מהיכן הכי משתלם להזמין השכרת רכב לדרום איטליה? וטיפים..?

graphe60

New member
מהיכן הכי משתלם להזמין השכרת רכב לדרום איטליה? וטיפים..?

נוסעים לדרום איטליה נאפולי, פומפיי, אמלפי עד סיצליה.
מאיזו חברה\אתר הכי משתלם להזמין רכב לאיטליה?
אנחנו זוג עם מזוודה אחת, האם כדאי רכב משפחתי או מיני? (בהיבטי נוחות וחנייה).
מה לשים לב במהלך ההזמנה בעניין אגרות כבישים, סוג ביטוח?
האם יש שם וייז? אפשר להשתמש בסמרטפון לניוט או שצריך להזכיר מכשיר ניווט?
גלישה סלולארית - איזה SIM כדאי לרכוש שם? של איזו חברת תקשורת ואיפה לקנות?
נוחתים בנאפולי.
טיפים לנהיגה שם ובכלל.

דניאלה1311

Active member
מנהל
הטיפ היחיד שלי זה להזהר מאד בנהיגה באיטליה
האיטלקים כנראה מבססים את התקציב השנתי שלהם על הכנסות מדו"חות חניה, או דוחות בגין כניסה למרכזי ערים היכן שאסור. כדאי לקרוא קצת על שלטי התנועה באיטליה כדי לא לצבור קנסות באלפי יורו. לשלם על אוטוסטרדות. בקיצור להקפיד עד כמה שאפשר על חוקי התנועה שלהם כי הם פשוט אורבים לתיירים.

Faria

New member
כמה דברים

קודם כל, זוג ומזוודה אחת, בהחלט מיני, או קומפאקט. רוב הרחובות בהם תיסע במרכזי ערים הם צרים והרבה יותר נח עם רכב קטן.
לפני שנה וחצי כשעשיתי טיול דומה (רומא עד פלרמו עם רכב, חזרה מפלרמו לרומא בטיסה) שכרתי דרך אוטו-יורופ ישראל, הם עובדים עם חברת Maggiore האיטלקית ולא היו טענות. המחיר אותו הם מציעים כולל מראש ביטוח מלא, כולל ביטול השתתפות עצמית, מה שמוריד הרבה דאגות מהראש.
כמו שדניאלה אמרה, יש לשים לב להגבלות כניסה למרכזי ערים, ברוב הערים עליהן כתבת ישנם חניונים גדולים בכל מקרה. לגבי כבישי אגרה, אני לרוב בגישה שאני מעדיף דרכים צדדיות שהן הרבה יותר יפות וכיפיות לנהיגה, אבל בנסיעה כזאת של הרבה קילומטרים ביום, ישנן נסיעות ארוכות בהן אין ברירה ורק אוטוסטרדה.
ווייז עובד מצוין באיטליה, וגם מתריע על כל מצלמות המהירות בדרכים.

graphe60

New member
איך עובד הוויז באיטליה?

מפעילים את הוויז ומורידים באיטליה את המפה ישירות?

Faria

New member
כן

הווייז כבר יוריד את המפה לבד.
רק לשים לב, יש בווייז אופציה (מעצבנת) שאומרת לו לתת הוראות בשפה המקומית. כדאי לבטל את זה ולהשאיר אותו בעברית/אנגלית.

dudi4321

Member
במקרה שהסים לא תקין או לא תהיה קליטה

יש ניווט שמטעינים המפה קודם אבל באפליקציה Maps.Me/
זה עובד כמובן גם בישראל ורצוי לתרגל אותה בנסיעה. תוריד מפה/מפות ישראל ואיטליה מתוכה כשאתה עוד בישראל.

