אני מתלבט בין טיול מאורגן לעצמאי

binyamins

New member
אני מתלבט בין טיול מאורגן לעצמאי

היי, אני בן 46 ורוצה לצאת לחופש בנובמבר. אני מתלבט בין טיול מאורגן או עצמאי.
יש המלצות למאורגן ?
יש המלצות למסלול לבד ?

תודה !

החתולית

New member
אני משערת שתלוי לאן אתה נוסע

האם זו הנסיעה הראשונה שלך לחו"ל? האם אתה מדבר וקורא אנגלית ושפות אחרות? מה התקציב שלך?

אני אנסה לכתוב לך משהו

אבל איך אפשר להמליץ לך על משהו אם אין לך אפילו כיוון לתת לנו לגבי מה אתה אוהב, איפה כבר היית וכ"ו. אני לא הולכת אפילו לנסות בלי שתשקיע בלפרט קצת.
&nbsp
ולגבי מאורגן ועצמאי, לא כתבת מה השיקולים שלך בעד ונגד, אבל בגדול, בעיני טיול מאורגן יכול להיות סיוט, להיות תקועה עם אנשים שלא בחרתי ולהיות מובלת למקומות ולהיות מוגבלת בזמנים. תהיי פה בשעה הזאת ושם בשעה ההיא. שלא לדבר על זה שלא אני בוחרת את מקומות הלינה....
מצד שני אם לא בא לך להשקיע שעות בלתכנן, ואם אין לך בעיה עם להיות מובל ואם אין לך בעיה עם לזרום באופן כללי ומצד שני אתה צריך חברה אז טיול מאורגן.
מה שאני כן אוהבת זה לקחת סיורים מאורגנים במקומות שאני נוסעת אליהם עצמאית. מכיוון שאז אני מקבלת הרצאות וסיפורים על מקומות שהופכים את המקומות מסתם אבנים או ביניניים למשהו חי עם היסטוריה.
אפילו בלובר בפריז לקחתי את אחד הסיורים שלהם, והיה מעולה בשבילי.

בדיוק מה שאני מציעה

לנסוע לבד ולהעזר בהדרכה מקומית. מספיקים ככה יותר ולומדים המון, ולי היו רק חוויות חיוביות עם מדריכים בחו"ל.

binyamins

New member
תודה על התשובה - אז ככה ...

הייתי בהמון מקומות ככה שהשאלה היא יותר על מאורגן או עצמאי.
כן בא לי להיות עם חברה אבל החשש מוצדק מחברה שלא תהיה בגילי/מתאימה ויהיה די משעמם (כבר קרה לי בעבר בפעם היחידה שעשעיתי טיול מאורגן).
לנסוע לבד ולהיות לבד גם לא מושך אותי. הייתי רוצה משהו משולב אם יש דבר כזה או טיול מאורגן שמתאים לגילאים שלי.
לגבי הרעיון של טיולים מקומיים, איך זה נעשה ? יש חברותא ?

תודה !

החתולית

New member
סיורים מקומיים מבוצעים בקבוצות

כך שיש לך סיכויים גדולים להכיר אנשים בקבוצה. אי אפשר להבטיח שיהיו בגילך או שיהיו לכם תחומי עניין משותפים.
&nbsp
לטעמי, טיול מאורגן מגביל מאד, לכן מעולם לא יצאנו לטיול מאורגן. יש התארגנות של קבוצות לטיולים לפי תחומי עניין - טיולי יין, טיולי אוכל, טיולי צילום. אם יש לך תחום עניין כזה, אולי כדאי לחפש טיולים מאורגנים כאלה.
&nbsp
אפשרות נוספת היא יציאה לטיול עם חברים שאתה מכיר.

