נסיעה מנמל התעופה אורלי לפריז

Nרב

New member
מה הקשר לאמא? היו לי שלוש נסיעות מוזמנות לאחרונה - בארץ

ובחו"ל ובשתיים מהן חשתי מאד לא נעים. ברור שלא תבין. אתה נכנס לחניון לקומה מינוס 5? אין לך בעיה לצעוד בחניון חשוך באמצע הלילה? לי יש בעיה עם הסיטואציות הללו.

לאונידס

Active member
יש לי כנראה בעיה עם להסביר, לא עם להבין

אני לא מצליח להסביר את הבקשה שלי שיתארו לי למה נראה לך שמונית מזדמנת בטוחה יותר מאובר, לא את החשש הכללי שלנו מסביבה לא בטוחה.

Nרב

New member
מוניות מרגישות לי מפוקחות יותר, וזה מתערבב בתחושת הבטחון

אולי אני לא הסברתי היטב. אני בד"כ לא עוצרת מונית מזדמנת לבדי אז הדילמה נחסכת לי.

לאונידס

Active member
במובנים מסויימים כמו שהסברתי מוניות מפוקחות פחות

במובנים אחרים מפוקחות יותר.
לא רואה איזשהו פרמטר שהופך אחת מהאופציות באופן מובהק לבטוחה יותר מהשנייה.
&nbsp

אפשר לקחת מונית רשמית, מחברה מורשה, בפיקוח

אובר מזמזה את הזמן גם בלפקח ובלעשות משהו לגבי ההטרדות המיניות השיטתיות בתוך החברה עצמה והנהלתה...

אישית אעדיף תחבורה ציבורית בכל מקרה אם אני לבדי.

לאונידס

Active member
אני אגיד את זה אחרת, מכיר אמריקאיות שמעדיפות אובר

לא בגלל המחיר אלא בגלל הפיקוח,
ולא כל כך בגלל הפיקוח מתוך עצם העובדה שכל נסיעה נרשמת, ואם יקרה משהו לנוסעת ידעו בדיוק אל מי להגיע
אלא בגלל חוכמת ההמונים, ההמלצות של נוסעים ונוסעות אחרים.

לא מזמן נסעתי בישראל במונית רשמית מחברה רשמית 3 גברים בנסיעת עבודה רשמית והנהג כל כך ניבל את הפה לאורך כל הנסיעה שבאופן רשמי כולנו הסמקנו עד תנוכי אוזנינו (ואנחנו לא עדיני נפש), באופן לא רשמי אולי היה שיכור, אין לי מושג.
יכול להיות שהייתי מגיש תלונה רשמית למשרד התחבורה אבל ככל שהבנתי השר כ"ץ סגר את האופציה הזו, אם לא פורמלית אז לפחות מעשית.

לעומת זאת אם היה מדובר באובר היינו חולקים את דעתנו מיידית עם שאר הנוסעים.

כנ"ל לא מזמן נסענו לנתב"ג עם מונית (רשמית
) והנהג הראה לי את הכדורים שהוא מקבל בגלל בעיית גב, מסכן מאוד חמורה, אסור לנהוג עם השפעת תרופות כזו.

יש לי מכרה שהוריה אוסרים עליה ועל משפחתה לקחת מונית בלונדון אחרי שהם נחטפו ונשדדו.

תגגלי את המילים "מונית" ו"אונס", לא תאהבי את מה שיעלה לך דוד גוגל.

אני לא מנסה להגיד שאובר תמיד נהדר ובטוח, לא לגברים ובטח לא לנשים, אני רק לא רואה את היתרון הגדול של מונית.

gastro101

New member
מסכימה ! באובר אכן יש יותר מידע על הנהג מאשר מונית

בפריז לקחתי אובר וכדי לחסוך לקחתי שיתוף , לא חשתי פחד

YosMan1

New member
תגגל אתה את המילים אובר ואונס, שוד רמאות והטרדות מיניות

ותראה מה תמצא.
זו חברה שבאופן שיטתי המנהלים שלה מקדמים הטרדות מיניות, הפליה של נשים וביצוע מעקבים בלתי חוקיים אחרי נבחרי ציבור שלא מוצאים חן בעיניהם, גניבה של כספים מהנהגים שלהם ועוד עוד,
הם הואשמו מספר פעמים על ידי רשויות במדינות שונות שהם מרמים בבדיקות הרקע שהם נדרשים לעשות לנהגים והסתרה שיטתית של מעשים לא תקינים שבוצעו על ידי נהגים כלפי נוסעים.
איך אפשר לסמוך על חברה בזויה שכזו ?