לאונידס

Active member
1. כשאתה רוצה המלצות צריך להבחין בין סוכן לבין סוכנות השכרה

תגדיר מה חשוב לך אצל כל אחד מאלו חוץ ממחיר ויהיה אפשר לעזור
2. חניה נוח יותר עם רכב קטן
נסיעה מהירה נוחה יותר עם גדול
3. ככל שאני יודע אין הבדל בין החברות לגבי אגרות כבישים.
שים לב לאזורים מוגבלים לכניסה בתוך הערים. אני סימנתי לי אותם ב google maps
4. סוג ביטוח תלוי בצרכים האישיים שלך, כמה סיכון לעומת כמה עלות אתה מוכן לקחת.
האם למשל אתה מעוניין לבטח גם מראות ושמשות?
בנוסף תבדוק שמבחינת חברת ההשכרה אין בעיה שתגיעו לסיציליה במעבורת - כולל הביטוח.
5. כן, יש WAZE. כמובן שלא חייבים דווקא WAZE
6. אפשר להשתמש בסמרטפון, לא צריך מכשיר יעודי.
חשוב לקחת מטען לרכב וזרוע להציב עליה את הטלפון.
7. לא יודע, תלוי בדפוסי השימוש שלך בטלפון הסלולרי. רק מידע? מידע ושיחות לארץ? מידע ושיחות לארץ וגם בתוך איטליה? רק שיחות?
8. קח בחשבון שכנראה הנהג(ת) האיטלקי הממוצע בנהיגה טכנית טוב בהרבה מהנהג הממוצע הישראלי.
לכן למשל בעיקול שהמהירות בו מוגבלת ל 70 בישראל לנהג עם כישורים בסיסיים אין בעיה לקחת אותו גם ב 100, באיטליה אם תעבור את המהירות תרגיש שאתה בבעיה.
לכן לא ממליץ לאמץ את הדעה הקדומה שאומרת שבאיטליה השילוט והחוקים הם המלצה בלבד.

סתם מבקרת

Active member
היינו באיזור באוקטובר. הזמנו רכב מהקבוצה של פולקסווגן פולו.

את ההזמנה עשינו מאוויס אבל רק בגלל שאז זה מן הסתם היה זול יותר. כשהגענו לא היה פולו והציעו סמארט 4 דלתות. בעלי החליט שזה קטן מדי ושידרגנו. בסופו של דבר לקחנו רנו מגאן למרות שבכל מקום קראנו שכדאי רכב קטן.
המסקנה של בעלי היתה שהוא היה מאד מרוצה לנהוג במגאן. מרגיש בטוח יותר וסוחב טוב יותר. לא היתה בעיה לנהוג ולחנות. חנינו בעיקר בחניונים בתשלום.
צריך לנהוג בזהירות, בעיקר בדרך האמלפיטנית אבל עשינו אותה בשני הכיוונים ולא ממש הבנו למה כל כך מזהירים מפניה. באוקטובר לא היה מאד עמוס.
אגרות כבישים לא קשורות להזמנת הרכב. לוקחים כרוטיס בכניסה לכביש ומשלמים ביציאה.
וייז עובד מצויין ולפעמים נעזרנו גם בגוגל מפס.
אנחנו לקחנו מהארץ סים של וואלה מובייל. קנינו בקופיקס ב6 ש"ח, באינטרנט לקחנו חבילת חו"ל ב99 ש"ח יום/יומיים לפני הנסיעה כדי לבדוק שהכל עובד. החיוב הוא יחסי כך שהעלות לא היתה גבוהה. מה שכן, אם יש צורך בשיחות מקומיות הם מחייבים כ9-10 ש"ח לדקה.
בסיציליה היינו לפני כשנתיים וחצי. גם שם היה לנו רכב משפחתי (היינו עם עוד זוג חברים) והסתדרנו מצויין.
סעו ותהנו. מקומות נפלאים.
&nbsp

graphe60

New member
תודה! אבדוק לגבי הסים של וואלה.

יש מצב שזה אותו מחיר כמו באילטיה, קראתי איפשהו ש-TMI נותנים 10GB ב20 אירו.
לא יודע אם זה עוד קיים.
&nbsp
תודה על ההמלצות.

סתם מבקרת

Active member
עלה לנו כ61 ש"ח ל18 יום לא כולל שיחות מקומיות באיטליה אבל

כולל שיחות לארץ וגלישה
לפני הנסיעה בדקתי וראיתי של TIM יש סים לתיירים ב35אירו.
בכל מקרה, לנו היה נוח לנחות עם סלולארי פועל כי היינו חייבים וייז על מנת לצאת משדה התעופה ברומא ולהגיע לנאפולי

° זואי °

New member
TIM

בחודש שעבר קנינו סים ב 10 יורו שנשאר אצלנו לפעם הבאה וטענו אותו ב 10 יורו שנתן לנו 10GB גלישה.
&nbsp
לנו זה היה ממש נוח.

danam30

New member
קודם כל תיהנו מהחופשה

מקווה שתיהנו מהחופשה למה זה איזור מאוד יפה ואטרקטיבי, בנוגע לשאלה מה יותר עדיף לדעתי אם אין לכם הרבה כבודה אז הייתי בוחרת במיני כי זה יחסוך גם בעלויות וגם יחסוך בכאבי ראש בחניות. תנסו לבדוק עם יורפקאר האירופאית, ממה שאני יודעת השירות שלהם ברמה מאוד גבוהה ואפשר גם להשכיר דרכם כבר מהארץ במקום לשבור את הראש בבדיקות אופציות בחו"ל..

