טיול+נסיעת עבודה ליפן. שאלה

הקיזומ

New member
טיול+נסיעת עבודה ליפן. שאלה

אני אמור להיות כשבוע בקובה (עבודה). מתכנן לטייל ביפן מהלך כשבוע קודם (אמצע ינואר).
חשבתי להתחיל בטוקיו יומיים-שלושה, ואז להדרים לאיזור קובה ולטייל באיזור
עוד שלושה-ארבעה ימים. (אח"כ שבוע עבודה בקובה).

טיסה הלוך ושוב ת"א-טוקיו...טוקיו-ת"א זולה ב- 150-200 דולר
מאשר טיסה ת"א-טוקיו...אוסקה-ת"א (שעוברת ממילא דרך טוקיו).

האם במקרה כזה עדיף לקנות מראש כרטיס הלוך ושוב ,לטוקיו ומטוקיו, (כ- 720 דולר), ולנסוע ברכבת מקובה/אוסקה לטוקיו לטיסה חזרה לארץ?

עדיף זו שאלה של השקפה (ומחיר התחבורה)

יש אנשים שמעדיפים רכבת, יש שמעדיפים טיסה.

מבחינת "מה משתלם כלכלית" זה יותר מורכב. בכל מקרה, התחבורה הציבורית ביפן אינה זולה. לנסוע עם רכבת מהירה מרחק שכזה יכול לעלות את אותם 150$... יש כמובן אופציות זולות יותר, וגם אוטובוסי לילה זולים בהרבה (אם יש לך כוחות לבלות פי 3-4 זמן מהרכבת באוטובוס, משהו כמו חצי יממה, וגם לישון בו), ולפעמים גם יש טיסות יותר אטרקטיביות - אבל אתה צריך לשבת, לבדוק את האפשרויות השונות ומחיריהן, ואז להחליט כשיהיו לך את כל הנתונים.

אגב, אפשר בכלל לוותר על טוקיו ולטייל הרבה יותר קרוב, באוסקה ובקיוטו.

הקיזומ

New member
תודה. לגבי טוקיו, אני מתלבט.

אני צריך אולי לקרוא יותר כדי להבין אם זה בגדר must או לא (במסגרת
הזמן הקצוב).

anigodin

New member
עדיף לנחות באוסקה

המרחק בין טוקיו לאוסקה (וקובה שלידה) הוא 500 ק"מ בערך. בשינקנסן זה לוקח כשעתיים וחצי וזה עולה בסביבות 120 דולר.
לא חסרות טיסות מהארץ לאוסקה וחזרה. נכון שיש יותר לטוקיו, אבל אם ההפרש הוא בעלות של נסיעה בשינקנסן, טוס ישירות לאוסקה (למעשה, אם ההפרש הוא עד 200 דולר, הייתי טס ישירות לאוסקה).
ודרך אגב, לא כל טיסה מאוסקה לארץ עוברת בטוקיו. ממש לא.
לפי המחיר שציינת, אני מנחש שבדקת באירופלוט או אוזבקיסטן אייר שאכן יש להם את הטיסות הכי זולות בקו הזה, אבל המסלול לא בהכרח הקצר ביותר.
&nbsp
אוסקה עצמה יכולה להיות מהנה מאוד (אני יודע, גרתי שם שנה) והדובדבן האמיתי הוא הקרבה לקיוטו במרחק של חצי שעה נסיעה ברכבת.
דווקא קובה עצמה לא ממש מעניינת. בטח שלא בהשוואה למקומות אחרים. זו עיר נחמדה אבל אין בה משהו מיוחד.

למעלה