שאלה על אפריטיבו (אכול כפי יכולתך) באיטליה ובדרומה

שאלה על אפריטיבו (אכול כפי יכולתך) באיטליה ובדרומה

שלום.

הייתי בעבר ברומא. לפני כן קראתי בלא מעט מקומות שיש דבר כזה שנקרא "אפריטיבו" - סוג של אכול כפי יכולתך (בטווח שעות מסוים אחה"צ ובמקומות מסוימים, ניתן להזמין שתיה ואז לאכול חופשי מהבופה).

לא הספקתי לפגוש את זה ברומא.

בעוד מס' ימים אגיע לנאפולי.

אשמח לקבל מעט יותר מידע והסברים לגבי העניין, מקומות וכו'.

סהר דוד

New member
אין בדרום

זו מסורת צפונית שהתחילה באיזור מילנו, פירנצה. לאחרונה הדרימה עד רומא, אבל לא יותר דרומה משם.
זה בכלל לא "אכול כפי יכולתך". "אפריטיבו" בא מהשורש "אפריר" - לפתוח. זה פותח לך את התיאבון לקראת ארוחת הערב.
העיקר הוא השתיה ולעיתים גם מזנון קטן עם סלטים ופסטות וכו'. בפירוש זה לא תחליף לארוחה.

בטורינו זה כן יכול להיות תחליף לארוחה. אם אכלתי היטב בצהריים

ואפילו אם לא, יש כזה מזנון עשיר ויחד עם שתיה זה מספיק לי לגמרי.
זה נכון שאם באים לתוספת, אפילו של כמה חתיכות פרי, מחויבים 1-2 נוספים אירו על כך.
בריביירה הייתי לאחרונה בעיירה שיש לה מסורת כזאת, שם הזמנתי את המשקה בבר והבחור בחר את המנות שיבואו עם זה. שם זה היה צלחת צ'יפס ועוד כמה מנות קטנות בצלחת קטנה. זוג שישב לידי קיבל צלחת יותר משמעותית.

סהר דוד

New member
האיטלקים לא "אוכלים היטב בצהריים"..

ארוחת הערב היא העיקרית ביום ונאכלת מאוחר יחסית, אחרי 20:00 ועוד.
ה"אפריטיבו" בא לסתום את הרווח עד ארוחת הערב, ואצל המקומיים , זה בעיקר מפגש עם עמיתים וחברים. דומה קצת ל- HAPPY HOUR האמריקאית, אם כי אין הנחות במחיר.

בסדר, מסעדות מציעות בצהריים ארוחה חמה ואני מעדיפה לאכול את

העיקרית בצהריים ולא בערב. ולפי הניסיון שלי גם, לא רק תיירים באים מוקדם ב-19:30 והלאה לאכול.

אולגה007

New member
לא תשובה כי לא יודעת אבל אחרי החזרה תכתוב רשמים

לגבי נאפולי כולל אם יצאת לטיולים בסביבתה. תהנו, אולגה007

גגל aperitivo naples או aperitivo napoli ותקבל תוצאות

אני מכירה את זה מטורינו, שם מסורת חזקה. בסביבות 7 בתי קפה פותחים מזנון, מעמידים לרשותך צלחות גדולות ואתה יכול למלא אותן במנות קטנות (ליד המלון שלי בטיול לפני שנתיים היה מזנון עשיר עם עשרות מנות נהדרות) ואתה משלם משהו כמו 7-10 אירו על זה. בשבילי זו היתה ארוחת ערב נהדרת.

אבל גגל את זה ותראה שיש תוצאות.

איך יודעים אם באותו בית קפה זה מתקיים

תודה על ההסבר. אני מעדיף את התקשורת האנושית מאשר מידע אין סופי ולא תמיד רלוונטי של הבאבא גוגל...

1. זה מתקיים רק במה שמוגדר בתי קפה או בעוד מקומות?
2. מה טווח השעות שזה מתקיים?
3. והכי חשוב - איך יודעים אם זה מתקיים באותו מקום

אתה שואל אותי על עיר שמעולם לא הייתי בה. אפילו על עיר שהייתי

בה 5 פעמים לא אוכל לענות בדיוק, אני לא זוכרת אם בבית קפה מסוים מתקיים או לא, כי נניח לא עברתי לידו בדיוק ב-8 בערב או לא שמתי לב לכיתוב על החלון.
בדיוק בשביל זה יש גוגל ואפילו גוגל תרגום אם כל מה שמקבלים זה תוצאות באיטלקית. תקבל רשימה, שים אותה ברשימת מועדפים בטלפון, וזהו.

כך גם לגבי עניינים אחרים. אני יכולה מאוד להמליץ על אתר מסוים אבל לא אזכור בדיוק את ימי ושעות הפתיחה או נניח כן אזכור ובדיוק לפני חודש הם שונו.

הנה, ממליצים על סביבות שבהן אפשר למצוא אפריטיבו:
https://www.tripadvisor.com/ShowTop...aples-Naples_Province_of_Naples_Campania.html

וגם, אפשר לשאול במקום הלינה שלך.

וואי הזכרת לי נשכחות טובות

בונציה, העיר היקרה והמוגזמת הזאת, מצאנו אפריטיבו ממש במקרה בסמטה קטנה וחשוכה- 5 יורו לאדם אכלנו צ'יקטי מכל טוב כולל כוס יין שאין לי מושג מהו, אבל הוא היה מצויין :) זה היה ערב תענוג, במעין בר, היינו היחידים שם שלא דוברים איטלקית
לא חושבת שאצליח למצוא שוב את המקום אם אחזור לונציה, אבל תודה שהזכרת לי :)
&nbsp
בנאפולי עזוב אותך מאפריטיבו. לך תאכל פיצה. הפיצות שם הן עולם אחר.

למעלה