בדיוק

ולו רק בגלל זה, אין שום סיכוי שאתמוך בעסק כמו אובר.
בעלי תפקידים בכירים שם לא ראו שום בעיות עם הטרדה מינית מימין ומשמאל, והחברה התחילה לטפל בעניין ובמאות התלונות שהוגשו רק אחרי שהנושא דלף החוצה. למה שאסמוך עליהם?
ובאשר ל"חוכמת המונים", נו... בשנים האחרונות שמעתי מגולשים על לא מעט בעיות שהיו להם עם דירות באיירBNB שקיבלו ביקורות טובות, וכששאלתי אם הם כתבו את זה גם בביקורת באתר רובם ענו שלא. חוץ מזה, אם אתה מאמין בדירוג, גם בגט טקסי יש כזה.

כמו שאמרתי ואמרו לפניי: באופן אישי, לבד, אעדיף תחבורה ציבורית עם עוד אנשים סביבי. וכמובן לא כל הארצות זהות, וכו' (בלונדון אפילו חבריי הלונדונים לא לוקחים מונית, אלא נוסעים בתחבורה ציבורית גם אם זה אוטובוס לילה - הם חושבים שמוניות זה לתיירים). וזה שגבר מספר מניסיון אחד או שניים שהוא הרגיש בטוח - נו, צר לי, אבל אין לכם מושג איך זה מהצד שלנו.

לאונידס

Active member
חזרנו לנוחות בה לא מתייחסים להבדל בביטחון בין מונית לאובר

אלא לתנאי העבודה בחברה.
הכוונה לביטחון לנוסע, לא לעובד בחברה.
&nbsp
אני יכול להצטרף לקבוצה ולהגיד שגם ההפרשות שלהם לקרן פנסיה לא נראות לי בסדר?

כדאי גם לקרוא על ההסתבכות שלהם עם רשויות החוק בבריטניה

בשל הפרת הזכויות של עובדיהם, כל מיני תרגילים שמטרתם רק להעשיר את התאגיד ולהשאיר את הנהגים עניים. לי אין עניין לקדם חברה כזאת. כתיירת, יש לי אחריות גם למקום שאני מבקרת בו, לא רק לחשוב על מה שטוב לי באותו הרגע. ואם אני שומעת ממקומיים שהשירות הזה פוגע בנהגים מקומיים, ובכך מסכן את היכולת של אוכלוסיות מוחלשות להשתמש בו, אני לא רוצה להשתמש בו.

קראתי הודעות של גולשים מאיטליה ומצרפת שמבקשות תיירים שלא להשתמש בשירותי החברה הזאת, ומדובר בגולשים שאני קוראת שנים, שאין לי סיבה להטיל ספק ביושרתם. זה כמו airbnb. אני יודעת איזה נזק הוא גורם בפריז, אני יודעת שרוב הדירות המושכרות דרכו אינן דירות שחוקית להשכיר. אז כתיירת אני לא נושאת באחריות ישירה לכך ולא אוענש (במקרה הגרוע אגיע לדירה מוזמנת שלא תהיה זמינה) אבל יש לי תחושת אחריות כלפי עיר שביקרתי בה 10 פעמים ואני רוצה שתהיה אפשרית למגורים גם למקומיים ולא רק לי כתיירת. זה יותר חשוב. אותו הדבר כאן.

