טס לוושינגטון- שרשור שאלות וחיבוטים

hochdorf1

New member
טס לוושינגטון- שרשור שאלות וחיבוטים

1. איך בודקים באתר דקה 90 כמה עולה לשנות מועד טיסת חזור, כאשר אני מזמין טיסת הלוך חזור?
2. הדרכון שלי תוקפו עד יולי 2018. בטפסים של הוויזה ציינתי שיקח לי הקורס חצי שנה (למרות שתכל’ס יקח ממש פחות מזה). אמרו לי שאם אכנס בדצמבר לארה”ב לא תהיה לי בעיה, אבל אם אכנס כבר בינואר יכולים לעשות לי בעיות. אני לא רוצה לחדש דרכון כי חבל- אם אני אספיק לחזור ארצה בשביל מה לחדש? חוץ מזה הבנתי שאפשר לחדש דרכון באמריקה.. מה דעתכם?
3. האם אפשר לחדש דרכון בשדות התעופה גם בלי סיבה מיוחדת? (כלומר- מסיבה שפקידים מסרבים לתת לי לעבור כי התאריך בדרכון גבולי)

ANZ1

New member
אתה חייב דרכון עם 6 חודשים לפחות

לא יתנו לך לעלות על המטוס אם אין לך דרכון בתוקף של 6 חודשים לפחות,
ולא משנה לכמה זמן אתה טס,
לכן אם אתה הולך לטוס בינואר, תלוי בתאריך של היום הספציפי, אתה חייב לעשות דרכון חדש לפני.
ויותר מזה, אם אתה מתכנן לקבל מספר חודשים של שהייה בארצות הברית, אתה עלול לגלות שתקבל בכניסה אישור שהיה לפחות זמן.

YosMan1

New member

ANZ1

New member
פקיד ההגירה האמריקאי עלול לחשוב אחרת

לא שווה לגלות שלא נותנים לו להכנס
או נותנים לו כניסה לזמן קצר.
החוק פשוט , לא צריך לשחק עם המזל.

hochdorf1

New member
אמרו לי

שאם אני נכנס בדצמבר לא יעשו לי בעיות. אם בכל זאת יקשו עלי- יש לי אפשרות לחדש את הדרכון שם או שאהיה תקוע אצל פקיד ההגירה?

ANZ1

New member
לא, אי אפשר לחדש דרכון בשדה התעופה בארצות הברית

אפשר לחדש דרכון רק בשגרירויות והקונסוליות הישראליות,
יותר מזה, אזרח ישראל שהוא גם תושב ישראל חייב רק דרכון ביומטרי, ואת זה אפשר לעשות רק בישראל, כך שכנראה אין היום דרך לחדש ,להאריך או לקבל דרכון אחר מחוץ לישראל,
רק ישראלים שגרים מחוץ לישראל באופן קבוע יכולים לקבל דרכון זמני מחוץ לישראל.

hochdorf1

New member
כאשר אני נכנס לקראת סוף דצמבר

אישור שהייה לכמה זמן אקבל עם הדרכון שתוקפו עומד לפוג?

hochdorf1

New member
בנוסף

עניין נוסף- אם הפספורט שלי בעייתי- למה בשגרירות שמו לי עליו וויזה לארה”ב? היו צריכים לשלול לי את הבקשה ולהגיד שתחילה אוציא פספורט חדש. עצם זה שאישרו לי וויזה, אולי אומר שמבחינתם לפי התאריכים שציינתי- הפספורט הנוכחי יתאים?

ANZ1

New member
תראה

כל התשובות אפשריות,
אין קשר בן תוקף הדרכון שלך, תוקף הויזה ותוקף אישור השהייה בארצות הברית,
אין בעיה להכנס לארצות הברית עם ויזה בתוקף בדרכון לא בתוקף, אם יש לך דרכון אחר בתוקף.
כמה זמן שתקבל תלוי רק בפקיד המסוים שידבר איתך בכניסה, אם ירצה תקבל 6 חודשים, אם ירצה תקבל חודש אחד, ירצה לא תכנס בכלל.
זה לא תלוי בך או בחוקים, רק במישהו אחד מסוים ובמצב רוח שלו.

