השכרת רכב בשדה תעופה נאפולי

חיפאית88

New member
השכרת רכב בשדה תעופה נאפולי

אמורים לנחות בנאפולי בשעה 22:10 בטיסה של איזיג'ט ורוצים בעיקרון ישר לקחת רכב ולנסוע לסורנטו (כן יודעים שהכביש צר ומפותל).
העניין הוא שחברות ההשכרה עובדות רק עד 23:30 ואז אם הטיסה מתעכבת יוצא שאנחנו תקועים בשדה התעופה בלי לינה, בלי ורכב ועם לילה במלון שנצטרך לשלם עליו כי לא ביטלנו בזמן.

אנחנו נוסעים סך הכל ל-4 לילות, הטיסה חזרה היא ב-8 בבוקר כך שרצינו לקחת את הלילה האחרון ליד שדה התעופה, אם לוקחי גם את הראשון זה כבר הרבה העברות והתעסקות ולא ממש בא לנו. גם המלונות ליד שדה התעופה מעפנים והמלון בסורנטו הרבה יותר מפנק ומעדיפים לילה ובוקר שם.

מה אתם אומרים?

לאונידס

Active member
לא הבנתי מה בדיוק את שואלת, אבל אני אנסה לענות

אני מבין שכבר קניתם את כרטיסי הטיסה ואת לא שואלת אם לשנות את תוכנית הנסיעה שלכם.
&nbsp
1. אצל חלק מחברות ההשכרה ניתן לשלם תוספת כדי להבטיח שיחכו לך עד שתגיעו גם אם תגיעו מחוץ לשעות הפתיחה.
תבדקו באיזו חברת השכרה ניתן.
כמובן שניתן לקחת סיכון ולקוות שאם יהיה איחור אתם לא תהיו היחידים ובכל זאת יחכו לכולכם.
אגב תבדקו אם במקרה ולא התייצבתם בזמן לקבל את הרכב הוא מחכה לכם למחרת או שההזמנה מתבטלת (תשכחו מכסף חזרה) ותצטרכו לשכור רכב שם במקום.
2. בהרבה תחנות השכרה ניתן להשאיר את הרכב בחניה ואת המפתחות בתיבה מיוחדת, תבדקו באיזו אפשר.
כמובן שהחזרה כזו היא פתח לסיכון, אין אדם שנותן לכם אישור שהרכב התקבל לשביעות רצון החברה. ניתן לצמצם (אבל לא לבטל) את הסיכון באמצעות תוכנית ביטוח מתאימה צילומים שונים (מד אוץ ומד דלק...) וכו'.

חיפאית88

New member
יותר מתיעצת משואלת

דיברנו עם שתי חברות, הרץ ועוד אחת זרה אמרו לנו שכולן עובדות עד 23:30 ואחרי זה שומם וככה זה. אם הייתה את האפרות היינו משלמים.
&nbsp
לגבי החזרה, החלטנו להחזיר בערב קודם ואת הלילה האחרון לעשות ליד השדה אז זה לא בעיה.
&nbsp
לגבי הלילה הראשון הכיוון כרגע הוא כן לקחת את הסיכון אבל בכל מקרה נזמין גם מלון ליד השדה עם אופציית ביטול ונחליט סופית יותר קרוב למועד.

לאונידס

Active member
אני מעריך שלא דיברת עם החברות, דיברת עם הזכיין הישראלי שלהן

והנסיון שלי אומר שהזכיין הישראלי בד"כ יודע לנפק שובר סטנדרטי, וגם השובר הזה לא תמיד תקין.
למשל אם כבר בצעת את ההזמנה תבדקי את השובר שקיבלת, סיכוי גבוה שכתוב בו זמן נגיעת גלגלי המטוס במסלול, לא הזמן שסביר שתגיעי לקחת את הרכב, נניח שעה לאחר הנחיתה.
הסיכוי שהזכיין יעשה משהו מעבר לניפוק שובר קלוש מאוד.
בכל מקרה אם אתם מחליטים להמר תדאגו שפרטי הטיסה ובמיוחד מספרה יהיו רשומים בבירור. כך בתחנה בשדה יוכלו להבין את סיבת האיחור אם יהיה כזה ויהיה סיכוי שהם יחליטו להיות נחמדים ולחכות לכם.
&nbsp
במקומך הייתי מנסה לשכור ישירות מול התחנה בנאפולי עם התחייבות למסירה מחוץ לשעות העבודה.
כשהיה לי מקרה דומה עם שדה התעופה בז'נבה עשיתי את ההשכרה מול מטה החברה בלונדון שכלל התחייבות למסירה מאוחרת.

חיפאית88

New member
לא בטוחה עם מי בעלי דיבר

&nbsp
לפחות עם הרץ זה באמת היה הנציגות בישראל, כי דווקא כששכרנו איתם רכב באוסטריה היה שירות מעולה ובאמת הבטיחו שיחכו לנו, גם הייתה טיסה מאוחרת.
&nbsp
בכל מקרה עוד לא הזמנו רכב.

