שאלה קצרה

yasmini 100

New member
שאלה קצרה

הזמנתי רכב בחו"ל באחת האפליקציות...
אני צריכה להציג רישיון בינ"ל?

moco10

New member
תלוי במדינה

השאלה היותר רלוונטית היא לא אם את צריכה להציג, אלא אם את חייבת כזה בשביל לנהוג שם.
במקום לעשות דוקטורט בנושא הכי פשוט לעשות רישיון בינלאומי ולסגור את הפינה.

על ארה"ב (לפחות כל מדינה בארה"ב שיש לי מושג לגביה) הייתי יכול לענות "לא". באירופה בחלק מהמדינות התשובה "כן".

yasmini 100

New member
הזמנתי לאיטליה וזה ליום ראשון הקרוב

אתה יודע אם צריך שם?
והם יכולים לראות במחשב לפי ת.ז או משהו כזה או צריך להביא את המסמך?

michal@gal

Active member
מנהל
צריך להביא את המסמך

בנסיעה האחרונה שלנו לאיטליה לא הסכימו בסוכנות ההשכרה לתת לנו את הרכב לפני שהיצגנו רשיון נהיגה בינלאומי.

moco10

New member
לאיטליה איני יודע, ולכן תמיד עשיתי בינלאומי לשם

זה לא אומר שביקשו לראות אותו ,דווקא לא ביקשו, אך זה לא רלוונטי.

לא בטוח שהבנתי מה הוא "המסמך" עליו את שואלת. בבואך לעשות רישיון בינלאומי את חייבת להביא את הרישיון הישראלי.
עוד יותר חשוב: לקחת גם את הישראלי לנסיעה, כי הבינלאומי בתוקף רק בצמוד לישראלי.

מיקהפ

New member
תמיד עושה בינלאומי.

כ"כ זול פשוט ומהיר,
מקווה שנחזור כולנו בריאים ושלמים מכל נסיעה, שם וכאן,
אבל במקרה של תאונה, משטרה, משהו שדורש התערבות גורמים נוספים, לא הייתי רוצה להסתבך באיטלקית או ספרדית למשל, כלומר, הכל טוב עד שיש בעיה.
[URL]http://rishuy.mot.gov.il/he/driving/licence/faq/601-country-drive[/URL]
"באילו מדינות ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון ישראלי בלבד?
עידכון אחרון ב-27 אוקטובר 2015
במספר הולך וגדל של מדינות ניתן לנהוג עם רישיון ישראלי, ללא צורך ברישיון בינלאומי, בכפוף למגבלות שונות.
עם זאת, לעיתים תגלו כי גם במדינות אלה לא כולם מודעים לכך, ויתכן שחברות להשכרת רכב, המשטרה וכד' ידרשו מכם להציג רישיון בינלאומי".

moco10

New member
רק לא הבנתי את ההסתבכות באיטלקית או ספרדית

מה זה קשור?
רישיון בינלאומי ביד שוטר מאפשר לו לדבר אנגלית רהוטה?

YosMan1

New member
בקיצור: אפילו במשרד התחבורה לא יודעים את התשובה אז אין ברירה

אלא לעשות רשיון בינלאומי בכל מקרה שרוצים לנהוג בחול.

ANZ1

New member
לא צריך בכל מדינה

יש הרבה מדינות שמכירות ברישיון הישראלי,
ואין שום צורך ברישיון בנלאומי,
דוגמא אחת מניסיון
ניו זילנד
מה שכן, צריך לברר, ואם יש ספק, אז עושים עוד חתיכת קרטון

YosMan1

New member
ואיפה תברר? זה עולה בסך הכל 16 ש"ח. צריך לברר גם ברשויות

מדינת היעד(איך בדיוק?) גם בחברת ההשכרה (שאצלה אולי הכללים אחרים) וגם לוודא שכל השוטרים מכירים את הכללים(כתוב מפורש באתר משרד התחבורה)
אז כל זה שווה בשביל לחסוך 16 ש"ח?

כמובן שזה לא נכון לחלוטין

כבר פניתי בזמנו למשרד התחבורה למחוק את הרשימה הבלתי חוקית הזו ,וכרגיל, אפילו לא טרחו לענות.

לרשיון הישראלי אין שום ערך בחו"ל מ-2013 אחרי שכבר שנתיים לפני זה האיחוד האירופי הזהיר את ישראל שהרשיונות הישראלים אינם תקינים ואין להם שום קשר לרשיונות החדשים באירופה. (גם אז לא היה לו ערך בגלל דרישות חברות הביטוח).

כדאי לשים לב, שכאשר מקבלים את הרשיון הישראלי החדש, כתוב לכם שזה הרשיון הלאומי. בשום מקום בחוק לא כתוב שהוא גם בינלאומי, אלא רק בתקנה המיושנת חסרת הערך שנבעה מהסכמים שפג תוקפם עקב שינוי הרשיון האירופאי.

בנוסף לכך, מי שעורך ביטוח אישי לנסיעה לחו"ל (מי שלא מכין ביטוח, לא צריך להיות מודאג בנושא הזה, אלא ממשהו אחר...) שרוב חברות הביטוח דורשות רשיון בינלאומי ע"מ שיהיה כיסוי, כי זו דרישת חברת הביטוח האירופאית "ללוידס" בה מבוטחים חברות הביטוח.

הציטוט לא מעורר בכם פעמון אזהרה שמשרד התחבורה בעצם זורק אליכם את התפוח החם ? או שאתם חושבים שאנחנו חלק מאירופה ?
והנושא של כן/לא רשיון בינלאומי, שבר כבר מזמן את השיא בכמות הדיונים עליו בגין 16 שקלים.....

מי שדואג לעצמו, נוסע לחו"ל ובידו דרכון, רשיון ישראלי לאימות, ורשיון בינלאומי, כאשר את חוזה ההשכרה עורכים באמצעות הבינלאומי וזו ההוכחה היחידה שיש לכם שבעת עריכת החוזה היה בידכם רשיון בינלאומי.
ואם הלבלר הטיפש דורש לערוך את החוזה לפי הרשיון הישראלי, הרי הוא לא יתן את הדין בקרות "אירוע ביטוח" אלא אתם, לכן יש להתעקש שירשום גם את מספר הרשיון הבינלאומי.
אם אחד כזה מסרב, אני לא הייתי שוכר ממנו רכב, אלא שהיום ברוב חברות הביטוח של כלי הרכב דורשים רשיון בינלאומי.

למעלה