אדם שנדרש לטוס במפתיע לארצות הברית מחר, חבילת חו"ל

אדם שנדרש לטוס במפתיע לארצות הברית מחר, חבילת חו"ל

יש לו סמרטפון בדיוק שבוע, כלומר בגולן הוא מנוי בחבילה זולה שיצטרך לשנות, אבל לא לפני ה-15 לחודש שאז רק נכנסת חבילה חדשה לתוקף, וחוץ מזה אינו זכאי לתנאי המקסימום של החבילה של 99 ש"ח שלהם כי בחודשים הראשונים התנאים גרועים יותר.
מדובר על אדם מבוגר שאינו מצוי במיוחד בטכונולגיה. האם העצה שלי, שהטכנולוגים שיפגוש שם (וזה נתון) יסייעו לו ויקנו לו סים מקומי, היא הנכונה? נראה לי שכן, כי כל דבר אחר ידרוש ממנו מאמץ וזמן שאין לו.
מה אתם אומרים?

לפני 3-4 שנים, כשנסעתי לארה"ב

קניתי בארץ סים שתקף לחודש, שעלה לי בזמנו 300 ש"ח.
הסים היה עם 2 מספרים-ישראלי ואמריקאי.
זה פתרון לא זול, זה היה יקר גם אז, אבל חסך ממני כל התעסקות שהיא.
הכנסתי את הסים לסמארטפון כבר בארץ (בנתב"ג, אחרי שסיימתי להגיד שלום לכולם), עשיתי "עקוב אחרי" למספר הישראלי שקיבלתי, וככה יכולתי לקבל שיחות מאנשים שהתקשרו אליי למספר הרגיל שלי.
הסים היה של חברת סים-פרי Sim Free. אני לא יודעת אם הם עדיין קיימים, אבל למי שצריך פתרון מהיר (מהיום למחר) ואין לו כישורים טכנולוגיים מתקדמים - זה פתרון נוח. (לא זול, אבל נוח)

iris mom of two

New member
אם קרוב משפחה שלי

מבוגר ולא בקיא בטכנולוגיה היה מגיע הייתי דואגת שיהיה לו דרך להסתדר. לאו דווקא נותנת סים מקומי. זה לא תמיד מחוייב המציאות, אבל מקפידה שתהיה לו דרך לעשות את כל התקשורת הנחוצה. להשיג סים מקומי זה קל. בקור בכל סופרמרקט מצוי.
&nbsp
השאלה היא יותר מה סוג הבקור, וכמה הוא יהיה לבד. למשל לאמא שלי תמי נתתי להשתמש בטלפון שלי כשהיתה איתי, ואת הטאבלט שלה חיברתי לWIFI בכל הזדמנות, כך שלא היה לה צורך בסים מקומי. ההפך, כשהיינו בהולנד והיא קנתה סים מקומי, היא ממש לא הסתדרה עם זה.

תודה. יהיו סביבו אנשים מוכרים ואני בטוחה שיש וייפיי

אבל לא טלפון קווי. אבל אולי יש דרך אחרת להתקשר וחלק מהזמן הוא כנראה יבלה במקום שכן יש בו טלפון קווי. חלק מהאנשים שסביבו גם הם כאלה שנותנים ונותנים אז אני בטוחה שמהבחינה הזאת הוא יסתדר.

הבעיה עם סים היא איך להכניס אותו. אני לא יודעת לעשות את זה וכשהוא קנה את הטלפון החדש, הוא הלך לחנות ושם העבירו לו את הסים מהטלפון הישן לחדש.

iris mom of two

New member
להכניס סים זה עניין של שתי דקות

ממש לא בעייתי. אם כי בכל טלפון זה קצת אחרת.