החתולית

New member
בוחרים יעד, נכנסים לגוגל ומחפשים סיורים

במרבית היעדים יש חברות שעורכות סיורים רגליים מדי יום.
&nbsp
אם אתה נוסע לבוקרשט, למשל, חפש בגוגל: Bucharest walking tours

תראה, מה שאני מכירה אלו סיורים לוקאליים שאני לוקחת

במקום עצמו ונעשים ע"י מקומיים.
אני אישית לא לקחתי סיורים כדי להכיר אנשים, וגם לא יצא לי לדבר ממש עם אנשים בסיור, אבל בהחלט יכול להיווצר איזה קשר או שיחה במיוחד אם יהיו בסיורים אנשים שהם לבד ופתוחים יותר לקשר, ואם אתה בן אדם ממש חברותי ומענין.
בארצות מסוימות יש יותר סיכוי לדעתי כמו תאילנד או הודו למשל, לשם אני חושבת שאנשים באים ליותר זמן ובראש פתוח יותר.
&nbsp
יש אולי חברות שמארגנות טיולים לפנויים פנויות שאתה יכול למצוא? זה יכול אולי להתאים לך, אם יש דבר כזה?
&nbsp

anipo10

New member
מהו היעד?

לדעתי יש יותר יתרונות בלנסוע באופן עצמאי מאשר במסגרת טיול מאורגן. לו"ז גמיש, לא תלוי באף אחד ובאילוצים שלא קשורים אליך, מארגן את הטיול איך שבא לך ועושה מה שבא לך. אני גם עושה אבחנה בין יעדי הטיול. אם מדובר על אירופה אז חד משמעית טיול עצמאי. לעומת זאת אם מדובר על יעד רחוק יותר ובמדינות שבן לא מדברים אנגלית כמו סין לדוגמא, אז טיול מאורגן עדיף.

dudi4321

Member
בעיר מערבית מסתדרים לבד

וגם במדינה מודרנית כי כמעט הכל נגיש דרך האינטרנט כולל הסברים וטיפים. צריך להשקיע על לימוד מקדים על המקומות ולקנות לינה. מחוץ לעונת התיירות גם קל למצוא אפילו בלי מראש.
במאורגן יש ראש שקט ולא צריך לדאוג ו"לבזבז זמן" על חיפוש המלון או לאלתר דרך קצרה כשיש פקק בכניסה לעיר וכו'.
יש משתנים אם נהיגה עצמית או תחבורה ציבורית, מה מטרת הטיול? למשל לרוב נשים "מטיילות" כדי לעשות שופינג.

דניאלה1311

Active member
מנהל
זו הכללה מאד מעליבה דודי
יש לך זמן מספיק כדי לערוך את ההודעה שלך ולמחוק את הדבר הטפשי שכתבת

dudi4321

Member
התכוונתי לזה

מה מעליב?
עיר כמו קהיר אני לא אנסה להיות עם וגם בלי מדריך.
מדובר על ערים שאני מכיר וביקרתי. במרבית העולם לא ביקרתי עדיין.
&nbsp

יכול להיות שהעולם של דודי4321 כל כך קטן

ומצומצם שכל הנשים שדודי מכיר מטיילות בעיקר כדי לעשות שופינג, שזה כשלעצמו בהחלט סביר ויכול להיות, אבל מה שחבל זה שדודי לא מספיק פתוח חכם כדי להבין אפילו אחרי שהערת לו, שיכול להיות שהראיה הצומצמת שלו לא יכולה להצדיק הערה כל כך חד משמעית...
&nbsp

dudi4321

Member
יש בזה אמת

כאן פורום טיולים ומרוכזות פה מטיילות רבות.
קחי לדוגמה קניונים ברחבי העולם. הרוב המוחלט הן נשים ובעלים משועממים שמחכים לסיום הקניות. זה עולמי הצר
והכואב.

oren1947

New member
ואני מהמאושרים ההם,כי בבוקר שאשתי מבקשת..

ללכת לאיזה קניון,אני יודע שיהיה לי בוקר חופשי לשוטט בעיר לבד!
או ללכת לשבת לבדי באיזה בית קפה נחמד בשקט וברוגע
והדאגה האמיתית שלי תהיה;אם אצליח לדחוס את הרכישות למזוודה

למעלה