מה זה ״שוק חג מולד״ ? נניח במדריד

amirline

New member
מה זה ״שוק חג מולד״ ? נניח במדריד

אמרו לי וחיפשתי באינטרנט אבל לא ראיתי משהו ספציפי, כל מיני איזורים שיש בהם עצים מוארים וכאלה .
האם מדובר על שוק ספציפי ?

לא כל כך ברורה לי השאלה

בכל אופן, שוחחתי על זה לא מזמן עם חבריי המקומיים בקטלוניה, והם אומרים שלא מדובר באיזו אטרקציה גדולה, שווקי חג המולד בספרד. בשביל לחוות שווקי חג מולד נוסעים למדינה שחזקה בתחום, כמו גרמניה. בספרד זה די קטן ולא מרגש ("לא שווה את ההגעה בעונה גשומה וקרה", אמרו כולם). אם אתה ממילא במדריד, סבבה.

amirline

New member
התכוונתי האם מדובר בשוק שמוקם במיוחד לרגל הכריסמס

ואם כן אז לא ברור לי המיקומים, במיוחד במדריד...
לפי מה שקראתי באינטרנט יש כמה מוקדים ככה שזה נראה כמו מיני שווקים כאלה ולא ממש שוק חג מולד גדול ומרשים.

Nרב

New member
דווקא שוק שהייתי בו בברצלונה לפני כמה שנים

היה די דומה בגודל שלו לשוק בברלין שבו ביקרנו בשנה שעברה (יום לפני הפיגוע).... כנראה תלוי בעיר ובמיקום

anipo10

New member
שוק חג מולד

מדובר על שטח שבו מקימים דוכנים ,שמוכרים בעיקר כל מיני סוגי מאכלים וגם אלכוהול כמו יין חם ( נהוג בעיקר במרכז ומזרח אירופה ) ועוד כל מיני שטויות כאלו ואחרות כמו צמידים, כובעים וכו'.סה"כ האווירה שנוצרת במקום מקושט ומואר היא כיפית. אין לי מושג איך זה במדריד.

Nרב

New member
ככה זה נראה:

https://madridfoodtour.com/great-christmas-markets-in-madrid/ למה ציפית?

amirline

New member
משהו בסגנון בורו מרקט אבל מואר ומקושט..

אבל נראה שיש כמה שווקים בכל עיר אז הגיוני שכל שוק יהיה קטן-בינוני

Nרב

New member
אין שום קשר לשוק בורו או שווקים קבועין מקומיים

שווקי כריסמס שראיתי בברצלונה וינה ניו יורק ברצלונה ברלין הוקמו בכיכרות בעיר לפעמים בסמוך או סביב כנסייה כחודש לפני החג ומפורקים אחריו - זה לא שוק קבוע. זה שורות דוכנים שמוכרים קישוטים לעצים מזכרות וכל מיני תכשיטים ויש כמובן גם דוכני אוכל מקומיים ממתקים מסורתיים יין חם מתובל וכו. אין קשר לשווקי אוכל שפועלים במתכונת יומית ושבועית לאורך כל השנה.

Seeker68

New member
כתבה על שווקי חג המולד בגרמניה

יש כאן קישור לכתבה על שווקי חג המולד בגרמניה
מראה מרהיב ביופיו וחוויה מדהימה, עם כל המסורת הימי-בייניימית של החג.
שווה לבקר לפחות באחד מהם.

למעלה