מחפש טיולים באירופה שהם לא עוד "עיר בירה גנרית"

TotalCommnader

New member
מחפש טיולים באירופה שהם לא עוד "עיר בירה גנרית"

מרוב ערי בירה כבר התערבבו לי על הטיולים ואני מחפש טיולים שונים. ראיתי כבר את הארכיטקטורה המוזיאונים והאומנים. הייתי בפראג, ברצלונה, בודפשט, פריז, רומא, מדריד לונדון וכו'.

כבר עשינו בטן-גב ביוון. מצד שני אנחנו לא אנשים של ג'יפים/טרקים ארוכים ורוצים לטייל עם הילדים (6-12). ולא לטוס רחוק מדי.

איפה אפשר לטייל בהנחה שכל ההנחות האלה לא סותרות?

דוגמא לטיול "אחר" שאהבנו היה אגם בלטון בהונגריה

כל דבר מחוץ ל"עיר בירה גנרית"

טוס לעיר, קח רכב וצא החוצה. לטיול ברחבי סקוטלנד/אירלנד/חבל אלזס/האלפים/היער השחור/גן העדן הצ'כי/חבל אנדלוסיה/טוסקנה וכן הלאה.
כל זה עונה על הצורך של "לא טרקים ארוכים", "לא ג'יפים", "לא עיר בירה" ו"לא רחוק מדי". אם אתה רוצה המלצה יותר ממוקדת מאשר, תכלס, רוב אירופה, תצטרך לכוון אותנו בצורה ממוקדת יותר (מתי אתה נוסע, לכמה זמן, תקציב מיועד, מה תחומי העניין שלכם וכו').

זו בדיוק הבעיה

סוכני הנסיעות שתלו אצל האנשים את הקביעה שאיי יוון זה רק כמקום להתבטל בו, כאשר אין לזה במקרים רבים שום קשר למציאות.
או שהמגמה היא להציג נסיעה בזול ואח"כ כבר ישדדו אותך ב-"אופציונאלים", או מכיוון שהם בעצמם לא מכירים את יעדים ונזונים מחבריהם שגם הם לא מכירים.....

כרתים.
אני מכיר בה מעל 1300 מקומות ואתרים שיכולים לענין את התייר. אני מכיר 345 מסלולי טיול כאשר רק 3 מהם בערים.
אם רק עשירית מהאתרים יעניינו אותך, יש לך יעד לפחות ל-10 נסיעות לאתרים בלבד או משהו כמו 70 נסיעות לפעול במסלולי הטיול......

יש לך מגוון של נושאים בכרתים, החל מהיסטוריה (שהחלה בכרתים ולא ביוון), ארכיאולוגיה, נוף, אנשים, פולקלור וכדומה, וכמובן ים על מגוון הפעילויות.
אתה יכול לבצע מסלולים רגליים קצרים או מסלולים אלפיניים (ציר E4 חוצה אירופה, עובר בכרתים), רוב הטיולים המוחלט מתבצע ברכב רגיל גם אם הנסיעה בדרכי עפר פה ושם (מעבר ללמעלה מ-10.000 ק"מ כבישי-אספלט).
טיולים באופניים או חמורים, סוסים, כרכרות, טיולים מאורגנים באוטובוסים, ואם נורא תרצה ג'יפים , גם זה יש למרות שזה לדעתי סתם בשביל הרושם.

גם הנוף בכרתים מגוון, אמנם ללא מדבר חולי, אבל מכל היתר. והדוגמא הטובה היא שאתה במאי-יוני למשל, יכול לעלות לפסילוריטיס להשתעשע בשלג, ואחר כך לרדת לחוף הים כמו אלאפוניסי ולהשתזף בשמש.

מרחק הטיסה לכרתים שעה ועשרים עד שעה וחצי, המחיר אם תקנה כרטיסים מראש, לא יקר, המחיה לא יקרה, למשל:
ארוחת צהריים בשרית עם משקאות לשניים זה משהו כמו 20-35 יורו .
יש מסעדות שאתה מקבל ארוחת צהרים של מרק , בשר, סלט וכוס יין ב-10 יורו.....(כיווןן שהמוצרים מקומיים, כמו ב-"ווג'רה" ב-"זארוס" שם הסלט כזה מוטרף, שאני מזמין רק 3 מנות סלט ובירה יוונית מיטוס או אלפא.....
אוכל רחוב כמו מנה גירוס פיתה [שווארמה בפיתה] 5 יורו,
שישיית מים ליטר וחצי 2 יורו (35 סנט לבקבוק פחות משקל וחצי לבקבוק)..

משפחות רבות שטיילו עם מידע נכון , הפכו את כרתים ליעד הנופש המשפחתי השנתי שלהן.

מי שבוחר לנסוע לכרתים ורק להתבטל כמו הצפון-אירופאים (לפנה"צ על החוף עם בירה, אחה"צ עם יין בבריכה...) זה ממש עניינו, אבל מי שרוצה למצות את החופשה ולהרגיש שבאמת היא היתה מעניינת אותו והשאירה בו חותם, בוחר להכיר את כרתים שכמובן לא ניתן לעשות זאת לא בפעם ולא בפעמיים, בשקט ובשלווה, במקום בו התרחשויות פליליות שואפות לאפס והבטחון האישי מלא, ויחס האוכלוסיה חביב.

כל זה לא אומר שאתה חייב לנסוע לכרתים, אלא רק לתת לך תמונת מצב, שיש איים רבים שאין ייעודם בטלה (לרבוץ בכורסה אתה יכול גם בבית) , אלא טיול מענין, שלו, שקט, מענין, ובבטחון אישי מלא, שזה לא פחות חשוב.

dudi4321

Member
למה אתה לא מסדר לנו לטוס עם ריינאייר?