דניאלה1311

Active member
מנהל
בארה"ב בחנות הכניסו את הסים לטלפון שלי
לא היתה כל בעיה. אני נכנסתי לטארגט אבל יש את הסים בוולמארט ובכל חנות אחרת. הרעיון שעוגת תפוזים העלתה לגבי סים פרי הוא רעיון מצוין. היום זה עולה בהרבה פחות והחברה עוד קיימת http://www.simfreephone.co.il/contact

תודה, אנסה להפנות אותם לשם. לא צריכה להיות בעיה בחנות

או עם הטכנולוגים המתים לעזור...:)

השיטה שלי

אני ממאותגרי הטכנולוגיה לפעמים אבל גם ליתר ביטחון תמיד אבקש ממי שמוכר לי את הסים גם להתקין אותו בטלפון ולחכות עד שאוודא שזה עובד. מה שכן, מניסיון רע שלי ושל עוד קרוב משפחה עם חנויות כלליות שמוכרות סים (כמו סופרמרקט למשל), ההעדפה שלי היא לקנות סים ישירות מחברת הסלולר, במשרדים/חנות שלה, כך שבמקרה של בעיה הם לא יוכלו להתחמק מאחריות כפי שקורה כשאלו זכיינים.

לאונידס

Active member
הוא יכול לרכוש בגולן SIM חדש ב 50 + מסלול ב 99

שיכניסו את ה SIM החדש עוד בארץ.
נכון שלא תהיה לו החבילה המכסימלית אבל עדיין יהיו לו 100 דקות שיחה לישראל + 2GB גלישה, זה לא יספיק?
כשיחזור לארץ שיבטל את ה SIM החדש, יכניס חזרה את הישן ושלום על ישראל.
<לתקופה מוגבלת המספר שלו מתחלף>

לחילופין יכול לרכוש גלובל SIM של פלאפון.
גם כאן המספר מתחלף למספר של פלאפון
צריך לטעון גם חבילת שיחות למכשיר לפני שנוסעים.
<לשים לב, ה SIM הזה לא עובד בארץ, עד שיחליף את ה SIM לישן בארץ הוא מנותק קשר>

להערכתי הזול ביותר יהיה לרכוש SIM ביעד, אם יש מישהו שיכול לעזור לו. אבל עד שעוזרים לו הוא מנותק קשר. האם סביר מבחינתו?

שתי הנחות בסיס:
1. שבאמת בגולן החבילה מתחלפת רק ב 15 לחודש ולא מיידית.
2. שהמכשיר שלו תואם את התדרים בארה"ב. לא כל מכשיר שעובד בישראל יעבוד גם בארה"ב - בלי קשר ל SIM

וואו תודה, אני לא יודעת, יש לו מכשיר LG פשוט שקנו בדיוטי פרי

אני מקווה שזה יסתדר שם ושהוא יוכל באמת להשתמש בו באמריקה. אני מבינה שהוא נוחת בשעה סבירה אז מלוויו והוא יוכלו לקנות סים חדש מייד.
אני חושבת שלגבי גולן כן, ב-15. או אולי יש עניין כזה של רטרואקטיבי, אני לא יודעת מה זה בדיוק.

YosMan1

New member
בגולן כשמשדרגים ל 99 אפשר להחיל את זה רטרואקטיבית מתחילת

החודש. בשלב השדרוג הוא שואל אם להחיל רטרואקטיבית או רק מהחודש הבא.
נכון שיהיה לו רק 2 גיגה בהתחלה אבל זה לא מעט.

YosMan1

New member
אם הולכים על אופצייית סים מקומי אז סים של ULTRAMOBILE ב 29$

יתן גם גלישה גם שיחות מקומיות וגם שיחות לארץ הכל כלול.

תודה לכולם. הזמינו גולן 99 ש"ח. יכולת ההבנה שלי...

רטרואקטיבית זה אומר אם הוא נוסע מחר, כאילו הזמין חבילה מה-15.10, וזה מה שהם עשו בסוף. מחלו על ה-3 שבועות האלה. בהתחלה לא הבנתי מה זה אומר רטרוקאטיבית.
נראה לי שעדיף כך כי ממילא יש לו חשבון גולן.
אשמור את השרשור הזה לזמן אחר, אי אפשר לדעת מתי תצטרכי עזרה כזאת, עד הבוקר לא ידעתי בכלל שהנסיעה הזאת אמורה להתקיים. הם החליטו כך גם כי לא רצו לקנות שם סים ולהכביד על המארחים.

למעלה