מאבק הנכים והדרך ל/מ נתב"ג - קוים לדמותם....

xfwind

New member

לאונידס

Active member
לדעתי החדשה המרכזית היא שהביביתון פרסם כתבה

שאיננה שיר הלל לבנימין נתניהו ומשפחתו. אמנם לא כתבה שמבקרת את רוה"מ בצורה ישירה אבל איפה נתניהו הראשון שזיהה וכו'? התרגלנו אחרת מה"עיתון" הזה.
הפריץ שלדון אדלסון החליט להמליך עלינו מלך חדש?

בגדול ככל שהבנתי יש הרבה יותר מרבע מליון נכים, יש כמעט חצי מליון שמקבלים קצבאות מבט"ל. אם נוסיף קשישים סיעודיים שגם הם נכים אבל אף אחד לא סופר אותם אז נגיע למספרים הרבה יותר גדולים מחצי מליון.
אבל נניח שיש "רק" רבע מליון נכים, זהו מספר שיכול בקלות לשנות את תוצאות הבחירות בישראל. בטח חצי מליון או מליון, עם בני המשפחה המספרים בכלל עצומים.
לא היה יעיל יותר לשים פתק אחר בקלפי מזה שהם רגילים אליו מאשר לחסום כבישים ושירותים חיוניים?
ביננו, אם השלטון היה מעלה על דעתו שהנכים יצביעו אחרת הוא לא היה מזמן דואג להם כמו שצריך?
כל מה שצריך זה שהנכים יחשבו שהקושי שלהם חשוב מספיק.

בינתיים אני יכול רק להצטער בשביל לפחות חלק מחסרי הישע בחברה שלנו, במיוחד שרובם כן יכולים לעזור לעצמם בבחירות.

yossialef

New member
חשבתי שהפורום הזה יועד לתיירות ולא לפוליטיקה

להפיל/להדיח ראש ממשלה (הוא יופל בסופו של דבר), יש לפעול בדרכים אחרות.
לא במחשבות על ניצול ציני של כוח אלקטוראלי אותו מייצגים החלשים בחברה.

לאונידס

Active member
תנוח דעתך, לא היתה כאן קריאה להחלפת שלטון

המסר העיקרי היה אמרתו של תאודור רוזוולט "דבר ברכות ושא מקל גדול", תרשה לי לצטט את עצמי:
"ביננו, אם השלטון היה מעלה על דעתו שהנכים יצביעו אחרת הוא לא היה מזמן דואג להם כמו שצריך?"
אמרתי שלנכים יש מנוף הרבה יותר יעיל ממאיום בפגיעה באלו שרוצים/צריכים להשתמש בנתב"ג, אותם אלו שמהמיסים שלהם הנכים בסופו של דבר מקבלים את הקצבה.
כל מה שקבוצת האוכלוסייה הגדולה הזו צריכה זה שיהיה לה אכפת מעצמה, ברגע שיהיה לה אכפת מספיק השלטון הקיים כבר ידאג לעשות את מה שצריך.

אני לא מסכים עם קביעתך לגבי חופש הביטוי, בישראל המכונה דמוקרטיה עדיין מותר לאדם לעשות נפשות לדעה שנוגדת את דרך השלטון למרות שאז הוא יכונה שמאלני (כולל יהודה גליק) ואפילו לרעיון שכדאי להחליף ראש ממשלה ואז הוא אסמאלני בוגד, אבל פה היה מדובר רק בהצעה להפעלת מנוף טוב יותר, לא החלפת שלטון.

yossialef

New member
דעתי לא נכה (משחק מילים)

חבל על "ההתפלפלויות והפיתולים" שלך. כל בר דעת מחבר ומקשר בין העיתון
"ביביתון" לבין מה שכתבת אתה מפורשות "..אבל נניח שיש "רק" רבע מליון נכים, זהו מספר שיכול בקלות לשנות את תוצאות הבחירות בישראל .."

באם אתה מסתמך על מיעוט רועש ואלים של נכים (רובם של הנכים הסכימו עם ההצעות שקיבלו מהממשלה כידוע לך), כמיעוט שיפיל את ראש הממשלה הנוכחי, או ישנה את תוצאות הבחירות. אזי אתה ממתין עדיין כנראה "לספירת קולות הימאים".

עזוב בבקשה את האנשים החלשים והמסכנים בחברה הישראלית.