לאונידס

Active member
אני מסכים ב 100% לכל מה שרשמת

ואני חושב שאפשר להסכים גם ב 100% שאין קשר בין הדורסנות של כל החברות האלו לרמת הביטחון האישי בהזמנת חדרים נניח דרך Booking לעומת ישירות במלון?
או בנסיעה באובר לעומת נסיעה במונית?

לאונידס

Active member
אני פשוט ניסיתי לשמור על הסדר בדיון, כי למשל

יכולתי לרשום ששיטת ה price match של booking ו Hotels נועדה לחנוק כל תחרות והיא תפגע בכולנו.
ולכן אני יכול לתת כל מיני המלצות להמנע משירותים מסויימים שלהם, או בכלל לנסות להמנע מהם.
ולדעתי גם הייתי מאוד צודק.
אבל לצדק בדברי לגבי התנהלות דורסנית-חזירית של התאגידים האלו לא היה שום קשר לבטיחות אישה במונית או לקשיים שלי כגבר להבין חששות של אישה.

כך גם כולנו צודקים לגבי התייחסות מקוממת של אובר או תחנת מוניות (פיסית או וירטואלית) לעובדיה, בין אם בהתנהלות כספית ובין בטיפול בהטרדות של עובדים.
אבל הקשר בין אלו לבטיחות של אישה בנסיעה במונית לעומת אובר נראה לי קלוש עד בלתי קיים.

מחזקת

ולשאלה החוזרת ששורשה להודעה הזו: אני אישית לא מרגישה נוח ובטוח לנסוע בהסעות של חברה שהתפרסמה בגין טיוח והעלמת עין מהטרדות מיניות, חלקן בדרגים הגבוהים בה. למה שהיא תתייחס אחרת לנוסעים שלה, אם על העובדים היא לא טורחת להגן? שנית, בעיניי כל המודל השיתופי הזה (גם איירBNB) נסמך על הרצון הטוב, אם יש, של אנשים פרטיים. אין באמת רגולציה או פיקוח, לא על כישוריו כנהג ולא על יושרו, יש יותר מדי שטחים אפורים. זאת בניגוד לנהג מונית רשמי, עם רישיון, מחברה מוכרת - הרי מה, בהסתמכות על דירוג גולשים אשב בקרן רחוב חשוכה בשתיים בלילה ואחכה שעה כי הנהג הראשון אין לו ביקורת, לשני הדירוג ככה-ככה וכו'?

ושוב: זה ביטחון אישי. ככה אנחנו מרגישות. וממילא הוויכוח הוא עם שתיים שאומרות חד וחלק שהן יעדיפו תחבורה ציבורית על שתי האופציות הנ"ל...

החתולית

New member
טסים לפריז מחרתיים וויתרנו על הזמנת נהג

הבחור היה בפריז בשבוע שעבר בנסיעת עבודה והזמין אובר בלי בעייה.
&nbsp
חברים שגרים בפריז ובעלת הדירה ששכרנו, המליצו לוותר על הנהגים היקרים יחסית, ולקחת מונית מתחנת המוניות הרשמית בשדה התעופה. אנחנו אמנם נוחתים ב- CDG, אבל ההמלצה תקפה גם לאורלי.
&nbsp
הכנסי לאתר של שדה התעופה ותמצאי בו את התעריף המומלץ לנסיעה, ומיקום תחנת המוניות.

gastro101

New member
יש שילוט בתוך השדה עם תעריפי מוניות

אנחנו לקחנו אובר ויצא יותר זול ב 15 יורו בערך ...וגם חיכינו פחות- היה תור ארוך במוניות
בחזור , אובר דוקא היו יקרים יותר (בדקתי יום קדם באותה שעה ) לקחנו נהג בשם גדי שהיה דייקן אדיב ולקח 50 יורו לשרל דה גול מהרובע 11

החתולית

New member
גד נותן שירות מצויין

ויש משהו מאד נח במישהו שמגיע לאסוף אותך וממתין בסבלנות, בלי לחץ.
&nbsp
הפעם החלטנו לנסות אובר או מונית, בגלל הנסיון של פ' בשבוע שעבר.

למעלה