דמי ביטול פר הזמנה או פר נוסע?

Bartleby

New member
דמי ביטול פר הזמנה או פר נוסע?

הוזמן חדר במלון בחו"ל עבור 2 מבוגרים דרך איסתא. ההזמנה בוטלה טרם חלפו 14 יום ועכשיו איסתא מחייבת לפי חוק הגנת הצרכן שאומר דמי ביטול בגובה "100 ש"ח או 5% מערך המוצר - הנמוך מבין השניים". במקרה שלי חייבו אותי ב-200 ש"ח בטענה שהחיוב הוא פר אדם, ולא פר מוצר, למרות שהמוצר הוא רק חדר אחד, להבדיל משני כרטיסי טיסה. מי צודק?

תודה!

דניאלה1311

Active member
מנהל
יש חילוקי דעות
במועצה לצרכנות כתוב פר חדר
http://www.consumers.org.il/category/cancelling-vacation
אבל היתה לאחרונה פסיקה. לפי הפסיקה של בית המשפט העליון, חברת התעופה יכולה לגבות מהנוסע דמי ביטול עבור כל כרטיס טיסה בנפרד ולא עבור כל העסקה, משום שלפי פסק דין כל כרטיס טיסה נחשב לחוזה נפרד. כמו כן, חוק הגנת הצרכן חל רק על סוכני נסיעות הפועלים בישראל או חברות תעופה עם נציגות בישראל. כל גורם אחר שממנו רכשתם את כרטיס הטיסה (למשל, אתר הזמנות בינלאומי כמו skyscanner או חברת תעופה כמו איזיג'ט שאינה מחזיקה בישראל נציגות) לא מחויב לחוק הישראלי ולא יהיה חייב לבטל את העסקה בדמי ביטול מופחתים כפי שמחייב החוק.
מאחר ומדובר בפסיקה רק לגבי כרטיסי טיסה השאלה נשאלת האם זה חל על חדרים ועל כך רק משפטן יוכל לענות ויש פורום משפטי בתפוז. בכל אופן יש לך גם אפשרות לתבוע את איסתא.

YosMan1

New member
איסתא מנסים מצליח, עד שמישהו יקח אותם לבית משפט, אין מצב שהם

יצליחו בטענה הזו.
בית המשפט קבע שיש דמי ביטול לכל מוצר ולא להזמנה.
המוצר במקרה זה הוא חדר ואין שום קשר לכמות האנשים בחדר.
לא יודע כמה שווה להלחם על 100 שח אבל אפשר להתלונן במועצה להגנת הצרכן.

דניאלה1311

Active member
מנהל
מבחינתי זה נכון אבל תלוי איך מפרשים את החוק ולכן
הצעתי תביעה קטנה או להתייעץ עם משפטן. משום מה ההודעה לא מופיעה

Bartleby

New member
אין תוכן כי לא כתבתי תוכן...

Yehuda500

Member
כנראה. יכול להיות שפתרון הקסם, כמו בכל מחשב, הוא כיבוי

והדלקה

Bartleby

New member
בכל מקרה, בשיחת טלפון קצרצרה עם איסתא הם הודו שזו טעות

ושהחיוב על הביטול הוא 100 ש"ח ולא 200 כפי שכבר חייבו. ינתן החזר. מה שכן, המקרה הזכיר לי מקרה זהה לחלוטין מלפני שנה וחצי בדיוק, וגם אז, היה מדובר בחדר מלון אחד לשני מבוגרים שביטולו גרר עלות של 200 ש"ח ורק לאחר בירור ניתן החזר. אני רוצה לקוות שמדובר בצירוף מקרים מטורף ולא במידיניות מצליח...

למעלה