אגב.. לדעתי הלחץ שיפעילו אילו המשתמשים בנתב"ג שיגלו שהשדה מושבת
(לא חשוב כרגע מי ואיך ישביתו את נתב"ג), זה הרבה יותר יעיל ממה שאתה חושב.

לאונידס

Active member
רק בגלל שביקשת כל כך יפה שארפה מאחיזת הברזל שלי בחלשים

והמסכנים בחברה הישראלית אני ארפה.
השאלה כמה זה יועיל להם, כמה הם חשים את האחיזה שלך.
&nbsp
אופציה שניה שתבין את האמרה "דבר ברכות ושא מקל גדול",
שהכוונה היא שאדם נושא את המקל לא כדי להשתמש בו אלא כדי יתחשבו בדברי הנועם שלו.
אבל אז אולי אני אהיה זה שמוסמך לפרשן מה התכוונתי בדברי ולא אתה, מצב בלתי סביר לחלוטין.
&nbsp

Faria

New member
אל קאפון אמר זאת קודם

You can get much farther with a kind word and a gun than you can with a kind word alone.
&nbsp
&nbsp

moco10

New member
איך קודם?

כשטדי רוזוולט מת, קפונה עוד היה פרחח צעיר ובלתי ידוע, ובטוח אף אחד לא רשם את מוצא פיו.

דעתי היא שאין כאן סולידריות

או יכולת לשים את עצמך במקום האחר/ת. אם קבוצה של אנשים קשי יום בוחרת בצעדים כאלה, זה אומר דרשני. ואין צעד שעשוי להיות אפקטיבי, שאינו פוגע באחרים. אחרת לא משיגים כלום.
אם היה כאן שלטון ראוי עם נורמות מוסריות בסיסיות, הנושא של קיום בכבוד לקבוצות אוכלוסיה מוחלשות היה גם הוא נפתר. אבל באווירה של איש ואישה לעצמם, זה המצב.

אני צריכה להדגיש שהתגובה הזאת שלי היא עקרונית. אם היתה לי טיסה קרובה, הייתי מרגישה אחרת. כעס אולי, בעיקר חשש ממה יהיה עם מקומות לינה בחו"ל, האם יישמרו לי האם לא.

כשחזרתי מחוץ לארץ בשבוע שעבר המזוודה שלי לא הועמסה בשדה. התברר שזו היתה שביתה של סבלים שפוטרו לכאורה כי היו עובדים זמניים. בפועל אמרו לי בחברת שירותי הקרקע, שלדעתם יש צורך בסבלים נוספים, לאור כניסתה של ראיינאיר לשדה. ברגע עצמו כעסתי, הרמתי את הקול אפילו. אבל היה לי ברור כבר אז, שיש פרופורציות. אני לא הורסת את הגב שלי בעבודת כפיים, אני לא צריכה לנסוע מרחק רב הלוך וחזור כדי לקחת את המזוודה, בסך הכל אני חלק ממיעוט פריבילגי שכרגע לפחות, חייו אינם בסכנה כלכלית, שלא לדבר על קיומית. אז באתי יום אחר ולקחתי את המזוודה, שעמדה בשדה 27 שעות.
אם לא היו שובתים הסבלים, היה איזושהי סיכוי לחזרתם לעבודה? לא. הם היו חייבים לגרום נזק כלשהו כדי שיתייחסו אליהם.

האצבע על ההדק - בדרך לאנרכיה

יותר מידי גופים מוצאים את הפתרון הקל להשבית את שדה התעופה או משהו חיוני אחר שהפגיעה שלו היא נטו בהמוני אזרחים שלא עשו שום רע לאותם חוליגנים.
האזרחים המשתמשים בשדה התעופה לא צריכים לסבול בגלל אירוע מכל סוג שהוא, לא הם צריכים לשלם את המחיר. אבל הקל ביותר זה להשבית מקומות שיפגעו בכמה שיותר אזרחים תמימים.

זה מאוס בעיני.

כמי שהיה בין יוזמי הקמת איגוד השוטרים, התחייבנו במסמך ההקמה, שלא לשבות בשום מקרה, הציבור לא צריך לסבול שיש לשוטרים סיכסוך עם משרד המשטרה שמזלזל בהם כאילו נשארנו הנייטיבס והם הממשל הבריטי.

יש פתרונות מעשיים ואפילו יצירתיים לפעול במקרים של משברים מהותיים אבל לא להתעלל בציבור אלא להילחם ישירות במי שצריך.
ואת זה לא עושים, מעדיפים להתעלל בציבור החף מפשע, ולא לעשות את מה שצריך.