אני אם הייתי במצבך, כשאני מתכנן לטוס בינואר למספר חודשים , לקורס חשוב, והדרכון היה בתוקף עד יולי, אני היתי מחדש אותו לפני, כדי למנוע כל בעיה שהיא שיכולה להיות, כי מה אתה יודע יכול לקרות ? אולי תרצה להשאר ולהאריך את השהייה, אולי יקרה משהו ותאלץ להשאר יותר, אולי תרצה לשנות ולטוס למקום אחר, אני לא הייתי נשאר עם דרכון לסוף, אבל זה אני,
אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה, אולי זה יעבוד לך.

YosMan1

New member
אם עושים דרכון חדש אז הויזה נשארת בדרכון הישן ובאים עם שניהם

ככה שהויזה עצמה היא לא מכשול לחידוש הדרכון.
עדיף כמובן תמיד להיות עם דרכון לתוקף ארוך, אבל בתנאים שאתה תיארת לא אמורה להיות בעיה להכנס לארה"ב עם הדרכון שלך.
אישית אני הייתי עושה דרכון חדש אבל זה לא חובה.
כמו שנאמר לך, אורך השהות נקבע שרירותית על ידי פקיד ההגירה בשדה התעופה, לפי איך שאתה בא לו בעיניים. ככה זה ואין מה לעשות.
המקסימום הוא 6 חודשים אבל יכול להיות גם שבוע חודש או כל תקופה אחרת.

לאונידס

Active member
למה להניח שקצין הגירה לא יודע את העבודה שלו?

עם נקודת הנחה כזו אפשר להמציא עוד המון מטלות מיותרות.
למשל שקצין ההגירה יחשוב שאין לו מספיק כסף בחשבון הבנק ולכן שיביא סכום גדול במזומן.

hochdorf1

New member
אני אטוס לקראת סוף חודש זה

יהיה לי הרבה יותר מחצי שנה עד יולי 2018

yossialef

New member
ANZ1 לכניסה לארה"ב אין קשר ל- 6 או 3 חודשים תוקף

לצערי חבל שאתה מתעקש לכתוב בנושא שאינו ברור לך. אנשים אחרים בפורום שמבינים, היפנו אותך ללינק והסבירו היטב ובבהירות את המצב.
בקיצור ובשנית, מי שקובע הוא פקיד ההגירה בארה"ב ובתנאי שיש לך ויזה כמובן והיא בתוקף . תקפות הדרכון לא קובעת באופן רשמי אם תכנס לארה"ב ולכמה זמן.

הסיפור של 6 חודשים תוקף הדרכון קשור לקבלת ויזה לארה"ב ולא לכניסה לארה"ב.

הפחד הוא אולי בחזרה לישראל בו הדרכון של השואל לא יהיה בתוקף
.( אגב. תוקף הדרכון הישראלי בכניסה לישראל תקף 24 שעות טרם שהוא פג).

ANZ1

New member
אתה מוכן להתחייב לשלם לו פיצויים אם לא יתנו לו להכנס ?

כי בניגוד אליך,
פקידי ההגירה האמריקאים לא מכירים את כל הנוהלים ולא מחויבים אליהם,
אני אישית ראיתי כמה פעמים איך לא נותנים לישראלים צעירים להכנס לארצות הברית כי משהו לא נראה להם בדרכון.
או שבמקרה אתה עורך דין אמריקאי שיציל אותו ?

מכיוון שאתה מומחה לקישורים אינטרנטים, ובטוח במה שאתה כותב, אז תשלח לבחור צק בטחון שאם לא יתנו לו להכנס אתה תשלם לו פיצויים.
מרוב שאתה מנסה להראות כמה אתה חכם, אתה נותן לאנשים עצות גרועות.

hochdorf1

New member
תראה

אני מעריך כל מה שאתם כותבים וגם העצה שלך היא עצת בטחון למקרה ו.., אבל לפי ה"חוקים" היבשים באתר השגרירות האמריקאית הדרכון עליו להיות בתוקף למשך הקורס. משכו בין חודש ל-3-4 חודשים, כך שהדרכון שלי מתאים ,כיוון שעד שתוקפו יפוג אהיה מזמן חזרה בארץ. אם פקיד ההגירה יתהפך עלי מסיבה אחרת זה כבר משהו אחר.

