התייעצות טיול לדרום איטליה

graphe60

New member
התייעצות טיול לדרום איטליה

יש לנו 10 ימים לטייל מתחילים בנאפולי וחוזרים מנאופלי לארץ. מתלבטים האם לטייל באזור סורנטו, חבל פוליה, חבל אמלפי, פומפיי ולוותר על סיצליה לטיול ספציפי של שבוע בעתיד.
או להוריד את אחד החבלים סורנטו או פוליה ולהגדיר את ה-5 ימים הללו לסיצליה. מה דעתכם?

מיקהפ

New member
לא הייתי בסיציליה, אבל,

מציעה להתמקד ולהשאיר את סיציליה לפעם הבאה.
מה שאני גיליתי וכמובן מתאים לי, שגם באזור מחוז מסוים, לא מספיקים לראות את כל הראוי ביקור, לכן בשונה מפעם, נדמה לי שכבר אין טיולים ל - 5 ארצות בחמישה ימים, או בשלושה שבועות.
כמובן, עניין של אופי, סוג הטיול ותחומי עניין.
ובשום אופן לא לוותר על אלברובלו, משהו מיוחד. Alberobello.
סיציליה תחכה, היא לא ונציה השוקעת.
ולקרוא את הרומנים הנפוליטניים של אלנה פרנטה.

moco10

New member
כן הייתי בסיצילה, ומסכים עם מיקהפ

סיציליה ראוייה לשבוע משלה.

מיקהפ

New member
תודה ל - moco10, הצעה לפומפי.

היינו ללא הדרכה, ניגש מדריך מקומי ורצה 50 יורו, (נובמבר לפני כמה שנים),
חשבנו שזה הרבה, לאחר מעשה הצטערתי, אולי מישהו פה יכול להמליץ או לא על הדרכה, או חפשו ברשת, הכל בה.
(ברור שאפשר לבוא עם חומר מוכן + מפות והכל, בימי מישלן עשיתי כך, הפעם היה ספר, לא הספיק לי).

Yehuda500

Member
בפומפי היינו עם הדרכה עם מדריך שאסף קבוצה דוברת אנגלית

בכניסה.
ההדרכה היתה מעולה. הפנייה לפרטים שבאופן עצמאי לעולם לא היינו מבחינים בהם, עם מידע רב, אך ממוקד לנקודות השונות במהלך הסיור.
בלעדיו החוויה מפומפי בודאי היתה פחותה.

ybo4

New member
בנוסף לפומפיי וכהשלמה

כדאי להגיע להרקלונום.
הרבה יותר קטנה, הרבה יותר קל לשוטט בה ולהבין.
חפורה ומעניינת מאוד.

ב-10 ימים הייתי עושה מינימום קילומטרז'

עשרת הימים כוללים את יום הטיסה ואת היום ההמראה חזרה? רק הדרך לסיצ'יליה ארוכה. ואחר כך צריך לעשות את כל הדרך חזרה עד נאפולי. זה בזבוז זמן רציני.

סתם מבקרת

Active member
לסיציליה הקדשנו 10 ימים לפני כשנתיים וחצי ולדעתי צריך להקדיש

לה זמן משלה ולא לשלב אותה בטיול של 10 סה"כ בדרום איטליה.
היינו באוקטובר באיזורים שציינת (מלבד סיציליה) ואני רוצה להגיד לך ש16 ימים לא באמת הספיקו למצות את הכל.
תתרכזו בנאפולי, פומפי, וזוב, סורנטו, הדרך האמלפיטנית, אפשר לשלב הפלגה לקאפרי או אחד מהאיים האחרים, קסרטה (הארמון שווה ביקור וגם העיר נחמדה) שאינה רחוקה מנאפולי.
אם מסתדר מבחינת זמן אז אפשר לשלב גם את מטרה בחבל בזיליקטה (מקום מיוחד במינו) ואת ארץ הטרולי והעיירות הלבנות בפוליה. לשלב יותר מזה זה יהיה לעשות וי על המקומות ולא יותר מכך.
בכל מקרה, האיזור הזה בדרום איטליה מקסים.
&nbsp

למעלה