מחד, עד כדי כך ישנה התנהלות מטורפת, שאם לאנשי הדואר יש סכסוך עם הממשלה, משביתים את נתב"ג, כי יו"ר ההסתדרות מזמן כבר לא מגן הפועל אלא עושה דברם של הוועדים הגדולים.....
ומאידך, כאשר יש השבתה בנתב"ג בגלל מדיניות שר האוצר, באותו יום שר האוצר (נתניהו) נוחת בשדה התעופה, ונוסע לדרכו בתוך 10 דקות, בעוד הנוסעים סובלים משך שעות רבות כשהם חפים מכל פשע.....

אצבע קלה על ההדק.....

Faria

New member
כשהממשל לא מתפקד, לפעמים אנרכיה היא הפתרון

ובלי קשר, שביתה או השבתה זאת דרך מחאה לגיטימית לאנשים שאין להם דרך אחרת. במדינה בה מתייחסים למפגינים כאל "חוליגנים" והממשלה לא באמת מתרגשת מהם, לעתים צריך לפגוע איפה שבאמת כואב.
&nbsp

Faria

New member
זאת אחת התוצאות של שביתה

אם היא לא היתה מפריעה למישהו, אין לה שום ערך.
&nbsp

כבר כתבתי, זו הדרך הקלה כאשר יש דרכים יצירתיות

לתוכן אני מסכים, אבל בשום פנים ואופן לא למטרה שזה מכוון

אני לא מאחל לאף אחד להיפגע משביתות והפגנות כמו בנתב"ג, אחרי שחסך כל השנה כסף כדי לצאת לחופשה עם המשפחה בקיץ, והנה השובתים דפקו לו את הנופש וכספו ירד לטמיון.

זו התנהלות עלובה ופוגענית לפגוע בציבור החפים מפשע להשגת כל מטרה שהיא ממקום העבודה או משרד ממשלתי כל שהוא,

אצבע קלה על הדק השביתה/הפגנה נגד הציבור איננה התגובה הנאותה לאנשים סבירים. יש דרכים סבירות ומוצלחות רק שמצריכות קצת יותר יוזמה וחשובה.

תחשוב קצת, זה שמישהו גונב ממך, זה לא מצדיק את העובדה שאתה תלך לגנוב לאחרים, זו מחשבה פלילית.....

Faria

New member
אף אחד לא גונב ממישהו אחר

בשורה התחתונה, שביתה היא פחות או יותר הדרך היחידה של שכיר למחות כאשר אין מענה ראוי מהממונים. זוהי זכות בסיסית של כל אדם עובד וברוב המקרים השביתות גם מוצדקות.
נכון, זה פוגע בחפים מפשע, מצד שני לא תמיד האלטרנטיבה (להמשיך לעבוד כי "יהיה בסדר") היא העדיפה.
אני מאמין שהסבלים בנתב"ג (מהסיפור של אורלנדה עליו הגבת) כן ניסו לפנות להנהלה לפני שפתחו בשביתה, אבל ברגע שלא קיבלו מענה הולם, אין ספק ששביתה היא דרך פעולה לגיטימית לחלוטין.
&nbsp
&nbsp

אתה כנראה מאלו שקוראים בדילוגים..... כתבתי שיש דרכים אחרות

אתה קורא חלקית ומגיב על חלק בלבד, ואפילו את ענין הגונבים לא הבנת.
זבש"ך

Faria

New member
קראתי, הבנתי, לא הסכמתי והגבתי בהתאם

להקביל שביתה לגניבה זאת בדיחה רעה לדעתי.
&nbsp
ונשבר כבר הזין מזה שכל פעם שמישהו מעיז לא להסכים איתך אתה מרגיש צורך לעבור לפסים אישיים ולהתלהם.

על אף הכל לא הבנת, ואתה עובר לקללות, כרגיל.....

מכיוון שאתה לא מבין הדגמות, אומר זאת בפשטנות שיהיה לך ברור:
"זה שהרעו לך, זה לא מרשה לך להרע לאחרים שלא מעורבים".
עכשיו אני מקווה שהבנת.

Nרב

New member
ועדכון
לגבי חידוש דרכון למי שמטריד אותו (כמו שהטריד

אותי מאדדדדד בגלל טיסה קרובה) - הייתי במשרד הפנים בשבוע שעבר, אתמול, כעבור 9 ימים קיבלתי SMS שהוא בדרך ומזמין אותי לעקוב באתר הדואר

אין מאושרת ממני

למעלה