שהזמנו עצמאית, הם עזרו לנו להזמין הכל ובמחירים תחרותיים - טיסות פנים ובתי מלון טובים
https://www.facebook.com/lametayel.thailand/

לאונידס

Active member
מדובר בעונת המונסונים, אני לא ממליץ להגיע ביולי

יכול להיות שיהיה המון מזל ותפלו על מזג אויר טוב, אבל בנסיעה כל כך יקרה ורחוקה אני לא הייתי מהמר.
תשובות ספציפיות לשאלות:
1. כן, באי יש המון מה לעשות עם ילדים, כמובן בהתחשב במזג האויר
2. ישנם חופים בסגנון הטיילת באילת כמו פאטונג וישנם חופים ששקטים כמו קארון שמתאים יותר למשפחה שלי.
3. תלוי בדרישות, בערך כמו האם מישהו ממליץ על מלון באילת.
4. מדובר באיים עם אופי שונה לחלוטין.
5. לא הייתי בעונה הזו, לא יודע
&nbsp
אתם צריכים לקחת בחשבון שבגלל מזג האוויר אתם מחוץ לעונה. תבדקו מה פתוח ומה סגור.

אולגה007

New member
אני לא הייתי נשארת בפוקט

מתרכזת באיים האחרים - קו-פיפי וחוף פרנאנג (מגיעים בהפלגה אבל זה חלק מהיבשה) בצד המערבי או קוסמוי או קו-פנגן בצד המזרחי. פוקט הוא אי גדול, כבישים, תחבורה ומאבד קצת את התחושה של אי. גם בקטנים יש מה לעשות לילדים כמו הרבה ים, שנורקלים, הפלגות יומיות לכמה מקומות וכו'. גם קוסמוי עם כבישים ותחבורה אבל עדיין עם חופים יפים ולא המוניים.

xfwind

New member
היינו עכשיו כמה ימים ב-Ao Nang ליד KRABI

מבחינת מזג האויר היה נפלא (תחילת - אמצע יולי) עם גשם נסבל פעם ביום.
היו ימים ששכרנו סירת LONG TAIL ושטנו בין איים קטנים קסומים ושנירקלנו, נפשנו והסתלבטנו. (מארגני הסירה דאגו לאוכל לפי סיכום מראש).
היינו קבוצה של 7.
יום אחד עשינו שייט קיאקים מופלא בג'ונגל של מנגרובים וצוקים.
ביום אחר כמה מצעירי החבורה עשו טיפוס צוקים (לא קל) ב- RALEY BEACH.

בKRABI יש שוק לילה מגניב עם אוכל, הופעות ושטויות שתיירים אוהבים.

מאידך, אני לא יודע איזה אטרקציות יש לילדים בהתאם לגילאים).

אבל אפשר לבדוק ריזורטים סביב RELAY BEACH.

לגבי שנירקול - מאכזב לספר שבהרבה מקומות נעלמו ריפים יפים ויש השחתה של אזורי השנירקול סביב האיים הקטנים. כולל אי ספציפי שהגענו אליו מאחר ואחד מאיתנו היה שם לפני שנתיים...
(ואז היה מרהיב)

יש כנראה כמה אתרים ראויים שההגעה אליהם היא יותר ממוקדת צלילה וידועים למארגנים יעודיים.

הטיסה לשדה הבי"ל של קראבי נוחה (מבנקוק), ומשם המשכנו לסינגפור.

הרבה תודה לתגובות - נראה שאולי כדאי באמת

לחשוב על אי אחר. לגבי התקופה, אין לנו ברירה, חייבים בקיץ בגלל הילדים...

לאונידס

Active member
יש ברירה, למשל פסח. או ברירה נוספת, במקום האיים בדרום

אזור צפוני יותר שכולל חופים, למשל פאטיה.
או לטייל בשאר תאילנד ואת חווית האיים להשלים בטיול אחר, למשל לאיזשהו אי יווני.
&nbsp
המונסון תקף לכל הדרום, נכון שהסטטיסטיקה השנתית אומרת שבאיי המערב יש קצת יותר גשם מאיי המזרח, אבל עדיין גם המזרח במונסון.

תודה לאונידס, אני אשקול אופציות

אבל ההנחה שלך שיש לנו את פסח שגויה, אנחנו מתגוררים בארה"ב, את חופשת כריסמס עושים בארץ, חופשת אפריל היא רק שבוע ונשאר רק הקיץ...

לאונידס

Active member
אני יודע שאמריקאים שרוצים אי טסים לארובה

לפי התיאורים שהם סיפרו לי על ארובה טיסה כזו יכולה לסגור לכם את הפינה של אי.
לכבוד הוא לי שמארה"ב באתם להתייעץ כאן

אי זה לא הענין, אנחנו נוסעים לתאילנד

כדי לטייל גם, אני רוצה להגיע לצ'אנג מאי.
בכל מקרה זה עם עוד שתי משפחות שמגיעות מישראל אז זה לא שאנחנו צריכים מקום בקריביים

&nbsp
אבל אגב, אני בחוף המערבי, אז הוואי קרובה אלינו, ארובה קרובה למי שגר בחוף המזרחי...

למעלה