ראיין אייר וורוצלב רשמים

guinness76

New member
כרטיס למכונת כף יד יפתור לך את כל התור דרכונים.

מאז שעשיתי את זה בתחילת עידן הלאו קוסט לפני כמה שנים התור לדרכונים אצלי פשוט לא קיים.
וזה מדהים. בהלוך אני עוקף את כל התור תוך דקה, בגלל זה העיכוב הגדול זה או הדלפק או הבידוק או השיקוף.
בחזור אני לא ממתין שנייה בארץ.

סתם מבקרת

Active member
נכון אבל, מי שמיהר להוציא דרכון רגיל לפני שנכנס לתוקף חוק

הדרכונים הביומטריים לא יכול לקבל כרטיס למכונת כף יד.
כידוע, החלפת דרכון מחייבת כרטיס חדש כזה ולא מנפיקים אותו יותר.
משרד הפנים החליט להעניש בכל מחיר ובכל דרך את מי שלא "הולך בתלם" ומוציא כרטיס ביומטרי כולל הכנסת טביעות אצבע למאגר (מה שלא בגדר חובה).
מעניין אם איזו תביעה ייצוגית לבג"ץ בעניין העלות הגבוהה יותר (דרכון לתקופה קצרה יותר) למי שלא מוסר טביעת אצבעות למאגר תשנה את המצב.

guinness76

New member
אני רוצה לנסות להבין...

הדרכון שלי רגיל . לא ביומטרי רגיל.
יפוג הזמן של הכרטיס כף יד למכונה ( אני יודע שהכרטיס למכונת כף יד לא בדיוק מסונכרן עם הדרכון ויש לו תפוגה ) לא אוכל לחדש אותו יותר? ( את הכרטיס למכונה הכוונה).
האם נניח ופג תוקף הדרכון שלי האם אני חייב ביומטרי בשביל הכף יד ?
אגב זה יקרה רק ב-2023 וגם אז אדרוש הארכת תוקף לא חידוש.

סתם מבקרת

Active member
הכרטיס תקף כל עוד הדרכון בתוקף. החלפת דרכון מחייבת כרטיס חדש

כיום אין יותר אפשרות להוציא דרכון רגיל אלא רק דרכון ביומטרי והוא כמובן מייתר את כרטיס כף היד.
בעלי הוציא דרכון חדש, רגיל, ממש לפני שנכנסה לתוקפה חובת דרכון ביומטרי. כשיצאנו לחו"ל באוקטובר לא היתה אפשרות להנפיק כרטיס כף יד חדש - לא מאפשרים את זה יותר.
משרד הפנים עושה הכל כדי להכריח את כולם להחזיק בדרכון ביומטרי ולהכניס גם את טביעת האצבעות למאגר (אחרת הדרכון תקף ל5 שנים במקום 10).

הוא שאמרתי - מנסים למרר את חיי האזרחים כדי שיעברו לביומטרי

גם מוזר לי שפתאום בשנה האחרונה יש שלל דיווחים על קרעים בדרכונים רגילים שמחייבים הוצאת דרכון חדש, כי אני מעורה בתחום הנסיעות ומעולם לא נתקלתי בשאלות על כך בפורומים, בעוד שבשנה האחרונה יש ממש מאסה של הודעות בנושא. פתאום כולם נקרעים? ודווקא הלא ביומטרים? כנראה שהורידו את איכות הנייר/דבק או מה שזה לא יהיה, וקפצו על המציאה להרוויח עוד כמה שקלים מהפניית כל בעל דרכון מעט רופף לשלם שוב על דרכון חדש, ורצוי ביומטרי.

סתם מבקרת

Active member
נכון ולא רק שיעברו לביומטרי אלא שגם יכניסו את טביעות האצבעות

למאגר, מה שלא חובה עכשיו, רק התמונה חייבת להכנס למאגר.
לכן, מי שמסרב שטביעות אצבעותיו יכנסו למאגר מקבל דרכון לחמש שנים ומי שמסכים להכניסן למאגר מקבל דרכון לעשר שנים. אני תוהה איך ולמה זה חוקי להעניש את המסרבים למשהו שאינו מחוייב על פי החוק.

עד השנה לא היתה לי בעיה

להיפך - כל הארץ ואשתו עמדו בעמדות מכונות כף היד, ומאוחר יותר גם נאבקו בסריקות של הביומטרי, ודווקא בעמדות הרגילות היה ריק לגמרי. זה תמיד לקח 5 דקות גג בכל השנים האחרונות. זה לגמרי נראה שאולי יש מדיניות נסתרת לגרום לתורים לזוז לאט כדי לרמוז לאנשים לעבור לדרכון ביומטרי. הרי העבודה של הפקידים לא השתנתה, הם פשוט עושים אותה בכפול זמן מבעבר או פתאום סוגרים עמדה באמצע העומס או יוצאים להפסקה בדיוק כשמגיעה טיסה גדולה.
אם למדתי מזה לקח זה לא לקח להוציא דרכון ביומטרי, אלא לדחות ככל האפשר את חזרתי הבאה לארץ, וגם אז להפיל אותה על יום חג או שבת.

אספרסו2

New member
אבל בניגוד למכונה

הפקידים אדיבים ,מברכים לשלום ומנומסים בצורה יוצאת דופן

YosMan1

New member
אל על מתקמצנים על כמות דלפקי הצקאין, 18 דלפקים בשעות העומס

זה פשוט לא מספיק.
שלא לדבר שרוב הזמן חלק מהדלפקים לא מאויישים.
הם עובדים לפי סטנדרט ששעה וחצי לחכות לצקאין זה סביר ואז זה לפעמים גולש ליותר כפי שקרה לי באוגוסט האחרון.
הכל שאלה של כסף.
באופן קבוע צקאין באל על בנתבג לוקח יותר זמן מאשר צקאין בכל אחת מהחברות האחרות בנתבג.