hochdorf1

New member
עריכה

עריכה- מה שכן מדאיג, הוא שאני רואה בI20 שכתוב שהקורס שלי ייגמר בינואר 2019. הם סתם רשמו את זה בבית הספר כי זה נכון למי שלוקח את כל הקורסים בסדרה, אבל אני לוקח רק את הקורס הראשון בשלב זה. אדבר איתם שבוע הבא לגבי האם יש לי מה לדאוג בגלל זה, מקסימום לפקיד הגירה אסביר את זה -האם במעמד כזה אוכל לתת לו לדבר עם מנהל הבית ספר?

yossialef

New member
מתחייב על מה שאני יודע ולא ממציא דברים שאיני יודע

שמע, אתה יותר חכם מכולם בפורום וטוען שמבחינה חוקית (ציטוט שלך) הוא לא יוכל להיכנס עם דרכון בתוקף של פחות מחצי שנה. כותבים לך, מסבירים לך, מביאים לינקים להוכיח שאתה כותב דברים לא נכונים, יותר מזה אי אפשר.
אז נסביר לך בפעם השישית/שביעית/שמינית ועוד... מבחינה חוקית (של ארה"ב)
לאזרח ישראלי עם דרכון ישראלי מותר להיכנס לארה"ב עם דרכון שבתוקף פחות מחצי שנה ממועד הכניסה לארה"ב.

להפתעתי אתה גם יודע כותב דברים מוזרים והזויים ציטוט: "פקידי ההגירה האמריקאים לא מכירים את כל הנוהלים ולא מחויבים אליהם" !! נו באמת.

עזוב בחייך שקעת בבוץ של עצמך ואו טיפסת על עץ יותר מדי גבוה בנושא תקפות הדרכון.

פקידי הגירה יכולים למנוע כניסה של ישראלים מכל סיבה אחרת, אבל לא מהסיפור של תוקף הדכון. צר לי שאתה סתם מפחיד אנשים בגין חוסר הידע שלך בנדון.

נראה לי שאין טעם להסביר לך יותר. אתה סתם מתעקש להתבצר סביב נתונים לא
נכונים שאת חלקם אתם ממציא כמו "פקיד ההגירה שלא יודע ולא מחוייב להנחיות המימשל האמריקאי", יופי טופי.

לילה טוב וחג שמח.

אודרי11

New member
שינוי מועד טיסה

אני כותבת לך מנסיון, כי עברתי את זה לפני חודשיים.....דבר ראשון, יש קנס שינוי, וזה תלוי בתנאי כרטיס הטיסה.
דבר שני, כשאתה משנה תאריך, יש מצב שאתה צריך להוסיף את ההפרש בין מחיר הכרטיס ששילמת, למחיר של הכרטיס לתאריך החדש..לדוגמא : אם שילמת 750 דולר הלוך ושוב, ובתאריך החדש זה יעלה 900 דולר..תצטרך להוסיף עוד 150 דולר .

בקשר לדרכון, מה שכתבו לך...אל תשחק עם זה, נהלי ההגירה בארה"ב נוקשים...ממליצה לך לחדש דרכון.

hochdorf1

New member
ממה שהבנתי אמריקאים הולכים לפי הנהלים

הנהלים אומרים שעל הדרכון להיות בתוקף למשכו של הקורס, הקורס משכו בין חודש ל3-4 חודשים כך שעל פי הנהלים הדרכון כשר.
&nbsp
אני מבין את צעדי הביטחון שחלק מהמגיבים מאמינים בהם אבל לדעתי זה מוגזם בהתחשב שהדרכון יפוג עוד כ"כ הרבה זמן.

hochdorf1

New member
עריכה

עריכה- מה שכן מדאיג, הוא שאני רואה בI20 שכתוב שהקורס שלי ייגמר בינואר 2019. הם סתם רשמו את זה בבית הספר כי זה נכון למי שלוקח את כל הקורסים בסדרה, אבל אני לוקח רק את הקורס הראשון בשלב זה. אדבר איתם שבוע הבא לגבי האם יש לי מה לדאוג בגלל זה, מקסימום לפקיד הגירה אסביר את זה -האם במעמד כזה אוכל לתת לו לדבר עם מנהל הבית ספר?

למעלה