מאז הקו החדש לפאפוס, קפריסין שטופה בישראלים.

dudi4321

Member
למה?

ניסית לפנות אליהם בדרישה לקו טיסה לכרתים?
בנוסף שלח להם גם את הסטטיסטיקות שלך על צפי נוסעים ישראלים לשם וחזרה.
אם תצליח תבורך, זה win win

ראשית, דיברת על קפריסין

שנית, אין לי שום קשר אישי אליהם או לחברה אחרת,
שלישית, ההודעה הרשמית מדברת על 242.000 ישראלים שנסעו לכרתים ב-2017, בלבד.

כבר קרה בתחילת העונה שאגאין ביטלו טיסה ישירה בגלל מיעוט נוסעים והייתי צריך לטוס דרך אתונה . כנראה שהרוב טסים בטיסות שכר.

עד היום, מאז החלה אולמיפיק לטוס טיסות ישירות סדירות מישראל לכרתים, ואחר כך הוחלפה על ידי אגאין, אף חברה לא טסה בטיסות ישירות סדירות, וגם כאן לפעמים לאגיאין המטוסים לא מלאים לגמרי או שמצרפים קבוצות של טיסת שכר לטיסה הסדירה כדי למלא מטוס.

לאונידס

Active member
תקציב? עונה? משך זמן לטיול? דרך תחבורה (ציבורית? רכב שכור?)?

כמה רחוק זה "רחוק מידי"?
רשמת יפה מה אתם לא רוצים, בהחלט עוזר, אבל חשוב לרשום גם מה אתם כן רוצים.

TotalCommnader

New member
עד 4 שעות טיסה. עד שבוע וחצי חופשה. כל תחבורה. כל עונה אם הי

א מתאימה ליעד (למרות שכמובן עדיף חופשת קיץ). עדיף עד אלפים בודדים לאדם

לאונידס

Active member
יוון יכולה להתאים ל 2-3 טיולים כאלה בקלות

קרוב, אם תתפסו טיסות בזמן אז גם ההגעה זולה.
אפשר פלופונז נניח עד לפקדה, אפשר צפון יוון פיליון מטאורה זגוריה ואפילו להמשיך עד קורפו.
&nbsp
הולנד יכולה מאוד להתאים, יש המון מידע לטיולי משפחות גם בעברית באינטרנט.
&nbsp
אוסטריה למשל זלצבורגרלאנד.
&nbsp
צפון איטליה גם כן אתר קלאסי למשפחות
&nbsp
בתחבורה ציבורית שוויץ בטיול רכבות יכולה לתת מענה מעולה
&nbsp
יש עוד המון, זו רשימה ככה בשתי דקות מהראש.
&nbsp
&nbsp

אלפים בודדים לאדם רק אם תזמינו מוקדם מספיק לפני שמחירי
טיסות מאמירים, וגם אז נראה לי רק אם תצמצמו, כי בהולנד/סלובניה/אוסטריה/יער שחור צריך להשכיר מכונית.
אנחנו היינו בערך 10 ימים בהולנד עם 2 ילדים, ועלה לנו בערך 25-28 אלף ש"ח.
מבין כל היעדים שטילנו בהם באירופה, הכי זולה הייתה סלובניה בספטמבר. גם מבחינת לינה וגם מבחינת אוכל.
&nbsp

יש כל כך הרבה אפשרויות. הולנד, אוסטריה, צפון איטליה, סלובניה
לא ערי בירה, לא בטן-גב ולא טרקים עם ג'יפים.
מה כן? הרבה טבע, כפרים ועיירות, אטרקציות מסוגים שונים לילדים, מוקדי עניין מסוגים שונים. טיילנו בכל המקומות האלו עם ילדים (אפילו צעירים יותר ממה שציינת) ויש עוד הרבה מאוד אפשרויות.

מה זאת אומרת איפה?....
תכננו את הטיולים לפי הספרים של "המשפחה המטיילת". מומלצים בחום, מקלים מאוד על תכנון המסלול.

LAYL

New member
חסר? להלן דוגמאות של טיולים שאני חוויתי

ספרד - צפון ספרד חבל הבסקים/פירנאים
איטליה - טוסקנה למשל
יוון - צפון יוון - צומרקה,זגוריה וכל האזור

בכל אחד מהייעדים האלו (ובעוד רבים עד אין ספור) - נופים, אוכל, טיולים רגליים, נופש, אוכל טוב וכל מה שרק תרצה.

dudi4321

Member
ביוון, פיספסת את

האולימפוס, מטאורה, תעלת קורינתוס, דלפי - עתיקות, אתונה - אקרופוליס. מיגוון שלא קשור לערי בירה קלסיים.

forglemmigej

New member
אירופה זה אקלים ממוזג רוב הערים נראות אותו דבר

אם אתה מתענין בהסטוריה אז תבין שאת רובן חוצה נהר (לכן הן נבנו משתי גדותיו) כי זה היה נתיב התחבורה לפני הרכבת המטוס והרכב הפרטי , רוב הערים הוקמו פחות או יותר באותו זמן חלקן לא היו ערי בירה בהתחלה או החשובות שבהן, רובן נוסדו עם המהפכה התעשיתית ונהירה מהכפר אל העיר והפיכת האופי למשרדים וחנויות בניגוד לעבר שהכל התרחש בהן , יש שלושה סוגים של ערי בירה באירופה מבחינה תרבותית והם אירופה הגרמאנית , הלטינית והסלאבית לכל אחת מהן קסם משלה וממש אין קשר בין ישות אחת לשניה למרות אמנת שנגן ,

למעלה