אני באמת לא יודעת מה כתבת בעבר, אבל אנחנו טסנו עם אל על
בתחילת אוגוסט האחרון. באנו מוכנים נפשית עם שני ילדינו (לא תינוקות, ילדים) לתורים ארוכים ומפרכים, ותוך 20 דקות בדיוק מרגע הגעתנו לנתב"ג היינו בדיוטי פרי, אחרי כל התורים, כולל שליחת מזוודות וכו'. אין לנו ביומטרי, כף יד.. לצערי לא ביזנס. פרוצדורה רגילה וסטנדרטית, דרך אל על. 20 דקות. זהו.
מה עשינו מעל שעתיים בדיוטי
זו כבר מכה אחרת, אבל אני מעדיפה לבלות שם שעתיים פלוס מאשר בתורים. כך שלצייר מצב כאילו תמיד באל על תורים קטסטרופליים ותמיד עומדים שעות בתור, זה פשוט לא קשור למציאות. אין ספק שיש גם מצבים כאלו, אבל אי אפשר להגיע שזה משהו קבוע.

מה גם שתורים בביקורת הגבולות/בדיקת מטען היד לא קשורים לחברה

...כזו או אחרת. הם אותם תורים לכל החברות ולא בשליטתן.

YosMan1

New member
התורים לצקאין של אל על הם בשליטה מלאה שלהם. ובשעות מסויימות

יש תורים ארוכים באופן קבוע.
ברור שלא תמיד.
מנסיון שלי אצל אל על זו מדיניות, בחברות אחרות כמעט אף פעם זה לא קורה ובאל על זה קורה הרבה מאד. זה הנסיון שלי.

YosMan1

New member
דרך אגב שמעתי "שמועה" שבהרחבה המתוכננת של אולם היוצאים אז

אל על לקחה עוד כמות נכבדה של דלפקי צקאין.
אני מקווה שזה נכון והם באמת יאישו את העמדות הנוספות ואז אולי הבעיה תפתר.

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני רוצה לשתף אותך בחוויה לא נעימה בלופטי שהיתה בקיץ האחרון
זה לא רק אל על, ואני באמת לא טסה אתם, לכן אני לא מגנה עליהם.
באנו לעשות צ'ק אין ללופטי טיסת אחר הצהרים. תור באורך הגלות בדלפקים הלך מאד לאט כמדומני שהיו להם 4 או 5 דלפקים בלבד. כשהגענו לדלפק שלנו, הדיילת קרקע פשוט עזבה את הדלפק והלכה בלי להגיד מילה לאף אחד מאתנו שעמדנו בתור. התלבטתי דקה מה לעשות. החלטתי לעשות "סקנדל שקט" נגשתי לדלפק שם היתה כמדומני האחראית וגם צ'ק אין לביזנס הכל יחד. אמרתי לה שזה ממש לא מקובל שאנשים עומדים חצי שעה בתור לצ'ק אין (ועשיתי צ'ק אין בבית רק למסור מזוודות וגם זה לא זז) והדיילת נעלמת? מה זה אמור להיות? היא שאלה איפה עמדנו ראתה שיש עוד כמה נוסעים ממורמרים ומיד אמרה לדיילת של הביזנס לעשות לנו צ'ק אין. גם זה לא הלך הכי מהר כי האיש שעמד לפני היתה לו בעיה כזו ואחרת בקיצור, היתה חוויה מאד לא נעימה וזה קורה לא רק באל על אלא גם בחברות אחרות. בעיקר עכשיו כשלופטי אחראית גם לצ'ק אין של סוויס ואוסטריאן.

YosMan1

New member
אני מקווה מאד שזה לא יהיה הסטנדרט עכשיו גם בסוויס ואוסטריאן.

ואם כן זה יהיה מאד מאכזב.

guinness76

New member
אני מסכים עם יוסמן...

ניסיון גרוע עם אלעל הוביל אותי לחפש חלופות.
עד הטיסה לוינה טסתי רק אלעל וחיפשתי אלעל מסיבות פטריוטיות. אבל
לפני כמה שנים מצאתי טיסה במחיר יפה לוינה דרך אלעל וגם ההלוך וגם החזור היו סיוט מתמשך ( באמת אני מעדיף לא להכנס לזה ) .
חזרתי לארץ חשבתי איך אני פותר את הבעיה עשיתי ניסיון 1 עם וויז לבודפשט במחיר מצחיק ומאז התמכרתי...
מצאתי טרולי מתאים וטיסות שתפורות לי במה שאני צריך ועכשיו גם אם יציעו לי אלעל בחינם אני מוותר מראש.

gastro101

New member
זה גם היה הנסיון שלי-בערב סוכות- טיסת איזי ג'ט

תוך 10 דקות עברנו את הכל ...

guinness76

New member
מטוסים....

737
2 שלישיות .
כסאות ללא הטייה. (כמו בכל הלאו קוסט).
מרווח רגליים סביר +
לא נראים חדשים.
איתי הם היו הוגנים לגמרי אבל חייב פריוריטי ולבחור מקום וגם להיות בין הראשונים למטוס כי אחרת יש מצב שתחכה למזוודה שלך ליד הקרוסלה ואז כל הזמן שחסכת ילך שם וזה מבאס.

סה"כ טיסה לא רעה בכלל אפילו טובה שלוקחים את הסה"כ של המחיר והשעות הלו"ש.

למעלה