Hercu

New member
נוהגים שם כמו משוגעים

הישמרו לכם בנהיגה שם (רמזור אדום זאת רק המלצה לרוב הנהגים) בכל מקרה האזור יפה ממש אז בטוח שתהנו, הוויז עובד בחו"ל ומומלץ לבדוק כמה עולה סים מקומי עם אינטרנט שם או לעשות תוכנית מהארץ שלרוב לא ממש משתלמת. ממליץ לשכור רכב מיורופקאר הם באמת אמינים ואפשר לסגור איתם בצורה מסודרת מהארץ. תהנו!

Faria

New member
זה מיתוס

האיטלקים לדעתי נהגים נהדרים, פשוט בגישה של "יאללה סע כבר", ברגע שכולם נוהגים ככה, זה דווקא מאד נח. אף אחד לא יעבור ברמזור אדום כשזה עלול לסכן נהג אחר שיש לו ירוק. (ברוב איטליה כבר הפסיקו לנסוע באדום בכלל). אבל אני באופן אישי מאד אוהב את הגישה ואת הנהיגה המשובחת של האיטלקים.

בצפון איטליה הקיץ הופתענו כשיותר מפעם אחת אף אחד לא
צפצף לנו כשהתמהמהנו ברמזור שהתחלף לירוק מבלי ששמנו לב.
זכרנו את חוויותינו האישיות כהולכי רגל ברומא לפני 15 שנה, ולא היה ביניהן שום קשר לחוויותינו כנהגים בקיץ האחרון, באזור הדולומיטים ובאזור האגמים.

Faria

New member
הצפון גם שונה מאד מהדרום

בצפון הנהיגה הרבה יותר דומה לשכנות (צרפת/אוסטריה וכו) מאשר לכאוס של נאפולי או פלרמו.
אבל מה שאני אומר זה שברגע שלומדים קצת את המנטליות והגישה של הנהגים שם (בדרום), מבינים שהם ממש לא מטורפים או מסוכנים, אלא בגישה של פשוט "סע, בלי להתמהמה". אין שם נהגים כמו בארץ שנתקעים בצד שמאל, לא מאותתים או חותכים נתיבים בצורה אקראית.
&nbsp

סתם מבקרת

Active member
בנסיעה של כ2000 ק"מ בדרום איטליה, באוקטובר, התרשמנו

מהנהיגה של האיטלקים. לא עוברים ברמזור אדום, בעיקולי דרך נוסעים בנתיב שלהם ולא חותכים לנתיב הנגדי, בדרך צרה זה שיש לו היכן לחכות יאפשר לנהג מולו לעבור קודם ואפילו ראינו כבישים מאד צרים שלא מאפשרים תנועה בשני הכיוונים בו זמנית ורמזור מנתב את התנועה - כולם מחכים בסבלנות שהרמזור יתחלף, לא חותכים ולא צופרים בעצבנות.
לראות אותם נוהגים במעלה ובמורד כבישים צרים ועיקולים כמעט בלתי אפשריים, בלי להפריע לרכב מולם, ולהעריץ אותם.
לו רק הנהג הישראלי היה נוהג כמותם.
בעלי, שנהג את כל הדרך, אמר שעל הנהגים האיטלקים הוא סומך, מהנהג התייר הוא חושש.

dudi4321

Member
בנאפולי, דרום איטליה

אור אדום ברמזור? מה זה?
אבל בתכ'לס הם מיומנים ונזהרים מאד.

סתם מבקרת

Active member
אוי נו, 3 ימים בנאפולי לא ראיתי אחד עובר ברמזור אדום אבל למי

שנוח לשמר את האגדה - שיהנה

מיקהפ

New member
מסכימה עם בעלך.

נהגים מיומנים וטובים, כמו שכתבת, לא "חותכים", מה שפה אני רואה ושואלת איפה השוטר,
נהגתי בדרום איטליה, היה מצוין, לפני שנים נהגתי גם בצפון, שוטרת עזרה לי במקום בו תעיתי וטעיתי, הוציאה מפה והסבירה, "רודפים את התיירים" לא רק שנשמע גרוע ופרנואידי, גם לא נכון.
קנסות על מהירות, נו, צרחך לשים לב, ואם לא, להוסיף 200-300 ש"ח למחיר הטיול.
חג שמח.

למעלה