תאילנד

תאילנד

בני מתכוון לצאת לטיול של אחרי צבא, המתחיל ונגמר בתאילנד.
כרטיס הטיסה היוצא מתאילנד יהיה כחמישה חודשים אחרי ההגעה (כמובן שהוא מתכוון לצאת מתאילנד ולטייל בלאוס, ויאטנם ועוד).
שמענו שלפעמים צריך להציג כרטיס יציאה מתאילנד, תוך חודש ימים (תוקף הויזה שמקבלים) ולא ארוך טווח כמו שאנו מתכוונים לקנות לו. קראנו שמוציאים כרטיסים פיקטיביים כדי לעקוף את זה.
יש דברים בגו?
מה כדאי ואיך לעשות את זה?

תודה,
אורית

לאונידס

Active member
במקום לרכוש כרטיס פיקטיבי למה שלא ירכוש כרטיס אמיתי?

אם הוא מתכוון לצאת לויאטנם או ללאוס תוך חודש או פחות למה שלא ירכוש את הכרטיס הזה מראש?
אם הוא לא יודע את המועד המדוייק שירכוש כזה שניתן לשינוי.
מה הסיבה ללכת עקום אם אפשר ישר?
&nbsp
אגב גם כשהוא חוזר לתאילנד בטיסה הוא יקבל ויזה למקסימום חודש ואם ביבשה לתקופת זמן קצרה יותר (אני חושב שבועיים - כבר לא בטוח).

צודק אבל...

אין עדיין וכנראה גם לא יהיה מסלול סדור ומתוכנן.
"זה כל הקטע, שאתה לא מחוייב וזורם איך שמתאים לך..."
ובכל מקרה את המעבר ללאוס הוא מתכוון לעשות דרך גבול יבשתי כי הוא מתכוון לטייל מקצה לקצה ושדה התעופה נמצא במרכז המדינה.

תודה על התגובה.

לאונידס

Active member
אפשר לרכוש כטיס טיסה שכולל זכות חד פעמית לשינוי מועד הטיסה

והנה הוא שומר על גמישות, יכול לשנות.
אפשר לרכוש כרטיס מעבר יבשתי ללאוס, לא יודע אם אפשר לשנות לו את המועד אבל המחיר זול אז מכסימום מוותרים עליו ורוכשים אחר.
&nbsp
ואפשר להיות COOL אבל אז יכול להיות שהוא יהיה עבריין ולעבריינות יכול להיות מחיר.
&nbsp
אני יודע באיזו דרך אני הייתי ממליץ לילד שלי לנהוג, את תחליטי לעצמך.

moco10

New member
לא חייבים להיות עבריינים עם כרטיס פיקטיבי, אפשר גם להקפיד

להיות ישרים.
כל הדרוש, זה לרכוש את הכרטיס מייד לפני הטיסה, ולבטל אותו לאחר ההגעה ליעד.
כך, אפילו אין שום שקר בהצגת כרטיס היציאה.

מבחינה מעשית, זה לא ממש משנה.

לאונידס

Active member
נכון, יש אופציה לכרטיסים עם אופציית ביטול ללא קנס

בד"כ כרטיסים יקרים, נתקלתי בכמה מקרים בהם הנוסע לא הצליח/הספיק לבטל את הכרטיס בזמן וחויב במחיר של הכרטיס היקר.
אתה צודק, נראה שהאופציה חוקית - בתנאי כמובן שהתייר באמת יצא תוך חודש את תאילנד או האריך את הויזה במשרדי ההגירה

moco10

New member
תמיד יש סיכון כספי אם שוכחים לבטל או מנועים בגלל סיבה טכנית

אבל זה לא שונה, למשל, מהסיכון שיש כשקונים כרטיס טיסה לא גמיש ומפספסים את הטיסה בגלל שכחה או שנתקעים בעיר אחרת.
כלומר, טיולים, כמו החיים בכלל, כרוכים בסיכונים כספיים (וגם סיכונים יותר רציניים) ואין פה איזה סיכון מיוחד שכרוך דווקא בסיפור של רכישת כרטיס למטרה הנידונה.

שהייה בתאילנד מעבר למותר היא כמובן עבירה, אך המטרה בכרטיסים פיקטיביים אצל אנשים נורמטיביים היא לא כדי לאפשר עבירה כזו, אלא רק כדי לא להיות כבולים מראש לתאריך יציאה ויעד המשך.

