צריך עזרה בתכנון טיול לתאילנד

dariosaric99

New member
צריך עזרה בתכנון טיול לתאילנד

נוסע ב 14.12 עד 06.01 ....פעם ראשונה שם.
מה המסלול הקלאסי המומלץ לעשות ? איך אפשר לחלק את הטיול כדי לנסות לתפוס את כל הדברים העיקריים ? מה שכן אני יודע בוודאות שאני רוצה להגיע לאיים כחלק מהטיול...

אולגה007

New member
המסלול הקלאסי....

ישראלים, לטוב ולרע, אוהבים לטייל כ"עדר" ולכן בסופו של דבר כולם עושים את אותו הדבר: תתרכזו ב-3 אזורים עיקריים:
צפון תאילנד - צ'אנג מאי (העיר השניה בגודלה בתאילנד אחרי בנקוק אבל ניראית כמו כפר גדול), עושים שם איזה טראק קטן מאורגן (כולל רכיבה על פילים, שיט רפסודות, קצת הליכה ושינה בכפרים), טיול גיפים, ניתן להגיע עד למשולש הגבולות....
דרום תאילנד - אזור האיים כאשר ניתן לבחור או האיים המזרחיים (קוסמאוי, קו טאו, קופנגן) או האיים המערביים (קו פי פי, פוקט הגדול ולדעתי לא מומלץ כי הוא גדול יחסית, עם כבישים רחבים, מלונות ובון - באיים גם עדן וממליצה להזמים מקומות במקום טוב כי זה פעם בחיים, עושים סיבוב מאורגן של שיט בין כמה איין, שנורקלים וכו').
אזור בנקוק - עיר הבירה, ענקית ומאוכלסת - ממליצה להתרכז בה בסוף הטיול לקניות ולסיורים בעיר (בהתחלה ניראית כמו "שוק הכרמל" אבל לאט לאט ניתן לגלות אותה).
לפיכך, הרבה ישראלים טסים לבנקוק ומשם טיסת המשך לצפון, אחרי הצפון טיסה לאיים ואחרי זה הגעה לבנקוק (או טיסה או נסיעת לילה באוטובוס תיירים מפואר).
אולגה 007

אולגה007

New member
שכחתי לציין - באזור בנקוק

באזור בנקוק, תלוי אם יש יום-יומיים פנויים, ניתן לעשות סיבוב לאזור קנצנבורי (הגשר על נהר קוואי-ניתן להגיע לרכבת רגילה כשעתיים נסיעה שקטה ורגועה), השוק הצף והעיר העתיקה אאיוטה (מדהימה).

dariosaric99

New member
לגבי פוקט הבנתי כבר שזה האי הפחות טוב

ניתן לראות זאת גם לפי מחירי המלונות המאוד זולים. מה שכן אני מאוד מעוניין להגיע לאיים שהם פחות ידועים וצפופים אם נשארו כאלה שם...

לאונידס

Active member
לא מסכים עם ההבנה לגבי פוקט, והמחירים זולים רק לא בעונה

בעונת המונסונים המחירים זולים, בעונת התיירות המחירים בפוקט די יקרים.
אגב אם אני זוכר נכון לרוסים יש טיסה לפוקט, כך שיכול לחסוך לך טיסה אחת.

red885

New member
היי.. אז ככה

לקחת טיסה לצפון עוד באותו יום לאחר הנחיתה מישראל. בצפון אפשר לעשות טיול של 3 ימים למשולש הזהב/גבולות או לפאי אם אני זוכר נכון.
אפשר עוד יום כדי לטייל באיזור ויש גם את שוק הלילה שהוא גדול מאוד.
לאחר מכן טיסה לאיים,
מחולק ל2.. קופנגן וקוסומי, פוקט וקופיפי.
קופנגן זה אי שבעיקר באים אליו בעיקר למסיבות פול מון וחצי פול מון. (מומלץ להזמין מראש אחרת אין מקומות או שהמחירים עולים בטירוף בזמן המסיבות)
קוסומי - אי יפה שלפי דעתי חייב ביקור.
קופיפי- אי יותר שקט שאין בו מכוניות, ההתניידות אי ברגל או באופניים..
פוקט- האי הכי גדול מבין האיים, יש בו הכל מהכל.
בין פוקט לקופיפי יש כמה איים יפים כמו ריילי ביץ ועוד..
אני הייתי בכל האיים הללו. ניתן לעבור מקוסומי לפוקט באמצעות טיסה או באמצעות מעבורת ואטובוס שזה די ארוך

למעלה