חיפאית88

New member
עם איזו חברה זה היה שסידרת שיחכו לך בעת הצורך?

עם החברה השניה הוא הגיע לאיטליה, לא בטוח אם הסניף הספציפי או המטה.

לאונידס

Active member
מחברת SIXT קיבלתי תשובה עניינית וראויה

בזמנו סיפרתי את הסיפור בפורום, די דומה לשלכם, החשש שלי שלא אקבל רכב בגלל שעות פתיחת התחנה לעומת שעת הנחיתה.
הזכיינים הישראלים הוציאו לי את המיץ ואת הדם. בעברית ובנחמדות אבל השירות על הפנים.

לעומת זאת תראי מהו שירות מקצועי, מצאתי את מכתב האישור אז אני מצטט,
הבינו מה אני רוצה, הסבירו איך אני מקבל את השירות וכמה עולה לי ועדכנו את התחנה המקומית בג'נבה.
לא יודע אם רבקה עוד עובדת שם אבל יש מספרי טלפון (אגב לא בלונדון כמו שקודם אמרתי)
Dear Mr. xyz,

I can confirm we have the reservation booked as 23.30 the same time as the branch is due to close, if you get to the branch before this time you will not be charged however, Pick up out of opening hours is bookable on request.
For this service an additional charge of 50 CHF including tax will apply in case of pick up until 24:00 (midnight),
after 24:00 a charge of 80 CHF included tax will arise. Please provide credit card, e-mail-adress, flight and mobile number.

I have made a note on the reservation that you may arrive out of hours.

If you require any further information please do not hesitate to get in touch.

Best regards

Rebecca Moore

Sixt rent a car
Durrant House
47 Holywell Street
Chesterfield
Derbyshire
S41 7SJ
Tel: +44 844 248 6620
Fax: +44 844 248 6607
Internet: www.sixt.co.uk
Blog: www.sixtblog.co.uk

לאונידס

Active member
הטיפול בנושא במטה הבריטי, להערכתי היה זהה לכל התחנות באירופה

אין לי בעיה לתת כסף תמורת שירות נאות.
תראה מה התשובות שאני בעבר והחיפאית ששואלת עכשיו קיבלנו מזכיין ישראלי לעומת התשובה הבריטית.
מהישראלי מקבלים "זה מה יש" ו"יהיה כנראה בסדר" ומהבריטי מקבלים "זה מחיר השירות שביקשת, עוד לפני שנתת פרטי אשראי כבר יידעתי את התחנה שיתנו לך את השירות".
אם הישראלי היה נותן תשובה דומה הייתי שמח לקנות ממנו את השירות, הוא לא נתן.

ernent1

New member
נפולי הרבה יותר מעניינת ותוססת מסורנטו. חבל ישר לדלג עליה.

מור 57

New member
השכרה בנאפולי

מגרש החניה של השכרת הרכב של המון חברות השכרה ( כנראה של כולן) נמצא במרחק הליכה של פחות מ 10 דקות מהשדה. ישנו רכב שאוסף חינם כל כמה דקות אך הוא קטן ולא תמיד יש מקום. כדאי פשוט ללכת ברגל ואם אין איחור בטיסה, תגיעו בזמן.

אודרי11

New member
אני לא יכולה להתחייב על נאפולי

אבל באתונה לפני כחודש, הדוכן של כל חברות ההשכרה היה פתוח אחרי 11:30 בלילה , כולל נשיונל שהזמנו אצלם...הם פנו אלינו כשהזמנו את הרכב, ושאלו מספר טיסה, כשהגענו באיחור, עקב העיכוב בטיסה...הנציג הרגיע אותנו ואמר שיש תמיד מישהו בדוכן, במשך 24 שעות...ומחכים לנוסעים שהזמינו וטיסתם מתעכבת.

אין הרבה מה לומר...

מה לעשות, כשמדובר בטיסות מאוחרות חייבים לברר לפני ההזמנה מה אפשרי ופתוח (הלא יש אפילו מקומות לינה שלא מאפשרים לעשות צ'ק אין אחרי שעה מסוימת). זה נכון על אחת כמה וכמה בימינו, כשיש יותר ויותר איחורים בטיסות - בסתיו הייתי כמה שבועות באירופה וכמעט אף טיסה לא נחתה בזמן, אם בגלל שביתות, מזג אוויר או האל יודע מה. אחת מהן איחרה באיזה 5 שעות.

אין מנוס מלהתקשר חברה-חברה לכל אחת מהחברות שבאות בחשבון בשדה ולראות מי תוכל להציע פתרון, במיוחד במקרה שהטיסה מתאחרת. כדאי גם לוודא ליתר ביטחון שגם המלון בסורנטו ערוך לצ'ק אין מאוחר. אם לא תמצאו, בדקו האם יש אופציות של תחב"צ בכלל (ואז לשכור רכב למחרת מסורנטו), ואם גם זה אין - נו, אין ברירה אלא להכין תוכנית מגירה ללינה באזור השדה.

למעלה