YosMan1

New member
תרשה לי לחלוק, הצגת כרטיס חזרה שיש כוונה מראש לבטל אותו

למחרת זו עדיין עבירה.
מעשית זה עדיין עדיף מאשר להציג כרטיס שכבר בוטל כי זה מפחית את הסכוי להתפס, אבל זו עדיין עבירה, כי הצגת מצג שווא שזה הכרטיס שאיתו בכוונתך לצאת מהמדינה.

moco10

New member
לא, אין כאן עבירה או כוונת עבירה, אפילו לא ברמה המוסרית

אולי יש מדינות עם דרישה בחוק להראות את כרטיס יציאה שאיתו מתכוונים לצאת, אבל בכל המדינות שאני יודע עליהם, אין שום דרישה כזו בחוק. למשל ארה"ב - דורשים ממך גם בקבלת הויזה וגם בטופס המכס לחתום על שורה שלימה של הצהרות, כך שהם יודעים בדיוק מה הם כן דורשים ומה לא.

בקשה לראות כרטיס יציאה, זו פשוט אחת מהשיטות ההיוריסטיות של שוטר הגבולות, להעריך את כוונת האדם העומד מולו. זה באותה קטגוריה של שאילת הנוסע מה מטרת הביקור, איפה ילון ועוד שאלות שאמורות לעזור לשוטר להחליט אם להכניסו או לא. לא שמעתי שמישהו נדרש להצהיר ו/או לחתום שהוא מתחייב (או אפילו מתכוון) לצאת בטיסה ספציפית. האפשרות לבטל כרטיס לאחר הכניסה ידועה היטב גם לשלטונות. לכן זו רק אחד האמצעים להתרשמות של השוטר ותו לא.
מי שמתעתד לא לצאת מהמדינה בזמן יכול לעשות זאת גם בלי לבטל בכלל את כרטיס הטיסה החוצה - פשוט לא להופיע לטיסה. כל העיניין פה הוא איך לחסוך קצת כסף.

אם מאשרים לנוסע כניסה, הוא מחוייב לצאת מהמדינה עד התאריך שאושר הביקור (שאגב, זה כמעט תמיד תאריך מאוחר מתאריך הכרטיס ליציאה), וכמובן, לקיים את חוקי המדינה המארחת.

בלי קשר לכרטיס "פיקטיבי" (במרכאות, כי מדובר בכרטיס אמיתי לכל דבר, ורק הכוונה מראש לבטלו מקנה לו את ה"פיקטיביות" כביכול), הרי כל מי שקונה כרטיס פתוח או עם אפשרות שינוי נמצא בדיוק באותו מעמד. לגיטימי לחלוטין לשנות תאריכי ויעדי יציאה כל עוד עוזבים לפני תאריך המקסימום.

אז מה בעצם שונה בין מי שקונה כרטיס עם אפשרות שינוי לבין מי שקונה כרטיס, מבטלו, וקונה אח"כ כרטיס אחר? אין כל הבדל, אפילו לא בכוונה של הנוסע. רק הבדל אפשרי בעלויות הכספיות.

סתם לסבר את האוזן, מהאתר של אייר פראנס: " a return ticket or proof that you will exit the country may also be requested" וזה בהמשך של מה שהוא required כמו דרכון לX חודשים קדימה וויזה. הבדל בין מה שהוא דרישה לבין מה שאולי יבקשו אך אינו דרישה.

אגב, בהרבה מקרים מי שבודק את הדבר הזה או לא בודק (כמו את תוקף הדרכון והויזה) אלה לא שוטרי הגבולות ביעד, אלא פקידי חברת התעופה בצ'ק אין לפני הטיסה לשם.

moco10

New member
יש דברים בגו וזה מאוד קל לביצוע בכמה הקלדות

רוכשים כרטיס כזה שאפשר לבטל את הרכישה לחלוטין תוך 24 שעות.
באקספדיה, למשל, רוב הכרטיסים כאלה.
מקבלים את האיימיל שמאשר את הכרטיס.
מבטלים את הרכישה.

סוף הסיפור.

תודה על התגובות

קניתי לו כרטיס זול מאד (35$) לויאטנם. הוא בוודאות לא ישתמש בו, אבל זה שווה את השקט הנפשי שלי.

שוב, תודה על התגובות

למעלה